Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982082 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6880 Dátum: 2009. Július 16. - 09:37:06 »
Ha más karakteréről szól, akkor igen. És ez szerintem nem jó.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6881 Dátum: 2009. Július 16. - 10:07:00 »
Akkor elnézést kérek Talgabytól én tévedtem... rossz országba.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6882 Dátum: 2009. Július 16. - 10:10:37 »
De ez azért nagyon elméleti dolog. Biztosan nem perel be a Marvel, ha rajzolsz egy Pókember képregényt, és kiteszed a netre. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6883 Dátum: 2009. Július 16. - 10:14:24 »
hacsak nem jól feljelent valami kedves ember...
This is a joke. A real practical Joke.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #6884 Dátum: 2009. Július 16. - 10:41:39 »


Idézet
Ez így van, de az se keres rajt aki megosztja és az sem aki letölti. De tény hogy nem legális, de itt beszélhetnénk arról hogy hány család él ma minimálbéren... erről az ugrik be amit a PirateBay peren mondott az egyik ügyvéd, amennyiben nem tudná illegálisan letölteni a letöltő akkor megvenné legálisan a zenét, mega lol... akkor már inkább zenét sem hallgatna, hisz miből venné meg. De ez megint egy szép hosszú kérdés & vitatéma.
Amikor Richard Stallman Magyarországon járt, ő is beszélt erről a témáról. Megkérdezett bennünket, hogy ha lenne olyan gomb a zenelejátszónkon, ami átutal egy jelentéktelen összeget (mondjuk 100 forintot) az adott szám készítőinek a számlánkról, használnánk-e. Én igen. És egy ilyen rendszerrel sokkal több pénz jutna el a zenészekig, mert megkerülnénk a kiadókat.

Itt megint csak az játszik hogy kinek meddig ér a takarója. Most kezdjünk el beszélni hogy a hazai szegények mellett hányal élnek mélyszegénységben magyarországon ? A legnagyobb probléma hogy a béreink messze vannak tőle de az áraink már rég elérték az európai színvonalat...( pl ausztriában lényegesen olcsóbbak pl a Nike cuccok ami megint érdekes)  De a Playstationos példa is sántít mert lehet hogy te megteheted de messze nem ez az elterjedt. De ez megint másfele is elkanyarodik.
Amin én eléggé elcsodálkoztam hogy mi a fenéért kell nekem jogdíjat fizetni a pendriveok után a magyar zene iparnak pl ? Meg a dvd-k után ? ( már említettem ezt) Ha én felírok a dvd-mre kis millió családi fotót azután is pénzt vagyok köteles befizetni a zene iparnak ?  :headscratch: Rengeteg mindne sántít itthon.
De ott van azért a tudatosabb vásárlás is. Én is letölthetném a Watchmen képregényt netről minden gond nélkül de mégis megvettem őket. Könyveket is letudnék szedni de mégis megveszem. Mert reálisak az áraik és relatíve jó a minőségük. De amíg az új premierfilmek kb 6000 forintba kerülnek ne várja senki hogy tömegével veszik őket. Azt a filmet is megnézem 1x, esetleg 2x és utána ott áll a polcon hónapokig, megérte akkor 6000-ért ? Egy 300 oldalas könyvvel többet elvagyok és azt is többször elolvasom ha van rá időm. Akkor most melyik éri meg jobban ?
De itt egy ellenpélda a Kontroll-t anno megvettem eredeti DVD-n mert nagyon bejött. Akkor volt 2.000 ft, szerintem egy max 3.000 ft lenne reális egy filmért.

De itt jön be az is a képbe hogy gyakorlatilag egy internet kapcsolattal bármilyen filmhez hozzá lehet jutni és lehet venni 60 Ft-ért is egy darab dvd-t. Nem is értem min csodálkoznak itthon ha mindenki Szlovákiába jár DVD-t venni, orbitális az árkülönbség a "tolvaj jogdíj" miatt...

De a Stallman féle ötlet szerintem is jó. Csak a zeneiparban sem értelmes emberek dolgoznak (lsd PirateBay per) igazából alkalmazniuk kéne egy pandúrt hogy adjon nekik pár tippet min lenne érdemes változtatni.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6885 Dátum: 2009. Július 16. - 10:55:48 »
Ha más karakteréről szól, akkor igen. És ez szerintem nem jó.

én továbbra is ezen vagyok kiaakadva. Ezek szerint akkor egy rajzot sem csinálhatnék a pókemberről. És ha ez nálunk jogsértő, attól ez még egy amerikai céget nem fog érdekelni?
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #6886 Dátum: 2009. Július 16. - 10:59:47 »
Azért az már jó régen volt, amikor egy új DVD filmért elkértek 6000 forintot. Mióta bejöttek a BluRay lemezek, azóta az új filmekért általában 3000 forint környékét kérik (még a dupla lemezes, extra változatokért is). Csak a nagyon extra gyűjtői kiadásokért kérnek többet, de ezek nagyon elenyésző számban vannak a többihez képest. Valamint a 7-8-10 ezer forintos kategóriát a sorozatok jelentik, ahol azért érthető, hogy 5-6 lemezért elkérnek ennyit, és ezt figyelembe véve, azok sem drágák. Tehát a DVD-k már régóta a könnyen megfizethető kategóriába tartoznak. A BluRay tartozik most a luxus kategóriába, ezért annak jobban meg is kérik az árát, de aki meg olyat vesz, az meg is érdemli.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #6887 Dátum: 2009. Július 16. - 11:05:00 »
Ha más karakteréről szól, akkor igen. És ez szerintem nem jó.

én továbbra is ezen vagyok kiaakadva. Ezek szerint akkor egy rajzot sem csinálhatnék a pókemberről. És ha ez nálunk jogsértő, attól ez még egy amerikai céget nem fog érdekelni?
Csinálni csinálhatsz, de nyereségorientált tevékenységet nem végezhetsz vele. Vagy valami hasonló... ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6888 Dátum: 2009. Július 16. - 11:15:47 »
Ebbe a vitába én már más helyeken belefáradtan, nincs kedvem beleugrani megint. :D
Én csak annyit tudok, hogy ha valaki valamit igazán szeret, értékel valamit, akkor elvárható, illik az én becsületkódexem szerint, ahelyett hogy illegálisan letöltené. Én is számtalan filmet töltök le, de az indexen egyszer volt egy felmérés, hogy hajlandó lennék-e fizetni a leöltésért minden hónapban x összeget (ami még benne van a normális határain belül), amik a készítők zsebébe mennének, azt jelöltem be, hogy bizony, hajlandó lennék. Régen vettem eredeti dvd-ket. Már nem. Nem azért, mert változott a szemléletem, nem azért, mert nagyon drágák lettek vagy valami...egyszerűen csak azért nem áldozok dvd-ker, mert 4- év és lemossa őket a blu-ray úgy, mint anno a dvd a videokazikat. Persze azt sokan nem fogják tudni, hogy a blu-ray élményhez nem csak lejátszó, meg a lemezek kellenek, hanem egy megfeleleő tv is, de akkor is venni fogják, mert az lesz a sikk, és ugyanúgy el fog terjedni, mint a dvd. Persze ez a háború lehetne végeláthatatlan is, mert jöhetne mindnig jobb, meg ilyesmi, de én azt mondom, hogy a blu-ray már az a minőség, amitől ha lesz is, nekem már nincs igényem jobbra. Szóval egyelőre várok hogy lejjebb menjenek a lejátszók árai, meg gyűjtök egy fasza tv-re. 8)

Mellesleg tényleg azt kéne elérni, hogy a kiadott lemezek, dvd-k stb árainak nagy része ne a szemét kiadók kezébe menjen, hanem valóban a készítőkhöz. Akkor talán sokkal többen lennének hajlandóak fizetni, mert így sokan azzal védekeznek, hogy ők nem fogják a már így is dúsgazdag kiadótulajok, igazgatók zsebeit tömni és szerintem is van egy kis igazságuk.

Más: talgaby többször említette ezt a neongenesis Evangelion Platinumot. Most lehet én maradtam le, de ez meg milyen alter eva-ás cucc?
Mer nemsokára kijön az az elbaltázott rebuild of evangelion 2.0, korábban volt a you are (not) alone, de erről a dologról nem hallottam.
Mellesleg bevallom az evangelion volt az első anime  felnőtt életemben, amit nemrég végignéztem. Bele kellett telnie pár résznek, míg leküzdtöttem az animés rajzstílus iránti undoromat, amit azóta is utálok, de azt el kell ismerni, hogy az Evangelion rohadt jó. Még a kicsit elborult befejezést tekintve is (gondolok itt az end of evangelionra, meg a 25. 26. rész mindfuckjára).
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6889 Dátum: 2009. Július 16. - 11:22:21 »
Csinálni csinálhatsz, de nyereségorientált tevékenységet nem végezhetsz vele. Vagy valami hasonló... ;)

ezt írtam én is először, de Zozi azt írta, hogy nem így van.
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6890 Dátum: 2009. Július 16. - 11:23:18 »
Csinálni csinálhatsz, de nyereségorientált tevékenységet nem végezhetsz vele. Vagy valami hasonló... ;)
Szerintem még azt sem. Ben, mit mondasz?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6891 Dátum: 2009. Július 16. - 11:41:04 »
Idézetet írta: grey gargoyle
halottad már azt a szót hogy hobbi? szerinted pénzszerzés vagy nyerészkedés céljából megy az a comics strip készítés amire célzol? Ez olyan mintha azt mondanád, hogy nem lehet viccet írni a pókemberről, mert ő egy más cég szellemi tulajdona.
Ha a kaine-féle idézetet nézném, akkor nem lehetne. De ez is csak azt mutatja,hogy azért az átlagembereknek elég halovány fogalmaik vannak a jogvédett dolgokról...
Idézetet írta: Todd
Nem csak a fukarmindenit, meg a hülyeazértnemvagyok létezik. Körül kell nézni kicsit kevésbé előkelő helyeken is. Ami platórol esett le, azért nem fizetsz a magyar forgalmazónak.
Ó, nem, nekem kicsit más a gondom. A konkrét szett nem jelent meg, csak 1-es régióval. Innentől már lehet sejteni a dolgot. Magyar forgalmazónál nincs, két terjesztőnél láttam, az egyik nem foglalkozik már velel, a másiknál meg 42e Ft. Szóval egyelőre maradt a ripelt verzió, és aztán szépen lassan elkezdek gyűjtögetni az amúgy eredetiben islaza 130 dolláros kisaranyosra. AMi azért nem két fillér így se (bár a fele a magyarénak).
Idézetet írta: Bödönman
Az én véleményem az,hogy ami fontos az ember számára,arra nem sajnálja a pénzt.Még ha várni is kell néha arra hogy megvedd......  :drying:
Szép szemlélet, csak nem mindig kivitelezhető. Bár azért reménykedni tényleg szabad.
Idézetet írta: grey gargoyle
törvénysértő az, hogy a saját szórakozásomra csinálok egy képregényt, és felrakom a blogomra?
Ha más tulajdonában lévő karakterekkel csinálod... igen.
Idézetet írta: Todd
De ez azért nagyon elméleti dolog. Biztosan nem perel be a Marvel, ha rajzolsz egy Pókember képregényt, és kiteszed a netre. ;)
Attól függ. Ha valami kicsi blogra vagy fanoldalra, akkor nem érdekli őket. Ha viszont hivatalos oldalra, hírportálra vagy bármilyen milliós látogatottságot generálóra, napokon belül kapsz egy cease and desistet (kérdés: ennek mi a magyar neve? Régóta érdekel, ráadásul nemsokára fordításban is fel fog bukkanni...) a Marveltől, ebben biztos lehetsz.
Idézetet írta: pepo
Más: talgaby többször említette ezt a neongenesis Evangelion Platinumot. Most lehet én maradtam le, de ez meg milyen alter eva-ás cucc?
Nem alter, és épp ez benne a jó. Elővették, leporolták, és digitálisan feljavították, ami kb. annyit jelent, hogy a felbontás most már dvd-minőségű, és kevertek kicsit a hangokon, hogy 5.1-hez közelebb álljon. Amúgy összesen annyi változott, hogy a Death&Rebirthből kivették a Rebirthöt, mivel az amúgy is az EoE első harmada volt. De azon kívül a teljes sorozat (a rendezői változatos epizódokkal), eredeti tv-s és EoE-s befejezéssel, meg mintha lenne kb. egy percnyi új anyag a Deathben. MIndez egy rakat dvd-n, egy csomagban... és csak Japánban és az USA-ban adták ki.
Idézet
Mer nemsokára kijön az az elbaltázott rebuild of evangelion 2.0
Na hát ez az, én meg az 1.0-t nem tudom még illegálisan se beszerezni, pedig érdekelne, hogyan akarták a 24 epizódot 3 filmbe tömöríteni, de valahogy a sors azt akarja, hogy ne lássam a filmet, pedig szeretném.
Idézet
Még a kicsit elborult befejezést tekintve is (gondolok itt az end of evangelionra, meg a 25. 26. rész mindfuckjára).
Heh, az hagyján, de egyik befejezést sem tudták még azóta sem egységesen értelmezni. Még a tv-set sem, pedig az sokkal egyszerűbb az EoE-nél.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6892 Dátum: 2009. Július 16. - 11:41:15 »
De a Playstationos példa is sántít mert lehet hogy te megteheted de messze nem ez az elterjedt.
Miért is nem?
Szerinted van akinek van mondjuk ps 2-je, de nem tud rászánni max fél órát, hogy megnézze egy két pult alatti bolt címét a neten?
Beírod hogy használt PS játékprogram, és kidob 20 ilyen boltot, vagy ne adj isten a bolha piacra se tilos ám kimenni.
Bezzeg kicsipeltetni a gépét kitudja ugyanez a figura, aztán mondogatja, hogy hát mért adnék én ki 16 ezret egy új játért, amikor átlagban már ezelött 4-5 évvel is 3-5 ezer volt egy PS 2-es játék ára (mosta PS 3 játékoké is olyan 5-8-ig terjed), ha lespóroltad a magyarok által rádobott költségeket.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 16. - 11:43:07 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6893 Dátum: 2009. Július 16. - 11:44:12 »
Ha a kaine-féle idézetet nézném, akkor nem lehetne. De ez is csak azt mutatja,hogy azért az átlagembereknek elég halovány fogalmaik vannak a jogvédett dolgokról...

köszönöm a megtisztelő bizalmat, ezek szerint te jogász vagy
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6894 Dátum: 2009. Július 16. - 11:47:52 »
Nem hiszem, de a hozzászólásodból ítélve ezt te sértőnek érzed magadra?
Mert szerintem nincsen ebben semmi nagy dolog, igen, halvány lila fingunk sincs a szerzői jogokról, és naponta több tucatszór hágjuk át őket.
De a legszebb az egészben, hogy az átlag ember nemcsak hogy nem tudja (te vagy én), de még magas ívből le is sz*rja.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #6895 Dátum: 2009. Július 16. - 11:57:19 »
Na ja, a BlueRay-t még nem is vettem figyelembe a DVD árak szemszögéből.  8) manapság valóban ott a 6.000 ft-os ár de ez a MINIMUM ára egy bluerray-nek. De amugy is mindek fizessek 3000-t egy dvd-ért ha tudom hogy az egész gyűjteményem kb 3 év múlva a videokazetták sorsára jut.  :hehe:

HD képes V pedig valóban el kel majd hozzá. Újabb tőrdöfés a mozinak ha sikerül majd beszerválnom egy echte nagy képernyős példányt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #6896 Dátum: 2009. Július 16. - 12:33:36 »
Én nem hinném, hogy a BluRay kiszorítaná annyira a DVD-t, mint a DVD tette a videókazettákkal. A BluRay szerintem csak a "hülyeség" divatja, hiszen a legtöbb ember nem fog pénzt áldozni az olyan tévékre és lejátszókra amelyek valóban kiadják a köztük lévő különbséget. Legalábbis az elkövetekező években biztos nem. Ez is olyan dolog, mint akik letöltik a HD filmeket és képesek monitoron nézni, amire én is mindig mondom, hogy ugyan ennek mi a bánat az értelme? Mert hogy egy monitor soha nem fogja úgy kiadni a különbséget köztük.  :stupid: Ha még egy ház méretű kivetítőn nézné, akkor azt mondom, hogy oké, de így semmi értelmét nem látom, csak azt, hogy most a HD a divat és én olyan filmeket nézek, és akkor ez most milyen nagy dolog.  :roll:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #6897 Dátum: 2009. Július 16. - 12:43:57 »
Ez is olyan dolog, mint akik letöltik a HD filmeket és képesek monitoron nézni, amire én is mindig mondom, hogy ugyan ennek mi a bánat az értelme? Mert hogy egy monitor soha nem fogja úgy kiadni a különbséget köztük.  :stupid:

Én is mindig csodáltam az ilyen embereket.  :lol:

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #6898 Dátum: 2009. Július 16. - 13:33:02 »
Csinálni csinálhatsz, de nyereségorientált tevékenységet nem végezhetsz vele. Vagy valami hasonló... ;)

ezt írtam én is először, de Zozi azt írta, hogy nem így van.
Miért ne lehetne? Mint amatőr, rajzolok egy Pókember rajzot és közzéteszem a neten mindenféle nyereség nélkül, hogy "nézzétek má' mit rajzoltam", akkor ez is törvénysértés?


Szerintem sem lesz olyan éles váltás, mint a videókazetta/DVD esetében. Vagy esetleg párhuzamosan fog futni a kettő továbbra is. Aztán négy-öt év múlva megint jön valami új technika és akkor az lesz a nagy szám.
Ez is olyan dolog, mint akik letöltik a HD filmeket és képesek monitoron nézni, amire én is mindig mondom, hogy ugyan ennek mi a bánat az értelme? Mert hogy egy monitor soha nem fogja úgy kiadni a különbséget köztük.  :stupid:
Pedig az egyik haverom is pont ezt csinálja, én meg hiába magyarázok neki, ő meg van győződve róla, hogy látja a különbséget.  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 16. - 13:39:29 írta holloo »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #6899 Dátum: 2009. Július 16. - 14:26:57 »
Szerintem sem lesz olyan éles váltás, mint a videókazetta/DVD esetében. Vagy esetleg párhuzamosan fog futni a kettő továbbra is. Aztán négy-öt év múlva megint jön valami új technika és akkor az lesz a nagy szám.
Pláne, hogy mindkettő digitális technika, és a BluRay lejátszók kompatibilisek vele. Egyébként valamikor régen olvastam, hogy már megvan a BluRay utódja is, csak az még pár év, mire behozzák.

Idézet
Pedig az egyik haverom is pont ezt csinálja, én meg hiába magyarázok neki, ő meg van győződve róla, hogy látja a különbséget.
Na, az én egyik haverom is ilyen, de én semmi különbséget nem látok rajta, csak annyi, hogy egy film 8 giga.  :o