Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6360 Dátum: 2009. Június 07. - 21:02:02 »
Detto, mint Sepi. Én is minden elmentem, mindig szavaztam, de rájöttem, hogy köcsögség az egész, csak színjáték. Legutóbb már csak azért mentem el, hogy ne legyen új szavazás kiírása a kevés résztvevő miatt. Most meg azért nem mentem, mert amikor hónapokkal ezelőtt kiküldték a lapokat, akkor annyira szemét volt a politikai helyzet, hogy azonnal ment a kukába a papír borítékostul.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6361 Dátum: 2009. Június 07. - 21:22:31 »
Idézet
Ők is leszarják az embert, én is ugyanezt teszem velük.
ez szép is lenne, ha enniy lenne az egész. Csak amíg ők tesznek a te fejedre, az neked nagyon rossz, ha meg te teszel rájuk, észre sem fogják venni. És ez a baj.

Nem akarok okoskodni, mert nem vagyok túl járatos ezügyben, meg persze mindenki jöhet azzal, hogy könnyű nagyokat mondani, meg nem értek hozzá, könnyű innen okoskodni, de! Szerintem ott is elment minden, hogy a régi alkotmányt vették át, aztán azt foltozgatják össze vissza.

most csak egy személyes példa, hogy ez a fajta demokrácia, ami itt megy, mennyire életképtelen:
Társasházakban szokott lenni ez a lakógyűlés, biztosan tudjátok hogy megy ez. na lényeg a lényeg, ahol a lakásunk van abban a tömbben is akarnak fűtésfelújítást csinálni. És vagy egy hete volt lakógyűlés, fater el is ment rá. Aztán órákig ott volt, vitatkoztak mindneről, semmiben nem jutotak dűlőre. De nem is ez a poén, hanem az, hogy még nem is azt kellett eldönteni, hogy legyen-e fűtésfelújítás, vagy ne, hanem azt, hogy legyen-e róla szavazás!!! Könyörgöm, ha van egy 300 lakásos közösség, nem írhat ki egy szavazást a vezetőjük, hanem még arról is szavazni kell, hogy legyen szavazás? Szánalmas az egész. A legjobb az egészben az, hogy van egy csomó olyan lakás, akinke azt sem tudják hol van a tulaja. Mert megvette egy arab a fiának, amikor itt tanult, aztán gondolom az egyén végzet, el is húzott a franca, a ház meg ott maradt. És nem i egy ilyen van, azt sem tudják hol van a tulaj...helyettük meg mi fizetjük a fűtést, a vizet, meg mindent. Az ilyeneket, ha már 5 éve nem lakik benne senki, miért nem veszi vissza az állam vagy valami? Olyan jogszabályok vannak, olyan szüntén hülyeség és életképtelen egyik másik, hogy az ember esze megáll.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6362 Dátum: 2009. Június 07. - 22:06:59 »
Pont a házunk előtt parkol egy kocsi, amit valaki idehozott (talán lopták, vagy külföldre ment?), és itthagyta. Foglalja a helyet a parkolóból, de nem lehet elszállítani valamiért. Évek óta itt áll.

Összevont üzenet ideje: 2009. Június 07. - 22:52:16
Photoshop verseny, fantasy kedvelőknek.

http://www.flickr.com/photos/39084987@N08/sets/72157619054472987/show/with/3588354055/
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 07. - 22:52:16 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6363 Dátum: 2009. Június 07. - 22:53:52 »
Ilyen nálunk is van a töm előtti parkolóban. Kettő is.
Az egyikben se motor, két kereke hiányzik, se ülések, olyan, mintha valami apokalipszist járt volna meg. És ott van már amióta miénk a lakás, ergo 2 éve. Vagy egy éve van egy másik is, de az sem mozdult onnan már sok-sok hónapja. Egyszer amikor kocsival jö9ttünk fel, és nem volt parkolóhely, majdnem felborítottunk, de aki kocsival volt ő állított le, hogy inkább ne vandálkodjunk, beáll valahogy a fák alá.
Én mindenesetre biztos vagyok benne, ha egyszer kicsit többet iszok a kelleténél és rossz kedvem lesz, nekimegyek valamivel, mert eléggé idegesítő, hogy mástól foglalja a helyet, amikor totálkáros és nem hazsnálja senki. Ha egyszer én leszek kocsival, és emiatt a két roncs miatt nem tudok beállni, biztos hagyok leteszem a kézjegyemet rajta.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #6364 Dátum: 2009. Június 08. - 01:08:32 »
Senki se látta a South Park szavazós részét? ;D Én elmentem szavazni mert ha már megtehetem elmegyek, és szavazhatokúgy is,hogy becsukom a szemem és rábökök egyre. Ennyi erővel át is húzhatom az egészet, de lényeg benne , hogy szavazhatok. Ha nem lehetne szavazni akkor meg az lenne a baj. Ahogy talgaby is mondja a legjobb amúgy nevetni ezeken a kampányokon, néha annyira szánalmasak tudnak lenni, de a legjobbak a kommentek hozzá, plussz akik még el is hiszik ezeket. Amúgy találtam egy bizonyos "megoldást" : sokkal jobb lenne , ha pártok helyet politikusokat választanánk. ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6365 Dátum: 2009. Június 08. - 01:13:41 »
Mármint az Európai Parlamentbe? Az a tagállamokra van bízva, hogy listás vagy egyéni jelöltes-e a szavazás, vagy valamilyen hibrid megoldás.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #6366 Dátum: 2009. Június 08. - 01:34:31 »
Nem, nem konkrétan az EP-be gondoltam, hanem a Magyar Parlamentbe, és akkor már le is redukálhatnák a számát a " gyülekezeti tagoknak"  mert kicsit soan vannak, egy ekkorra országra.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6367 Dátum: 2009. Június 08. - 09:39:21 »
Most meg azért nem mentem, mert amikor hónapokkal ezelőtt kiküldték a lapokat, akkor annyira szemét volt a politikai helyzet, hogy azonnal ment a kukába a papír borítékostul.
Nálam is totál ugyanez volt.

Aki tud angolul, annak szerintem érdemes megnéznie George Carlin egyik előadását a politikáról/szavazásról. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6368 Dátum: 2009. Június 08. - 12:54:59 »
Erre is csak ugyanazt tudom mondani, mint korábban. Nem lenne ezzel semmi gond, de ez a reakció nem megkülönböztethető az érdektelenségből otthon maradókétól.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6369 Dátum: 2009. Június 08. - 14:05:42 »
A reakció ugyanaz, szóval statisztikailag mindegy melyikbe tartozol, de attól még a statisztikát bármire rá lehet húzni. :) Az én véleményem az, hogy nem folyok bele a politikába annyira, hogy magamnak meg tudjam ítélni, kire akarok szavazni. Amennyit látok belőle, az alapján egyik sem különb, és kicsit sem jön meg a kedvem ahhoz, hogy közelebbről is megismerjem őket.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6370 Dátum: 2009. Június 08. - 14:55:17 »
Na, egy kicsit elkanyarodva most már a választásoktól, feldobnék egy új témát. Itt egy link az origóra, ami egy cikkhez vezet, amit a Bologna-rendszeről szól:

http://www.origo.hu/itthon/20090603-tasz-oknyomozo-program-a-bologna-rendszer-hatasa-a-felsooktatasra.html

Mivel többen is egyetemi/főiskolai hallgatók vagyunk, vagy voltunk a fórumon, gondoltam többeket is érdekelhet. Én nagyon, de nagyon sok igazságot vélte felfedezni benne...

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #6371 Dátum: 2009. Június 08. - 15:19:23 »
Mé jó, hogy nálunk nem a Bologna-i rendszer van.  :nezze:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6372 Dátum: 2009. Június 08. - 15:25:35 »
Az első oldalon a kép a mi kolinkban készült. Azért átjön az itteni életérzés rajta. :hehe: (A második kép pedig Szegedről van, ugye?)

Szerintem elsősorban azzal van a baj, hogy túl sok hülye kerül be a felsőoktatásba, akiknek inkább egy kapa mellett lenne a helyük, mint egy egyetemen. És az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6373 Dátum: 2009. Június 08. - 15:33:12 »
Nem, amire te gondolsz képre, az szerintem tuti, hogy az ELTE-n készült. ;)

És igen. Túl sok a hülye a felsőoktatásban. Ez a töegoktatás ára... :(

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6374 Dátum: 2009. Június 08. - 18:12:22 »
Erre is csak ugyanazt tudom mondani, mint korábban. Nem lenne ezzel semmi gond, de ez a reakció nem megkülönböztethető az érdektelenségből otthon maradókétól.
Nem is különbözik a mi álláspontunk ettől, és soha nem is mondtuk, hogy mi tiltakozásból, vagy dacból maradunk otthon, hanem azért, mert minket nem érdekel a politika. Csupán meg tudjuk indokolni, hogy miért nem érdekel, azért nem, mert akárkire is szavaznánk, úgyse változna a helyzetünk egy fikarcnyit se.
A tandíj ellen ott voltam szavazni, mert akkor valami ellen szavaztunk, de most valakik mellett kellett volna.
És nem megoldás az, hogy felírom a cédulára, hogy halál minden politikusra, és úgy dobom be, annak is pont ugyanannyi értelme van, mint nem elmenni (igazából a szavazásnak is ugyanennyi értelme van, semmi). Mert ezt nem fogják összeszámolni, hogy hány ilyen volt, csak lesznek a szavazók, a nem szavazók, meg a sok hülye, aki nem tudta kitölteni a cédulát.

Szerintem elsősorban azzal van a baj, hogy túl sok hülye kerül be a felsőoktatásba, akiknek inkább egy kapa mellett lenne a helyük, mint egy egyetemen. És az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni.
De maguk a főiskolák/egyetemek szeretnék, hogy sok legyen a hülye a suliban, hiszen abból van a haszon.
Nálunk rohadtul alacsonyabb a felvételi pontszám, mint kéne, mert megéri a sulinak az, hogy másfélszer annyi az elsőéves, mint a többi együttvéve, mert ezekből bezsebel egy csomó támogatást. És nagyon úgy tűnik, hogy anyagi szempontból a bukott diák a legjobb.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 08. - 18:23:05 írta Todd »

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6375 Dátum: 2009. Június 08. - 19:28:19 »
Hát, ha elolvasod a cikket, akkor bizony látni fogod, hogy nem feltétlenül az egyetemek és főiskolák azok, akik annyira szorgalmazzák ezt a létszám bővítést. Ők még 5-6 évvel ezelőtt is végen elvoltak a 100-120 fős évfolyamokkal, a mostani 300 fős évfolyamok helyett... ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #6376 Dátum: 2009. Június 08. - 19:34:16 »
Köszi Zozi, ez érdekes volt, főleg, hogy most fogok továbbtanulni. ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6377 Dátum: 2009. Június 08. - 20:00:07 »
Mert ezt nem fogják összeszámolni, hogy hány ilyen volt, csak lesznek a szavazók, a nem szavazók, meg a sok hülye, aki nem tudta kitölteni a cédulát.
24548, ha érdekel.

Köszi Zozi, ez érdekes volt, főleg, hogy most fogok továbbtanulni. ;)
Doki linkelte, de azért szívesen. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #6378 Dátum: 2009. Június 08. - 21:15:31 »
Hú basszus... :-[ Köszi és bocs doki! ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6379 Dátum: 2009. Június 08. - 22:02:55 »
Ezért a tömegoktatásért nem elleneztem soha a tandíjat. Csak a tandíjakat is normalizálni kéne, mert míg egy gyógyszerészképzés fél éves költsége 760 ezer forint, addig egy vegyészmérnöké 170 ezer forint. Nyilván valamivel drágább a gyógyszerész, de azért ennyivel biztosan nem.
Vagy mondjuk a jogász képzés sem olyan olcsó úgy tudom, amikor ott se vegyszerekkel, se drága eszközökkel, semmivel nem kell dolgozni.

Ha normalizálva lennének a tandíjak, lenne érteleme úgy, hogy az állam magára vállalná a tandíj egy jelentős részét, a tanulmányi eredmények fejében. Így a kegyetlenül nem egyetemre valók nem fizetnének valószínűleg tandíjat, és kiesnének a képzésből. Az egyetem megkapná a pénzét tandíjként, a tanárok meg örülhetnének, hogy normális a létszám. Gyanítom, hogy a diák is meg lenne becsülve. (azoktól a pénzesektől akik nem oda valók, de fizetik a tandíjat és elbukdácsolják az egyetemet én nem sajnálom a diplomát, a munkahelyen úgyis kihullanka majd...mert az ilyen alapképzésesek közül tényleg pecával kell majd horgászni a normális munkaerőt).

Jó példa egyébként erre a fejkvótára itt mondjuk a villamosmérnök szak. Amikor még 144 pont volt a maximum, oda 82!!! ponttal be lehetett kerülne, nyelvvizsga, emelt szintű, semmi nélkül, kettes hármas átlaggal. Gondolhatjátok, milyen szintű oktatás folyik...nullszint. Látom a lakótársam csoporttársain, hogy milyen "észlények" nevezik magukat egyetemistáknak. Így mivel neki van sütnivalója, röhögve végzi a szakot, feleanniyt tanulva mint középiskolában....egyetemen! A tanárok meg nem tudnak mit kezdeni, néhányszor meg lehet buktatni a gyerekeket, de előbb utóbb úgyis átmennke.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"