Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982271 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #8220 Dátum: 2010. Január 14. - 17:06:16 »
Nekem még mindig ugyan az a két vizsgám van hátra, ami eddig is (Természetvédelem és Biotechnológia 1.), de úgy döntöttem jövő hét csütörtökön és pénteken már csak megcsinálom őket, aztán péntek este partizok egy nagyot ennek örömére... 8) (vagy bánatára, ha nem lesznek meg...)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8221 Dátum: 2010. Január 14. - 18:26:02 »
70?! Az komoly, ennyire alap kérdések, vagy ilyen nehéz ez a tárgy?
Hát nézőpont kérdése, ő nyilván úgy érzi, hogy ezek alap kérdések.
A kemény az, hogy ez alapozótárgy, vgyis mivel én nem energetika szakra fogok járni, mi a rákért kell bevágnom olyan dolgokat, hogy a magyarországon használatos erőmű típusok százalékos felosztása a termelt energia szerint, meg egyéb ehhez hasonlók. :headscratch:
De amúgy van egy szak, aminek ez a hobbija, a Műszeresek, minden műszeres tanár (mi hiradósok csak műsz*rosoknak hívjuk őket), egy köcsi állat, aki azt élvezi, hogy a banda háromnegyedét meghúzhatja, azzal a jelszóval, hogy mert ők komolyan gondolják.
Ott az a rohadt méréstechnika. Mint a neve is mutatja, ez műszeres mérésekről szól (impedancia, feszültség, később spektrum stb.), a gyakorlaton gond nélkül mentem át Műszer 1-en és műszer 2-n is, vagyis simán vágom a lényegi részt, mégis járok be még mindig a Műszer 1 elméleti vizsgára.
És nyomják a dumát, hogy ez azért kell, mert akinek nincs meg, sose csinálja meg az elektrót, igaz, hogy én már az elektró 2-t is megcsináltam.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 14. - 18:29:29 írta Todd »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8222 Dátum: 2010. Január 19. - 09:45:51 »
Épp most jöttem ki egy eleve elbukott vizsgáról. Hülye voltam, elbasztam fél évet, és erre csak most ébredek rá.
Minden mással foglalkoztam, csak a sulival nem, annyi tantárgyat buktam el, mint még korábban soha, le is mondtam a holnapi vizsgát, mert nem hiányzik még egy sikertelenség élmény, és csak a holnap utánira koncentrálok, azon még van esélyem átmenni. Legjobb esetben is csupán 19 kreditet teljesíthetek ebben a félévben.
Jövőre össze kéne szednem magam.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #8223 Dátum: 2010. Január 19. - 10:49:10 »
Na én ugyan ezen az élményen még anno 2. évben estem át! Akkor volt az, hogy az első félében egyik bioszos vizsgám sem sikerült... 8) Amiatt vagyok még most is elmaradva a biosszal, pedig már végeznem kellene vele most nyáron... :roll:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8224 Dátum: 2010. Január 20. - 19:27:11 »
Ámberek, nem tudja valaki, hogy lehet egy pdf dokumentumot lapjaira szedni? Úgy értem egy 200 oldalas pdf cuccost, hogy tudok lapokra bontani vagy kicsomagolni, hogy az egyes oldalakt simán megjelenítse?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8225 Dátum: 2010. Január 20. - 19:28:53 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8226 Dátum: 2010. Január 20. - 19:31:05 »
Először is köszönöm, másodszor  :finger: .

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #8227 Dátum: 2010. Január 20. - 20:51:32 »
 :smgoogle: strikes back. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:OFF
« Válasz #8228 Dátum: 2010. Január 22. - 09:02:49 »
Megjött egy rendelésem a mycomicshopról, amit dec 12-én adtam fel, vagyis több mint három hét volt az út ide. Viszont úgy be volt csomagolva, dupla karton csomagolással, hátlappal, fóliával, hogy akár focizni is lehetett volna vele. :) Szerintem a csomagolásra nem lehet panasz. :) Az időre meg az árra annál inkább.
Van valami tapasztalatotok, hogy hány TPB / füzet fér bele a számlázási egyenadagjaikba (1 font, 2 font, stb)?

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #8229 Dátum: 2010. Január 22. - 13:55:53 »
Megpróbálkoztam GIMP- el a digitális szinezéssel, ez még egy 2009- es munkám, hogy tetszik?  :) nem egy nagy rajz, még csak próbálkozok :)
Első sorban Todd és BuB véleményére lennék kíváncsi, ( hisz Ők a színezés nagymesterei itt ;) ) észrevételek, miben lehetne jobb stb. ?

Ha szívesen láttok, akkor majd szkennelek még, van rajz bővel :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 22. - 13:57:48 írta Kanaszta »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8230 Dátum: 2010. Január 22. - 14:49:03 »
Nekem tetszik. :) És végre egy GIMP-felhasználó. :clap:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #8231 Dátum: 2010. Január 22. - 14:55:22 »
Őszintén, nekem jobban tetszett ceruzarajzként. :) Túl élesek a határok az árnyalatok, árnyékok között. Nem ismerem a GIMP eszköztárát, én Photoshoppal szeretem a színégetést használni az apróbb árnyalásokra.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #8232 Dátum: 2010. Január 22. - 14:57:13 »
Nekem tetszik. :)
Köszönöm, örülök neki ;)
És végre egy GIMP-felhasználó. :clap:
Én álltalában ezt használom, nemcsak színezéshez, kb minden képet ezzel szerkesztek, nomeg paint-el  ;D

Őszintén, nekem jobban tetszett ceruzarajzként. :) Túl élesek a határok az árnyalatok, árnyékok között. Nem ismerem a GIMP eszköztárát, én Photoshoppal szeretem a színégetést használni az apróbb árnyalásokra.
Nekem is jobban tetszik a tus, ezzel a technikával még csak most ismerkedek és ahogy Ti is jól láthatjátok, van még mit tanulnom :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 22. - 14:58:59 írta Kanaszta »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #8233 Dátum: 2010. Január 22. - 15:00:55 »
ezzel a technikával még csak most ismerkedek és ahogy Ti is jól láthatjátok, van még mit tanulnom :)
Nem is negatív kritikának szántam, bocsi, ha félreérthető voltam. ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #8234 Dátum: 2010. Január 22. - 15:10:33 »
Nem értettem félre, tisztába vagyok azzal, hogy van mit még tanulnom.  ;)
Örülök, hogy egyáltalán véleményezted, köszönöm :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8235 Dátum: 2010. Január 22. - 15:14:11 »
Szerintem nagyon jó. Még Joker-nek is simán elmenne.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8236 Dátum: 2010. Január 22. - 16:12:30 »
A tusrajz rettenetes, a színezés viszont erősen kora kilencvenes évek, és mivel a rajz stílusa is az, így egész jól passzolnak. Az tetszik. A Ju által említett modernebb színezési technika is jól néz ki, de szerintem nagyon sok rajzstílushozhoz nem illik. A ceruzarajz stílusához kell alkalmazkodnia a kihúzásnak és a színezésnek és nem fordítva. (Képzeljünk el egy Maleev-rajzol úgy színezve, mint egy Finchet vagy fordítva... rémes lenne.)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #8237 Dátum: 2010. Január 22. - 17:24:09 »
A tusrajz rettenetes, a színezés viszont erősen kora kilencvenes évek, és mivel a rajz stílusa is az, így egész jól passzolnak. Az tetszik.

Kösz a kritikát gaby !;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8238 Dátum: 2010. Január 22. - 20:34:05 »
Mér lenne a tusrajz rettenetes? Szerintem is tök jól néz ki.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8239 Dátum: 2010. Január 22. - 21:37:19 »
Mert ha kirakod teljes méretre, recés, mint az istennyila.