Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982302 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6300 Dátum: 2009. Június 04. - 20:47:33 »
Elég sokmindenre szeretnék reagálni, úgyhogy kezdem ott, hogy elmondom, nekem mit jelent ez az idézet. (mégiscsak az én aláírásomról van szó. :))
Az ember és természet közti béke számomra azt jelenti, hogy az ember tiszteli a természetet és Földanyaként tekint rá. Ide kapcsolódik a hulladékgyűjtési és faültetési akció (az előbbiről itt is írtam), ahol példát tudok mutatni az embereknek, hogy tenni is lehet.
Amikor eszméinket ráerőltetjük másokra, az is békétlenség. A valódi béke azt jelenti, hogy mindenki szabadon gondolkodhat.
Ez a két gondolat valójában ugyanaz. Az egyén szabad akaratát és tudatosságát hangsúlyozza. Ide egy másik idézetet kötnék, ami meghatározó az életemben: "A legnagyobb dolog az ember szabadsága. Ez pedig ott végződik, ahol megnyirbálja mások szabadságát."

Idézetet írta: grey
És ha viták lesznek, akkor olyan emberek is lesznek, akik nem fogadják el a másik véleményét. Ebből következően, ez megint csak "békétlenséghez" vezethet.
A vita nem békétlenség, hanem vélemények megbeszélése, ebből kifolyólag nem egy negatív dolog. Akkor, ha az egyik ember nem hagyja meg a másik véleményét, akkor beleszól a másik szabadságába, mert rá akarja erőltetni a saját véleményét. Ha egy vitában mindkét fél ellentétes (de ugyanolyan értelmes) álláspontot képvisel, akkor dönthetnek úgy, hogy megértik egymás véleményét, de nem értenek vele egyet. Ez teljesen rendben van, nevezhetjük harmonikus állapotnak, mindenki szabad.

Idézetet írta: gaby
A szabad gondolkodást sokféleképp magyarázzák, lehet úgy is - alkotmányos/humanista módon - hogy a szabad gondolkodás az, hogy én döntöm el magamnak, milyen elvek alapján élem az életem, mit teszek, mit gondolok...
...amíg ezzel nem ártok embertársaimnak és annak a világnak/társadalomnak/szűk vagy tág környezetnek, amiben élek.
Ezzel teljesen egyetértek, számomra ez a szabadság fogalma. Annyit tennék hozzá, hogy te döntöd el, milyen elvek alapján élsz, és amíg ezzel nem ártasz másoknak, addig senkinek nincs joga beleszólni az életedbe. Ezzel szemben a társadalom korlátozásokra épül, mert az embertömeg sajnos buta tud lenni (hogy már alapból ilyen, vagy csak a társadalom teszi azzá, azon lehetne vitatkozni egy darabig) és így az igazságosságot felváltja a törvény és a szabály, ami csak korlátozza az ember szabadságát. Megint egy idézettel jövök, most az egyik kedvenc filmemből, a K-Pax-ből: "Every being knows right from wrong." Vagyis, ha az emberek gondolkodnának és lenne egy helyes értékítéletük, nem lenne szükség írott törvényekre, mert megtalálnák és magukban és élnék az élő törvényt.

Idézetet írta: pepo
A természetben pont az a jó, hogy egy tökéletes egyensúlyt alkotott addig, amíg meg nem jelent benne az ember kártékony hatása. Amit az egyik állat lerombol, a másik felépíti, mert így működik.
Pontosan.

Idézetet írta: pepo
MIndenképen lennie kell valamilyen sabályoknak, erkölcsi normának a társadalom működéséhez.
Idevág a K-Pax idézet. Ha az emberben meglenne az -nevezzük így- erkölcs, akkor nem lenne szükség a szabályokra. Persze ehhez az kell, hogy az ember ne birkatömeg legyen.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6301 Dátum: 2009. Június 04. - 22:12:08 »
David Carradint mindig is bírtam, de sose tartottam kiemelkedőnek, egész addig, amíg nem láttam a kill bill második részét, mert ott azt mondtam, hogy olyat alakított, hogy az zseniális volt, nincs rá jobb szó.
This is a joke. A real practical Joke.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6302 Dátum: 2009. Június 05. - 11:34:04 »
Most nézegettem David Carradine filmjeit, és semmi emlékezeteset nem találtam. Rakat sorozat, meg csomó "B" és az alatti kategóriás akciófilm.
Talán ez volt az egyetlen amire beugrott, hogy annak idején nem mondtam rá hogy rossz (bár lehet hogy mai fejjel gagyinak tartanám)
http://www.imdb.com/title/tt0104822/
Cynthia Rothrock-nak volt akkoriban 1-2 tűrhető filmje.

Viszont amin meglepődtem, hogy a Death Race egy remake, David Carradine és Stallone játszott az eredetiben (nem is hallottam róla soha  :-\ ), és a mostani változatban, ő volt Frankenstein hangja. Kaphatott volna valami szerepet is benne, de legalább így is tisztelegtek előtte, az előzmény miatt.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6303 Dátum: 2009. Június 05. - 11:45:53 »
Idézet
Megint egy idézettel jövök, most az egyik kedvenc filmemből, a K-Pax-ből: "Every being knows right from wrong." Vagyis, ha az emberek gondolkodnának és lenne egy helyes értékítéletük, nem lenne szükség írott törvényekre, mert megtalálnák és magukban és élnék az élő törvényt.
Ez nem igaz. A "jó" és a "rossz" fogalma egy ember által alkotott, elvont koncepció, amit mindenki úgy magyaráz, ahogy akar. Két olyan fogalom, aminek a puszta célja valójában annyi, hogy racionalizálja a mi tetteinket, és hogy elítélhessük vele másokét. Nincs olyan tett, amire univerzálisan kijelenthetnénk, hogy "jó" vagy "gonosz". Mindenre, még az olyan szörnyűségekre is, mint a gyerekgyilkosság, lehet találni példát a történelemben, amikor az nem elítélendő, hanem kifejezetten bátorított és üdvözölt tett volt. ma azt mondanánk rá, hogy szörnyű (szubjektív véleményem szerint a legrémesebb dolog, amit ember tehet, de ez mindegy). Ráadásul ha a racionalitást, mint gondolkodásmódot vesszük figyelembe, akkor azon életszemlélet/filozófia szerint nem is létezik ez a két fogalom, ugyanolyan elképzelt dolog szerintük, mint akármelyik isten vagy természetfeletti lénybe vetett hit.
Idézet
A természetben pont az a jó, hogy egy tökéletes egyensúlyt alkotott addig, amíg meg nem jelent benne az ember kártékony hatása. Amit az egyik állat lerombol, a másik felépíti, mert így működik.
A cinikus válasz erre a nagy büdös... azt. hacsak valahol nem tévedtek el nagyon a paleobotanikusok, akkor a fotoszintetizáló szrazföldi növények megjelenése és elterjedése 2 milliárd éve - amikre aztán manapság marhára nem mondanánk, hogy kártékonyak, sőt, ők "A Természet" - kiirtotta a bolygó élővilágának java részét. Az evolúció része a tömeges kipusztulás, az ember megjelenése előtt is hullottak a fajok, sokkal nagyobb számban is. Egyszerűen csak sokan vagyunk, de ugyanazt műveljük, mint egy sáskajárás vagy egy ragadozók hiányában elszaporodott akármilyen növény/mindenevő faj.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6304 Dátum: 2009. Június 05. - 12:08:23 »
így van, a dinoszauruszok se az ember miatt haltak ki. És hány faj pusztult ki végleg, evolúció nélkül, azzal az állítólagos meteorral, meg jégkorszakkal? Nagyon sok. Az ember saját magának épít, a természet meg utat tör magának. Nem kell ehhez filozófusnak lenni, hogy lássuk, hogy a természetet nem csak az ember pusztítja, és bármilyen szelíd és ártatlan vagy, valamivel mindenképp pusztítod a természetet a megélhetésed érdekében. A természetvédők se a természetben élnek, hanem betondzsungelben, és áramot meg gázt fogyasztanak, meg vizet szennyeznek.
This is a joke. A real practical Joke.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6305 Dátum: 2009. Június 05. - 12:27:50 »
Idézet
A "jó" és a "rossz" fogalma egy ember által alkotott, elvont koncepció, amit mindenki úgy magyaráz, ahogy akar
Ez teljesen igaz, ezért is használom inkább a "helyes" és "helytelen" szavakat. Az ember mélyen úgyis tudja, mi a helyes, csak sokszor nem érdekli.

Idézet
Az evolúció része a tömeges kipusztulás, az ember megjelenése előtt is hullottak a fajok, sokkal nagyobb számban is.
Igen, de ez az evolúció természetes része. Az a faj, amelyik már nem életképes, nem fog életben maradni. A fejlődés velejárója, természetes dolog. De amit az ember csinál, az nem természetes fejlődés, azt nem a természet irányítja, hanem az ember próbálja irányítani a természetet.

Idézet
valamivel mindenképp pusztítod a természetet a megélhetésed érdekében.
Igen, itt viszont az a lényeg, hogy ne kényed-kedved szerint pusztítsd a természetet, hanem állj meg ott, amire szükséged van. Az állatok sem vadásznak kedvtelésből, ha jóllaktak, nincs miért pusztítaniuk. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6306 Dátum: 2009. Június 05. - 12:31:10 »
Csak annyit, hogy a macskafélék vadásznak időnként kedvtelésből, vannak olyan állatfajok, akik raktároznak, és minden ragadozó állat öl, és nem csak akkor ha éhes, hanem akkor is ha fenyegetve érzi magát.
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6307 Dátum: 2009. Június 05. - 12:34:42 »
Ez teljesen igaz, ezért is használom inkább a "helyes" és "helytelen" szavakat. Az ember mélyen úgyis tudja, mi a helyes, csak sokszor nem érdekli.
Nem túl fekete-fehér világszemlélet ez? Mi a helyzet a szürke dolgokkal?

Idézet
Igen, itt viszont az a lényeg, hogy ne kényed-kedved szerint pusztítsd a természetet, hanem állj meg ott, amire szükséged van. Az állatok sem vadásznak kedvtelésből, ha jóllaktak, nincs miért pusztítaniuk. ;)
Egyszer olvastam egy kardfogú macskáról (nem írtam rosszul, helytelenül hívják tigrisnek), ami számos faj kipusztulásáért volt felelős, épp azért, mert akkor is ölt, mikor nem volt rá szüksége. Forrást nem tudok adni, wikin nem találtam meg hirtelen. Csak arra emlékszem, hogy talán Észak-Amerikában volt elterjedt.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6308 Dátum: 2009. Június 05. - 12:41:10 »
Az egyik hiúzfajtára gondolsz. Erre még nincs magyarázat, de a téma szempontjából irreleváns is. ;)
Idézet
hanem akkor is ha fenyegetve érzi magát.
Ez még mindig a túlélési ösztönről szól, akárhogy is próbálod csavarni. ;)

Idézet
Nem túl fekete-fehér világszemlélet ez? Mi a helyzet a szürke dolgokkal?
Hogy mondjam? Bőven belefér, a gondolat sokkal mélyebb, mintsem le lehessen vetíteni fekete-fehérre. Ha globálisan nézed, az úgymond fekete dolgokra is szükség van, mert így van meg az egyensúly a világban. Amit ki szeretnék fejezni, az az, hogy szerintem az emberi társadalom el van tolódva az egyik irányba és ezért hiányzik belőle a harmónia, az egyensúly.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6309 Dátum: 2009. Június 05. - 12:50:07 »
Szinte már úgy beszéltek az emberekről, mintha az rejtélyesen megjelent volna, vagy becsapódott egy meteorral, vagy hozták az ufók, vagy mittudoménmi, és aztán elkezdett kipusztítani, és elrontani egy jól működő ököszisztémát.
Ez egy hülyeség, miért kivülálló az ember szerintetek a természetből. Szerintem ugyanúgy a része annak, úgyanúgy minket is a természet hozott létre, és egyértelműen mi vagyunk az uralkodó faj, az a dolgunk, hogy kényünk kedvünk szerint átalakitsuk a természetet, hogy alkossunk, de ahhoz bizony pusztítani kell.
A probléma ott kezdődik, hogy már inkább csak a pusztítás megy...
Amúgy pedig az állatok sem csak azért gyilkolnak, mert éhesek, ez is csak egy amolyan természetvédő duma. A mi kutyánk legalább 5 macskát ölt meg pályafutása során, és egyiket se ette meg (még csak meg se harapta őket, csak kitörte a nyakukat). Sok állat, mint például a krokodilok, és sok kígyőféle, még meg is kínozza az áldozatait, akármikor megölhetné, de ő csak inkább módszeren kitöri az összes végtagját, és végignézi, ahogy kiszenved az áldozat.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 05. - 13:03:56 írta Todd »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6310 Dátum: 2009. Június 05. - 12:57:56 »
Az egyik hiúzfajtára gondolsz. Erre még nincs magyarázat, de a téma szempontjából irreleváns is. ;)
Már miért lenne irreleváns? Arról volt szó, hogy az ember az egyetlen faj, ami akkor is öl, ha nincs rá szüksége a túléléshez. Erre mondtam, hogy nem, az állatvilágban is van ilyenre példa.

Idézet
Hogy mondjam? Bőven belefér, a gondolat sokkal mélyebb, mintsem le lehessen vetíteni fekete-fehérre.
Csak másik elnevezést használtam a helyes-helytelenre, amit írtál. Felőlem hívhatjuk 0/1-nek is. Tehát, ha jól értem, amit mondasz, szerinted az emberek minden dologról el tudják dönteni (ahogy írtad, "mélyen"), hogy az épp helyes-e vagy helytelen? Nem túl szubjektív fogalmak ezek ahhoz, hogy mindenki ("mélyen") egyöntetűen érezzen velük kapcsolatban?
(Továbbra is fennáll az esélye, hogy nem értem, mit mondasz.)

Idézet
Amit ki szeretnék fejezni, az az, hogy szerintem az emberi társadalom el van tolódva az egyik irányba és ezért hiányzik belőle a harmónia, az egyensúly.
(Nem, nem jut eszembe a Windows. ;D )
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6311 Dátum: 2009. Június 05. - 13:13:46 »
Számomra más a helyes és a helytelen, mint Ju számára. :)
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6312 Dátum: 2009. Június 05. - 13:26:29 »
Ju azt a szemléletet próbálja - ahogy elnézem - kifejezni, hogy minden tettednél, legyen az bármi, tisztában vagy vele, hogy következményeit tekintve helyesen vagy helytelenül cselekedtél. Ebben a felfogásban a "szürke", mint olyan nem létezik, és nem azért, mert bitalapú, hanem mert a semleges dolgokat, amik látszólag nem tettek semmit vagy nem ártottak senkinek, kétféleképp nézi: nem ártott senkinek, tehát jó, vagy a pesszimistább: nem tett vele semmi hasznosat, tehát helytelen, mert tehetett volna valami mást is.
Ezt a szemléletet sokan a mindennapi apróságokra próbálják kivetíteni, ahogy te is, zozi, de a lényege inkább azon van, hogy miként élsz. Szóval elég erősen hajaz az óegyiptomi életvitelre, agy akár nevezhetjük zen buddhizmusnak is. :)
Vagy, hogy egy másik magyarázatot adjak: van szürke, sőt, normál esetben az egész világ az, de a szürke valójában a fekete és a fehér keveréke. Ha a taoista szemlélet szerint megfelelőbb. :)
Idézet
De amit az ember csinál, az nem természetes fejlődés, azt nem a természet irányítja, hanem az ember próbálja irányítani a természetet.
Honnan tudod, hogy nem természetes fejlődés. Hacsak Däniken ufós magyarázata nem igaz - márpedig erősen kétlem, hogy az lenne - akkor az emberi elme ugyanúgy a természetes evolúció terméke, mint bármelyik más szerves élőlény ezen a bolygón. Van olyan filozófia is, mely szerint az ember maga a hatodik nagy tömeges kipusztulást okozó hullám katalizátora, a természet módszere arra, hogy kisöpörje a bolygót a következő élővilág-szett előtt. De akár az is, hogy a kiválasztódás elsőddleges feltétele, hogy egy adott faj/populáció alkalmazkodjon a megváltozott környezeti feltételekhez. Az ember is ilyen környezeti hatás. Van, ami képes volt alkalmazkodni hozzá (kutyák, macskák, sirályok, csótányok), van, ami kipusztult, akár a dodó. A saját démonizációnk könnyen lehet, hogy ugyanúgy a képzeletünk része, mint a különböző hitvilágaink.
A környezetvédelem meg... nem mondom, hogy nem értek egyet vele, mert van a természet átalakítása, és van az anyagias, rövidlátó pusztítás. csak azért letarolni egy erdőt, mert zavarja a kilátást, tényleg hülyeség. De egyszer megnézném azokat, akik atomerőművek elé láncolják amgukat, hogy ők is ugyanúgy szentségelnek-e és üvöltöznek a villanyművekkel, ha áramszünet van, és nincs se világítás, se számítógép, amin hirdethetik, hogy mennyire rossz az az erőmű. Az a környezetvédelem legnagyobb baja, hogy akárcsak a politikai csoportok esetén, a leghangosabb álszentek állnak mindig ki járatni a szájukat, amivel csak annyit érnek el, hogy idővel mindenki rühellni kezdi őket.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6313 Dátum: 2009. Június 05. - 13:34:11 »
Bár nagyon nem akarok belemenni ebbe a vitába,d e annyit hadd jegyezzek már meg, hogy talgaby utolsó álításával a természetvédelemről nagyon, de nagyon egyet értek. És még annyit hozzátennék, hogy azok a természetvédők, akik szerint az természet energiáit kellene hasznosítanunk atomenergia helyett, 20 évvel ezelőtt a bős-nagymarosi vizierőmű ellen tüntetek... :roll:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6314 Dátum: 2009. Június 07. - 04:00:35 »
Most, hogy a szigetelés miatt fel kell forgatni otthon a fél házat, egy csomó cuccomat összeszedtem, és behordtam a szobámba (most van ott 4 számítógép... tipikus bölcsészszoba :hehe:), és találtam 8-9, vagy még idősebb informatikai magazinokat. Tök érdekes dolgok vannak bennük, van egy ink nevű, abban egy cikksorozatot muszáj volt végigolvasnom, eddig tartott. Érdekes volt a webfejlesztés 10 évvel ezelőtt. Ingyenes tárhelyszolgáltatókon PHP scripteket például nem is nagyon lehetett futtatni, a szabványosság még nem volt szempont, az emberek még csak ismerkedtek a Flash-sel (bár ne tették volna... ki nem állhatom a Flasht), még használtak kereteket... Plusz az egyik számban volt egy olyan elvetemült  :tux:-os cikk, hogy az már nekem is fájt.

Szóval ha érdekel benneteket egy téma, ki ne dobjátok a róluk szóló újságokat, 10 év múlva jó lesz elővenni őket.

Ja, és pepo: most másik időzónába kerültél, vagy mi történt? ;D Megfigyeltem, hogy gyakorlatilag minden egyes nap pontban hajnal fél 2-kor végigszaladsz még a fórumon, és válaszolgatsz, de most pont egy órát késtél. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 07. - 04:02:13 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #6315 Dátum: 2009. Június 07. - 08:59:57 »
az emberek még csak ismerkedtek a Flash-sel (bár ne tették volna... ki nem állhatom a Flasht)
Ne is mondd, én is úgy utálom. Dögölne meg aki kitalálta.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6316 Dátum: 2009. Június 07. - 09:23:04 »
Remélem, majd a HTML 5 javít a helyzeten. Lesz egy csomó jó lehetőség benne, többek között video tagek is. A Firefox 3.5 már támogatja.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 07. - 09:26:28 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6317 Dátum: 2009. Június 07. - 10:29:41 »
Idézet
Ja, és pepo: most másik időzónába kerültél, vagy mi történt? Vigyorog Megfigyeltem, hogy gyakorlatilag minden egyes nap pontban hajnal fél 2-kor végigszaladsz még a fórumon, és válaszolgatsz, de most pont egy órát késtél. smile
:D Nem, csak most már nagyon szorít az idő, van még két napom a szigorlatig, aztán egy tétellel többet tanultam, azért csúszott el egy órával a dolog. :D

"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6318 Dátum: 2009. Június 07. - 10:32:11 »
Áhhhá, így már minden világos. :)

Egyébként meg menjetek szavazni. Ha azért nem akartok menni, mert a 8 lista egyikét sem fogadnátok el, akkor szavazzatok érvénytelent, civilizált helyeken bevett szokás.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6319 Dátum: 2009. Június 07. - 10:46:02 »
Én már voltam. ;) Egyébként a spanyoloknál ha jól tudom már évtizedek óta van olyan szavazat, hogy aki nem akar egyik pártra sem szavazni, az bedob egy üres lapot és így jelzi, hogy nem elégedett a politikusokkal, és a végén ezeket a szavazatokat is összesítik. ;)