Szerző Téma: A főoldal hírei  (Megtekintve 326852 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2880 Dátum: 2013. Március 21. - 09:23:12 »
Aha, köszi az infot.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2881 Dátum: 2013. Március 21. - 10:46:30 »
Extremis, mi más. :)
Az M+ lev. rovatban Tomi azt írta, hogy Vasember egyik legizgalmasabb kalandja lesz. Kérdés: az Extremis az-e?
Nekem egyébként mindegy, mert csak magyarul megjelenteket olvastam, mást nem (honosított Vasembert se, így ha Extremis lesz, nem dőlök a kardomba, mert azt se ismerem)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2882 Dátum: 2013. április 15. - 10:40:47 »
Az érdekelne, hogy a közeljövőben várható webshop akció?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2883 Dátum: 2013. április 15. - 11:58:16 »
Nyáron is szoktunk tartani egyet, szerintem júniusban kerül rá sor. Kivéve, ha  :cavinton:

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2884 Dátum: 2013. április 20. - 22:06:40 »
Micsoda klassz borítók! Nagyon várom őket!

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2885 Dátum: 2013. április 21. - 15:45:28 »
Oké, már értem a Gyilkológép címet. Az előzetes infók alapján én alapból ki is zártam ez a sztorit, kissé meglepett a választás.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2886 Dátum: 2013. április 21. - 17:57:23 »
Pedig a mellékszereplők miatt már eleve megéri elolvasni, és már csak ezt nézve is jó választás volt.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2887 Dátum: 2013. április 21. - 18:30:55 »
Nem tudom, hogy ez előny vagy hátrány-e. Az Extremis teljesen önálló Vasember sztori volt, ebben viszont elég sok "cameo" van.
De nekem inkább azért meglepő, mert az Extremist folytatja valamilyen szinten, néhány karaktert át is vesz belőle (egy fordulatát le is lövi). Persze lehet érteni nélküle is, de így kicsit érdekes, hogy ki lett hagyva előle. Kritikailag se annyira volt (el)ismert, mint az előzménye. Bár, hogy ez mennyire jogos, az más kérdés.
Meg a Kingpin időrendjéhez képest is visszalépés. (Bár legalább elég könnyű kitalálni, hogy hová illeszkedik. ;D )
Ettől függetlenül, szerintem is kicsit jobb sztori, az Extremishez képest legalábbis kevésbé lassú, ráadásul több páncél is szerepel benne, amit mondjuk lehet a mostani filmhez kötni. Szóval remélem, nem vettem el senki kedvét, mert nem rossz választás ez, csak... fura.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2888 Dátum: 2013. április 21. - 19:49:39 »
A sztorija tök jó, tök érthető önmagában is - nagyon nem kell magyarázni az Extremist benne, egyetlen mondat elég, ami benne is van a történetben.  ;) Abszolút passzol az egyik eddigi kiadványunkhoz, pontosan illeszthető, jók a rajzai, elég különleges a története, illetve az, ami Vasemberrel történik benne. Mi kell még egy önálló - és első - kiadványhoz? Az Extremis a rajzán kívül nem sok pozitívumot mondhatna magáénak ehhez képest.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2889 Dátum: 2013. április 21. - 20:25:32 »
Az Extremis a rajzán kívül nem sok pozitívumot mondhatna magáénak ehhez képest.

Egyet azért biztosan: Hype. ;D

Egyébként ne érts félre, nem akartam vitatkozni a döntéseddel. Így átgondolva nagyjából értem is, miért ezt választottad, meg mint mondtam, szerintem is jobb sztori (vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy nem rosszabb), csak szimplán meglepett. Meg ha jól emlékszem, facebookon kérdezte valaki, hogy kell-e más Kingpin kiadványt elolvasni, hogy értsük, amire azt válaszoltad, hogy nem. Végülis igaz, de ez alapján inkább teljesen önálló sztorira gondoltam, itt azért ad egy jelentős pluszt néhány korábbi kötet ismerete. Mondjuk ez inkább az én érdekem, szeretem az olyan történeteket, amiket mindenféle előismeret nélkül oda tudok adni képregényekben kevésbé jártas ismerőseimnek, akik nem tudják, hogy pl. Sentry kicsoda, mert sose szerepelt filmekben. Míg gondolom kiadóként neked az a hasznos, ha olvasás közben kedvet kapnak a többi sztorihoz is, kíváncsiak lesznek a benne feltűnő karakterekre, vagy egyéb utalásokra. Bár feltehetően nem sok ember van, aki csak ezt a Vasember kiadványt olvasná el önmagában, úgy, hogy más Kingpin kiadványhoz nem volt még szerencséje, így teljesen érthető is a dolog.
De leginkább talán csak az böki a csőrömet, mint a Mighty Avengersnél, ahol kimaradt az eredeti első kötet, vagy mondjuk Amerika Kapitány halálánál, amire nálunk csak utalások voltak, vagyis hogy magyar szinten szelektálni kell. Azért mindenképpen úgy lett volna igazán szép, ha megjelenik az Extremis és ez is, de persze álmodik a nyomor, tisztában vagyok vele, hogy ha nincs most a Vasember film, akkor még ez se volna.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2890 Dátum: 2013. április 21. - 20:37:58 »
Vasember a második legaktuálisabb képregény, amit még nem adunk ki (természetesen Fenegyerek az első), úgyhogy előbb-utóbb biztosan sor került volna rá, de semmiképpen nem sorozatként. Ebben az esetben viszont nem jön szóba az, hogy az aktuális történethez előzményeket is kiadjunk.  ;)
Valóban, Őrszem ismeretlen lehet az "egyszeri" vásárló számára, de nagy enigma nem lesz, hiszen egyértelmű a célja és rendeltetése a történetben.  ;)
Önálló történetnél nem célom, hogy áthajlások legyenek más köteteimhez, próbálom is elkerülni, ezért is lett ez jó választás, mert minimális az ilyen benne.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2891 Dátum: 2013. április 22. - 10:04:33 »
Akkor végül is melyik ez a történet, ami a Vasember könyvben fog megjelenni?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2892 Dátum: 2013. április 22. - 10:43:50 »
Már az Extremis utáni, vagyis a legújabb korból való.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2893 Dátum: 2013. április 22. - 10:49:23 »
De melyik történet? Mert ahogy látom ez már tudható.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2894 Dátum: 2013. április 22. - 11:00:10 »
Nem tudható, csak van 1-2 olvasó, aki már tudja, mert olvasott sok Vasembert.  ;)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2895 Dátum: 2013. április 22. - 11:26:38 »
Értem, viszont ez így elég kirekesztő társalgás... :(


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2896 Dátum: 2013. április 22. - 11:34:49 »
Bocs, be is fejezzük.  ;)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2897 Dátum: 2013. április 22. - 11:51:41 »
De melyik történet?

Hát a Vasember: Gyilkológép. :hehe:

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2898 Dátum: 2013. április 22. - 11:55:52 »
Tomi, ez az exkluzív beszélgetés a film után, rögzítve lesz? Jó lenne ha azok is hallhatnák akik nem tudnak elmenni.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A főoldal hírei
« Válasz #2899 Dátum: 2013. április 22. - 12:01:04 »
Bocs, be is fejezzük.  ;)

Oké, már megvan.  ;D A Sentry-s dolog és a magyar borító + Extremis utáni történet sokat segített.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS