Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982266 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6340 Dátum: 2009. Június 07. - 14:00:53 »
Már elkapták, legalábbis egy esetről tudok, és akkor el is seggelték, de ha olvassa a Stom fórumát (mert valahol csak ránk és rám bukkant) jobb ha itt is kap figyelmeztetést.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6341 Dátum: 2009. Június 07. - 14:02:11 »
Meg is érdemelte. Szerencséd volt, hogy ismert arc vagy.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6342 Dátum: 2009. Június 07. - 14:03:53 »
Ja.  :D Mondjuk így ebbe még bele se gondoltam, hogy hasznos is lehet, ha a Stomon és a börzéken is aktívan jelen vagyok, mert így ismerik a nick mögött az embert.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #6343 Dátum: 2009. Június 07. - 14:46:37 »

Egy országgyűlési választás eredménye még csak-csak kihat az életemre, de az, hogy ki lesz az a pár dísz-pinty aki, ott ül az EU parlamentbe, és nem csinál semmit, csak tömi a zsebét, az biztosan nem.
De amúgy a szavazásokon már nagyon régóta egyre kevesebb ember vesz részt. Úgyhogy talán már ebből leszürhető lenne az bárkinek, hogy ez nem abbol jön, hogy senkit se érdekel az ország sorsa, hanem hogy semelyik pártot se tartják különbnek a másiktól. Véleményem szerint jogosan.
Szívemből szóltál. Szvsz semmi nem különbözteti meg egymástól egyiket sem, csak a pofa, akit szidnak. Az EU-ról meg teljesen mindegy, ki malmozik ott és azon kívül semmit.
Ben: Hatalmas mázlid volt. Örülök, hogy nem vertek át. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6344 Dátum: 2009. Június 07. - 16:00:10 »
Idézet
Én úgy vagyok vele, hogy aki nem veszi a fáradságot, hogy éljen a szavazójogával, és kifejezze a véleményét a választásokon (bármilyen módon), annak utána semmi joga nincs azon nyavalyogni, hogy mennyire rosszul mennek a dolgok.
Az a baj, hogy nincs kire szavazni. Olyan hely meg gondolom nincs a cédulán, hogy "Ha nagyn nem elégedett a politikusok munkájával, ha az összeset egy álszent, hazug, köcsi csalónak tartja, aki inkább egy golyót érdemelne hátulról, kérem tegyen ikszet a négyzetbe". Ha lenne, ezért venném a fáradtságot, és elmennék szavazni. Ilyenről még nem tudok, ha lesz akkor szóljatok. Különben nem megyek én sem szavazni.

De van joguk nyavajogni. Ugyanis a legtöbb ember még mindig nem azért nem megy el szavazni, mert lusta, vagy nem érdekli az ország sorsa, a jövője, hanem nincs kire szavazni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6345 Dátum: 2009. Június 07. - 16:00:31 »
És nem láttad a választási plakátokat? Teli volt velük minden.
Láttam pártok plakátjait, de azokból nekem nem jött le, hogy ezek választási plakátok. Voltak köztük nagyon humorosak, egyen még az is látszott, hogy a reklámszakemberek, akik összeállították, igen messze lehetnek a szakmájuk csúcsától, de hogy ebből választás lesz... őszintén meg se fordult a fejemben. Vhogy ezt elfelejtették rájuk írni.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6346 Dátum: 2009. Június 07. - 16:04:59 »
Az a baj, hogy nincs kire szavazni. Olyan hely meg gondolom nincs a cédulán, hogy "Ha nagyn nem elégedett a politikusok munkájával, ha az összeset egy álszent, hazug, köcsi csalónak tartja, aki inkább egy golyót érdemelne hátulról, kérem tegyen ikszet a négyzetbe". Ha lenne, ezért venném a fáradtságot, és elmennék szavazni. Ilyenről még nem tudok, ha lesz akkor szóljatok. Különben nem megyek én sem szavazni.
Hivatalosan nincs, csinálni kell. :)

Idézet
De van joguk nyavajogni. Ugyanis a legtöbb ember még mindig nem azért nem megy el szavazni, mert lusta, vagy nem érdekli az ország sorsa, a jövője, hanem nincs kire szavazni.
Lásd fentebb. Erre jelent megoldást az érvénytelen szavazat.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6347 Dátum: 2009. Június 07. - 16:07:17 »
Vagyok olyan szerencsétlen, hogy pont az egyik választási körzet mellett lakom (könyvtár) és kíváncsiságból figyeltem eddig a nap folyamán, hogy hányan mennek el szavazni. Az urnanyitás óta lehettek vagy négyen. Szavazni én sem megyek, nincs értelme.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6348 Dátum: 2009. Június 07. - 16:08:28 »
De nem értem az érvénytelen szavazat miért megoldás. Azt érvénytelenítik, aztán el is van felejtve. Ebből nem azt fogják levenni a nagy okos politikusok, hogy mennnire kivan a töke az embernek velük, hanem hoy milyen lúzerek a szavazópolgárok.
Idézet
Szavazni én sem megyek, nincs értelme.
Értelme lenne, ha lennnek normális lehetőségek. Amúgy igazán lehetne olyat is, hogy nem szavazni senkire, aztán lehetne választani mondjuk 10 előre megírt mondat közül kettőt, hogy miért nem szavazol senkire.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6349 Dátum: 2009. Június 07. - 16:13:07 »
Tudom hogy az ellen beszélek, amit az előbb mondtam, de nem szavazni vagy érvénytelen szavazatot leadni, főleg tömegesen csak azt eredményezi, hogy újra kiírják a választást, és megint kampányolgatnak a pénzünkből néhány hétig.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6350 Dátum: 2009. Június 07. - 16:18:38 »
Arra egyébként kíváncsi vagyok, hogy a választók mekkora része van tisztában azzal, hogy mire szavaznak most, mi az EP feladata és milyen pártok indulnak egyáltalán. (Ezt most ne vegyétek magatokra, nem rátok vonatkozik. Na jó, talgabyra igen. :) )

De nem értem az érvénytelen szavazat miért megoldás. Azt érvénytelenítik, aztán el is van felejtve. Ebből nem azt fogják levenni a nagy okos politikusok, hogy mennnire kivan a töke az embernek velük, hanem hoy milyen lúzerek a szavazópolgárok.
Gondolod te. Az érvénytelen szavazatok üzenete nagyon is világos. És mivel nálunk nincs "fehér kocka" (kezdeményezés van rá, linket nem adok, mert kampánycsendsértő ;D), kénytelenek vagyunk ezzel beérni.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6351 Dátum: 2009. Június 07. - 18:09:54 »
Idézet
Én úgy vagyok vele, hogy aki nem veszi a fáradságot, hogy éljen a szavazójogával, és kifejezze a véleményét a választásokon (bármilyen módon), annak utána semmi joga nincs azon nyavalyogni, hogy mennyire rosszul mennek a dolgok.
Na, az utazás miatt kicsit lemaradta, de ebben most nagyon egyet értek zozival. Ennél már csak azt szeretem jobban, amikor valaki az egyik pártra szavaz, majd az mondjuk kormányt alakít és egy év múlva az illető sír, hogy neki most milyen rossz... :roll:

Zozi: ha nem akarod, hogy politizálásba csapjon át a fórum, akkor írd meg nekem kire szavaztál privátban. Kíváncsi lettem. :D Természetesen én is megmondom, amúgy sem szoktam titokban tartani... :D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #6352 Dátum: 2009. Június 07. - 18:23:39 »
Tudom hogy az ellen beszélek, amit az előbb mondtam, de nem szavazni vagy érvénytelen szavazatot leadni, főleg tömegesen csak azt eredményezi, hogy újra kiírják a választást, és megint kampányolgatnak a pénzünkből néhány hétig.

Hál isten az EP választásokra ez nem vonatkozik, nincs érvényességi küszöb.

Amúgy bevallom én kifejezetten szeretem a honi találékony kampányolást, mindig jókat szórakozom rajtuk. Pl, Egyszer láttam egy plakátot a 2002-rs választások előtt, MDF-es volt és egy narancssárga cumi volt rajt amire azt írták "Nem vesszük be megint"  :lol:

De láttam egy óriásposzteren az Unióba való belépés előtt valami noname párt szlogenjét " IGEN ! BELÉPÜNK AZ UNIÓBA ! De csak Svájc után..."  :lol: Na ezen jól szórakoztam.

Az idei favoritom elég nyilvánvalóan a szélső jobb oldalról érkezett az SZDSZ ellen kampányfilmje, nézzétek megm érdemes  :hehe: http://www.youtube.com/watch?v=YT6f7u6C8HU

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6353 Dátum: 2009. Június 07. - 18:26:37 »
Idézet
Én úgy vagyok vele, hogy aki nem veszi a fáradságot, hogy éljen a szavazójogával, és kifejezze a véleményét a választásokon (bármilyen módon), annak utána semmi joga nincs azon nyavalyogni, hogy mennyire rosszul mennek a dolgok.
Na látod ezt én maximálisan teljesítem is, mert soha a büdös életbe nem panszkodok, még az esetleges egészségügyi gondjaimat se zúditom mások nyakába, nemhogy azt, hogy milyen helyzetbe vagyok. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6354 Dátum: 2009. Június 07. - 18:40:54 »
Idézet
szavaz, majd az mondjuk kormányt alakít és egy év múlva az illető sír, hogy neki most milyen rossz... Hááát
De miféle felfogás ez? miért ne sírhatna? Szerinted, amikor az egyik, vagy a másik görény pártra szavazott tudta, hogy milyen rossz lesz neki? Mármint ezt értem arra, hogy egyik párt sem arról híres, hogy betartanák amit ígértek. Szóval attól, hogy valaki rászavaz egy pártra, és utána a párt szépen átbaszarintja az egész lakosságot, meg a saját szavazópolgárait, még nem őt terheli a felelősség, hanem a mocskos politikusokat. Nyilván, olyan pártra senki sem szavaz, ami olyan programot hirdet ami neki rossz lenne, így nem is azért sírnak, hanem azért, hogy hiába szavazott rájuk, nemhogy betartanák amit ígértek, jobban csinálnák, hanem még rosszabb minden.

És nem csak a mostani MSZP kormányra vonatkozik, a Fidesz sem volt jobb egy kummával sem. Vagy az ősök elmondása alapján a többi kormány sem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6355 Dátum: 2009. Június 07. - 18:52:41 »
Én nem is valamelyik konkrét korányra gondolta. De ha már igen is elhitte, hogy neki milyen jó lesz, meg jön a tejben mézben fojó kánaán, akkor már ne sírjon nekem egy év múlva. Minek szavazott arra a pártra. Ennyi. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6356 Dátum: 2009. Június 07. - 18:58:40 »
jah, ha így nézzük igazad van. De akkor meg megint ott vagyunk, hogy egyikre sem kéne akkor szavaznia senkinek, mert egyik pártnak sem lehet hinni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6357 Dátum: 2009. Június 07. - 19:08:03 »
Nem egészen ez van mögötte, hanem egy olyan jelenség, amit a külföldiek írtak le részletesen először, hogy tudni illik valamilyen megmagyarázhatataln oknál fogva a magyarságnak nagy átlagban mindegy, hogy pontosan mi folyik az országában vagy az országát érintő ügyekben, és még ha a földi Paradicsomot is hozzák el neki, ő akkor is átmegy a szomszédhoz, hogy elpanaszkodja, neki milyen rossz és milyen rossz itt élni.
Vagy nagyon röviden: érthetetlen oknál fogva a magyarokba genetikailag van kódolva a pesszimizmus. Én meg úgy döntöttem, ahelyett, hogy megadnám magam neki, a passzivitást választom, és engem nem érdekel, mi történik. Így legalább kifejezetten jót tudok mulatni mások hülyeségén, még akkor is, amikor az kifejezetten szomorú.
Mint a lentebbi gyatrán hangvágott youtube-videó.
Vagy a Fidesz-plakát, amit ugyan nem értettem, mire akar vonatkozni - és nem is érdekelt, még most se érdekel -, de mulattató volt látni, a reklámkészítők mennyire elszúrták a feltételezett üzenetet (bár nemrég feltűnt, hogy gyorsan le is cserélték őket).
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 07. - 19:09:39 írta talgaby »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6358 Dátum: 2009. Június 07. - 20:38:51 »
Zozi: ha nem akarod, hogy politizálásba csapjon át a fórum, akkor írd meg nekem kire szavaztál privátban. Kíváncsi lettem. :D Természetesen én is megmondom, amúgy sem szoktam titokban tartani... :D
Megírtam.

Idézet
Vagy a Fidesz-plakát, amit ugyan nem értettem, mire akar vonatkozni - és nem is érdekelt, még most se érdekel -, de mulattató volt látni, a reklámkészítők mennyire elszúrták a feltételezett üzenetet (bár nemrég feltűnt, hogy gyorsan le is cserélték őket).
Ráadásul volt benne egy vesszőhiba is. Vagy erre gondoltál?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #6359 Dátum: 2009. Június 07. - 20:39:20 »
Ben, nagyon durva ez az identitáslopás. Tényleg elég pofátlan a kis hülyegyerek.  :fatestapolo:

A szavazáshoz meg annyit, hogy én eddig rendes állampolgár voltam, az elmúlt 12-13 évben minden szavazásra elmentem, de most mr beleuntam, mert valóban semmi nem változik, teljesen mindegy, hogy kire szavazok. Így inkább el sem megyek. Ők is leszarják az embert, én is ugyanezt teszem velük. Majd ha sorba kell állni, hogy belelőjjék őket a Dunába, akkor megyek, addig meg bekaphatják.