Szerző Téma: A főoldal hírei  (Megtekintve 326821 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1940 Dátum: 2010. Február 12. - 22:28:34 »
Ez tényleg vicces, én is azt hittem, hogy a már korábban is fórumozó emberke vagy VTomi. :)

Jó dolog a részletes bemutatkozás. Vajon meddig írogattál volna, mire rájövünk, hogy a két személy nem egy és ugyanaz? :lol:
Vazzeh, a Tamások átvették az uralmat. Már van vagy 3 ezen a fórumon.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1941 Dátum: 2010. Február 12. - 22:33:14 »
Tejóég! :humantorch:akkor írok valamit a profilomra:) :headscratch:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1942 Dátum: 2010. Február 12. - 22:33:51 »
helyes. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1943 Dátum: 2010. Február 12. - 22:36:33 »
Idézet
Vazzeh, a Tamások átvették az uralmat. Már van vagy 3 ezen a fórumon.
Mutass egyet!  ;D
Szóval 25-én már össze volt állítva, hogy kik kerülnek be? Milyen pszicho sztorira gondolsz?
"Nagyon kevéssel maradt le mögöttük Borbás Bence 2 oldalas pszicho-sztorija"
Igen, addigra már mindenkitől megkaptam a cuccokat, és már az elküldés napján, amikor elolvastam őket, nagyjából láttam, hogy melyikek azok, amiket érdemes lesz beletenni. Amikor már elég sok ilyen volt, akkor változtattam meg 24-ről 32 oldalasra a kiadványt. Csak két-három olyan volt, ahol kétséges volt a dolog - azok közül, akik bejutottak, már elsőre majdnem egyértelmű volt, hogy őket akarom bele.  :)

Írsz pár szót az Inverz készítéséről? Honnan jött az ötlet, hogy alakult ki, stb?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1944 Dátum: 2010. Február 12. - 22:36:55 »
milyen V. Tomi volt az a másik. A Klóón :spidey:  Hát túl sokat nem tudtam hozzáírni a profilhoz...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1945 Dátum: 2010. Február 12. - 22:37:52 »
Idézet
Mutass egyet!  Vigyorog
Hát nem is rád gondoltam. Aladár. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1946 Dátum: 2010. Február 12. - 22:51:57 »
Hűha!
Hát már elég korán észrevettem a pályázatot és nagyon tetszett, hogy iyen nagy szabadságot ad. Várni akartam a vizsgáim befejeztéig csak utána nekiállni. Ezért is sikerült az utolsó pillanatban befejezni Az a jó a pár oldalas képregényben, hogy csak egy ötlet kell, nem kell szövevényes történet stb, csak egy csattanó. Legalábbis nálam ez volt a kiindulási pont, hogy valami csattanó legyen. Először egy zen tanmesét akartam amit a bátyám mondott, nagyon viccesnek találtam (leírom, majd ha érdekel valakit). Aztán csak eszembe jutott, hogy boncolgatni kéne a "mi is a valóság és mitől az" kérdését. Végül is az álom is éppen olyan valóságos mint az ébrenlét, csak mások a szabályai. A fizikai világnak azokra a nehézségeire akartam rámutatni, amiket teljesen megszoktunk, nem is számítjuk, annak. Nehézkes ébredés, hideg, különbözű külső behatások. Ki van fordítva (épp az inverzére) a világ az álom és az ébrenlét szempontjából.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1947 Dátum: 2010. Február 12. - 22:55:21 »
És miért éppen kislány? Különben nagyon érzékletesen mutattad be ahogy nagyon nem érzi jól magát a bőrében.  ;)

Jöhet a Zen történet.   :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1948 Dátum: 2010. Február 12. - 23:03:55 »
Kisgyereket akartam, más nem is lett volna jó. Aztán meg csak döntöttem. Talán mert a fiúkban már benne kell legyen a "keménység" elég korán. De ezt csak most találtam ki. Ez tűnt a jó döntésnek

Egy saolin templomban egyszer befogadnak egy macskát a szerzetesek, de a macska mindig megöli a kacsákat a kolostor udvarán, ezért a mester azt mondja a tanítványoknak, hogy kössék ki a macskát egy karóhoz. Szépen ki is kötik, ott gondozzák, etetik, a cica jól elvan. Az öreg mester nemsokára meghal. A macska is idővel elpusztul és kacsák sincsenek már kolostorban. Egy idő elteltével a tanítványok hoznak egy újabb macskát és szépen kikötik a karóhoz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1949 Dátum: 2010. Február 12. - 23:15:28 »
Nem rossz.  :)
Egyszer olvastam egy ilyesmit egy karatemestertől, aki az udvarán gyakorolt egy formagyakorlatot. Csakhogy nem fér ki a kerítéstől, így az egyik mozdulatot kicsit másképp kellett csinálnia. Aztán rájött, hogyha ezt valaki figyeli és az alapján gyakorolja be, az egész életében rosszul fogja tudni a formagyakorlatot úgy, hogy nem is tud róla.  :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1950 Dátum: 2010. Február 12. - 23:18:33 »
Az se rossz, elképesztő dolgok tudnak évszázadokra bevésődni, ilyen dolgok miatt :)
Ez a mese szerintem az értelmetlenné váló vallási dogmák berögzüléségéről szól. És arról, hogy mindíg gondolkodj!!!  :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1951 Dátum: 2010. Február 12. - 23:33:38 »
Pedig már reménykedtem, hogy egy zen-Fóthista példázat lest. ;D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1952 Dátum: 2010. Február 12. - 23:34:19 »

Idézet
Ez a mese szerintem az értelmetlenné váló vallási dogmák berögzüléségéről szól. És arról, hogy mindíg gondolkodj!!!  Nevet
Szerintem is.  ;)

Összevont üzenet ideje: 2010. Február 12. - 23:41:08
Pedig már reménykedtem, hogy egy zen-Fóthista példázat lest. ;D
Ez... ez valami nagyon durva volt.  :surp: :ohmy: És a nagy részét értettem is.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 12. - 23:41:08 írta kaine »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1953 Dátum: 2010. Február 13. - 11:55:57 »
Aztán csak eszembe jutott, hogy boncolgatni kéne a "mi is a valóság és mitől az" kérdését. Végül is az álom is éppen olyan valóságos mint az ébrenlét, csak mások a szabályai. A fizikai világnak azokra a nehézségeire akartam rámutatni, amiket teljesen megszoktunk, nem is számítjuk, annak. Nehézkes ébredés, hideg, különbözű külső behatások. Ki van fordítva (épp az inverzére) a világ az álom és az ébrenlét szempontjából.
Érdekes de bennem is régóta foglmazódik két képregény történet, az egyik tök más jellegű, a másik sokban hasonlít ehhez. Amúgy ott mindkettő a család fontosságával foglalkozna (és mindkettő egy régebben gyorsan felírt álmomból származik).
Csak nem akartam egyik ziccert se elsütni 2-3 oldalban, az egyiket olyan 8-16 körül lehetne kivitelezni a másik inkább a 16-24 kategória. De még semmi konkrétumot nem akarok elsütni, inkább élőben, szükebb körben.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1954 Dátum: 2010. Február 13. - 13:19:56 »
Csak hogy tudd: a Körök és a Döntés mindkettő olyan, amit egyszerűen megálmodtam. A Döntés majdnem egy az egyben, éjjel amikor felébredtem, majdnem elröhögtem magam, a Körök pedig sajnos szörnyű leegyszerűsítés, mert éjjel, amikor felébredtem, olyan részletességgel és erővel emlékeztem rá, hogy még órákig nem tudtam aludni utána, de sajnos azt hittem, hogy ezek után reggel is ugyanígy fogok emlékezni rá, úgyhogy nem keltem fel leírni, hanem aludtam tovább. Reggelre pedig csak alig emlékeztem valamire belőle, úgy kellett összerakni, hogy egyáltalán miről is szólt. Azt nagyon sajnáltam, ennél sokkal jobb lett volna.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1955 Dátum: 2010. Február 13. - 16:59:53 »
Az az igazság, hogy szinte minden éjjel álmodom valamit, és nagyon sok momentumot már koábban is igyekeztem beépíteni a képregényeimbe.
Viszont ez a kettő baromi maradandó volt szinte azonnal éreztem, hogy ezt nem szabad veszni hagyni, főleg a második ami olyan elementális erővel hatott rám, hogy szó szerint elb*szta a komplett napomat.
Szerencsére én álltalában elég jól emlékszem az álmaimra.

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1956 Dátum: 2010. Február 13. - 22:44:00 »
Nekem van egy nagyon régi sztorim, szintén megálmodtam, többször, de annyira hihetetlen hogy marhajó lenne képregényes alapnak. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 13. - 23:09:35 írta Pádi »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1957 Dátum: 2010. Február 13. - 23:17:16 »
Ha már így offolunk: Én nagyon ritkán szoktam emlékezni az álmaimra. Ha igen, az két dolgot jelenthet: Vagy sokat aludtam az utóbbi időben és nem alszom elég mélyen, mert abszolút nem vagyok fáradt, vagy valami már nagyon az agyamra ment. Meg persze egyszerre a kettő is érvényesülhet.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1958 Dátum: 2010. Február 13. - 23:33:40 »
Ha már így offolunk
Jó, de ezt itt most be is fejezzük. :smoff:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1959 Dátum: 2010. Február 17. - 15:34:47 »
Kinn egy új szavazás az írókról.