Szerző Téma: A főoldal hírei  (Megtekintve 326823 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2800 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 19:46:07 »
Khmm, khmm... ennek még emlékszem a használatára.  :D

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2801 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 20:29:57 »
Na, azt hittem csak én vagyok vakegér.  :hehe:
Nagyobb képeket a népnek!  :kingpin:  :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2802 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 22:44:48 »
Hú, most nézem, a Feralbe kezdesz bele? Nagyon kíváncsi leszek a reakciókra, mert akármennyire remek író Straczynski, a Feral simán lenyomta a kijövetelekor az ASM-et, annyira ügyes Pókember-sztori.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2803 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 23:50:01 »
Szerintem is nagyon kivételes történet.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2804 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 09:16:46 »
Az elmúlt egy hétben ez már a második alkalom, hogy egyetértetek valamiben. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2805 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 10:10:49 »
Az elmúlt egy hétben ez már a második alkalom, hogy egyetértetek valamiben. :)
Csak, hogy lecsapjam a levegőben lógó labdát... Ez annak a jele, hogy tg most már öregszik. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2806 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 10:12:54 »
 :lol: :lol:
Én elsőre a közelgő világvégére gyanakodtam volna.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2807 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 10:47:40 »
Én már rájöttem, vigyázzatok! Tg helyét átvette egy skrull! :o :fel:

Az igazi Tg valszeg a Skrull anyahajón borzolja a skrullok idegeit a lexikális tudásával. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2808 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 11:05:42 »
Szerintem rég szondát dugtak a sejhajába és onnan csapolják az agyát.

Pepea

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
    • Black Team Comics
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2809 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 12:00:39 »
Én már rájöttem, vigyázzatok! Tg helyét átvette egy skrull! :o :fel:
Az igazi Tg valszeg a Skrull anyahajón borzolja a skrullok idegeit a lexikális tudásával. :hehe:
;D ;D ;D Nagyon nevettem! :D

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2810 Dátum: 2012. Augusztus 18. - 17:59:24 »
kaine!
Rosszul jár a Kingpin óra a főoldalon.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2811 Dátum: 2012. Augusztus 18. - 20:04:51 »
Valóban. Javítva.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2812 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 00:45:21 »
Kérdés, hogy tervbe van-e véve a közeli (vagy a rengeteg munkátokra való tekintettel inkább a távoli) jövőben, hogy a Spidertom felépítésén/arculatán változtattok valamt? Persze a mostani is sokkal jobb az ezt megelőzőnél, de kissé még mindig összeszedetlen.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2813 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 18:56:09 »
A kevesebb néha több. Nekem ez így jobban bejön, mint a Knet agyontuningolt weblapja.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2814 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 19:11:54 »
Ja szerintem is jobb így letisztult egyszerű, mint az iphone csak a grafika elkészítése nem kerül annyiba ;D (a knet tényleg túl van dekorálva)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2815 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 13:31:02 »
Nem, épp hogy nem letisztult. Ha igényli valaki, akkor összeírom, mi vele a bajom/miben lehetne jobb.

A KN-t meg honnan veszitek, hogy példaként hoznám fel? Szerintem se jó.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2816 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 14:15:41 »
Nem, épp hogy nem letisztult. Ha igényli valaki, akkor összeírom, mi vele a bajom/miben lehetne jobb.
Összeírhatod, én örülnék neki.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2817 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 16:35:57 »
Én is kíváncsi vagyok biztos érdekes ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2818 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 23:16:30 »
Jobban belegondolva persze inkább csak apróságokról van szó, de a sok dolog valahogy összeadódik bennem.
még mielőtt valaki nagyon nekem rohanna, h ha nem tetszik csináljak magamnak vagy ilyesmi, annak előre szólok, hogy igyekszem építő kritikát megfogalmazni. De tényleg! :D Meg tisztában vagyok azzal is, hogy talán nem ezen múlik a képregények sikere, de rontani nyilván nem rontana rajta.

1 - Kezdjük azzal, hogy azért az oldal elsődleges funkciója mégis csak az, hogy a látogatók szemébe lökje a képregényeket, ezért végső soron értem én, hogy miért kell bal oldalra kiírni a friss megjelenéseket és az előkészületben levőket, jobb oldalra pedig kirakni az összes borítóját. Csak hogy ez így csöppet sem elegáns, mert most már túl sok képről beszélünk - persze lehet, hogy a kiadónak ez még tetszik is, ez talán egyéni izlés kérdése. Jobban a dolgok mögé nézve azért a bal oldalon levő képeket mégis ott hagynám inkább. Hisz az tényleg a legrövidebb módja annak, hogy eljussunk a Megrendelem" gombig. Csak ahogy egyre több kötet fog megjelenni, egyre zsúfoltabb lesz.



2 - A jó weboldal kulcsa pedig az egyszerű kezelhetőség, ez gondolom evidens. A pokember.hu-n látszik, hogy folyamatosan bővült a profilja, és ezért sokkal több menüt tartalmaz, mint kellene. Van jobb és bal oldalon is egy hasáb, és van fent is. Valamit le kéne itt redukálni, mert ha keresek valamit, az nem lesz rögtön egyértelmű, hogy hol találom meg., és sokat-okat kell lefele görgetni Ez úgy kb. le is fedi minden problémámat, csak ennek a megoldása ugye több pontot foglal magában.

2.1 - Felső menü. Talán egyszerűbb, ha inkább leírom, hogy hogy nézhetne ki, az rövidebb, mintha egyenként leírnám, hogy mi helyett mi lehetne.

Főoldal - Kiadványok - Kapcsolat - Fórum - Egyéb

Főoldal: Címlap helyett egyértelműbb a főoldal, de persze ez legyen a legnagyobb probléma.
Kiadványok:Rá kattintva a Kiadványok címfeliratra, majdnem ugyanaz a látvány fogadna, mint a most a Web-shopra kattintva. A rendelési tudnivalók rögtön egyértelművé tenné, hogy ez web-shopként is funkcionál, de az itteni infókat ki kéne még egészíteni a "Képregényfüzetek rendelés"ével, amit egyenlőre csak akkor találok meg, ha a jobb oldali borítókra kattintok.

Aztán jönnének a kategóriák. Ellenben a mostanival  ide kerülnének a képregényfüzetek is - hogy most pontosan mi lenne a kategóriák neve, meg hány lenne belőlük, azt hagyjuk.  A nagy változás ezután jönne, mert pl a Pókember-kötetekre kattintva nem a web-shop jönne be, hanem a kötetek borítói. Amelyik tetszik, arra rákattintok, és akkor bejön a kötet adatlapja, legalul a rendelés gombbal - tehát lényegében majdnem ugyanaz lenne, mint ami most bal oldalon van. Annyi különbséggel, hogy a borító ne egy külön hasáb legyen, mert most így olyan szűk hasábba kerülnek a termékinfók, a rövid leírás és az ízelítő képek, hogy 100 évig kell legörgetni a rendelés gombig. más szóval jó lenne, ha nem úgy festene mint egy bénább blog.

A füzetek termékinfói és ízelítő képeit egyébként egyenlőre nem lehet a borítóra rákattintva elérni, csak ha a főoldalon visszakeresem. Jó lenne ezen is változtatni.

Amit fentebb leírtam, az persze valójában nem más, mit hogy a mostani web-shop felállásból kihagyom azt a részt, amikor a kötetek borítói egymás alatt vannak, mellettük pedig a címük és a rendelés gomb. És hogy miért? Mert fölösleges. Először is a kosárban látni fogom, hogy mit rendeltem eddig, másrészt soha senki nem kattintott még rá rögtöna rendelés gombra, mert előtte még rákattintottak a borítóra is hogy lássák a részletesebb adatokat/képeket, és csak ott nyomnak rá a rendelésre (vagy nyomnak egy visszát, ha nem biztosak a dolgukban) - tehát az sem igaz, hogy 1 gombnyomással előbb jutottak volna el a rendelésig. Egy szó mint száz, most két helyen lehet rányomni a rendelésre, az általam vázolt verzióban pedig csak egy helyen. Átláthatóbb, gyorsabb, egyszerűbb. Persze, csak egy apróság.

Kapcsolat:Most az van ott Levelezés címén, hogy 1-2 válasz néhány tök régi kérdése és az e-mail cím, amire lehet írni. Ezen is látszik, hogy ez egy régről itt felejtett dolog. Nos, egy ilyen menüben lenne az Elérhetőség, azaz az email cím és a Forgalmazók (a jelenlegi verziót egyébként tovább rombolja, hogy a linkek miatt a forgalmazók neve is alá van húzva, és azután megint van egy elválasztó vonal, tök fölöslegesen). Talán még ide is elférne egy Rendelés link, ami ugye egyértelműen a Kiadványok (jelenleg Web-Shop) menühöz irányítana. Ha meg nagyon meg akarjuk tartani azt, ami most van, akkor jöhet még egy címfelirat Olvasói levelek, vagy olvasóink kérdezték, vagy vmi ilyen címen.
Fórum: Az  fórum. :)
Egyéb:Ha valaki feljön az oldalra, nem az az első kérdése, hogy valyon hol találom a kötetek olvasási sorrendjét, így az ilyesmi simán mehetne az Egyébbe. rákkattintasz, hogy Egyéb, és ott találod a Pókhálo-zat-os dolgokat (szintén régről itt felejtett, de még mindig hasznos bejegyzésekről van szó), persze a gyűjtő nevet el lehetne hagyni, vagy át lehetne kereszteni, hogy még egyértelműbb legyen. A Fan Comics-os cuccokat, amin belül pölö olyat is találunk, hogy "képek a börzéről", akkor ezt már megint lehet egy külön alcím az Egyebeken belül. Ide jöhetne a mostani Tudnivalók alatt található A Marvel kötetek időrendje (eleve hülyeség egy olyan menüt csinálni, ami alatt csak 1 darab valami van. Ezen is látszik, hogy utólag lett odapakolva, amikor a szükség úgy hozta). No és persze az egyebek közé jöhet még számtalan doog, ami a kiadó profiljával kapcsolatos. Például az Antikvár képregényeink, vagy ha ki akarunk találni valami újat, akkor Rólunk írták, és akkor a kötetek kritikáit oda linkelni (Sajtó)ha van hozzá kedvetek (bár jobban belegondolva több értelme van, ha eze inkább a kiadványok adatlapjára mennek), de persze ez most csak egy gyors ötlet volt. ide lehetne rakni akár még Szabó Ádám remek cikkét is, hogy ne merüljön feledésbe. ;)

2.2 - A baloldali menü. Ahogy már mondtam, ezt a Megjelent dolgot összébb kéne húzni. Aztán jöhetne a Bejelentkezés, Kosár, Előkészületben,Események. Az Antikváriumot már átküldtük az egyebekhez, a szavazás meg maradhat itt is, de szerintem nem annyira fontos (és nem mellesleg a mostani szavazás már rég nem aktuális, másfelől lehet, hogy a facebook után ez már fölösleges is). Az előkészületben levőkhöz még annyit, hogy most Cím-Megjelenés-Borító a sorrend. Tanácsos lenne a megjelenést és a címet egymás alá rakni, mert most egybe lógnak.

2.3  - A jobboldali menü. Ahogy már mondtam, az oldal elég zsúfolt, így innen kb mindent át is pakolhatnánk a jobb oldani és a felső menübe. Ha nem is mindent, de sok mindent érintettem már, hogy a felső menüben hova kerülne (Képregényfüzetek/Kiadványaink, Fan Comics, Tudnivalók, Forgalmazók). Amiről még nem esett szó, az a Facebook, Ki van itt?Partnerek, ezek simán elférnének bal odlalon is, de ha nem, hát nem. A hangsúly a fontossági sorrenden van, és sztem ide kellene jönnie mindennek, ami kevésbé fontos (akár még a szavazás is). A Ki van itt egyébként lehet, hogy érdekesnek tűnik, de engem például nem érdekel, mert vásárolni jöttem, dumálni a többivel úgysem tudok, vagy ott a fórum. Ha jól emékszem, ez a dolog is a régi spidertomról maradt itt, de ebben nem vagyok biztos. Az sem hülység még, hogy a kereső felülre kerüljön, jobb vagy bal oldalt.

Ja kihagytam azt a rengeteg borítót, amik itt maradnának az új verzióban is, hisz ez a legrövidebb út a "megrendelem" gombig. Csak a kiadványainkat kellene átkeresztelni köteteinkre, képregényköteteinkre vagy valami. Illetve a Képregény füzeteink egyenlőre csak a borítókra mutat, amikre rákattintva nem az adatlapra jutok, mivel a füzeteknek még nincs is adatlapja, csak a főoldal híreiben léteznek.

Most így első szusszra ennyit. Itt van röviden is, az átláthatóság kedvéért.

Felső Menü
Főoldal
Kiadványok

--- Rendelési tudnivalók (postaköltség, átutalás, füzetek rendelése, ilyesmik)
--- Képregény Füzetek (M+, HP, PPP kategóriák)
----- A választott sorozat adatlapja (úgy, mint most)
--------- Választott füzet adatlapja: Termékinfó, sajtó, képek & rendelés/előfizetés  (ilyet most még csak a hírek közt keresve találni)
--- Képregény kötetek (Kötetek kategóriái)
----- Választott kötet adatlapja: Termékinfó, sajtó, képek & rendelés (A kiadványok adatlapja a mostaninál sokkal szebb kivitelben!)
Kapcsolat
--- Elérhetőség (e-mail címek)
--- Rendelés (Katt, link a Kiadványokhoz)
--- Forgalmazók (nincs katt, alatta felsorolás, részletes adatokkal)
----- Relay és Inmedio üzletek (katt a listához)
----- Alexandra könyvesboltok
----- Trillian Képregénybolt
----- Komikon képregénybolt
----- Comicsinvest
--- Olvasói levelek (katt) (választott szisztémától függően, ha már nagyon kell ez)
------ Marvel+
------ Hihetetlen Pókember
------ Vertigo, Egyéb kötetek, stb stb...
Fórum
Egyéb

--- Pók-hálózat (katt)
------ Időfolyam
------ Interjúk
------ Pókember ellenségei,
------ Stb-stb, amik most is vannak
--- Fan-Comics (katt)
------ Piramisfej
------ Pókember képsorok
------ Fan Art, stb stb...
--- Marvel kötetek időrendje (Katt)
--- Képek (Katt)
--- Antikvár képregényeink (Katt)
--- Stb stb... (pl Sajtó, ha van rá igény)

Bal oldal
Friss Megjelenés (csak a füzet címét/megjelenését írnám oda, és erre rá is lehetne kattintani, jelenleg ugyanis ezek nem linkek)
--- Választott kiadvány adatlapja
Bejelentkezés
Kosár
--- A kosár tartalma
Előkészületben
--- Választott kiadvány adatlapja
Események


Jobb oldal
Képregényfüzeteink
--- Választott kiadvány adatlapja
Képregény köteteink
--- Választott kiadvány adatlapja
Keresés
Facebook
(Ki van itt?)
(Szavazás)
Partnerek/Linkek
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 09. - 00:46:42 írta Ron És Nerida »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2819 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 00:12:20 »
Design szempontból meglepően hasznos dolgokat soroltál fel. Tényleg zsúfolt és már túl sok minden van az oldalon ahhoz, hogy valóban letisztult legyen.

Hadd szóljak hozzá. :)

A Webshopot, mint külön elemet, megtartanám, hogy egyértelmű legyen, hogy az oldal nem csak bemutatja a kiadványokat, hanem meg is rendelheted rögtön. Én igazából kiemelném és betenném a baloldali, vagy jobboldali menü tetejére, mint egy külön gombot.

Én sem raknám ki az összes borítót, mert már tényleg túl sok van belőle. (Nem mintha az baj lenne, hogy Tominak ennyi mindent sikerül kiadnia.... ;))
A jobboldali menü tökjó hely lehet arra, hogy:
  • a könyvsorozatok 1-1 borítója megjelenjen; a jelenleginél nagyobb méretben; a sorozat nevét feltüntetve; linkkel egy, a többi kötetet tartalmazó oldalra. A Sorozatok egymás alatt lennének => a jobboldali menü szélességének nagy részét kitöltené egy borító.
  • random kiadványok borítói megjelenjenek; olyan formátuban, mint az előző pontban.
  • legnépszerűbb kiadványok/kiemelt kiadványok, stb. You get the idea.
Ennek az egésznek az lenne az értelme, hogy nem akarja elárasztani a látogatót az összes kiadvánnyal, nem ez a felület akarja rendszerezni és számon tartani a kiadványokat. Arra ott van a Kiadványok menüpont. Akit átfogóan érdekel, az úgyis ott fog keresni. Ez az ötlet viszont kiemelne néhány darabot a kiadványok közül és nagyobb felületen "reklámozná" azt. Már azonnal 1-1 konkrét kötetet tesz a látogató szeme elé, hasonlóan az egyéb webshopokhoz.


És, ööö, tudom, hogy ez nem ötletbörze, és nem akartam idepofátlankodni az ötleteimmel és "megmondani a frankót". Eszembe jutott ez a pár dolog, miközben Ron írását olvastam, és úgy gondoltam, hogy értékes, vagy legalább gondolatébresztő információt tudok hozzátenni.