Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982295 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #7780 Dátum: 2009. Október 14. - 22:06:18 »
A Fekete maccsot én is nagyon csípem.  8) Tényleg ügyes aki írja & rajzolja. ( vagy mind2-n)

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:OFF
« Válasz #7781 Dátum: 2009. Október 14. - 22:06:48 »
Nos, belevágva a közepébe én is csatlakoztam a fórumos harcművészekhez. :D Vagy valaki küzdősportot űz?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7782 Dátum: 2009. Október 14. - 22:56:30 »
Képes vagyok bárkit agyilag lefárasztani maximum másfél óra alatt és elég gyakran csinálom is. Ez kvalifikálható küzdősportnak? ;D

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:OFF
« Válasz #7783 Dátum: 2009. Október 14. - 22:58:29 »
Azért ebben próbára tennélek.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7784 Dátum: 2009. Október 15. - 06:32:03 »
Nos, belevágva a közepébe én is csatlakoztam a fórumos harcművészekhez. :D Vagy valaki küzdősportot űz?

Nincs szükségem küzdősportra... van egy húgom. Harc elején bevetem és inal az ellen. De kiváló vagyok 100 méteres távolba nézésben, és kötött fogású spagetti evésben.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #7785 Dátum: 2009. Október 15. - 09:35:47 »
Nos, belevágva a közepébe én is csatlakoztam a fórumos harcművészekhez. :D Vagy valaki küzdősportot űz?
És te mit űzöl? :)

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:OFF
« Válasz #7786 Dátum: 2009. Október 15. - 13:33:56 »
Budo taijutsut. Ma lesz az 5. edzésem. Tömören: Imádom.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #7787 Dátum: 2009. Október 15. - 14:05:21 »
Az nem a Ninjutsunak egy változata? Vagy abból kinőtt, letisztult formája?

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:OFF
« Válasz #7788 Dátum: 2009. Október 15. - 14:06:16 »
Igazából 3 ninja iskolát és 6 szamurájt tartalmaz, szóval van benne ninjutsu, eléggé. Na jó, nagyon sok. :D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #7789 Dátum: 2009. Október 16. - 10:55:19 »
Amikor én jártam ninjutsura, ott is tulajdonképpen taijutsut tanultunk, akkor ez máshol is így van. Kivéve persze, ha te is a Műegyetem dojójába jársz. ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #7790 Dátum: 2009. Október 16. - 23:57:04 »
http://www.lokeshullam.rimava.sk/index.php
Inkább ezt kéne valakinek folytatnia, vagy ami még jobb, kiadni!

A rajzok isteniek, a téma kellően futurisztikus anti-utópiás, a humor fekete, cinikus, mégis hihetetlen jó!

Más: amik történtek velem, amíg távol voltam. sikeres patkó demostráció, műtéttan gyakorlati első vizsga egyebek.
Gyerekek, éreztétek már egy bokáig elüszkösödött láb szagát? Hát az valami hihetetlen borzalmas. Sok kibírhatatlan szaggal találkoztam már életemben, de ezt nem lehet szavakkal leírni. Kibírhatatlan!

Jah...ha kicsit is fáj a fogatok, irány a fogorvos. Sőt, ha már picit is láttok rajta valamit, irány a fogorvos! Nekem pár hónapja fáj bal oldalt, lent a 6-os 7-es fog (nagyőrlők). Még tavasszal voltam góckutatáson (fogröntgen), ki is mutatott ot kezdeti szuvasságot, meg is nézték a dokik, de kívülről ne látszott komoly, foglalkozásra okot adó elváltozás.
Nah, aztán már meguntam, meg végre ráért frissen végzett fogász ismerősöm és elmentem hozzá. Kiderült, hogy az ilyen lyukat csak úgy lehet tömni, ha egybenyitják a két fogat és úgy...
kukiául el is érzéstelenítettek, és utána mintegy 2 óra 10 percet ültem egyhuzamban a székben, mialatt végig fúrtak, faragtak, és még azt sem mondhatom, hogy a lány volt béna (mellesleg nem az, csak jókat hallani róla, meg hát ismerem is a hozzáállását), mert végig egy idősebb, nagyon tapasztalt fogász felügyelete alatt dolgozott. A szuvasság csak nem akart eltűnni a fúrás alatt, hiába haladtunk egyre mélyebbre, még mindig lyukas volt! Az a durva, hogy ekkora luk csak harapásra fájt...szóval már több miliméterre az ínyem alatt fúrtak, mire sikerült nagyjából befejezni, 2 óra merev állkapocsszéttárás, nyálkahártyakiszáradás, és kibírhatatlan hát/fenékzsibbadás mellett. erre csak egy gyógytömést kaptam, arra egy ideiglenes cementes tömést, majd csak jövőhéten kapom az igazit...ami csak amalgám lehet, mert ilyen pozícióba, főként ilyen mélyre nem tezsnek esztétikus fehért tömést, mert nem lenne a fogalapnak tartása. Végülis, vagy a 8 amalgám tömésnél ez már nem oszt nem szoroz (amikor az elsőket tömték, a fehér még 12-13 ezer körül volt, 4-5 szürke után meg már meg se kérdezte a fogorvos, mit tegyen bele). Lehet a 6-os előtt is van egy ugyanilyen luk, csak kisebb kiadásban. Pazar kilátásaim vannak, plusz még 2 fognyakkopás is megnehezíti az életemet.

Világéletemben gyengék voltak a fogaim sajnos, plusz az sem kedvezett nekik, hogy nagyon hamar kijöttek a véglegesek...pl 20 éves vagyok, de már mind a 4 bölcsességfogam kint volt teljesen már vagy 3 éve is...a többi valódi fog meg jóval korábban már. Mellesleg, ha van minimális rész a nagyőrlőitek között, nem fekszenek pöccre pontosan egymás mellé, tényleg jó dolog a fogselyem használata. Én csak vagy másfél éve kezdtem odafigyelni a fogaimra igazából ( akkor döbbentett le a sok tömésem, korábban az odafigyelés kimerült rendszeres fogászati ellenőrzésben) tudatos fogmosási technika, megfelelő fogkefe és fogkrémválasztás képében, de a selymezést utáltam csinálni, így hanyagoltam. Késő bánat, de egy ilyen élmény megelőzhető lett volna és a fogam 1/4-ét nem veszítem el.  :roll:
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 16. - 23:59:49 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #7791 Dátum: 2009. Október 17. - 06:20:49 »
Feleségem fogorvos mellett asszisztens ezért én tisztába vagyok az ilyen beavatkozássokkal. Nekem is csinálni kellet a fogamat és pont úgy ütemezték , hogy börze előtti héten jártam kezelésre, nagyon féltem magától a kezeléstől , de az jobban idegesített , hogy nem volt biztos elkészülte a börzeig.Én kellemesen csalódtam se fájdalmat se semmi különöset nem éreztem . nagyon elégedett voltam a fogorvosnővel.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7792 Dátum: 2009. Október 17. - 06:48:53 »
Gyerekek, éreztétek már egy bokáig elüszkösödött láb szagát?

Igen. Amikor nagyanyámnak a cukorbetegsége miatt elhalt a bal lába. De van annál a szagnál rosszabb is. Két hétre a hűtőben, műanyag ételtároló dobozban felejtett 30 deka parizer. Ember nincs aki ki ne dobná tőle a rókát.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #7793 Dátum: 2009. Október 17. - 06:56:13 »
Jó reggelt Ben.

Nekem eddig legintenzívebb szag amihez igencsak látvány is társult az egy 6 hónapos vízi hulla illata " mentés " közben.Ott az összes otlévő szerv ( rendőr , mentős , tűzoltó ) taccsolt.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7794 Dátum: 2009. Október 17. - 07:03:38 »
Jó reggelt Ben.

Jó reggelt.
Téged is kidobott az ágy vagy le se feküdtél?

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #7795 Dátum: 2009. Október 17. - 07:13:07 »
Szolgálatban vagyok , de amúgy is általában fél 6-kor kelek minden nap.Nemsokára indulok haza (30perc )és majd onnan folytatom.
( mielőtt megkérded , azért tudok netezni mivel én vagyok a híradó ügyeletes , egész nap gép előtt ülök)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7796 Dátum: 2009. Október 17. - 09:16:51 »
http://www.lokeshullam.rimava.sk/index.php
Inkább ezt kéne valakinek folytatnia, vagy ami még jobb, kiadni!

ez tényleg rohad jó  :lol:

ezt ide akartam...
Ittvan az eredetije:
http://www.blastwave-comic.com/
itt még van kettő, ami nincs leforditva.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 17. - 11:34:24 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #7797 Dátum: 2009. Október 17. - 11:53:33 »
Idézet
De van annál a szagnál rosszabb is. Két hétre a hűtőben, műanyag ételtároló dobozban felejtett 30 deka parizer. Ember nincs aki ki ne dobná tőle a rókát.
Nemtom, szerintem ez durvább. De a legjobb az egészben, hogy már csak a levágott lábszár volt meg, az is már a hétvégén ott állt a Pathológia intézetben, szóval az amputáció után még az ép részek is elkezdtek rohadni. :surp:
Idézet
Nekem eddig legintenzívebb szag amihez igencsak látvány is társult az egy 6 hónapos vízi hulla illata " mentés " közben.Ott az összes otlévő szerv ( rendőr , mentős , tűzoltó ) taccsolt.
Na jó, nyertél! :D Hallottam az igazságügyisektől, hogy a vízi tetemek a legrosszabbak.

Idézet
nagyon elégedett voltam a fogorvosnővel.
azzal én is, én magammal vagyok elégedetlen, hogy miért nem mentem el korábban. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7798 Dátum: 2009. Október 17. - 11:57:03 »
Neeem, a legrosszabb a hűtőnk volt tavaly év végén. Kéthetes parizer? Muhaha. Volt ott nekünk több mint féléves is. ;D

A fogselyem használatától irtózom, Nagyon rossz érzés, hogy egy vékony ki vacakkal ott kell matatni a fogaim között. :S Nekem szerencsére jók a fogaim, elég gyakran szoktam fogat mosni. A tudatos fogkrémválasztáson mit értesz, pepo? A saját fogaidhoz a legjobbat, vagy van valami ultimate fogkrém, ami a "legjobb"?

Ja, és jó reggelt nektek is. :) Nekem kicsit később kezdődik, mint nektek.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #7799 Dátum: 2009. Október 17. - 13:11:18 »
Nem mindegy a márka és az összetétel. A "white" fogkrémek, vagy a szemcsés fogkrémek, amiket nagyon jó fogtisztítóként reklámoznak pl kifejezetten fogkárosítóak. Én most Elmex sensitive-et használok, valamint hetente fogat mosok egy elmex fluorid-os géllel, fogmosás után, hogy telepumpálja fluorral a fogaimat és erősek legyenek. :)
Idézet
Nekem szerencsére jók a fogaim, elég gyakran szoktam fogat mosni.
Én is, ennek eredménye lett a 2 fognyakkopás, mert nem megfelelő fogkefével, fogkrémmel és technikával agyonmostam a fogaimat és szépen elkopott belőle 2 ott, ahol a legvékonyabb a zománcréteg, vagyis a fognyaknál. Szóval ezt is ésszel kell csinálni!

Én is utálom a selymezést, de nincs más választásom.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"