Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982064 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #7900 Dátum: 2009. Október 30. - 10:00:01 »
Az első káosz könyvek azok, amiket bárhányszor ki tudnék olvasni. Csakhát nem olvashatom állandóan ugyanazt a könyvet egymás után. :) De pl a káosz kincse sírva röhögős jelenetieit se felejtem el soha, vagy a könyv végén lévő kb 40 oldalas csatát Verghaust-al. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #7901 Dátum: 2009. Október 30. - 10:02:11 »
Na azon én is behaltam  :lol: de ami nagyon bejött a Káosz Kincsében hogy még így is lebilincselően izgalmas volt a vége pedig néha akkora poénok röpködtek hogy majd kikészültem a röhögéstől.
Emlékezets rész az biztos  :D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #7902 Dátum: 2009. November 06. - 14:23:09 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7903 Dátum: 2009. November 07. - 14:09:03 »
Szeretnék rámutatni, hogy az "amerikaiak hülyék" általánosítás eléggé egysíkú.  ;D
http://www.penzcentrum.hu/cikk/1020647/1/hitler_tudom_egy_nemet_fociedzo_volt_megdobbento_valaszok_iskolasoktol

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7904 Dátum: 2009. November 07. - 14:18:07 »
Ugyanolyan hülyék, mint a magyarok. Nekem egyik osztálytársam nyolcadikban feleléskor a jobb jegyért (a kettesért) nem tudta megmondani, hogy milyen nemzetiségű volt Hitler.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7905 Dátum: 2009. November 07. - 14:28:16 »
Ez azért nem gyenge. Én világéletemben utáltam a törit, legtöbbször kettes voltam (csak ha jó tanár jött, akkor lettem négyes), na de azért kell, hogy legyen különbség aközött, hogy Hitler ki volt, meg mondjuk, hogy a középkorban kilenced volt, vagy mi.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #7906 Dátum: 2009. November 07. - 16:36:56 »
Ez nem semmi. Nekem amúgy mindig is jól ment a töri, eddig mindig ötös voltam. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7907 Dátum: 2009. November 07. - 16:38:18 »
Bocs, hülyeséget beszélek már én is. Nem azt nem tudta megmondani, milyen nemzetiségű volt, hanem hogy a II. világháborúban melyik országnak volt a vezetője.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7908 Dátum: 2009. November 07. - 18:12:03 »
Az, hogy milyen nemzetiségű, többnyire fogós kérdés, néha én is hajlamos vagyok majdnem németnek mondani.
Amúgy ez a felmérés nekem kicsit sántít, a II. vh általában a legnagyobb tananyag szokott lenni a komplett XX. század történelméből. Ráadásul ha van valakinek Discoveryje és néha nézi is, a történelmi műsoraik négyötöde csak erről szól. Ez a pár év talán a leginkább előtérben lévő szakasza Európa történelmének.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #7909 Dátum: 2009. November 07. - 19:43:33 »
Lehet, hogy csak az MTV Europe-ot nézik kinn...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #7910 Dátum: 2009. November 07. - 23:48:12 »
Én mindig nagyon lesajnáló vagyok a mai emberek általános műveltségét tekintve, de ez már szerintem is gyanús. AZért Hitlert mindenki ismeri, sajnos volt miért.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #7911 Dátum: 2009. November 08. - 09:50:31 »
Nekem az "élménypark" elnevezés tetszett, meg az hogy a holocaust az népünnepély volt. Hát, attól függ honnan nézzük. Egyébként a felmérés azért is érdekes, mert ahogy írták 9 és 15 év közötti diákokat kérdeztek. Most nem azért, de általában a második világháborút a diákok a felső tagozatban tanulják, tehát kb 13 éves kortól. Így nem csoda, hogy sok 13 év alatti nincs teljesen tisztában a dolgokkal.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #7912 Dátum: 2009. November 08. - 11:02:52 »
Azért szerintem sokunk már a gimi 4. osztálya előtt is tudta ki az a Hitler. Ez nem lenne mentség.

Ráadásul ezek olyan dolgok, amiket tanulás nélkül tudni illene...plusz az hogy tanítják egy dolog, jellemzően a mia fiatalokat annyira nem érdekli semmi, hogy egy percig sem figyelnek oda az  órákon.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7913 Dátum: 2009. November 08. - 12:51:38 »
Amikor mi tanultuk, úgy volt, hogy harmadikban és negyedikben nagy vonalakban átnéztük a történelemanyagot, aztán ötödiktől nyolcadikig újravettük az egészet részletesebben. Aztán gimiben még egyszer az egészet. Szóval szerintem legfeljebb a 9-10 évesek lehetnek azok, akik még nem tanultak róla, hacsak nincs náluk teljesen máshogy az oktatás.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7914 Dátum: 2009. November 08. - 13:53:48 »
Közérdekű közlemény: AZ ÖSSZES TÖKÖM TELE VAN.
Szegény Zozi már tud az újabb csapásról ami ért, mert Ubuntu ügyben sújtott le rám ezúttal Isten haragja. Updateltem az op. rendszert az Ubuntu legfrissebb kiadására a 9.10-re... és ennek köszönhetően nem tudok rácsatlakozni a netre. Az, hogy most mégis itt vagyok pusztán annak köszönhető, hogy CD-ről futtatom az Ubuntu 8.10-et. Meg vagyok átkozva.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #7915 Dátum: 2009. November 08. - 14:45:30 »
Ebből is látszik, hogy nálad teljesen mindegy, hogy Windows vagy Linux van a gépeden, te bármelyiket képes vagy tönkretenni.  ;)

Azért szerintem sokunk már a gimi 4. osztálya előtt is tudta ki az a Hitler.
Ki beszélt itt gimi 4. osztályáról?  :headscratch:

De persze abban igazad van, hogy anélkül is tudni kellene, hiszen ha csak a háborús filmeket nézzük meg, abban is látni lehet, hogy a Wehrmacht és az SS nem egy élvonalbeli focicsapat volt.

Amikor mi tanultuk, úgy volt, hogy harmadikban és negyedikben nagy vonalakban átnéztük a történelemanyagot, aztán ötödiktől nyolcadikig újravettük az egészet részletesebben.
Én úgy emlékszem, hogy negyedikig nem vettük át a teljes történelmet. Az én emlékeimben úgy él, hogy nyolcadik első félévében vettük először a második világháborút. Persze én már előtte is olvasgattam annó róla (csak sajnos akkoriban nem lehetett még annyi könyvet kapni a témáról, mint manapság), mert érdekelt a téma.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7916 Dátum: 2009. November 08. - 15:22:18 »
Ebből is látszik, hogy nálad teljesen mindegy, hogy Windows vagy Linux van a gépeden, te bármelyiket képes vagy tönkretenni.  ;)

ÉS EBBEN AZ A SZÖRNYű, HOGY IGAZAD VAN.
Holnap megyek Miskolcra eladni a számítógépemet, és veszek helyette egy írógépet meg egy abakuszt, és megpróbálom őket rákötni a netre.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7917 Dátum: 2009. November 08. - 17:01:15 »
Amilyen hatással vagy az informatikai eszközökre, a netet ölnéd meg akkor a géped helyett. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #7918 Dátum: 2009. November 08. - 17:06:07 »
Áh, azt Kyle Broflowsky egy pillanat alatt helyrehozná.
De attól egyre inkább kezdek aggódni, hogy a Skynet valakit visszaküld a múltba hogy likvidáljon.  :o

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #7919 Dátum: 2009. November 08. - 19:34:49 »
Köszönöm a Fel Le gombokat ;)  :D