Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982299 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #7420 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:52:43 »
Remélem is. A legjobb néhány százalék (5? 10? 15?) nem fizetett volna, ez azért egy elég motiváló tényező lett volna. Így a legmagasabb szintű szűrés tudásalapú lett volna. Nem látom, mi ezzel a baj. Abban azért remélem, egyetértünk, hogy a mai "leépült" felsőoktatásban, amit te is említettél, az alsó 30% (40? 50?) meg is érdemli, hogy fizessen.
Az alulról szűréssel egyet értek, a felülrőllel nem.
Annó asszem a legjobb 10 % nem fizetett volna, vagyis 90 % fezessen, szerintem ez baromi erős túlzás.
Nálunk amúgy utánna bevezetésre került egy új rendszer, ami szerintem igazságos. Ha egy félévben 15 creditnél kevesebbet teljesít valaki, megy költségtéritéésesre, azt kész. Ezen kívül a 3. tárgyflvétel szintén pénzbe kerül, creditenkét asszem 5-6 ezer.
Ezekkel szerintem simán lehet szúrni, hogy aki hülye fizessen, mert aki 15 creditet nem hoz össze egy félévben, az tényleg kretén.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #7421 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:55:02 »
Idézet
Ezekkel szerintem simán lehet szúrni, hogy aki hülye fizessen, mert aki 15 creditet nem hoz össze egy félévben, az tényleg kretén.
Most miért bántjátok talgaby-t... ;D

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #7422 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:59:19 »
Mondom én, hogy sokan felhördülnek a téma említésére. Szájbarágó: a szelekció nem feltétlenül emberek között értendő, hanem mondjuk rendszerek, civilizációk között. Például a "tegyünk-mindenkinek-a-segge-alá-valamit-egy-életen-át"-rendszerek és az "a-lehetőséged-megkapod-használd-is-ki"-rendszerek között. A témáról ajánlom ezt az olvasnivalót.
Nos, amit te kijelentettél és az nem feltétlenül ennek a cikknek a mondanivalója.  ;) Gyorselemzés a cikkre: Náci dolgok, történelmi tények teljesen egyetértek- Kultúrális harc naná- Elméletek, politikai ideák szembenállása még jó- De ettől függetlenül sehol nincs konkrétan megmagyarázva, hogy mit is ért darwini társadalmi szelekció alatt!!! Gyenge gazdaság még jó, hogy pénzt nyomnak bele, ez így működik. Vagy te most azt várod, hogy minden reggel a sorbanállás helyett meg kelljen verekedni a kenyérért?  :headscratch:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7423 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 10:09:42 »
Ezen kívül a 3. tárgyflvétel szintén pénzbe kerül, creditenkét asszem 5-6 ezer.
Ezekkel szerintem simán lehet szúrni, hogy aki hülye fizessen, mert aki 15 creditet nem hoz össze egy félévben, az tényleg kretén.

csak ennek a másik oldala, (amit tapasztaltam is) hogy bizonyos okatók dirket annyi hallgatót húznak meg, amennyit csak tudnak, és ahányszor csak tudnak, tök mindegy mit tudott vagy mit nem. Feldobással döntik el hogy melyik megy át, és melyik nem. és ilyen sajna van egyes helyeken. nem azt mondom, hogy a jobb egyetemek ilyenek. De sajna sok fizetős fősulinál direkt csak a pénzre mennek, mert tudják, hogy úgyis fizetnek sokan inkább.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #7424 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 10:19:31 »
Mivel nálunk gyakorlatilag teljes személytelenség van a suliban, így ez a veszély annyira nem fenyeget minket, hogy pofára osztályozzanak.
A legtöbb tanár úgy van vele, hogy minek jegyezze meg valakinek a nevét, aki úgyis meg fog bukni, aztán persze ahogy kerülünk feljebb, úgy leszünk egyre inkább személyes kapcsolatban az oktatókkal.
Amúgy az elsősöket nálunk is húzzák, mint a fene, bőven 50 % felett van a bukottak száma elsőben.
Matek 1-ből példul volt olyan félév, amikor 80 % körül produkáltak a srácok. A 200 főből átment kábé 6.
Mondjuk akkor épp azt akarta bebizonyítani a tanári kar, hogy fölösleges keresztfélévet indítani.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7425 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 10:22:55 »
Nálunk amúgy utánna bevezetésre került egy új rendszer, ami szerintem igazságos. Ha egy félévben 15 creditnél kevesebbet teljesít valaki, megy költségtéritéésesre, azt kész. Ezen kívül a 3. tárgyflvétel szintén pénzbe kerül, creditenkét asszem 5-6 ezer.
Ezekkel szerintem simán lehet szúrni, hogy aki hülye fizessen, mert aki 15 creditet nem hoz össze egy félévben, az tényleg kretén.
Azt hiszem, nálunk régóta van ilyen, de ha jól tudom, talán két félévenként  30 kredittel.

Nos, amit te kijelentettél és az nem feltétlenül ennek a cikknek a mondanivalója.  ;) Gyorselemzés a cikkre: Náci dolgok, történelmi tények teljesen egyetértek- Kultúrális harc naná- Elméletek, politikai ideák szembenállása még jó- De ettől függetlenül sehol nincs konkrétan megmagyarázva, hogy mit is ért darwini társadalmi szelekció alatt!!! Gyenge gazdaság még jó, hogy pénzt nyomnak bele, ez így működik. Vagy te most azt várod, hogy minden reggel a sorbanállás helyett meg kelljen verekedni a kenyérért?  :headscratch:
Akkor megpróbálom ismért elmondani. Amikor először említettem ezt (itt), azzal arra céloztam, hogy az a rendszer, ahol semmittevéssel is jól el lehet lenni, gyengébbnek bizonyult azzal szemben, ahol nem, és hogy ez nem lesz másképp attól, ha nem veszünk róla tudomást.
A darwini társadalmi szelekció magyarázata pedig ott van a cikkben (2. bekezdés vége).
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #7426 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 10:30:05 »
Akkor megpróbálom ismért elmondani. Amikor először említettem ezt (itt), azzal arra céloztam, hogy az a rendszer, ahol semmittevéssel is jól el lehet lenni, gyengébbnek bizonyult azzal szemben, ahol nem, és hogy ez nem lesz másképp attól, ha nem veszünk róla tudomást.
Ezzel maximálisan egyet tudok érteni.
Amúgy nemrég volt egy olyan próbálkozás, hogy a munkanélküli segélyt közmunkához kössék. Szerintem ez teljesen jogos, így kéne csinálni, és akkor az ilyen semmittevő melókat (kukás, utcaseprő stb.), elvégeznék a krónikus munkakerülők, de persze ezen mindenki felháborodott, hogy nehogymár.
Másik példa egyik munkanélküli "ismerősünk" odament apámhoz, hogy nem-e tud valami melót a BKV-nál. Ő másnap két számot is hozott neki, telepörzés, és buszok takarítása.
Mi lett a vége, a csóka közölte, hogy a telepörzés nem jó, mert ahhoz tanfolyamra kell menni, a busz takaritás meg azáért nem, mert az derogál neki.
Szóval k*rvara akart dolgozni az illető.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #7427 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 10:44:20 »
Akkor megpróbálom ismért elmondani. Amikor először említettem ezt (itt), azzal arra céloztam, hogy az a rendszer, ahol semmittevéssel is jól el lehet lenni, gyengébbnek bizonyult azzal szemben, ahol nem, és hogy ez nem lesz másképp attól, ha nem veszünk róla tudomást.
A darwini társadalmi szelekció magyarázata pedig ott van a cikkben (2. bekezdés vége).
A cikket nem kritizálom többet, mint írtam vannak benne jó dolgok, bár nincs minden gondolatsor levezetve benne. Az általad említett bekezdés sem.  ;D Én erre utaltam.

Egyébként én is ezt írtam le nagyjából egy kicsit feljebb, de a természetes szelekció azért kicsit durva és pontatlan kifejezés.  ;) A társadalom erről szól, hogy bizony vannak ügyeskedők, akik mindig a talpukra esnek, de ettől még nem kell általánosítani, meg mindenkiről azt feltételezni, hogy nem akar dolgozni, meg dög volt tanulni (ennek rengeteg más oka is lehet).  ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #7428 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 13:32:59 »
Na kérem, meg volt a kedvenc nyár végi elfoglaltságom, a könyvosztás a helyi általános iskolában. Mivel anyám intézi a dolgot, ezért évek óta csinálom én is (már vagy 10 éve biztosan), de úgy néz ki ez volt az utolsó, mert anyámnak már nagyon elege van a sok hülye szülőből és meg is értem őt. És rám nyugodtam mondhatja bárki, hogy rasszista, kirekesztő vagyok, de akkor sem értem, hogy miért csak a hülye kisebbség képtelen felfogni, hogy addig nem kaphatja meg az ingyenes tankönyvet, amíg nem hozta az igalozást, hogy jogosult rá? :roll:
Ja és még elírnám a mai nap legdurvább neveit, brutalitási sorrendben és betűről-betűre úgy, ahogy az eredeti okmányokban szerepel: Dzsenifer, Kevin, Ketrin, Vanessza, és ami mindet visz az a Pákó, mint keresztnév! ;D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #7429 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 13:38:46 »
Ketrin  :lol: :lol: :lol: Besz*rás ! De még ha nem "magyarosítva" írná a buta barma  :stupid:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #7430 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 13:42:54 »
Muszáj úgy írniuk, mert másképp nem engedik, hogy azt adja a gyereknek. Ezért írják DZs-vel az angol eredeti J-t. Néha a TV-ben is foglalkoznak vele, hogy milyen új neveket találnak ki a szülők és kérvényezik, hogy azt adhassák a gyereknek. Már akkor is mondták, hogy sokban függ, éppen milyen szappanopera megy akkor a tévében. Ezért volt egy időben nagy sláger a Szamanta, a Lüszi, a Pamela, az Eszmeralda, a Paula meg Paulina, stb.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7431 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 13:49:48 »
Amióta bejött hozzánk az irodába egy anyuka egy hónapja segélyért a kisfiával Dzsásztinkával én már semmin sem lepődöm meg.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #7432 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 15:05:49 »
Dzsásztinkával

És már csak egy hajszál választ el ( vagy 9 hónap ?  ;D ) hogy össze fuss Timberlékkel is.  :lol:

Annyira majmolják ezeket a hülye neveket miért nem költöznek is oda ?  :nemtudom:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #7433 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 15:06:44 »
Egyszerű: mert arra nincs pénzük. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #7434 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 15:21:03 »
Meg oda nem engedik be őket.  ;)

Egyébként én sem értem minek kell ezt ennyire majmolni. Annyi normális magyar név van, ehelyett ilyen hülye neveket adnak nekik.  :roll:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7435 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 15:46:58 »
Na azért vannak ettől még súlyosabb magyar nevek is, mint Sövényházi Lotár, Rappai Hanga, Üsztöke Lél, Mándoky Szittya, Fenyvesi Havaska, Josity Velemér, Vukovics Radmilla, Borús Amarilla Napsugár, Szundi Panni, Rettegi Brúnó, Csobán Szvetozár, Csanádi Csanád, Csintalan Csilla, Csicsics Csilla, Domonkos Dalibor, Kolompár Tarzan, Nyári Napsugár, Kakukk Veron. És mindegyikük élő ember. A szüleiknek rendkívül jó humorérzéke lehet. De az abszolút favorit nálam az a név amit innen említett valaki egyszer, a Lakatos Marlonbrandó.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #7436 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 17:41:10 »
A L. Marlonbrandó még én említettem, a K. Tarzannal együtt. ;D De azóta van még pár durva , 2 ismerősöm rokona, akik nem az etnikumhoz tartoznak magyar nevet kaptak, de még milyet: az egyiket úgy hívják, hogy Virágh Virág, a másik pedig Réti Boglárka. ( hogy milyen fantáziadúsak voltak a szülők, vagy szimplán be voltak rúgva? nem tudom, de jól kib@sztak szegény gyerekkel.) :stupid:
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 26. - 17:44:54 írta Psycho »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7437 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 17:58:23 »
kedvencem a Cserepes Virág  ;D
This is a joke. A real practical Joke.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #7438 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 18:25:52 »
Hallottam már Bóbita nevű gyerekről is. Ja és ez fiú név... hogy komoly üzletember nem lesz belőle, az tuti... ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #7439 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 18:35:45 »
Jót derültem ezeken a neveken. :lol: A Marlonbrandó a legkeményebb szerintem is. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.