Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982112 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8140 Dátum: 2009. December 30. - 18:18:42 »
Idézet
Sajnos átírni nem bírtam már + írásvédett volt a lemez
Olyan műsoros dvd nem létezik. AnyDVD a lelke az ilyennek.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #8141 Dátum: 2009. December 30. - 18:21:45 »
Amikor náluk jártam nemrég, láttam egy Bestia-figurát. Hát mondtam nekik, hogy ezt hazaviszem....volt belőle sírás-rívás alaposan  :lol:.
Egyébként az utóbbi időben átvizsgálom a zsebeket  :D, mert 1-2-szer ki akartak csempészni pár játékot Tőlem illegálisan.....

Nem nagyon másolgattam lemezeket mostanság sajnos, de akkor ezt az ANYdvd-t majd letöltöm....

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8142 Dátum: 2009. December 30. - 18:39:16 »
Nekem pont az ilyen kisgyerekes-rokonlátogatós esetekre van egy amolyan "túlélő" csomagom, amit olyan képregényekből állítottam össze amelyekért nem kár ha a csöppek szétcincálják.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8143 Dátum: 2009. December 30. - 19:12:10 »
Nekem az a technikám, hogy minden képregényem el van zárva, a hc-k, tpb meg a szekrény felső polcán vannak a könyvek mögött, szóval eszükbe nem jutna megnézni. MOndjuk amúgyis tabu a szobám, ki van adva muteréknak az ukász, hogy szülői felügyelet nélkül ne mehessenek be a kicsik. Meg ha be is mennke, hamar megunják, mert egy deka játék nincs ott.

"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #8144 Dátum: 2009. December 30. - 21:42:28 »
Nekem sincsen játék a szobámban, azok az előszobai szekrényben vannak, de ezek a kis vadállatkák mindenhova bemennek, s felmásznak. Semmi félelemérzet nincs bennük!!
Számítógépet, tv-t, videót 1 másodperc alatt bekapcsolják. Könyveket, vázákat stb. a polcokról leszedik, szekrényből elkezdenek kipakolni. Sajnos én, s a testvérem kell, hogy rohangáljunk utánuk mindig, ha itt vannak....
 

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8145 Dátum: 2009. December 30. - 22:21:48 »
Hát, ha elég merész vagy, legközelebb rizikózhatsz. Hagyd kint valami értékesebb cuccodat, majd ha vaami baja vagy anak látszó kára éri, nyugodtan menj oda a szülőkhöz és közöld velük, hogy a kicsi köylök épp most vágott taccsra egy 10-20-30e Ft-ba kerülő tárgyadat, legyenek szívesek, menjenek, kössék ki őket, és a következő számlaszámra várod a kártérítést...
Többet a kölyköket nem fogják a holmid közelébe engedni. Egy 15e Ft-os Lego Technixembe került, de az unokaöcsém többet egyetlen cuccom közelébe se mert menni...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8146 Dátum: 2009. December 30. - 22:26:18 »
A baj ezzel csak az, hogy egy képregény analfabéta soha az életben nem fogja neked elhinni, hogy amit a kedves kisfia/kislánya csokival összekent az mondjuk az Ultimat Spider-Man első száma, és barátok közt is 25-30 ezer forintot ér. 

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8147 Dátum: 2009. December 30. - 22:29:26 »
Ó, pedig egyszerű, egyszerűen megmondod neki, hogy szerezze be ugyanazt. Egyszer meglátja a vaterán, mennyibe kóstál (ebből a szempontból még jó is lehet az ottani instant 10-50-es árszorzó), nem lesz gond. SŐt, ha elég pofátlan vagy, a reális árnál többet legombolhatsz érte, és még marad is, miután újra beszerezted.
Csak persze nem egy LoEG HC v1-gyel kell ezt csinálni, mert azt meg kapni sem lehet.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8148 Dátum: 2009. December 30. - 22:33:33 »
Éppenséggel lehet kapni. Valamelyik nap néztem az Amazonon...
...
aha: http://www.amazon.com/League-Extraordinary-Gentlemen-Vol/dp/1563896656

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #8149 Dátum: 2009. December 30. - 23:03:00 »
Illetve szerez egy újranyomást, mert nem érti a különbséget...  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8150 Dátum: 2009. December 31. - 00:03:12 »
Az se rossz megoldás szerintem, ha itt-ott elhelyeztek némi csalijátékot, oszt jóság van.

Persze ha tényleg mindent leszednek, megnéznek, tönkretesznek akkor tényleg ki kell kötni őket. Nálunk is volt egyszer egy hasonló eset. Rokon család, három gyerekkel. A legkisebb, veszedelmes, emberiség ellenes bűntett volt, Viktorka. Nos nyugodtan elmondhatom, hogy 3 napot voltak nálunk, de a kissrác sikeresen mindent tönkretett. SZétkapta az antik órát, beakasztotta a videóban a kazettát, eltörte a távirányítót. A játékaimat természetesen minden nap szétbarmolta és eltüntette az ezüst karláncomat is. Kicsit elégtételnek éreztem a dolgot, mert én mondtam anyuéknak, hogy elég botor dolog szögesdrót és kényszerzubbony nélkül beengedni a kölköt a házba.
Na a pohár ott kezdett el betelni, amikor a kissárc 3 percenként kinyomta az egész számítógépes rendszer főkapcsolóját, miközben a nagyokkal játszottunk. Vagy 10 eset után mondtam a szüleinek, hogy csináljanak vele valamit, mert ha nem, vagy kiütöm a srácot, vagy kikötöm, szégyen, nem szégyen. Persze rászóltak meg minden, de semmilyen drasztikus lépés nem történt. Na addig addig, hogy még vagy ötször sikeresen kikapcsolta a gépet. Felálltam, szépen fejenkúrtam az ajtóval, de úgy, hogy majdnem betört az üveg. :D Naná, hogy elkezdett sírni. AMúgy a szülei ilyen szempontból jófejek voltak, mert látták, hogy megérdemelt büntetését tölti viktorka. Na miután nagy nehezen abbahagyta, közöltem vele, hogy ha mégegyszer hozzányúl valamihez a szobámban, kikötözöm kezét lábát, aztán max wc-re, meg enni engedem el. MIvel látta, hogy a szülei nem fognak a védelmére kelni, soha többet nem csinált semmit. Sőt, ha be akart jönni a szobámba, előtte mindig kopogott. :)

Ezt a kis sztorit csak azért írtam le, hogy az ilyen ördögfajzatok ellen csak a drasztikus megoldások segíthetnek.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #8151 Dátum: 2009. December 31. - 13:31:31 »
Vagy 10 eset után mondtam a szüleinek, hogy csináljanak vele valamit, mert ha nem, vagy kiütöm a srácot, vagy kikötöm, szégyen, nem szégyen. Persze rászóltak meg minden, de semmilyen drasztikus lépés nem történt.

Sajnos az unokatesóinknál is az a legnagyobb baj, akárhogy is próbálom finomítani, hogy neveletlenek!
Amikor megérkeznek, az édesanyjuk bevágódik a nappaliba, leül, oszt jó napot kívánok.
Utána semmit nem csinál, nem szól rájuk, hanem szabad a tombolás.
És mint írtam, ilyenkor nekünk kell őket felügyelnünk, mert ezek bármire képesek.
Ja, a legundorítóbb dolog az, hogy nekünk kell kivinnünk a klotyóra a kölköket.....mintha ez egy tiszteletreméltó feladat volna....
az anyjuk nem állna fel 1 percre sem, +mikor szól a palánta, hogy wc-re kellene menni, akkor azt mondja nekik, hogy menjenek hozzám, tesómhoz
vagy édesanyámhoz...... 
 
De amikor NÁLUK voltunk, akkor sem csináltak semmit a szülők. Simán felmászhattak az ablakba, hűtő tetejére a gyerekek stb.
Aztán ha egyszer véletlenül súlyosan beverné a fejét a gyerek, nem tudom mi lenne......

A legjobb az volt, amikor egyszer ott voltunk, amikor fürdették őket.
Bementem kezet mosni, a 2 kicsi fürdött a kádban, s míg sikáltam a kezem, hátulról kaptam a nyakamba egy kis vizet.
Aztán meg ittak a kád-víz tartalmából is......
Kérdeztem tőlük, hogy finom? Azt mondták, hogy igen.... :lol:

Szóval eléggé liberálisan vannak nevelve, vagyis inkább nincsenek semennyire sem megnevelve.
Én ha ilyen szülő lennék, szégyellném magam eléggé....

« Utoljára szerkesztve: 2009. December 31. - 13:33:35 írta D-TOX »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #8152 Dátum: 2009. December 31. - 15:01:41 »
Az előbb kaptam egy jó kis újévköszöntő sms-t. Ez állt benne:

"Jelzem mindazoknak, akik 2009-re a legjobbakat kívánták nekem, hogy sz@r sem teljesült belőle! Éppen ezért kérek mindenkit, hogy 2010-re jókívánságként kizárólag kézpénzt, alkoholt, vagy üzemanyag utalványt küldjön! Köszi és BÚÉK!"

 :lol:

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re:OFF
« Válasz #8153 Dátum: 2009. December 31. - 15:28:41 »
Odab@sz nagyon! :lol:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8154 Dátum: 2010. Január 01. - 13:33:21 »
D-TOX: Hát igen, akkor itt a szülőkkel vannak a fő gondok már, nem is a gyerekekkel.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #8155 Dátum: 2010. Január 01. - 14:19:33 »
Srácok, asszem tavaly csináltunk ilyet a KN példájára, és mi lenne ha megint megcsinálnák: nevezetesen, hogy megint leírnánk kinek mi volt a kedvenc külföldi sorozata, minije, írója, rajzolója, a kedvenc hazai megjelenése, stb... :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8156 Dátum: 2010. Január 01. - 14:41:43 »
Jó ötlet. Főleg azért mert a tavalyi Marvel megjelenések, írók miegymás közül semmi sem jött be, így minden téren a DC mellett teszem le a voksom.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8157 Dátum: 2010. Január 01. - 15:45:09 »
Én meg nem emlékszem már, mi volt az, ami 2009-es volt... :headscratch:

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #8158 Dátum: 2010. Január 03. - 19:41:37 »
Ha még valaki  :roll: bejelentkezik(mármint aki nem tag,vagy rég járt erre) a fórumra ma éjfélig,akkor elvileg megdöl a fórumstatisztikán a "Legaktivabb pillanat" rekord :oh: ami '08.09.30-dika óta áll fenn  :brow:





Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8159 Dátum: 2010. Január 03. - 19:44:26 »
Majd szólok bátyámnak. ;)