Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656981 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #1880 Dátum: 2010. április 29. - 08:09:09 »
Na bazz, ez odabaszós grafika... :o
Ez játékgrafika? vagy CGI? És nem ez volt az a játék, amit nem is olyan rég linkelt valaki és mindenki fikázta, hogy milyen xar a grafikája?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #1881 Dátum: 2010. április 29. - 08:18:16 »
Áh sztem ez tuti csak a mozija a gamenek, de az ingame grafika is szép, most már szinte minden az. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #1882 Dátum: 2010. április 29. - 09:09:24 »
Srácok, érdekelne valakit egy PS3-as GTA4?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1883 Dátum: 2010. április 29. - 09:47:40 »
Engem igen.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #1884 Dátum: 2010. április 29. - 10:06:19 »
Nekem a vaterán ajánlotta valaki cserének, de engem nem érdekel. Ha neked megérne 5500-at, akkor leboltolhatjuk így, úgyis közel laksz. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #1885 Dátum: 2010. április 29. - 12:15:28 »
És akkor valakit egy Lost via domus?  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #1886 Dátum: 2010. április 29. - 21:54:11 »
Todd: Sorry, tárgytalan, a srác visszamondta.  :-\

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1887 Dátum: 2010. április 30. - 16:09:50 »
Semmi gond Ju.
Még amúgy is elég bizonytalan volt ez az én részemről is. ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Videojátékok
« Válasz #1888 Dátum: 2010. Május 01. - 18:20:17 »
Ez az Ironman játék nagyon ütősnek néz ki, habár kétlem, hogy a gameplay is ilyen grafikájú...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #1889 Dátum: 2010. Május 01. - 18:27:42 »
Döntsd el. 1:50-nél kezdődik a gameplay

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1890 Dátum: 2010. Május 01. - 18:34:00 »
Sose értettem, miért van az, hogy a konzolos játékok egyre nagyobb hányada TPS, amikor - mint itt is látható - csak automata célzásrásegítővel lehet játszani, ami csak az élvezeti érték egészét szedi ki a játékból. De ugyanígy nem értem az FPS-t sem, az meg joystickkal önmagában játszhatatlan, mégis rengeteg van.
A grafika ránézésre szép, olyan, mint mostanában az újgenerációs konzolokon szokott. Viszont egyelőre úgy látom, ezt a minőséget csak ilyen kicsi terekben tudják hozni, valahogy PC-n mindig hamarabb van nyílt teres, jó minőségű grafika.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1891 Dátum: 2010. Május 02. - 08:35:51 »
Á igen, a tipikus PC párti érvek. ;D
Egyébként mivl a filmes játékok a konzolos piac legalját képviselik, talán kár ebből kiindulnod vonatkozási alapnak.
Momentán eddig pont 4 PS-es játékunk va, ebből 2-ben nincs célzás rásegítés, pedig TPS, én pedig már amúgy is jobban tudok FPS-eket PS-en játszani, mint PC-n, pedig ügye ez lehetetlen. ;)
Ja egyéblént Kaine, épp most rendeltem be 6000-ért a Silent Hill Homecomingot.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1892 Dátum: 2010. Május 02. - 10:00:04 »
Az is... emlékeim szerint amikor a konzolos Q3-játékosokat összekeverték a pc-sekkel, nem igazán volt nagy az átlag élettartamuk. De ugyanígy hülyeség valós idejű stratégiát is konzolon, azt nem is nagyon láttam még, hogy erőltetnék. Egy Nintendo DS szintű irányítással még simán, de joypaden...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1893 Dátum: 2010. Május 03. - 08:12:26 »
Vannak játékok, amik PC-re termettek (stratégia vagy FPS tipikusan ez), és vannak, amik nem.
Én megmondom öszintén eme két irányzat sose vonzott különösebben, így nem is érzem hiányát. Ellenben az ilyen sz*rabb a konzol, mint a PC (vagy fordítva, vagy akár a két nagy konzol között) szintű érvelésektől (rosszab esetben vitáktól), amikbe az elöbb is kezdtél okádni tudnék. Mindkettőnek megvan a maga előnye, és a hátránya egyaránt, de tudtommal elsősorban játékprogramokkal játszunk, és nem gépekkel. ;)

Ugyanezért furcsa a PC nyíltteres grafikájának érve a konzolos zárthoz képest (ami szintén inkább csak körültekintés nélküli duma  ;)), amikor igazából tök ugyanazok a játékok jelennek meg Konzolra, és PC-re.

Összevont üzenet ideje: 2010. Május 03. - 08:15:07
Az is... emlékeim szerint amikor a konzolos Q3-játékosokat összekeverték a pc-sekkel, nem igazán volt nagy az átlag élettartamuk.
Ebben egyébként az is közrejátszhatott, hogy ekkor a Joypades irányítás még baroomi új dolog volt, míg ügye az egeret már évek óta nyűhették.
Egyébként már a PS 2-re is köthető volt az egér billentyűzet kombó. :nezze:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 08:15:07 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1894 Dátum: 2010. Május 03. - 08:59:30 »
...aminek főleg az fps-ek voltak az okai, igen.
A nyílt térről azt mondtam, valamiért mindig PC-n látom megvalósulni először. A GTA a jó példa, a PC után a konzolos verzió felakkora látótávjától az ember szinte vaknak érezte magát, pedig ugyanaz a motor ment alattuk. De nem azt mondom, hogy nincs ott, amikor már a Halo is akkora síkságokkal szórakozott, hogy az egyiken elsőre sikerült teljesen eltévednem. :D

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #1895 Dátum: 2010. Május 03. - 09:56:29 »
Döntsd el. 1:50-nél kezdődik a gameplay
Nekem tetszett, különösen a Hadigépes rész. Bár azért nem egy profi arc játszott, sokszor csak a levegőt püfölte. :D
Sose értettem, miért van az, hogy a konzolos játékok egyre nagyobb hányada TPS, amikor - mint itt is látható - csak automata célzásrásegítővel lehet játszani, ami csak az élvezeti érték egészét szedi ki a játékból. De ugyanígy nem értem az FPS-t sem, az meg joystickkal önmagában játszhatatlan, mégis rengeteg van.
Na ez az ami nem igaz. A TPS az egyik legfrankóbb játékstílus és az automata célzás nélkül is remekül lehet játszani rengeteg játékkal. És FPS-sel is nagyon lehet nyomulni Joy-al is, csak egy kicsit rá kell érezni. ;) Az automata célzás meg kimondottan frankó Vasember meg Hadigép esetében, elvégre mondern technika mindenfélekövetős rakéták stb. ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #1896 Dátum: 2010. Május 03. - 10:25:46 »
Szerintem a célzásrásegítés még jó is lehet, például ha a hiánya csökkentené a játékélményt. Jó, nem olyanra gondolok, hogy a béna gyerek ne tanuljon meg célozni és közben a játék játsszon helyette. :D Játékzsánertől függ, egy platform shooterben kell rásegítés, mert különben csak szívás és nem szórakoztató, de mondjuk egy überrealisztikus háborús fps-ben meg nem kell, ott pont a célzás a lényeg.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1897 Dátum: 2010. Május 03. - 10:31:46 »
Egyébiránt ott a pont Holloo-nál, ha a filmben is full autómata a Vasember páncál célzórendszere, miért lenne ez másként a játékban. ;D
Egyébként még továbbra is tartom azt, hogy hát én nem tettem le az állam ettől a Vasman játéktól, sokkal de sokkal szebbeket is láttam ár PS 3-on, pedig még csak másfél hete van. A környezet momentán siralmas, és már PS 2 is nem egy játék túlszárnyalta.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #1898 Dátum: 2010. Május 03. - 10:42:15 »
Én már egy ideje nem foglalkozom a filmes játékokkal... PS2-n még kikölcsönöztem párat, de annyit nem érnek, hogy ps3-ra megvegyem őket.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1899 Dátum: 2010. Május 03. - 10:55:54 »
Én anno a Punishert bírtam, jól érezhetően inkább a képregény adaptálása volt, semmint a filmé, és baromi jól elkapták az űber-morbid Ennis féle hangulatot.
De aztán a csapat következő ilyen jellegű játéka, a Ghost Rider, hát az siralmas lett (pedig azt is Ennis nevével, meg a képregénnyel reklámozták), sajnálom, hogy kiadtam rá kemény 3000 Ft-ot. :(
Az első filmes Pókember játékkal is sokat nyomultam, de asszem azt csak azért magasztaltam túl, mert az volt az első PS 2-es játékom.
Viszont annó a Star Wars EP 1-et imádtam, és a mai napig is tartom, hogy az baromi jól adaptálta a filmet, nem új történetet gyúrt hozzá, meg nem csak szemezgetett belőle, mint sok játék, hanem a film szinte minden percét úgy felhízlalta, hogy egy komplett pályát csináljon belőle.
Szerintem azóta is az messzemenőleg a legtökéletesebb film adaptáció játékra, pedig technikailag igencsak alúlmulta a korát.