Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982299 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7360 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 09:14:10 »
és ismét szerttettem 2 horvát képregényre ;)

Üdv itthon!  :D De most már csak megkérdezem, Kanaszta, tudsz horvátul?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7361 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 10:26:06 »
Állampolgársághoz történelemtudás kell minimális szinten (tudja, mit jelentenek a nemzeti ünnepek, mi a fenéért lobogtatnánk elméletben a zászlókat), meg hogy elmakogja a Himnusz első versszakát. Az állampolgárság nem egy diplomamegvédés, nem azért adják, hogy történelemtanárokat hozzunk az országba, hanem hogy itt adózzanak. És ez kvázi minden nyugati országban így van.
Idézet
Amúgy azt sem vitattam soha, hogy nálunk az átlag értelmi színvonal meghaladná az amerikait...
Attól függ, hol nézzük... pártnagygyűlésen garantáltan mééééélyen alatta van. ;D Amúgy még a cirka harminc éves és felette lévő generáció még értelmes oktatást kapott, de még pár évvel lejjebb se olyan rossz a helyzet.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7362 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 11:02:16 »
Amúgy még a cirka harminc éves és felette lévő generáció még értelmes oktatást kapott, de még pár évvel lejjebb se olyan rossz a helyzet.
Én meg már Magyarország söpredékéhez tartozom, mi? :D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7363 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 11:03:07 »
Állampolgársághoz történelemtudás kell minimális szinten (tudja, mit jelentenek a nemzeti ünnepek, mi a fenéért lobogtatnánk elméletben a zászlókat), meg hogy elmakogja a Himnusz első versszakát. Az állampolgárság nem egy diplomamegvédés, nem azért adják, hogy történelemtanárokat hozzunk az országba, hanem hogy itt adózzanak.

Gondolod te. Láttad már az állampolgársági vizsga tételsorát? Az egyetemen a Magyar Állam- és Jogtörténet vizsga is könnyebb ennél pedig abból 10-ből 7-en első körben buknak. Az állampolgársági vizsga nem abból áll hogy felmondatják az emberrel az elsős és másodikos törikönyvet. Kőkemény jogszabályokat is be kell magolni. Pl  
- 1993. évi LV. törvény a magyar állampolgárságról
- 125/1993 (09. 22) Kormányrendelet a magyar állampolgárságról szóló  1993. évi LV. törvény végrehajtásáról
és ez még a könnyebb része.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #7364 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 11:14:30 »
Idézet
Nyilván akkor a többi országba sem kellenek ezek a feltételek az állampolgársághoz, miért kéne itt több, mint máshol?
Mindenhol az lenne a normális, ha már valaki egy ország állampolgára akar lenni, akkor alapvető dolgokat tudjon is az országról.
Idézet
Az állampolgárság nem egy diplomamegvédés, nem azért adják, hogy történelemtanárokat hozzunk az országba, hanem hogy itt adózzanak. És ez kvázi minden nyugati országban így van.
Ne túlozzunk már, 30 jelentős magyar történelmi, tudományos, művészeti személyiség, meg 20 jelentős magyar történelmi dátumról tudni 2 mondatot nem egy diplomamegvédés.

Amúgy a magyar oktatás is süllyed megint, de ez részben az egyre rosszabb gyerekanyagnak köszönhető. Én nem tudom mit csinálnak a szülők mostanában, de minden tanár ismerősöm (van egy jópár) elmondja, hogy 5 év alatt is észrevehetően egyre butábbak a gyerekek átlagban. Vagy akár ott az én gimim is...a mátészalkai Esze Tamás a nyíregyi sulik mellett Szabolcs megye legjobb gimijei között van (volt), azon belül is a legjobb osztályba jártam (biosz-kémia szak....több osztálytársam is volt, aki nem szerette kifejezetten egyiket sem, de a szülő azért nyomta oda be a gyereket, mert tudta, hogy jóformán még magyarból is emelt szintű oktatást kaptunk, matekből is meghaladtuk simán azt a nevetséges középszintű érettségi szintjét), a felvételinél mondták is, hogy 4,85-ös átlag alatt be se adja oda valaki a jelentkezést, mert úgysem veszik fel. Most 4,3-4,4 a jelentkezési határ.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 22. - 11:19:21 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #7365 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 11:27:40 »
Amúgy a magyar oktatás is süllyed megint, de ez részben az egyre rosszabb gyerekanyagnak köszönhető. Én nem tudom mit csinálnak a szülők mostanában, de minden tanár ismerősöm (van egy jópár) elmondja, hogy 5 év alatt is észrevehetően egyre butábbak a gyerekek átlagban.
Én már azt is hülyeségnek tartom, hogy ötödik osztályig nem buktathatják meg a gyereket. Mekkora hülyeség ez már? Főleg hogy a legjelentősebb oktatások pont ezekben az években kapják a diákok. És csoda, hogy nem tudnak rendesen olvasni, írni, meg összeadni.  :drying:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #7366 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 11:52:47 »
Inkább fogalmazzunk úgy, hogy az alapokat ott kapják. :)
Amúgy jah, hatalmas marhaság. Aki olyan gyenge, hogy már alsóban megbukik, semmi értelme benntartani, mert úgyse lesz belőle semmi. (tisztelet a kivételnek, de szerintem ők még statisztikailag is elenyészőek lehetnek)
Sajna nekem is van olyan közeli rokonom, hogy most érettségizett, de botrányosan rosszul tud írni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7367 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 12:00:57 »
Én meg már Magyarország söpredékéhez tartozom, mi? :D
Nem tudom, milyen az általános műveltséged. Az IQ nem minden. A lakótársam szintén infós, az iq-teszten nem tudták lemérni a hányadosát, mert kiverte a lista plafonját (160), hobbiból kémiaszakkörre járt az iskolában, unalmában pókerbotot próbál írni, mégis egy alapvető referenciát nem ért és magyarázni kell neki, és nem csak popkultúrából.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7368 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 13:45:18 »
Nem tudom, milyen az általános műveltséged.
Lassan 2 év közös fórumozás után nem tudod megítélni?

Idézet
A lakótársam szintén infós, az iq-teszten nem tudták lemérni a hányadosát, mert kiverte a lista plafonját (160)
Hiszem, ha látom. Hol végezték el a tesztet?

Idézet
hobbiból kémiaszakkörre járt az iskolában
Én is. ;D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7369 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 13:58:16 »
ezt nem ismerem, mi volt ez a levél?
Nem tudom már, de azzal az alternatív univerzumos képregénnyel volt kapcsolatos.
Idézet
„egy magyar utolsónak megy be egy forgóajtón, de elsőként jön ki”
:lol: :lol: :lol: Zseniális!!!  ;D ;D És milyen, de milyen jellemző, tényleg!  ;D

A magyar oktatás meg tényleg trágya lett újabban. Amikor én voltam gyerek, még azt hallottuk, hogy emelik a szinteket, hogy már általános 2.-ban kétismeretlenes egyenleteket fognak tanítani (nekünk talán hatodikban tanították), most meg ez a sok baromság, hogy nem lehet megbuktatni, a tanár nem tehet semmit, nem írhat piros tollal a dolgozatba, mert az sértheti szegény, de szegény diák pici kis lelkecskéjét, meg így tovább... nem csoda, hogy újra a béka segge alá került az oktatás, ilyen módszerekkel és körülmények között nem is lehet elérni semmit.

Pepo: 4,85? Ez azért a másik véglet, aki ennyit tanul, annak nincs gyerekkora.  :D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #7370 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 14:04:55 »
és ismét szerttettem 2 horvát képregényre ;)

Üdv itthon!  :D De most már csak megkérdezem, Kanaszta, tudsz horvátul?

nehm, de szerencsére akiknél laktunk ott volt egy 20 éves srác aki késséggel lefordította nekem kb az egészet angolra  :roll: :D nomeg van olyan marvel kaland ami fent van a zsákon is magyarul ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7371 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 14:06:16 »
Az általánosokban a színvonal szerintem is röhejes.

Pepo: 4,85? Ez azért a másik véglet, aki ennyit tanul, annak nincs gyerekkora.  :D

4,85 egy (elvileg) elitgimnáziumba egyáltalán nem sok.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7372 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 14:15:53 »
De a gimiben már (majdnem) vége a gyerekkornak.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7373 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 14:26:21 »
Nekem magasabb volt, mégis volt gyerekkorom. Manapság már nem nehéz 5,0-s átlagot összehozni általánosban.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7374 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 14:29:20 »
Ja, mondjuk a mai oktatásban.  ;) Nálunk egy kitűnő tanuló srác volt, de ő sokat is tanult. Én csak akkor tanultam, ha vizsga jött, vagy ha úgy álltak a jegyeim, hogy kellett, de így is 4-es átlag környékén voltam. Viszont sokat játszottam. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7375 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 15:11:48 »
Lassan 2 év közös fórumozás után nem tudod megítélni?
Nem.
Idézet
Hiszem, ha látom. Hol végezték el a tesztet?
Mi, együtt, otthon, valami Mensás teszt másolatán. Én is Mensa-tag lehetnék, de ő elég szépen túlteljesített.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7376 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 15:25:35 »
Idézet
Idézet
Hiszem, ha látom. Hol végezték el a tesztet?
Mi, együtt, otthon, valami Mensás teszt másolatán. Én is Mensa-tag lehetnék, de ő elég szépen túlteljesített.
Sose hittem az olyan IQ-teszteknek, amit nem szakember végez.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #7377 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 16:26:28 »
Sose hittem az olyan IQ-teszteknek, amit nem szakember végez.
Akkor ezért valószinü az hogy amikor a helyi italmérö :drink: egységben pár éve kiszámoltuk az IQ-mat nekem is 146 lett ;D
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7378 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 16:28:25 »
Persze, lehet eltérés, de nagy átlagban a tesztek nagy részénél ugyanaz jött ki nekem is, szóval azért be tudom kb. lőni, mennyire vagyok vagy nem vagyok síkhülye. :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7379 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 16:38:35 »
Nekem amikor felpörgök akkor 100 :), reggelente 60-70, fél üveg vodka után meg 50 körüli, és amikor meg találkozok a szomszédaimmal 40 lesz az iq-m.
És ha reggel fél üveg vodka után találkozok a szomszédaimmal... akkor nemtudom, de majd megírom.  ;D
This is a joke. A real practical Joke.