Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982112 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #6860 Dátum: 2009. Július 15. - 20:44:09 »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #6861 Dátum: 2009. Július 15. - 20:49:52 »
Idézet
Ami viszont manapság használatos a kifejezések terén hogy amennyiben fizetsz egy oldal tartalmáért az warez, az arányos (vagy éppenséggel nem az, ez ebből a szempontból mind1) az a torrent oldal.
Többek között ott van a wikin is, ahonnan idéztél (közvetlenül fölötte), baszom nagy betűkkel, hogy: "Warez oldalak fajtái: alapvetően kétféle lehet: FTP és Tracker."

Igen, az FTP-s a szerveres, a tracker az arányos. És ? Akkor inkább a warez-t emelted volna ki  :hehe: A torrentezők inkább azért szedik külön a warezt és a torrentet mert nyilván más a technikai megoldása. (Lsd szerver vs többfelhasználó) meg az említett pénzes kapcsolat miatt. Nem is értem miért nem a fizetős oldalak tulajdonosaira szállnak rá... Az meg hogy egy oldalon milyen reklámok vannak és hogy így közvetve szerez pénzt a torrent oldal tulaja amivel működteti az adott oldalt azaz ő dolga. Nem milliós bizniszről van szó. Kivéve a zenészeket akiknek teljesült azaz álmuk hogy " a zenéjük mindenkihez eljusson " érdekes az elmúlt 10 évben már nem hallottuk ezt.  :hehe:

Idézet
Fizetős torrent oldallal én nem nagyon találkoztam még.
Pedig van bőven.

Mondj párat. Nem gúnyolódásból de még életemben nem találkoztam ilyennel.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #6862 Dátum: 2009. Július 15. - 21:48:49 »
Hehe ezt a zsír szát már egyszer kinevettétek, ez a nagyon király kanaszta változata ;) egyszóval zsír, zsíros  :hehe:


Bzzzz bzzzz
amúgy nállatok is sok a szúnyog? mert nállunk rengeteg  :drying:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6863 Dátum: 2009. Július 15. - 22:05:07 »
Igen, az FTP-s a szerveres, a tracker az arányos.
Köszönöm, hogy felvilágosítottál. :smsarcasm:

Idézet
És?
Mit és? Azt bizonygattad eddig, hogy az illegális tartalmak torrenten való letöltése nem warez. Erre megmutattam, hogy de, igen, így hívják.

Idézet
Nem is értem miért nem a fizetős oldalak tulajdonosaira szállnak rá...
Azokra szállnak rá. Csak az ingyenes trackerek lefoglalásának (bitHUmen, Piratebay, eDonkey) sokkal nagyobb a visszhangja, már csak azért is, mert sokszor akkora a felhasználóbázisuk. 10 sms-ben fizetős szerver lefoglalására ha jut egy tracker, szerintem már sokat mondtam. Havonta foglalnak le fájlmegosztó szervereket, de jelentősebb torrenttrackert mikor vittek el utoljára itthon? Másfél (lassan 2) éve a bh-t, ennyi.

Idézet
Az meg hogy egy oldalon milyen reklámok vannak és hogy így közvetve szerez pénzt a torrent oldal tulaja amivel működteti az adott oldalt azaz ő dolga. Nem milliós bizniszről van szó.
Ööö... Piratebay?

Idézet
Mondj párat. Nem gúnyolódásból de még életemben nem találkoztam ilyennel.
Pl. Bitlove, RobNhood, Snowtigers. De ezek elég rövid életűek szoktak lenni általában.

Egyébként én is a nyílt trackerek (és a szabad információáramlás) pártján állok, mielőtt félreértenéd, de nincs mit rajta szépíteni, az ilyen hálózatokon keresztül letöltött illegális tartalmak is ugyanolyan törvénysértőek, mint az smsweb és társai.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6864 Dátum: 2009. Július 15. - 22:40:02 »
Kicsit más téma... ha még emlékeztek, amit írtam hétfőn a vadászgépekről... indexen másnap(!!) kikerült, hogy mi volt az, de a legszebb a kommentelők voltak. Legalább eszembe jutott, miért nem járok sose arra az oldalra. Mindig eszembe juttatja, hogy valahogy idehaza mintha még az USA-nál is nagyobb volna a száz főre eső vadparasztok aránya (olyan 99.99)...

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #6865 Dátum: 2009. Július 15. - 22:41:31 »
Amúgy azt mondták, tisztelgés volt egy bajtársuk iránt ! nem?

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #6866 Dátum: 2009. Július 15. - 22:55:28 »
Igen, az FTP-s a szerveres, a tracker az arányos.
Köszönöm, hogy felvilágosítottál. :smsarcasm:

Nagyon szívesen bármikor  :smsarcasm:. De ha megnézed a tulajdon kezed által szerksztett hsz-edet, láthatod hogy a trcker szót külön kiemelted. Így olyan mintha arra akartál volna utalni, különben mindek vastagítod ki...


Idézet
És?
Mit és? Azt bizonygattad eddig, hogy az illegális tartalmak torrenten való letöltése nem warez. Erre megmutattam, hogy de, igen, így hívják.

És itt van az ami több helyen is vita téma. Az én szememben warez=pénzért letölteni (pfuj) torrent= free, a szolgáltató a reklámokból tartja fenn magát (mert ő sem sz*rja a pénzt) A te szemedben minden warez, annak aki használja inkább az előbbi megállapítás létezik. De ezen nem csak mi vitatkozunk, vannak akik már régóta csinálják  :hehe: Lehet csak egy új szót kellene alkotni, úgy pontosabb lenne.

De ide be is linkelek egy tanulságos kis oldalt: még itt sem egyértelmű mi is a különbség. De én maradok a warez=pénz oldalon

http://kocka.blog.hu/2009/04/17/warez_vs_torrent



Az meg hogy egy oldalon milyen reklámok vannak és hogy így közvetve szerez pénzt a torrent oldal tulaja amivel működteti az adott oldalt azaz ő dolga. Nem milliós bizniszről van szó.
Ööö... Piratebay?

Ööö, mást nem tudsz mondani ?  :lol: Arra a PirateBay-re gondolsz ami csak havonta 10.000$ volt kénytelen szerver bővítésre költeni ? Igen, egy ekkora oldal működtetésére költeni kell (mekkora, wazze' ) de se te se én nem tudjuk mennyi a bevétele a PirateBaynek. A tulaj srácok meg nem élnek luxusvillában és járnak Ferrarival... Őszintén szólva elég nevetségesen lepukkadt némelyik  :hehe:
Inkább beszéljünk az átlagos torrent oldalakról, mert igen a  Windows is nagy cég de vannak mellette kisebbek akik nem csinálnak kevésbé gyenge cuccokat de mindegyiket a windowshoz hasonlítani...



Egyébként én is a nyílt trackerek (és a szabad információáramlás) pártján állok, mielőtt félreértenéd, de nincs mit rajta szépíteni, az ilyen hálózatokon keresztül letöltött illegális tartalmak is ugyanolyan törvénysértőek, mint az smsweb és társai.

Ez így van, de az se keres rajt aki megosztja és az sem aki letölti. De tény hogy nem legális, de itt beszélhetnénk arról hogy hány család él ma minimálbéren... erről az ugrik be amit a PirateBay peren mondott az egyik ügyvéd, amennyiben nem tudná illegálisan letölteni a letöltő akkor megvenné legálisan a zenét, mega lol... akkor már inkább zenét sem hallgatna, hisz miből venné meg. De ez megint egy szép hosszú kérdés & vitatéma.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6867 Dátum: 2009. Július 15. - 23:29:28 »
Ez így van, de az se keres rajt aki megosztja és az sem aki letölti. De tény hogy nem legális, de itt beszélhetnénk arról hogy hány család él ma minimálbéren... erről az ugrik be amit a PirateBay peren mondott az egyik ügyvéd, amennyiben nem tudná illegálisan letölteni a letöltő akkor megvenné legálisan a zenét, mega lol... akkor már inkább zenét sem hallgatna, hisz miből venné meg. De ez megint egy szép hosszú kérdés & vitatéma.
Ez nem hosszú és nem vitatéma. Azért, mert nincs pénze valakinek, az nem igazolja a "lopást". Ezen az elven kiindulva, mindenki, akinek nem telik plazmatévére, lophatna magának egyet, legálisan? Jobb példával, ha nem telik mobiltelefon előfizetésre, telefonálhatna ingyen is?
Itt nem az a kérdés, hogy a megosztó oldal tulajdonosa keres-e pénzt, vagy sem, hanem az, hogy ellopja más szellemi termékét és terjeszti. Könnyű elmenni legyintve a jogdíjak mellett, hogy úgyis van elég pénze annak az együttesnek, vagy filmgyártónak, de a lényeg, hogy valaki pénzt fektetett bele, és joggal várja, hogy visszajöjjön az a zsé.  ;) Egészen pontosan úgy, mint amikor koncertet adnak és a közönség fele belóg a koncertre. Ha kinn maradnának, épp annyi bevétele lenne az együttesnek, mintha belógnak, de ha csak öten jegyet vettek volna, akik belógtak, már nem. Arról nem is beszélve, hogy éppen a hordozó eladásokból származó bevételkiesés is lehet az egyik oka a mostanság tapasztalt igénytelenségnek. Mert ma már nem azok az együttesek maradnak fenn, akik jók, hanem csakis azok, akiket nyom a tévé-rádió. Ahhoz, hogy oda bekerülj, kommersz zenét kell játszanod. Itt a zsákutca. De ez csak egy példa.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6868 Dátum: 2009. Július 15. - 23:39:37 »
De ha megnézed a tulajdon kezed által szerksztett hsz-edet, láthatod hogy a trcker szót külön kiemelted. Így olyan mintha arra akartál volna utalni, különben mindek vastagítod ki...
Mindegy, akkor nagyon máshogy olvasunk, szerintem értelmes volt az a kiemelés.

Idézet
De ide be is linkelek egy tanulságos kis oldalt: még itt sem egyértelmű mi is a különbség. De én maradok a warez=pénz oldalon
Ó, a kockablog jó, szoktam olvasni őket mindig.

Idézet
Ööö, mást nem tudsz mondani ?  :lol: Arra a PirateBay-re gondolsz ami csak havonta 10.000$ volt kénytelen szerver bővítésre költeni ?
 Igen, egy ekkora oldal működtetésére költeni kell (mekkora, wazze' ) de se te se én nem tudjuk mennyi a bevétele a PirateBaynek.
Átlagosan 60000€-t keresnek csak a reklámbevételekből (az Eastpoint Media értékesíti a reklámfelületeiket, onnan szivárgott ki). Érdekesség: a legnagyobb hirdetési csomagjuk (értsd: pop-up a látogatók arcába) 20000 eruróba kerül. Egy napra. És már négyszer megvették.

Idézet
A tulaj srácok meg nem élnek luxusvillában és járnak Ferrarival... Őszintén szólva elég nevetségesen lepukkadt némelyik  :hehe:
Az üzemeltetők szimpatikusak. :) Amúgy ha luxuskörülmények között élnének, valószínűleg elveszítenék a perüket. :)

Idézet
Inkább beszéljünk az átlagos torrent oldalakról, mert igen a  Windows is nagy cég de vannak mellette kisebbek akik nem csinálnak kevésbé gyenge cuccokat de mindegyiket a windowshoz hasonlítani...
A Windows nem cég. ;D [A téma szempontjából irreleváns Windows-flame] De most, hogy komolyabban megismerem (a munkám során mindenféle rendszer logüzeneteivel találkozom, többek között sokféle Windowséval is), egyre inkább úgy gondolom, hogy ennél bármi jobb. Nem is értem, hogy juthat bármilyen programozónak eszébe olyan eszement ötlet, amiből ott tucatnyival találkozom... Csak a logolás kapcsán! Minden rendszer logjait tök könnyű feldolgozni, de ma is 11 órát szoptam a Win Server 2003-mal. Egyáltalán honnan jön valakinek olyan elborult ötlet, hogy a logokat lefordítsák? Mi a jó égért, hogy nehezebb legyen feldolgozni? És nem valami felhasználó rétegbeli fordításról van szó, maga a nyers logüzenet is fordított. :stupid: Aztán tudtátok, hogy a Windows ugyanolyan eseményekre többféle üzenetet is generálhat, illetve egy üzenet több, egymással semmilyen kapcsolatban álló eseményre is utalhat? Illetve hogy vannak előállíthatatlan események. :) És hogy az események azonosítóinak nagy részét nem össze-vissza, következetlenül cserélgetik a különböző Windows-verziókban? [/A téma szempontjából irreleváns Windows-flame]

Idézet
Ez így van, de az se keres rajt aki megosztja és az sem aki letölti. De tény hogy nem legális, de itt beszélhetnénk arról hogy hány család él ma minimálbéren... erről az ugrik be amit a PirateBay peren mondott az egyik ügyvéd, amennyiben nem tudná illegálisan letölteni a letöltő akkor megvenné legálisan a zenét, mega lol... akkor már inkább zenét sem hallgatna, hisz miből venné meg. De ez megint egy szép hosszú kérdés & vitatéma.
Amikor Richard Stallman Magyarországon járt, ő is beszélt erről a témáról. Megkérdezett bennünket, hogy ha lenne olyan gomb a zenelejátszónkon, ami átutal egy jelentéktelen összeget (mondjuk 100 forintot) az adott szám készítőinek a számlánkról, használnánk-e. Én igen. És egy ilyen rendszerrel sokkal több pénz jutna el a zenészekig, mert megkerülnénk a kiadókat.

Ez nem hosszú és nem vitatéma. Azért, mert nincs pénze valakinek, az nem igazolja a "lopást". Ezen az elven kiindulva, mindenki, akinek nem telik plazmatévére, lophatna magának egyet, legálisan? Jobb példával, ha nem telik mobiltelefon előfizetésre, telefonálhatna ingyen is?
Itt nem az a kérdés, hogy a megosztó oldal tulajdonosa keres-e pénzt, vagy sem, hanem az, hogy ellopja más szellemi termékét és terjeszti.
Ez igaz is. Egy gond van vele. Definiáld a szellemi tulajdont. Ha "kitalálok" valamit, az milyen jogon az "enyém"? (Gondolj extrém példákra. Nem játszhatják egy zenekar számát, mert az nem az "övék". Nem írhatnak történetet egy karakterrel, mert az "másé". Nem írhatok drivert a nyomorult telefonomhoz, mert a szoftver zárt kódú, mivel "másé").

Érdekesség: tudtátok, hogy matematikai algoritmusokat nem lehet szabadalmaztatni?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6869 Dátum: 2009. Július 15. - 23:53:19 »
Nem értem a kérdést. Ha én találom ki, miért lenne másé? Pontosan azért az enyém, hogy a következő részt is én találjam ki.  :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6870 Dátum: 2009. Július 16. - 08:20:05 »
ez olyan meddő vita, mindenki tudja hogy ez lopás, tök mindegy, hogy wareznak hívjuk vagy nem. Egyébként meg a warezolás az illegális termékek megosztása és terjesztése az interneten, és ennél több definíció nem is kell hozzá, annyira mindegy, hogy ez pénzért megy-e vagy nem, ez már csak a lopás megideologizálása. Próbáljuk szépíteni, ennyi. Ha valaki jobban belegondol, akkor fölösleges.
És szerintem nyugodtan maradhatunk a képregényes témánál, mert amikor valamelyik free torrent site-ról aznap megjelent képregényeket húzunk le, azzal gyakorlatilag a kiadó cég jövedelméből veszünk el. és megint csak mindegy, hogy ez torrent vagy ftp, fizetős vagy nem fizetős, az eredmény ugyanaz. És nem csak Magyarországon töltenek le képregényeket, hanem olyan országokban is, ahol elérhetőek az újságárusoknál!
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6871 Dátum: 2009. Július 16. - 08:49:51 »
Szerintem is meddő vita, főleg, ha a kiindulási pontját is nézzük. Mit akar bizonyítani silver, hogy akkor nem illegális amit csinál?
Dehogynem az.
Amúgy is, ha velekinek tetszik egy film, de úgy nagyon, szerintem az a minimum, hogy nem fogja letölteni, hanem megveszi. És drága, hogy a rákba lenne az.Erről mindig egy haverom jut eszembe, szájábaan cigi, havonta elpiál egy csomó pénzt, lábán 20 ezres csuka, és drágák neki a DVD filmek. Csak el kéne gondolkozni azon, hogy ki mire sajnálja a pénzt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6872 Dátum: 2009. Július 16. - 08:50:21 »
Nem értem a kérdést. Ha én találom ki, miért lenne másé? Pontosan azért az enyém, hogy a következő részt is én találjam ki.  :D
Hm, ezt érdekes attól hallani azért, aki rendszeresen frissülő stripet vezet kiadói honlapján egy más szellemi tulajdonát képező karakter főszereplésével, a szintén jogvédett és más tulajdonában lévő figurák felhasználásával készített képregényekről már nem is beszélve...

Todd: Ez szép, csak mi van azzal, amit nem lehet megvenni. Vagy egy picit irreális. Mert hogy azért 42e Ft-ot nem fogok kifizetni az egyetlen magyar forgalmazónak az NGE Platinumért, amikor feleennyibe se kerülne, ha Angliában élnék, az biztos.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6873 Dátum: 2009. Július 16. - 08:56:30 »
Hm, ezt érdekes attól hallani azért, aki rendszeresen frissülő stripet vezet kiadói honlapján egy más szellemi tulajdonát képező karakter főszereplésével, a szintén jogvédett és más tulajdonában lévő figurák felhasználásával készített képregényekről már nem is beszélve...

halottad már azt a szót hogy hobbi? szerinted pénzszerzés vagy nyerészkedés céljából megy az a comics strip készítés amire célzol? Ez olyan mintha azt mondanád, hogy nem lehet viccet írni a pókemberről, mert ő egy más cég szellemi tulajdona.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6874 Dátum: 2009. Július 16. - 08:59:39 »
Hm, ezt érdekes attól hallani azért, aki rendszeresen frissülő stripet vezet kiadói honlapján egy más szellemi tulajdonát képező karakter főszereplésével, a szintén jogvédett és más tulajdonában lévő figurák felhasználásával készített képregényekről már nem is beszélve...
És akkor még nem is láttad a Silent Hill képregényünket. ;D

Todd: Ez szép, csak mi van azzal, amit nem lehet megvenni. Vagy egy picit irreális. Mert hogy azért 42e Ft-ot nem fogok kifizetni az egyetlen magyar forgalmazónak az NGE Platinumért, amikor feleennyibe se kerülne, ha Angliában élnék, az biztos.

Nekem példul van egy igen költséges hobbim, hogy csak eredeti játékprogramokat veszek PS-re.
És az utóbbi években sosem vettem 8 ezresnél többért gammát, pedig a köztudatban még mindig a de sok 16 ezer egy játékért elgondolás él (pedig közben még itthon kiadatlan dolgokkal is gyarapítottam a gyüjteményemet).
Nem csak a fukarmindenit, meg a hülyeazértnemvagyok létezik. Körül kell nézni kicsit kevésbé előkelő helyeken is. Ami platórol esett le, azért nem fizetsz a magyar forgalmazónak.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 16. - 09:02:22 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6875 Dátum: 2009. Július 16. - 09:03:30 »
én meg szinte csak 1000 forint alatti dvd filmeket veszek, egy kezemen meg tudom számolni hány ezresnél drágább filmet vettem. De a lényeg hogy kiadok érte pénzt, mert ennyit megér, mintahogy majdnem mindegyikünk ki tud adni a kedvenc képregényéért is pénzt, mert annyit meg kell hogy érjen.
This is a joke. A real practical Joke.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #6876 Dátum: 2009. Július 16. - 09:21:20 »
Az én véleményem az,hogy ami fontos az ember számára,arra nem sajnálja a pénzt.Még ha várni is kell néha arra hogy megvedd...... :drying:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #6877 Dátum: 2009. Július 16. - 09:23:46 »
DVD film esetén nálam nagyjából 4000 Ft a limit, de ennyiért már "hűdeszupercsudijólátványésmittudomén" extrákat várok. És GG-nek igaza van mert 990 Ft-ért is lehet nagyon jó DVD kiadásokat szerezni, pl. legutóbb a Szellemkutya extra kiadást vettem. És elég rendesen megvan spékelve mindenféle extrákkal a cucc.  ;) Játékoknál is nagyjából olyan 6000 Ft a felső határ. (bár ezt azért sokkal ritkábban veszek. ;)) Képregény, azt meg muszáj  ;D Úgyhogy valóban nem annyira elérhetetlen cuccok ezek, mint sokan mondogatják, ha az ember akar akkor minden hónapban tud magának venni valamit és nem kell hozzá milliomosnak lennie, Toddnak ebben igaza van.  De ugyanakkor biztos vagyok abban is, hogy minden Internethasználó szokott töltögetni is.  :stupid:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6878 Dátum: 2009. Július 16. - 09:30:03 »
Nem értem a kérdést. Ha én találom ki, miért lenne másé? Pontosan azért az enyém, hogy a következő részt is én találjam ki.  :D
De ha mindenkié lenne, akkor más is kitalálhatna következő részeket, és van rá esély, hogy más jobban csinálná, ezzel a közösség pedig csak nyerhet. Példaként a szabad szoftverek világát tudom felhozni. Nem egyszer előfordul, hogy egy programot más is elkezd fejleszteni, az eredeti elképeléshez képest más irányba haladva, és előfordul, hogy sokkal jobb lesz a végeredmény.
halottad már azt a szót hogy hobbi? szerinted pénzszerzés vagy nyerészkedés céljából megy az a comics strip készítés amire célzol? Ez olyan mintha azt mondanád, hogy nem lehet viccet írni a pókemberről, mert ő egy más cég szellemi tulajdona.
Épp erről beszélünk, GG. Az úgynevezett "szellemi tulajdon"-hoz való extrém ragaszkodásból nem lenne szabad comic stripet készíteni más kiadó karakteréről, más zenekarok számait játszani koncerten, kijavítani bizonyos mások által írt programokat...
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6879 Dátum: 2009. Július 16. - 09:34:37 »
törvénysértő az, hogy a saját szórakozásomra csinálok egy képregényt, és felrakom a blogomra?
This is a joke. A real practical Joke.