Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982061 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #7400 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 17:52:14 »
Ó, majd befogják a szájukat, ha kőmíjesnek kell menniük, mert különben éhen halnának. 20 és 30 éves kor között majd kapnak pár pofont, miközben a saját lábukra akarnak állni.
Az tuti, akkor jönnek a nagy pofonok az élettől. Pláne mostanában. Azért azt kell, hogy mondjam, hogy az én korosztályomnak még könnyebb volt, pedig akkor sem volt kolbászból a kerités. Most már azért nehezebb azoknak akik most kezdenek bele az életbe 20 éves fejjel.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7401 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 17:57:28 »
Ó, majd befogják a szájukat, ha kőmíjesnek kell menniük, mert különben éhen halnának. 20 és 30 éves kor között majd kapnak pár pofont, miközben a saját lábukra akarnak állni.

és mégis kitől kapnak pofont? a szüleiktől nem, a tanáraiktól nem, az államtól nem. Akikről todd beszél azok a fajta emberek, akik azt hiszik minden úgy fog történni, ahogy ők szeretnék. Ha nem akarnak dolgozni, elmennek segéylért, és megkapják. Csinálnak néhány gyereket, és dolgozniuk se kell, az állam meg aztmondja: jóvan ez így. Ez nem pofon! Az eggyik réteg megkap mindent a szülőktől, azért nem dolgozik, a másik rétegnek meg azt mondják a szüleik, hogy ne dolgozzál (vag lehet hogy nem mondják, csak mutatják), lopjál csajjál, hazudj, és szipojozd ki a naív embereket. És e két réteg között vergődik néhány adófizedtő ember, akik meg próbálnak megélni, és eltartani maguk mellett a két másik réteget is. Hol itt a pofon? Ki adja meg azt a pofont?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 24. - 17:59:42 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #7402 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 18:03:20 »
Most meg annyit fizetnek, amennyit ér azadott munka. Ha valaki csak ahhoz ért, hogy kalapáljon, mert hülye/lusta volt mást megtanulni, az ne szóljon semmit. Alanyi jogon nem jár senkinek minikánaán, azért tenni is kell.
Ezzel azért nem teljesen értek egyet, szerintem sem mini kánaánt kell persze fizetni, de szerintem azért nem teljesen korrekt, hogy nehéz fizikai munkáért annyit fizetnek, amiből jószerivel megélni is alig lehet (ha családos vagy, akkor egyálltalán nem).
És ez nem azért van, mert úgyse tanult, ennyit érdemel, hanem azért, mert baromi kevés a munkalehetőség, ezért megengedhetik maguknak, hogy keveset fizessenek érte, mert úgyse megy el onnan senki. Az ami az építőiparban folyik, az gyakorlatilag még mindig a rabszolgasággal van egy szinten, akik fennt vannak, azok risztelik egymás között a milliókat, akik lent vannak, azok meg 500-as órabérben szíjják a port naphosszat.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7403 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 18:25:08 »
Idézetet írta: GG
és mégis kitől kapnak pofont? a szüleiktől nem, a taáraiktól nem, az államtól nem. Akikről todd beszél azok a fajta emberek, akik azt hiszik minden úgy fog történni, ahogy ők szeretnék. Ha nem akarnak dolgozni, elmennek segéylért, és megkapják. Csinálnak néhány gyereket, és dolgozniuk se kell, az állam meg aztmondja: jóvan ez így. Ez nem pofon! Az eggyik réteg megkap mindent a szülőktől, azért nem dolgozik, a másik rétegnek meg azt mondják a szüleik, hogy ne dolgozzál (vag lehet hogy nem mondják, csak mutatják), lopjál csajjál, hazudj, és szipojozd ki a naív embereket. És e két réteg között vergődik néhány adófizedtő ember, akik meg próbálnak megélni, és eltartani maguk mellett a két másik réteget is. Hol itt a pofon? Ki adja meg azt a pofont?
Nem tudom, te hogy vagy vele, szerintem segélyből fenntartható körülmények között élni is épp elég nagy pofon. De tudod mi a legnagyobb? Láttad a Shop Stop 2-t? Amikor a bajszos netmilliomos besétált a gyorsétterembe. Na, az.
Azokkal kapcsolatban viszont, akik a szüleikből élnek, igazad van, ők tényleg nem kapják meg a pofont. Esetleg majd akkor, ha már nem lesz, akin élősködhetnek.

Ezzel azért nem teljesen értek egyet, szerintem sem mini kánaánt kell persze fizetni, de szerintem azért nem teljesen korrekt, hogy nehéz fizikai munkáért annyit fizetnek, amiből jószerivel megélni is alig lehet (ha családos vagy, akkor egyálltalán nem).
Hát nem ölbe tett kézzel kellett volna vakarni az embernek a seggét fiatal korában (vagy amit te is mondtál, maffiózósat játszani), hanem megtanulni érteni valamihez. Amit esetleg nehezebb elsajátítani, mint a ládapakolást. Nem feltétlenül szellemi foglalkozásra gondolok, állítólag a hegesztők és egyéb "mesteremberek" is elég keresettek.

Idézet
És ez nem azért van, mert úgyse tanult, ennyit érdemel, hanem azért, mert baromi kevés a munkalehetőség, ezért megengedhetik maguknak, hogy keveset fizessenek érte, mert úgyse megy el onnan senki. Az ami az építőiparban folyik, az gyakorlatilag még mindig a rabszolgasággal van egy szinten, akik fennt vannak, azok risztelik egymás között a milliókat, akik lent vannak, azok meg 500-as órabérben szíjják a port naphosszat.
Szerintem sok a munkalehetőség. A semmihez sem értők számára talán valóban kevés, de szét kell nézni, és alkalmazkodni.

Egyébként érdekes, hogy a természetes kiválogatódás elmélete általánosan elfogadottnak nevezhető, de ha az emberi társadalomra kell azt alkalmazni, akkor mennyien felhördülnek.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #7404 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 19:08:05 »
Remélem zozi, hogy igazad van.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7405 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 20:36:18 »
Nem tudom, te hogy vagy vele, szerintem segélyből fenntartható körülmények között élni is épp elég nagy pofon.

ne az én példámat nézzük, én is éltem segélyből. De különböztessük meg azt aki kényszerből él segélyből, meg azt, aki azért, mert nem akar dolgozni, és hidd el, nagyon-nagyon sok ilyen van magyarországon! És azok nem mondják azt hogy nevettséges segélyből megélni, azok tudod mit mondanak, hogy a franc akar dolgozni, és elemnnek inkább lopni. Sajna mindig lesz kin élősködniük ezeknek is, mert az állam nem tesz semmt ez ellen. Sőt még több adót és megszorítást vezet be, és továbbra se azok szívnak, akik élősködnek, hanem akin élősködnek.

Most van ugye az, hogy 16 év alatti gyerekért az egyik szülő kaphat segélyt/támogatást. Be akarják vezetni azt, hogy bár egy szülő kap segélyt DE mindkettő adózzon utánna! Hát ez igen korrekt, mit mondjak. Nem tudnak már mit megadóztatni.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7406 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 21:07:51 »
a lányok meg kurvák akarnak lenni, ha felnőnek, de hogy két kezi munkát senki se akar végezni, az tuti
Valahol az is kétkezi munka.  :lol:
Be akarják vezetni azt, hogy bár egy szülő kap segélyt DE mindkettő adózzon utánna!
Már bevezették.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #7407 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 21:34:07 »
Valahol az is kétkezi munka.  :lol:
:lol: :lol:  :lol: Sőt, az is lehet egész napos, komoly fizikai munka. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #7408 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 22:14:32 »
És ráadásul mellé még állómunka is.  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7409 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 23:06:44 »
Egyébként érdekes, hogy a természetes kiválogatódás elmélete általánosan elfogadottnak nevezhető, de ha az emberi társadalomra kell azt alkalmazni, akkor mennyien felhördülnek.
Naná, már rég éhen haltam volna.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7410 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 23:09:39 »
Be akarják vezetni azt, hogy bár egy szülő kap segélyt DE mindkettő adózzon utánna!
Már bevezették.

hírekben azt hallottam ma, hogy megtámadták ezt a bíróságon, mivel teljsen jogellenes.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7411 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 23:49:32 »
Én már láttam formanyomtatványt róla.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #7412 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 07:55:29 »
Na újabb komoly téma és rengeteg újabb komoly általánosítás.  ;D Azért az emberek többsége AKAR dolgozni és nem az a célja, hogy segélyből éljen meg. Fősuli után míg nem kaptam melót én is segélyből éltem és nem kell azt hinni, hogy az mekkora jó.  :drying: És azt se jelenthetem ki, hogy többé nem fogok segélyből élni, mert sajnos ugye már olyan, hogy biztos munkahely nem létezik és bármikor szólhatnak, hogy bocsi, de elfogyott a költségvetés holnap már ne gyere. És új melót se 2 nap alatt szerez az ember...

Nálunk is segélyek helyett bevezetésre került ez a "lépj munkába" vagy mi a neve program és rengetegen kezdtek dolgozni. Mivel rengeteg intézmény igényli a munkaerőt csak sokuknak egyszerűen nem fér bele a költségvetésébe. És itt most nemcsak kétkezi munkásokra, kertgondozókra stb kell gondolni, hanem pl. informatikusokra és irodai dolgozókra is. És végre sikerült kíszűrni néhány ingyenélőt is akik pl nem fogadták el a felkínált munkákat, mert köztudott, hogy feketén dolgozik, bizniszel stb és közben minden hónapban felrántja a segélyt is. Na ez az igazi pofátlanság.

És azért ne felejtsük el, hogy az állam legfőbb feladata azért a redisztribúció (újraelosztás) ami kis hazánkban nagyon érdekesen működik. (magyarúl el van b@szva, de nagyon) Valaki mondta nem sokkal előbb az építőipart, ahol a fejesek úszkálnak a milliókban és egyre lejjebb a ranglétrán egyre kevesebb pénz jut. Ez úgy általánosságban igaz az élet minden területére.  ;D És Magyarországon ez a dőzsölés a fejesek (és itt most nem pártokról beszélek, hanem általánosságban a politikusokról és közegükről) között már nevetséges szintre emelkedett, félelmetes, hogy mit meg nem engednek maguknak. Közben pedig mindenhol leépítések zajlanak.

Természetes kiválasztódás? Na ne. Azért már civilizáltak vagyunk és jogállamban élünk.

Az iskolarendszer is valahol azért a költségvetés hiánya miatt romlik. Természetesen a társadalmi gondolkodásmód változása is közrejátszik ill. az ilyen agyament egyszerűsítsük le a kötelezőket és hasonló okosságok is. És addig azért nem kell tartani a társadalmi elhülyüléstől, amíg pl a fősulik, egyetemek őrzik a színvonalukat az oktatás terén. Továbbra is igaz a mondás, aki akar tanulni, művelődni az megteheti.  ;)

Segélyt megadóztatni? Ez azért már nevetséges. Biztos vannak olyanok is akik tényleg rászorulnak, és ezzel velük cs@&nek ki, nem pedig azokkal akik mellette innen onnan "pénzt gyűjtenek".
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 25. - 07:59:39 írta holloo »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #7413 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 07:55:48 »
Egyébként érdekes, hogy a természetes kiválogatódás elmélete általánosan elfogadottnak nevezhető, de ha az emberi társadalomra kell azt alkalmazni, akkor mennyien felhördülnek.
Lehet, hogy azért, mert nem akarunk visszamenni a sötét középkorba.
Amúgy annó megvolt ez, 12 gyerekből felnőtt mondjuk 2, de azok erősek voltak, te netán erre vágysz?
Sőt, menjünk rögtön vissza a Tajgetoszra. ;D

Összevont üzenet ideje: 2009. Augusztus 25. - 08:01:13
Az iskolarendszer is valahol azért a költségvetés hiánya miatt romlik. Természetesen a társadalmi gondolkodásmód változása is közrejátszik ill. az ilyen agyament egyszerűsítsük le a kötelezőket és hasonló okosságok is. És addig azért nem kell tartani a társadalmi elhülyüléstől, amíg pl a fősulik, egyetemek őrzik a színvonalukat az oktatás terén. Továbbra is igaz a mondás, aki akar tanulni, művelődni az megteheti.  ;)
Azok szerint, akik régebb óta átlátják a helyzetet, már megtörtént a fősulik leépülése is.
Amúgy meg a ne mindenki menjen fősulira álláspont is beindult már, csak nem tudás, hanem pénz alapon akartak vállogatni. Legalábbis ha annó bevezetésre került volna a tandíj, nekem vennem kellett volna rögtön a kalapomat, míg sok tölem hülyébb röhögve bennt maradt volna (az volt az egyetlen szavazás, amin részt vettem).
És félek, hogy majd pár év mulva ismét teritékre kerül valami hasonló.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 25. - 08:01:13 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7414 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:10:27 »
És félek, hogy majd pár év mulva ismét teritékre kerül valami hasonló.

az biztos, így vagy úgy de elérik, sajnos
This is a joke. A real practical Joke.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #7415 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:24:40 »
Hát azért azt szögezzük le, hogy bármennyire fájó is de tandíjra szükség van. Más kérdés, hogy így ezt ilyen formában bevezetni nem lehet, hogy na akkor holnaptól tandíj. Ezt nagyjából néhány (tíz) év alatt kellene megoldani, hogy azért a szülők, hallgatók valamennyire fel tudjanak készülni rá. Át kéne alakítani az ösztöndíj rendszert, a diákmunkát is fejleszteni kéne, hogy a hallgató akár maga is fizethesse a tandíjat, komolyabban kéne venni a kredit rendszert stb stb. Sajnos mi ettől nagyon nagyon messze vagyunk.

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:OFF
« Válasz #7416 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:40:35 »
Nem szeretném, hogy elvesszen a hsz a süllyesztőben, de aki ért a frisebb hardverekhez is (alaplap proci videókártya főleg) az legyen szíves írjon rám!

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7417 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:43:38 »
mit kéne érteni hozzá?
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7418 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:44:41 »
Azok szerint, akik régebb óta átlátják a helyzetet, már megtörtént a fősulik leépülése is.
Meg, az egyetemeké is. Hihetetlen, mennyi fogyatékos jár az ELTE-re.
Idézet
Amúgy meg a ne mindenki menjen fősulira álláspont is beindult már, csak nem tudás, hanem pénz alapon akartak vállogatni. Legalábbis ha annó bevezetésre került volna a tandíj, nekem vennem kellett volna rögtön a kalapomat, míg sok tölem hülyébb röhögve bennt maradt volna (az volt az egyetlen szavazás, amin részt vettem).
És félek, hogy majd pár év mulva ismét teritékre kerül valami hasonló.
Remélem is. A legjobb néhány százalék (5? 10? 15?) nem fizetett volna, ez azért egy elég motiváló tényező lett volna. Így a legmagasabb szintű szűrés tudásalapú lett volna. Nem látom, mi ezzel a baj. Abban azért remélem, egyetértünk, hogy a mai "leépült" felsőoktatásban, amit te is említettél, az alsó 30% (40? 50?) meg is érdemli, hogy fizessen.

Idézet
Természetes kiválasztódás? Na ne. Azért már civilizáltak vagyunk és jogállamban élünk.
Idézet
Lehet, hogy azért, mert nem akarunk visszamenni a sötét középkorba.
Amúgy annó megvolt ez, 12 gyerekből felnőtt mondjuk 2, de azok erősek voltak, te netán erre vágysz?
Sőt, menjünk rögtön vissza a Tajgetoszra.
Mondom én, hogy sokan felhördülnek a téma említésére. Szájbarágó: a szelekció nem feltétlenül emberek között értendő, hanem mondjuk rendszerek, civilizációk között. Például a "tegyünk-mindenkinek-a-segge-alá-valamit-egy-életen-át"-rendszerek és az "a-lehetőséged-megkapod-használd-is-ki"-rendszerek között. A témáról ajánlom ezt az olvasnivalót.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:OFF
« Válasz #7419 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:47:00 »
mit kéne érteni hozzá?
Lassan gépetújítok, és egy kis segítség kellene.