Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982094 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6380 Dátum: 2009. Június 09. - 08:48:13 »
Nekem is kellemes tapasztalataim vannak a Bolognairól... az első évfolyamba jártam a BME info szakon, amikor bevezették, vagyis mi voltunk a kísérleti patkányok. Az alap, hogy fejetlenség volt és senki sem tudta, hogy akkor most nekünk mit kell tudnunk és mit nem. A másik dolog, hogy 7 félévből 5. után mehetsz szakirányra, a 7.-ben meg már diplomamunkát írsz amellett, hogy még óráid vannak. Abszolút nem lehet felkészülni így. Ami viszont kiakasztott, az nálunk a tanárok nagy részének a viselkedése volt. Azért, mert mi úgymond "könnyebben" kapunk diplomát, ott szívattak meg, ahol csak lehetett. Olyan zh feladatokat tettek elénk, amire csak pislogtunk. Olyan hangulata volt, mintha rajtunk vezetnék le, hogy őket is szívatják fentről. :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6381 Dátum: 2009. Június 09. - 10:55:25 »
Há!!! Sikerült ez a kaki! :D :D :D Kúvanagy mákom volt, kifogtam a legjobb vizsgáztatót. :) A csaj aki velem vizsgázott, olyan alapvető dolgokat nem tudott mondjuk egy diabetes mellitusos rohamnál mik a tünetek, ketoacidosis, polyurea, polydipsia ilyesmi. Egy orvos ha ezt nem veszi észre és meghal a betege, orvosi műhibának minősül. A másik két tételt igaz tudta, és négyest kapott. Én biztos nem adtam volna neki ilyen jó jegyet. Ez is mutatja milyne jó fej volt a tanár. Azért féltem ettől a szigorlatttól nagyon, mert egyrészt rengeteg az anyag, másrészt a 8-9 vizsgáztató tanárból van 2 normális, a többi meg szemét. Haverom jobban vágta szerintem mint én, aztán 2 dolog nem ugrott be neki és meghúzta a [népművészeti agyagedény]. Ennyit jelent a vizsgáztató...
Mindegy, most áj em heppi. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6382 Dátum: 2009. Június 09. - 10:57:47 »
Gratulálok pepo, face front!  :)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6383 Dátum: 2009. Június 09. - 11:22:23 »
A másik dolog, hogy 7 félévből 5. után mehetsz szakirányra, a 7.-ben meg már diplomamunkát írsz amellett, hogy még óráid vannak.
??? A BME-n 3 év fél éves az alapképzés? Ezt nem is tudtam. Nálunk szakirányt már a legelső félévben kell választani, igaz, nem közvetlenül, hanem csak a megfelelő tárgyakat kell felvenni. Mondjuk így is elég sok az átfedés. A szakdolgozat évében nálunk is vannak még órák, de a mintatanterv szerint már csak kb 15 kreditnyi.

Idézet
Abszolút nem lehet felkészülni így.
Szerintem fel lehet, azért nem egy MSc-s diplomamunkát várnak el.

Grat, pepo!
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6384 Dátum: 2009. Június 09. - 11:39:02 »
Mert ezt nem fogják összeszámolni, hogy hány ilyen volt, csak lesznek a szavazók, a nem szavazók, meg a sok hülye, aki nem tudta kitölteni a cédulát.
24548, ha érdekel.
24548 "dögöljön meg...", vagy 254548 érvénytelen kitöltés?
Mert nagyon nem mindegy, és én azt irtam, hogy az sms-s lapokat nem számolják meg, nem azt, hogy az érvényteleneket. ;)
Nekem is kellemes tapasztalataim vannak a Bolognairól... az első évfolyamba jártam a BME info szakon, amikor bevezették, vagyis mi voltunk a kísérleti patkányok.
Nálam is ugyanez a helyzet. Csak én annó 2-t passzívoltam az elején (hogy legyen azért technikusim, és ne egy sima éretségivel dobjanak ki, ha nem jön össze), és így már a 2. évfolyammal kezdtem.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 09. - 14:03:26 írta Todd »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6385 Dátum: 2009. Június 09. - 11:51:16 »
24548 "dögöljön meg...", vagy 254548 érvénytelen kitöltés?
Ahhoz azért tehetség kell, hogy valaki véletlenül szavazzon érvénytelenül. :lol:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6386 Dátum: 2009. Június 09. - 12:37:46 »
Gratula pepo! :D Ezzel vége is a vizsgaidőszaknak vagy van még hátra?

A szakdolgozat évében nálunk is vannak még órák, de a mintatanterv szerint már csak kb 15 kreditnyi.
Azért az is sok, főleg úgy, amilyen lehetetlen időpontokra tudják szervezni az órákat. Nem lehet jól menedzselni az időt, mert szétszórják az órákat és folyton utazgatnod kell. Emellett meg írj is diplomamunkát, tudod hova menjenek. ;)

Idézet
Szerintem fel lehet, azért nem egy MSc-s diplomamunkát várnak el.
A BME-n azért rendesen el vannak szállva attól, hogy mit kéne teljesítened, amikor én ott voltam, még nem érdekelte őket, hogy csak bsc szakra jársz.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #6387 Dátum: 2009. Június 09. - 12:39:57 »
Uh holnap fogok Művészet töriből vizsgázni, reggel 8 körül kezdek, kérlek drukkoljatok ;)

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #6388 Dátum: 2009. Június 09. - 12:47:41 »
Kéz és lábtörést !!! ;D Várjál kéztörést ne akkor nemtudsz nekem  :spidey: rajzolni ;)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #6389 Dátum: 2009. Június 09. - 12:53:10 »
:D már megrajzoltam neked Mero a pókit, persze azért nem esne jól egy kéztörés... íg ynem tudnék több figurát rajzolni a sok kártyáért ;)
köszi a drukkolást :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6390 Dátum: 2009. Június 09. - 14:05:07 »
Mero neked lehet rajzolni sör helyett, ezt nekem miért nem mondtad? ;D
Ahhoz azért tehetség kell, hogy valaki véletlenül szavazzon érvénytelenül. :lol:
Sose becsüld alá az emberi hülyeséget zozi. :lol:

Amúgy épp most vagyok túl egy elektró 2 vizsgán.
Reggel 8-tól tartott úgy 11-ig az írásbeli, aztán még megküldtük egy kis szóbelivel is.
És végül 4-es lett, úgyhogy most nagyon el vagyok tellve magammal.
Amúgy már 3. vizsga felvételem volt, és jövőre már 10 rongyomba került volna, de így ezt megspóroltam.
Majd veszek helyette képregényt, meg figurát. ;D

És előre szólok, hogy szombaton nem leszek józan, és valami természetes vízben fogom áztatni habtestemet.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 09. - 14:26:30 írta Todd »

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6391 Dátum: 2009. Június 09. - 14:58:10 »
Én meg megbuktam ma Genetikából... :D És igen, én még ennek is tudfok örülni, hosszú még a vizsgaidőszak, ha meg lett volna, lehet, hogy nagyon unatkoztam volna, mert akkor már csak két vizsgám marad. ;D

Amúgy nekem lakótársam a Bsc-s, én még abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy pont belekerültem az utolsó, nem Bsc-s évfolyamokba. :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6392 Dátum: 2009. Június 09. - 15:05:30 »
De ha van még vizsgalehetőséged belőle, akkor ez még csak a stratégiai egyes volt. ;)

Aki nem főiskolás, annak elárulom, mi a stratégiai egyes: amikor bemegy az ember felméri milyenek az elvárások, meg a puskázási lehetőségek, és kijön egy karóval, de legközelebb már sokkal több esélye lesz. Ez főleg Mike-nak hasznos információ lehet.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6393 Dátum: 2009. Június 09. - 15:11:08 »
Igen ezt én is elsütöttem még anno 2 éve mikrobiszon az első vizsgán... ;D Viszem ki a dolgozatot, kérdezi a phd-s srác, hogy sikerült, mire én:

"Ez még csak a mélységi felderítés volt, két hét múlva tervezem a totális támadást..." Jót nevetett rajta... ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #6394 Dátum: 2009. Június 09. - 15:42:41 »
Gratulálok a sikeres vizsgákhoz, srácok! :D
Én a múlt heti vizsgámra vagyok nagyon büszke, Vegyipari Műveletek III, igaz csak 2-es lett de sikerült, örültem mint majom a farkának. ;D Még van egy Biokémia szigorlat hátra, csütörtökön mentem volna belőle, de inkább átraktam jövő hétre, mert elég sok a tananyag és lassan haladok vele.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6395 Dátum: 2009. Június 09. - 15:46:15 »
Ááááá, biokémia. Abból szakdolgozom. :D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #6396 Dátum: 2009. Június 09. - 16:17:02 »
Na, visszajöttem a Mátrából! :D Jó újra itthon, plusz elég fáradt is vagyok. 5 nap az osztállyal... :D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #6397 Dátum: 2009. Június 09. - 17:03:21 »
Ááááá, biokémia. Abból szakdolgozom. :D
Nincs kedved szigorlatozni helyettem? :lol: A külső megjelenésbeli különbséget valami alakváltó-álcázó kütyüvel megoldjuk. :hehe:
Fú, amúgy a genetikát én is utáltam, nem sok olyan unalmas tantárgy volt, mint az. :roll: Pedig szerintem lehetne érdekesen is tartani, csak a tanárnő csinált altatódal színvonalat belőle...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6398 Dátum: 2009. Június 09. - 17:24:27 »
Aki nem főiskolás, annak elárulom, mi a stratégiai egyes: amikor bemegy az ember felméri milyenek az elvárások, meg a puskázási lehetőségek, és kijön egy karóval, de legközelebb már sokkal több esélye lesz. Ez főleg Mike-nak hasznos információ lehet.

Mifelénk úgy van, hogy egyesből akármennyit lehet javítani (mármint akárhány tárgyból, egy bizonyos tárgyból nyilván legfeljebb kétszer), de nem egyesből félévenként csak egyszer. Akkor szoktak egyest kérni, ha nem szeretnék elpazarolni ezt az egy lehetőséget.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6399 Dátum: 2009. Június 09. - 18:46:03 »
Zozi: ez nálunk is így megy. :D

Tom: nem azt mondtam, hogy tudom is, hanem azt, hogy abból szakdolgozom... ;D