Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982095 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8180 Dátum: 2010. Január 05. - 00:19:07 »
Hát mit mondjak erre Tomi, ebben a disznó világban bármi lehetséges. Amikor vonatokat szűntetnek meg, olyan kaki vonatok közlekednek hogy nemigaz, aztán a már rég nyugdíjazott vezető, sok milliós végkielégítés után és felveszi a több százezres fizut havonta egy álfoglalkozásért...jó, ez közvetlenül nem tűnik ilyen durvának, mert egészségügy, de közvetve ugyanolyan disznóság, amik miatt nyílik az emberek kezében a bicska.

AMit nem hiszek el tutira, hogy a pali nyilatkozat alapján a H1N1 még sima influenzától is veszélytelenebb lenne..az tuti nem igaz. Nem kell túllihegni, nem kel bexarni, de biztosan nem veszélytelenebbb, mint a sima influ. A másik, hogy nem tesztelték megfelelően az oltóanyagot. Igazán nincs is mit tesztelni rajta, csak kicserélni az elölt kórokozót, néhány vivőanyagot és kész.

A többi viszont sajnos simán megtörténhet. Könnyen el tudom hinni, hogy ezek a nagy egészségügyi szervezetek, meg gyógyszergyártók, a média emberbutító hatásával fölöslegesen rendeltettek meg egy csomó oltást és rengeteg pénzt kasszíroztak vele. Sajnos ez már itt nem az egészségről szól, hanem üzlet.
 Sok ilyen van egyébként, csak mivel kisebb tétekben játszanak, kevésbé nyomják a tévék is nincs is ilyen visszhangja. De számtalan olyan gyógyszergyárt pereltek már azért, hogy 99%-ban egy másik cég termékét eladták 3-szor olyan drágán, más néven, megtámogatva jó kis médiareklámmal.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #8181 Dátum: 2010. Január 05. - 08:18:30 »
A többi viszont sajnos simán megtörténhet. Könnyen el tudom hinni, hogy ezek a nagy egészségügyi szervezetek, meg gyógyszergyártók, a média emberbutító hatásával fölöslegesen rendeltettek meg egy csomó oltást és rengeteg pénzt kasszíroztak vele. Sajnos ez már itt nem az egészségről szól, hanem üzlet.
Hm, bezzeg mikor egy-két hónappal ezelőtt én mondtam ugyanezt, akkor az volt rá a válasz, hogy túlzottan élénk a fantáziám és hogy szeretem az összeesküvés elméleteket. De akkor ezek szerint csak nem vagyok hülye.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #8182 Dátum: 2010. Január 05. - 08:36:18 »
Idézet
Más kérdés: a Premiere HC -ban a HC az tudom, hogy Hard Cover; de mit jelöl a Premiere? Hogy első kiadás (nem jött ki összegyűjtve más formában)?
Azt, hogy nincs benne még csak véletlenül sem semmi extra, és csak azért kihozzá az adott sztorit HC-ben, a tpb megjelenés helyett, hogy a Marvel 5-10 dolcsival többet tudjon lenyúlni rólad... ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8183 Dátum: 2010. Január 05. - 12:32:39 »
Idézet
Hm, bezzeg mikor egy-két hónappal ezelőtt én mondtam ugyanezt, akkor az volt rá a válasz, hogy túlzottan élénk a fantáziám és hogy szeretem az összeesküvés elméleteket. De akkor ezek szerint csak nem vagyok hülye.
Emlékeim szerint te azt mondtad hogy nincs is járvány, meg hülyeség az egész, csak arra ment ki a játék, hogy egy csomó oltóanyagot rendeljenek a gyógyszergyártóktól, és egy halom pénzt tehessenek zsebre. Ez élénk fantázia és összeesküvés elmélet.

A cikk ilyeneket nem vont kétségbe, hanem azt mondja, amit én is mondtam folyamatosan, hogy a média nagyon felfújja, és bár nem játék, nem kell tőle bexarni. A vírus, a járvány, a halálesetek léteznek, azok valódiak, nem átbaszás. A cikk inkább azzal foglalkozik értelmezésem szerint, hogy a média indokolatlanul nagy tömeghisztériát generált, felfújta az egész dolgot, eltúlozta, tehát a kommunikációs csatornák segítségével megvezette az embereket, hogy tömegesen, kezet-lábat elhajítva beoltassák magukat az emberek. Ez pedig sikerült is. Én mindig mondtam szerintem, hogy fel van fújva a dolog, mind a járvány és mind az oltóanyagtól való indokolatlan félelem.

Mert végülis így olyanok is beoltatták magukat, akiknek amúgy nem sok félnivalója volt, mondjuk pl. én. Azt is mondtam korábban, hogy a gyógyszergyártók horribilis árakat kérnek egy gyógyszerért, valamint azt a példát is mondtam korábban, hogy csinált már olyat az egyik gyártó, hogy egy kombinált hatóanyagú gyógyszert, kicsit más vivőanyaggal, jó nagy tv reklámmal eladta dobozonként 5000, meg sokezer forintos árakon, miközben külön-külön is be lehet vinni ugyanazokat a hatóanyagokat, az ötödéért.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #8184 Dátum: 2010. Január 05. - 12:41:56 »
Emlékeim szerint te azt mondtad hogy nincs is járvány, meg hülyeség az egész, csak arra ment ki a játék, hogy egy csomó oltóanyagot rendeljenek a gyógyszergyártóktól, és egy halom pénzt tehessenek zsebre. Ez élénk fantázia és összeesküvés elmélet.
Rosszul emlékszel. Én azt nem mondtam, hogy nincs járvány, hanem azt, hogy ez egy tudatosan terjesztett dolog, amit a gyógyszergyártók a nagy haszon érdekében csináltak. És bár a cikk alapján azt nem tudják bizonyítani, hogy az egész járványt a gyógyszergyártók indították el, de azt viszont igen, hogy az általuk és a média által keltett tömeghisztériával sikerült sok nem rendesen tesztelt oltóanyagot nagy pénzért ráerőltetni az emberekre.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8185 Dátum: 2010. Január 05. - 17:37:10 »
Fene tudja már, lehet akkor én értettelek félre. Az biztos, hogy nem megfelelően tesztelt oltóanyagokról nem beszélhetünk, és az is, hogy erősen fel van fújva az ügy, mert sok csóró már úgy retteg tőle, mint a pestistől.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8186 Dátum: 2010. Január 05. - 18:04:04 »
Más kérdés: a Premiere HC -ban a HC az tudom, hogy Hard Cover; de mit jelöl a Premiere? Hogy első kiadás (nem jött ki összegyűjtve más formában)?
Nem, hanem ez egy szép szó a fapados hardcoverre. Nincs semmi vagy szinte semmi extra, csak a sztori meg max a borítók, és a mérete ugyanakkor, amint a füzeteké, sokszor a papír is ugyanaz.  Gyakorlatilag egy kutyaközönséges tpb, csak kemény fedéllel. Régen a Marvelnél voltak "sima" HC-k is, ez mind méretnövelt, és mindig beleszuszakoltak valami extrát, ha mást nem, vázlatokat. Most a DC-nél és náluk is Deluxe-nak nevezik már ezt.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #8187 Dátum: 2010. Január 06. - 17:06:45 »
Komolyan mondom, elegem van a MÁV-ból. Az egy vicc, hogy az ország másik végéről időben beér a vonat, de Vácra már képtelenek normálisan indítani a vonatokat, ha leesik 5 centi hó... :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8188 Dátum: 2010. Január 08. - 11:41:41 »
Akkor én mit mondjak..
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:OFF
« Válasz #8189 Dátum: 2010. Január 08. - 13:32:00 »
Komolyan mondom, elegem van a MÁV-ból. Az egy vicc, hogy az ország másik végéről időben beér a vonat, de Vácra már képtelenek normálisan indítani a vonatokat, ha leesik 5 centi hó... :roll:

Sámsondoki, mit csinálsz te vácon?
Hát még mindíg jobb mint ha kis pirossla jönnél Vácra és lerobbannátok. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8190 Dátum: 2010. Január 08. - 13:34:37 »
Én a tavaly nyári Marvel Klub után szívtam a fogam, amikor a vihar miatt a délután fél hatkor induló vonatommal, hajnali háromnegyed négyre értem csak haza.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #8191 Dátum: 2010. Január 08. - 13:40:04 »
Ben: 10000?  :D :piramis: :spidey:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8192 Dátum: 2010. Január 08. - 13:40:46 »
Tessék?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #8193 Dátum: 2010. Január 08. - 14:16:49 »
Idézet
Sámsondoki, mit csinálsz te vácon?
Hát, egyrészt 4 évig ott tanultam. Másrészt ha haza akarok jutni, akkor kénytelen vagyok útba ejteni. Bár mehetnék Pestről közvetlen busszal Galgagutára is, de oda akkor át kéne valakit riadóztatni kocsival. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #8194 Dátum: 2010. Január 08. - 14:17:33 »
Tessék?
Nézz pár centit balra.  :) A tiednél.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8195 Dátum: 2010. Január 08. - 14:18:07 »
Ott a kutyám.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #8196 Dátum: 2010. Január 08. - 14:22:03 »
Ott a kutyám.
Az "Ott"-tól két centire balra.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8197 Dátum: 2010. Január 08. - 14:23:06 »
Ó! Túlléptem a 10 ezer hsz-t.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #8198 Dátum: 2010. Január 08. - 14:26:15 »
Sokáig tartott, még leesett... ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8199 Dátum: 2010. Január 08. - 14:32:47 »
Lassú vagyok ma, meg már régóta nem figyelem a számlálót.