Szerző Téma: A főoldal hírei  (Megtekintve 326852 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A főoldal hírei
« Válasz #960 Dátum: 2008. Július 10. - 23:13:46 »
Igen ezt értem és helyeslem is. De akkor minek nem került ki a másik két történet is, teljes egészében? Akkor mindhez meglenne a kedvcsináló és amit mondtál még mindig elmondhatnád.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A főoldal hírei
« Válasz #961 Dátum: 2008. Július 10. - 23:38:03 »
Elsősorban nem akartam a teljes könyvet kitenni, másodsorban nem tudom, mit szólna hozzá a DC, ha esetleg látnák, hogy a teljes könyvet kitettem. Harmadsorban, ha az Y nem adja el a könyvet, akkor a másik kettő sem fogja. A Constantine talán még visszahúzó is lehet...

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: A főoldal hírei
« Válasz #962 Dátum: 2008. Július 11. - 06:29:55 »
Az a vicces, hogy a Vertigo 1 behozta volna az árát, ha nem nagy méretben adom ki.  :roll:
Ú, ez durva. :surp:

pötyi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 93
    • képregény megjelenések
Re: A főoldal hírei
« Válasz #963 Dátum: 2008. Július 11. - 07:16:19 »
Idézet
Az a vicces, hogy a Vertigo 1 behozta volna az árát, ha nem nagy méretben adom ki. 
Jaj
Annak hogy így olcsón neten keresztül mennek a Vertigok csak azt jelenti hogy azért mégis csak van rá igény de ennyit nem fizetnének érte.Abból a szempontból azért jóhogyha jövőre vagy valamikorkiakarsz adni egy új Vertigo kötetet tökmindegy hogyan, hamar vissszajönne az ára, és lenne egy olvasótábora.
kepregenyfan.blogspot.com

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A főoldal hírei
« Válasz #964 Dátum: 2008. Július 11. - 09:53:13 »
A DC semmit se szólhat, hacsak nem volt egy külön kitétel a digitális példányok felhasználásának minden módozatára. Továbbá ez a módszer már jópár éve él Amerikában, a Dark Horse és az Image már szerintem jóval a Marvel és a DC előtt teljesen elérhetővé tette bizonyos sorozataik első számait, hogy kedvet csináljon hozzájuk. Szimpla marketingstratégia, mézesmadzag-elv. És ők ezt akkor csinálták, amikor Marveléknél még az volt  anagy szám, hogy egy nappal a megjelenés előtt kiraktak 3-4 előzetes oldalt a nagyobb képregényes portálokra.
Egyébként kíváncsi vagyok, itthon elérjük-e azt a szintet, amivel viszont most Quesadaék dobbantottak, hogy a kiadótól legálisan, digitálisan lehet beszerezni a képregényeket, oldalanként minimálösszegért. Idővel egyébként sokan mondják, hogy pár ultrasikeres sorozatot leszámítva a webes terjesztésé lesz a jövő ebben az ágban, amit persze  aképregényboltok nonszensznek tartanak... :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re: A főoldal hírei
« Válasz #965 Dátum: 2008. Július 11. - 11:14:41 »
Én is nonszensznek tartom, ingyen még csak-csak letöltök egy képregényt, de így is nehezen tudom rászánni magamat, hogy monitoron olvassak. De hogy fizetek érte, és még csak a kezembe sem vehetem, hát ez már kegyetlenül sz*rul hangzik.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: A főoldal hírei
« Válasz #966 Dátum: 2008. Július 11. - 11:31:28 »
Tényleg iszonyúan hangzik. Egy digitális gyűjteménynek semmi értéke sincs. Nincs még egy olyan érzés, mint mikor ránézel a polcokon kígyózó képregénygyűjteményre.  :oh:

pötyi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 93
    • képregény megjelenések
Re: A főoldal hírei
« Válasz #967 Dátum: 2008. Július 11. - 13:42:23 »
Pontosan.Még ha színesbe kinyomtatnám és úgy lenne meg akkor se lenne jó, meg drága is lenne.Egyedül környezetvédelmi szempontból lenne jó a monitoron olvasni és nem kézben ,papíron.
kepregenyfan.blogspot.com

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A főoldal hírei
« Válasz #968 Dátum: 2008. Július 11. - 13:52:33 »
Ezen kívül több előnye lenne, hiszen a megjelenés pillanatában már megkapná az ember, nem kell postaköltséget fizetni, meg ahogy Pöty is mondja, környezetvédelem szempontjából is jobb. Csakhogy abban is igazat adok a többieknek, hogy a digitális változatnak nincs akkora értéke, mint amikor az ember a kezében tartja a képregényt. Valamint akár a többi digitális formával, ezzel sem tudnák elkerülni a kalóz verziókat/szkenneket. Mert most is úgy áll a helyzet, hogy legkésőbb a megjelenés utáni nap már olvashatóak/letölthetőek a legújabb számok, teljesen ingyen. Tehát ez is olyan, hogy elméletben szép és jó, csak gyakorlatban fog megbukni az egész elképzelés.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A főoldal hírei
« Válasz #969 Dátum: 2008. Július 11. - 14:31:09 »
Szerintem meg van rá esély. A monitoron olvasás nekünk furcsa, de akik most kedzik el az "ipart" azoknak már teljesen megszokott.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: A főoldal hírei
« Válasz #970 Dátum: 2008. Július 11. - 15:47:55 »
Én is elolvasom a neten elérhető képregényeket, mert vagyok olyan mocsok, de ha teszem azt holnaptól a Marvel ahelyett, hogy szépen kiküldené nekem postán bármelyik előfizetett képregényemet, adna egy aktivációs kódot meg egy webtárheylet ahonnét leszedhetem az aktuális megjelenést, én megöngyilkolnám magam. Persze környetzetvédelmi szempontokra is figyelni kell, de ha New Yorkban például nem jelenne meg holnap a Post, vagy a Times papír formátumban csak neten, olyan lázadás törne ki mint 79-ben pedig akkor csak 4 órát késtek a megjelenéssel mert meghibásodott a nyomdagép
A digitális képregénykiadás, a képregényipar halála.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: A főoldal hírei
« Válasz #971 Dátum: 2008. Július 11. - 17:00:40 »
Szerintem meg van rá esély. A monitoron olvasás nekünk furcsa, de akik most kedzik el az "ipart" azoknak már teljesen megszokott.
Ez tényleg így van!!!

pötyi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 93
    • képregény megjelenések
Re: A főoldal hírei
« Válasz #972 Dátum: 2008. Július 11. - 17:45:59 »
Idézet
meg ahogy Pöty is mondja,
A nevem pötyi.pötyi

A digitális egyértelműen csődbe menne, bár az új generáció aki akkor lenne tizenéves amikor ez a változás betörténne talán megszeretné, nem tudom.
Tudja már valaki hogy mi lett a rendeléses ajándékképregény?Amugy mondhatom kaine te aztán szereted a pénzt.Tegyük fel hogy megveszem mind a 4 vertigot egyszerre, az 4800 Ft és pont kimaradok a kedvezméynesebb postai költségből.Az ingyenes postaköltség a 9600 Ft felett meg azt jelenti magyarul:ha az összes kiadványt megveszed, najó vagy egyet nem akkor ingyen posta.Ezeket egyébként ne vedd sértésnek ez csak egy észrevétel, hamarosan úgyis rendelni fogok tőled .  ;D
kepregenyfan.blogspot.com

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: A főoldal hírei
« Válasz #973 Dátum: 2008. Július 11. - 17:48:54 »
Tudja már valaki hogy mi lett a rendeléses ajándékképregény?
Mindenkinek más.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A főoldal hírei
« Válasz #974 Dátum: 2008. Július 11. - 17:48:47 »
Idézet
meg ahogy Pöty is mondja,
A nevem pötyi.pötyi
Bocs, véletlenül lehagytam az i betűt.  :-[

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A főoldal hírei
« Válasz #975 Dátum: 2008. Július 11. - 17:54:51 »
Van egy sanda gyanúm, hogy az ajándék képregény abból a bizonyos dobozból kerül elő, amit kaine a tavalyi Hungaro óta cipel magával mindenhova... ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A főoldal hírei
« Válasz #976 Dátum: 2008. Július 11. - 17:55:34 »
És amit meghagytunk belőle.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: A főoldal hírei
« Válasz #977 Dátum: 2008. Július 11. - 20:27:06 »
Meg ami még benne marad a Klub után.

pötyi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 93
    • képregény megjelenések
Re: A főoldal hírei
« Válasz #978 Dátum: 2008. Július 11. - 20:31:14 »
Idézet
Van egy sanda gyanúm, hogy az ajándék képregény abból a bizonyos dobozból kerül elő, amit kaine a tavalyi Hungaro óta cipel magával mindenhova... Vigyorog
Arra gondolsz amiket 100Ft-ért ad?És mégse veszik?Igen valóban lehet hiszen az első 50 megrendelő kap ajándékképregényt és abban is kb.50DB volt
kepregenyfan.blogspot.com

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A főoldal hírei
« Válasz #979 Dátum: 2008. Július 11. - 20:50:21 »
Annak hogy így olcsón neten keresztül mennek a Vertigok csak azt jelenti hogy azért mégis csak van rá igény de ennyit nem fizetnének érte.Abból a szempontból azért jóhogyha jövőre vagy valamikorkiakarsz adni egy új Vertigo kötetet tökmindegy hogyan, hamar vissszajönne az ára, és lenne egy olvasótábora.
Ezt kifejtenéd részletesen? Mert abszolút nem igaz.
A DC semmit se szólhat, hacsak nem volt egy külön kitétel a digitális példányok felhasználásának minden módozatára. Továbbá ez a módszer már jópár éve él Amerikában, a Dark Horse és az Image már szerintem jóval a Marvel és a DC előtt teljesen elérhetővé tette bizonyos sorozataik első számait, hogy kedvet csináljon hozzájuk.
Biztos fogalmad sincs, de az amerikai cégek teljes és mindenre kiterjedő szerződéseket küldenek. Nem azt kötik ki, hogy hova nem használhatom, csak azt, hogy hova igen. És netes reklámról szó se volt (Az, hogy ők csinálják, hát az övék a bolt, ugye, azt csinálnak vele, amit akarnak.  ;) ).
Amikor először voltam az Intercomban, hogy kijavítsam a fordítást, nem hinnéd el, hogy milyen hosszú szerződést nyomtak a kezembe, ami arról szólt, hogy a meló után semmiféle jogom nincs a filmhez, vagy a fordításomhoz.
Amugy mondhatom kaine te aztán szereted a pénzt.Tegyük fel hogy megveszem mind a 4 vertigot egyszerre, az 4800 Ft és pont kimaradok a kedvezméynesebb postai költségből.Az ingyenes postaköltség a 9600 Ft felett meg azt jelenti magyarul:ha az összes kiadványt megveszed, najó vagy egyet nem akkor ingyen posta.
Tisztázzunk valamit. Tudom, hogy csak 14 vagy, de ebben már benne kell lennie 8 év matematikának is. Kezdjük az elején: szeretem a pénzt? Azért adom el félár alatt a Vertigókat, vagy azért mertem egyáltalán belevágni a kiadásukba? Nem véletlen, hogy a Vertigóval kimaradsz a kedvezményesebb postából (itt most nagyon hirtelen megjegyzem, hogy 100 ft a kettő közötti különbség, fúú, hogy én milyen pénzéhes vagyok ám!), hisz azon már így is csak annyi haszon van, hogy egyáltalán megérje még eladni. 2850 helyett 1200. Számold ki, mekkora rá a kedvezmény, plusz a postaköltségre is van kábé 900 ft a négy kötetnél.
Végül, ami az ingyenes postát illeti: jobb megoldás lett volna, ha a könyvek ára 2000 helyett 2450 ft, és akkor kevesebb is elég lett volna az ingyen postához? Számolok neked: az összes könyv együtt 15200 ft. Ha ebből bármelyiket elveszed, kevesebb marad, mint 9600? Ha bármelyik kettőt?  ;) Nem beszélve arról, hogy a könyveim csak idén néggyel nőnek, vagyis egyre többet vehetsz majd el belőle.  ;D
Van egy sanda gyanúm, hogy az ajándék képregény abból a bizonyos dobozból kerül elő, amit kaine a tavalyi Hungaro óta cipel magával mindenhova... ;D
Nem, ez nem igaz. A 100 ft-osokból még egyet se adtam az ajándékokhoz. Azok közül adtam, amiket fel is tettem nektek is eladásra.  ;)