Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982160 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7180 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 19:24:16 »
Rozsomák erősödött és keményedett az évek alatt, hisz őt is érte sérülés 10000× annyi mint egy normál embert.
Szerintem ez éppen ellene szól. Ha ugyanis nincs igazam (elméleti síkon, persze), akkor az évtizedek során beszedett sérülésektől már az adamantiumnál is keményebb kéne, hogy legyen minden porcikája. De nem az.
amikor Genoshában elvették a mutáns képességeit (köztük az öngyógyítást is), akkor majdnem meghalt, pusztán azért, mert a természetes immunrendszere annyira le volt épülve
Ilyesmire gondoltam én is.
Idézet
Az izomra is ugyanígy érvényes a dolog.
Az ütésekre nem hiszem, hogy keményebb lenne. Valamilyen szintű változásra képes az izom is, de sokkal kisebb mértékben, mint a folyamatosan átépülő csontszerkezet.
Biztos, hogy sokkal kisebb mértékben, de érvényes az izomra is. Ha egy jól kigyúrt palit mellbe vágsz, ugyanúgy fog köhögni, ha nem ütötték a mellizmát, hiába nagyobb, mint Swarcié volt. Vagy ha combon rúgod kicsit, összeesik.

Idézet
Képzeld el úgy, hogy amikor gyógyszert veszel be, azzal többnyire ellustítod a szervezetedet, mert elvégzi helyette a "munkát" a gyógyszer. Ha nem veszel be, akkor lép életbe a védekező mechanizmus, és a tested elkezdi helyrehozni magát.
Idézet
Az tegyük hozzá, hogy ez egy hatalmas baromság. :)
Bár ez már más téma, de szerintem ez igaz, legfeljebb az orvostudomány tagadja. Többek között saját tapasztalat is.  ;) A katonaságig mindig azonnal bevettem gyógyszert, ha beteg lettem, lázas lettem. Nagyjából kéthavonta meg is történt. Mindig volt valami fontos, vagy sürgős dolog, ami miatt gyorsabban akartam felépülni - vagy éppen csak nem volt jó, hogy szarul vagyok. Aztán ott elhatároztam, hogy teszek egy próbát. Ott nem siettem sehova, és egy hetes rosszullétet meg fog érni, ha bejön. Bejött. Azóta nem voltam lázas csak egyetlen egyszer, egy torokgyulladásnál - 20 évvel ezelőtt .  ;)


pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #7181 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 20:09:14 »
Idézet
Bár ez már más téma, de szerintem ez igaz, legfeljebb az orvostudomány tagadja. Többek között saját tapasztalat is.  Kacsint A katonaságig mindig azonnal bevettem gyógyszert, ha beteg lettem, lázas lettem. Nagyjából kéthavonta meg is történt. Mindig volt valami fontos, vagy sürgős dolog, ami miatt gyorsabban akartam felépülni - vagy éppen csak nem volt jó, hogy szarul vagyok. Aztán ott elhatároztam, hogy teszek egy próbát. Ott nem siettem sehova, és egy hetes rosszullétet meg fog érni, ha bejön. Bejött. Azóta nem voltam lázas csak egyetlen egyszer, egy torokgyulladásnál - 20 évvel ezelőtt
ezt nem tagadja az orvostudomány, ebben van ráció. Csak te minden gyógyszerre általánosítottál, úgy vettem ki. Úgy viszont méretes marhaság. Lázra ilyesmire fájdalomcsillapítókat, antibiotikumokat szoktak adni, az tényleg olyan, hogy rendszeres szedéssel adva a mellékhatásokon túl, csökkenti a szervezet általános ellenállóképességét.
De mondjuk gyomorsavcsökkentőnél ez képtelenség lenne. :)

Idézet
Biztos, hogy sokkal kisebb mértékben, de érvényes az izomra is. Ha egy jól kigyúrt palit mellbe vágsz, ugyanúgy fog köhögni, ha nem ütötték a mellizmát, hiába nagyobb, mint Swarcié volt. Vagy ha combon rúgod kicsit, összeesik.
Továbbra is külön kell kezelni a testépítők, vagy a küzdősportot űzök izomzatát. Egy testépítő izomzata nagy, de puha...sosem volt kemény. a kis csontvékony afrikai hosszútávfutók izomzata sokkal szikárabb, keményebb mint egy testépítőé, és ez genetikán túl az edzés fajtájától, illetve a bodybuliderek által szedett cuccoktól van így.
a testépítő növeli ugyan az izmait, nyomja tele fehérjével, míg az izomrostok száma kevésbé nő, mint egy maratoni futónál, vagy egy küzdősportot űzőnél. Pont az edzésre hazsnálható gyógyszeres diákban van benne, amiket belinkeltem, hogy a küzdősport  vagy akár a futás aerob sport, az szépen növeli az izmok kappilarizáltságát, míg aki gyúrást csinál, az anaerob sport, az erek száma nem nő, sőt, az izomtömegre nézve még csökken is arányaiban. Ergo, kivitelezhetetlen lenne az, hogy az izomrostok száma megnőjön és ezzel keményebb izomzatuk legyen, mivel nem bírná a testük ellátni vérrel, még nyugalomban sem azt a hatalmas izomtömeget.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7182 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 21:25:26 »
Csak te minden gyógyszerre általánosítottál, úgy vettem ki. Úgy viszont méretes marhaság. Lázra ilyesmire fájdalomcsillapítókat, antibiotikumokat szoktak adni, az tényleg olyan, hogy rendszeres szedéssel adva a mellékhatásokon túl, csökkenti a szervezet általános ellenállóképességét.
De mondjuk gyomorsavcsökkentőnél ez képtelenség lenne. :)
Oké, igazad van, nem voltam elég specifikus.  :D

Idézet
Továbbra is külön kell kezelni a testépítők, vagy a küzdősportot űzök izomzatát. Egy testépítő izomzata nagy, de puha...sosem volt kemény. a kis csontvékony afrikai hosszútávfutók izomzata sokkal szikárabb, keményebb mint egy testépítőé,
Itt viszont továbbmennék, mert a testépítők csak példa volt, eszembe se jutott a szteroid. Egy küzdősportos ember mellizma is puhább jóval, ha csak edz, de azt nem ütik. 22 éve tanítok, látom minden tanítványomon, hogyan fejlődik az izom ellenálló képessége az ütésektől.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #7183 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 21:31:13 »
Gyógyszereket én se szoktam szedni, ha nem muszáj. Általában megfázásnál szoktam, hogy könnyebben viseljem (más betegséget szerencsére nem szoktam elkapni, de a megfázás évente 2-3-szor mindig megtalál. :drying: ).

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Marslakoo

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:OFF
« Válasz #7184 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 21:44:39 »
Oks, itt is vagyok. :)

Hmm, hadd lássuk. Az biztos, hogy szeptember második hete. Mindjárt keresek egy naptárat. 11-12. Szerdán indulunk, mivel csütörtök délután négyig (?) túl kell esni a regisztráción meg a mérlegelésen.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #7185 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 21:55:22 »
Ó, akkor még van egy bő hónapod addig. :D
Mennyire szoktál készülni a versenyekre? Csak az edzésekre jársz, vagy otthon is készülsz pluszban? Illetve milyenek szoktak lenni az edzéseitek? Már ha nem bánod hogy erről kérdezősködöm, vagy nem szakmai titok. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Marslakoo

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:OFF
« Válasz #7186 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 22:21:43 »
Még nem nagyon kezdtünk el készülni. Mármint én már igen, úgy lelkiekben próbálom magam készíteni az eseményre. :) Itthon igazság szerint legfeljebb csak erőnlétileg tudnám szerintem magam edzeni. Vagy ha befognám a pasimat, akkor...  :twisted:  :hehe:

Jelenleg heti három edzésünk van, a pénteki általában bunyós edzés szokott lenni. Egyébként elég sokáig csak heti kettő volt helyhiány miatt. :( Egyébként az edzések elég változatosak. Hétfőn pl. földharcos edzés volt, és most én lettem befogva a kezdők okítására. :) Átvettünk pár leszorítást, testsúllyal való "játékot". Ma pusztakezes bunyó volt, némi testre keményítéssel a végén. Edzés elején általában van egy kis bemelegítés, nos ez is lehet mindenféle van hogy a teremben futunk körbe és akkor közben karkörzés meg társai, van amikor csak simán körben elhelyezkedünk és valamilyen általános átmozgatás (fejkörzés, karkörzés stb...), és van hogy játszunk  :oh: Kempos foci ---> a labdás embert lehet ütni-vágni, kidobós mindenféle erősítéssel, ha kidobják az embert. Többnyire van valamilyen erősítés, ma is fúh... :D Néha komolyabb, néha nem annyira vészes. Van amikor technikázunk, mostanában volt egy kis bázisozás is. Formagyakorlat, vizsgaanyagos edzés. Nagy ritkán előkerülnek a fegyverek is. Önvédelem. Dobás edzés... Szóval van, miből válogatni. Nagy általánosságban mindig van valamilyen bemelegítés,  némi erősítés is szinte mindig utána meg, ami éppen terítékre kerül, végén pedig nyújtás, néha kis meditáció.

Úgy egyébként, hogy mennyit szoktam készülni a versenyekre... jó kérdés. Szoktam. Szoktunk pontosabban. :) Volt, hogy tényleg sokat készültünk, aztán valahogy nagyon elaludtam mire rám került a sor, úgyhogy sikeresen megverettem magam már az első körben. Mondjuk elég idegesítő, mikor ott vagyok már reggel 10-kor és valamikor délután 5 körül kerülök sorra... Szóval nesze nekem rendes felkészülés, ha a meccsen nem vagyok jelen. Mondjuk személy szerint én már úgy elkezdenék készülődni a versenyre edzések keretein belül. Sensei is állandóan csak azzal hozakodik elő, hogy megyek Litvániába a grappling EB, meg hogy ez jó példa arra, mire viheti valaki, ha rendesen edz, meg versenyekre jár... Én meg ott irulok-pirulok... Remélem pénteken már csak olyan emberek lesznek, akik voltak az elmúlt két edzésen, mert akkor talán megúszom a bekonferálást. :) Most már inkább elkezdhetnénk készülődni. :P

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #7187 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 22:52:17 »
Hű, ez tényleg részletes leírás, köszi! :D Ezek szerint jó változatosak a ti edzéseitek is. :) Fú, az tényleg kellemetlen lehetett, amikor a sok készülés ellenére az elején kikaptál.  :-\ De gondolom azóta jobban tudod kezelni ezt a bealvás dolgot, nem?
Sikerült amúgy már komolyabb eredményt elérned versenyen? Itt dicsekedhetsz nyugodtan. ;D

Akkor ezek szerint néhány hét készülés elegendő a versenyek előtt, ha jól értem. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Marslakoo

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:OFF
« Válasz #7188 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 23:06:24 »
Igen-igen, jó változatosak. :) Meg általában jó hangulatban is telnek, ha éppen Sensei-nek nincs valami miatt rossz kedve, bár szerencsére mostanában nem volt. Mondjuk általában edzés végére, ha rossz kedve is volt, neki is jobb lesz a hangulata. :)

Szerencsére azóta nem került sor ilyesfajta totális figyelem kiesésre, csak utána tényleg az volt az idegesítő, hogy véleményem szerint egyáltalán nem volt jobb nálam, és ha csak kicsit jobban jelen lettem volna azon a mérkőzésen... Így csak flancos harmadik helyre futotta.

Pár OB-s első helyezésem akad. Főleg B-full contact, kesztyűs küzdelemben. Talán négy? Mostanában azonban a bunyós küzdelmekben nem sikerült túl jól szerepelnem. Vagyis inkább elég jól. Mármint állítólag a legutóbbi meccset is elvették tőlem... erre szokták azt mondani, hogy nagyon meg kell verni az ellenfelet. De azon a versenyen legalább a földharc jól sikerült. :) Ráadásul megvertem egy fekete övest. :) Jó, tegyük hozzá, hogy hat év kihagyás után, a verseny előtt egy félévvel kezdett újra lejárni edzeni.

És lehet, hogy már említették, de Te mit is sportolsz?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #7189 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 23:27:31 »
Hű, akkor nagyon komoly szinten vagy, ezek nagyon szép eredmények!

Én Wai-Chia Kung-Fu-t tanulok, innen a fórumról Ju és én vagyunk Kaine lelkes kis tanítványai. :) Nagyon szeretem csinálni, az edzés mindig változatos és jó hangulatú, a társaság csupa jó fej emberekből áll, szóval klassz. 8) Igaz, még csak 4 éve csinálom és kezdőnek számítok még, de szép lassan fejlődöm és haladok előre. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Marslakoo

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:OFF
« Válasz #7190 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 23:38:16 »
Köszi!  :-[ Mondjuk azt azért hozzá tenném, hogy túl sok lány nincs. Már több van, mint régebben, de azért nem ugyanaz, mintha fiú volnék, és köztük érnék el ilyen eredményeket. :)

Olyan sokkal régebben én sem kempozom. Illetve körülbelül hat éve kezdhettem, de ebben ugye benne van egy másfél év kihagyás. Szóval összességében 4 és fél év talán. Mondjuk el én sem kapkodom a dolgokat. Most vagyok valahol 8 kyu-nál. 12 kyu-ról indulunk, szóval az durván évi egy vizsga, bár egy bizonyos szint után amúgy sem lehet gyakrabban járni. Az enyémen talán még félévente lehetne. :P Kicsit sajnálom, hogy nem márciusban voltam övvizsgázni, mert gondolom most ősszel többen is mennek majd. De egy részt nekem októberig nem nagyon jönne össze a négy hónapnyi edzésnapló, valamint önvédelemből is elég komolyon elő fognak venni.  :uhoh:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #7191 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 00:01:36 »
Hát szerintem akkor is szép eredmény, ha nincs olyan sok lány. :)

Szerintem tök jól haladsz ahhoz képest, hogy mikor kezdted. :D A kempo-t nem igazán ismerem, iletve nem tudom hogy ott hogy vannak az övek, de ha jól értem akkor most tartasz a 4. övnél ugye?

Én most elteszem magam aludni, de holnap folytatjuk. :) (Már ha a többieket nem zavarja ez a téma. Vagy ha igen, akkor legfeljebb privátban.:) )
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Marslakoo

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:OFF
« Válasz #7192 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 00:06:12 »
Nos, akkor joccakát! :) Én még játszom egy kicsit. :) Holnap kivételesen semmi extra tennivalót nem akasztanak a nyakamba, illetve kop-kop-kop...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #7193 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 09:12:27 »
Gyógyszereket én se szoktam szedni, ha nem muszáj. Általában megfázásnál szoktam, hogy könnyebben viseljem (más betegséget szerencsére nem szoktam elkapni, de a megfázás évente 2-3-szor mindig megtalál. :drying: ).
Én az utóbbi 10-11 évben csak egyszer voltam beteg. Mégpedig 2 éve egy ilyen hányós hasmenős dolgot szedtem össze (szent meggyőződésem, hogy azt is csak azért, mert orvoshoz mentem, prsze pepo ezt hülyeségnek tartotta), azzal vagy egy hétig kinlódtam.
Megfázás, vagy fejfájás,vagy ilyen hülyeségek miatt eszembe sem jutna gyógyszert bevenni, de mondjuk az ilyen influenza, meg ilyen szezonális betegségek el is kerülnek rendesen.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #7194 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 09:20:19 »
Hú, a beszélgetésetekből jöttem rá, mennyire hiányzik nekem az edzés... :D

Összevont üzenet ideje: 2009. Augusztus 13. - 09:26:08
Én megfázást akkor kapok el, ha valamiért tele van a hócipőm, vagy elegem van az emberekből, vagy pihenni akarok. Szerintem a legtöbb megfázásnak ugyanilyen háttere van. Gyógyszert én sem szoktam bevenni, csak ha nagyon hamar meg kell gyógyulnom, vagy érzem, hogy kicsit megfáztam és nem akarok kidőlni. Különben C vitamint szedek, általános esetben az is elég ahhoz, hogy jó állapotban legyen az immunrendszered.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 13. - 09:26:08 írta Ju »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7195 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 09:44:19 »
mennyi elvtárs :)
Én is nagyon gyógyszerellenes vagyok. Sose szedek semmire gyógyszert. A megfázások, torokgyulladások általában 1-2 napon belül el is múlnak. A fejfájás nem tudom mit jelent. Akármi más bajom van, inkább kikúrálom magam gyógyszer nélkül, de nem gyakori.
This is a joke. A real practical Joke.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #7196 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 09:58:33 »
Én még játszom egy kicsit. :)
Mi jó játékkal játszottál?:)

Hú, a beszélgetésetekből jöttem rá, mennyire hiányzik nekem az edzés... :D
Ugye? ;D Nekem is már napok óta kedvem lenne edzeni, de nem szabad... Jó pár hétig max csak beszélgethetek róla.  :roll:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #7197 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 10:05:59 »
A fejfájás nem tudom mit jelent.
Igen, vannak ilyen szerencsés emberek, nálam akármi bajom van, mindig a fejfájás jön először, mint valami vészjelző (pókösztön  ;D).

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #7198 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 10:08:46 »
Ugye? ;D Nekem is már napok óta kedvem lenne edzeni
De én egész múlt héten edzettem. :D ;D

Azért annyi kiegészítést tennék, hogy jók a gyógyszerek, nincs velük semmi baj, csak szerintem sokan akkor is használják, ha nem lenne rá szükségük.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #7199 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 10:11:54 »
Ebben nekem is szerencsém van, szinte soha nem szokott fájni a fejem. Nem is tudom, mikor fájt utoljára.
De én egész múlt héten edzettem. :D ;D
Oké, akkor te is pihenhetsz. ;D :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.