Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656805 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #2080 Dátum: 2010. Június 19. - 07:35:40 »
Rééééégen én is inkább PC felé húztam, de bekell valljam, áruló vagyok már a Play Station 1 óta.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #2081 Dátum: 2010. Június 19. - 10:32:09 »
Én nem vagyok "PC-s", súőt, évek óta nem játszottam semmilyen game-mel, de ha ez a nyomorult Mortal kijött volna PC-re is, egy pár órát elpüföltem volna benne az ellenfelet, ha kedven támad.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2082 Dátum: 2010. Június 19. - 10:42:56 »
Rééééégen én is inkább PC felé húztam, de bekell valljam, áruló vagyok már a Play Station 1 óta.  :D
Hát nem tudom, szerintem már csak korodból kifolyólag se húzódhattál olyan fene módon sokat a PC felé, ha már volt PS 1-ed is.
Egyébként nekem hamarabb volt PS 1-em, mint PC-m. Sőt még mindig a legelső PC-m van. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2083 Dátum: 2010. Június 19. - 12:05:19 »
Nekem is előbb volt Psx-em, mint pc-m, ráadásul a PSX-hez is kellett vagy fél év, mire rávettem magam. Egyszerűen nem találtam olyan játékot, ami érdekelt volna annyira, hogy vegyek egyet otthonra. Pedig a bátyámnak már volt vagy 100, mutogatott sokat, de egyik se tetszett igazán. A nagy kedvence a Tomb Raider az meg főleg nem (azóta se). Aztán valahol láttam az Oddworld: Abe Odussey elejét, és az elsőre is nagyon tetszett. Majd láttam egy egyszerű golyós játékot, ami szintén érdekes volt, végül a Silent Hill 1-nek a bevezető demóját, ami nagyon jó volt. És akkor megjelent a Pókember is. Akkor vettem meg a gépet, hogy 4 játék miatt már van értelme.  :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #2084 Dátum: 2010. Június 19. - 12:06:52 »
Nekem előbb volt tetrisem, mint PC-m. MOndjuk a tamagocsim lehet a tetris után volt, ebben már nem vagyok biztos. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #2085 Dátum: 2010. Június 19. - 17:34:51 »
Rééééégen én is inkább PC felé húztam, de bekell valljam, áruló vagyok már a Play Station 1 óta.  :D
Hát nem tudom, szerintem már csak korodból kifolyólag se húzódhattál olyan fene módon sokat a PC felé, ha már volt PS 1-ed is.
Egyébként nekem hamarabb volt PS 1-em, mint PC-m. Sőt még mindig a legelső PC-m van. ;D

"Először vala a pc..."

Igaz, hogy nem tudom beilleszteni időrendbe, hogy pontosan mikor és hogy, de elöször még a Dune 2-öt nyomattunk a bátyámmal PC-n, ill. Road Rash, Dave, prince of persia meg ilyenek.
Aztán jött az első PS, vele MortalTrilogy, tekken stb... És ebben az időszakban voltam inkább pc párti, elítéltem a play station mániákusat, amíg meg nem jött az első Pókember játék és azóta oldalt váltottam.  :lol:

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #2086 Dátum: 2010. Június 19. - 17:46:00 »
Tévedés, mert még a nagy PC-s korszak előtt is a konzolok uralkodtak. Sega Mega drive, Genesis, NES, SNES és a többi. Mortal Kombat, Street Fighter, Metal Gear Solid mind mind ezeken a konzolokon uralkodtak és uralkodnak a mai napig a különböző folytatások.  :D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #2087 Dátum: 2010. Június 19. - 18:01:17 »
Tévedés, mert még a nagy PC-s korszak előtt is a konzolok uralkodtak. Sega Mega drive, Genesis, NES, SNES és a többi. Mortal Kombat, Street Fighter, Metal Gear Solid mind mind ezeken a konzolokon uralkodtak és uralkodnak a mai napig a különböző folytatások.  :D

Ööööhm én a saját gaming "pályafutásomról" írtam az elöbbit. Tehát, hogy elöször én pc-vel "kezdtem" és csak aztán letten konzolfan.  :)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #2088 Dátum: 2010. Június 19. - 18:34:17 »
Sega Master System !  8) Aztán PC  ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2089 Dátum: 2010. Június 19. - 18:59:52 »
Egy régi Atari, egy NES klón, aztán '98-ban PC, azóta nem kell más.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2090 Dátum: 2010. Június 19. - 19:02:21 »
Tévedés, mert még a nagy PC-s korszak előtt is a konzolok uralkodtak. Sega Mega drive, Genesis, NES, SNES és a többi. Mortal Kombat, Street Fighter, Metal Gear Solid mind mind ezeken a konzolokon uralkodtak és uralkodnak a mai napig a különböző folytatások.  :D
A Metal Gear Solid PS 1, és az a Metal Gear széria folytatása volt. :nezze: Na jó, ez csak szőrszállhasogatás, nehogy komolyan vedd. ;)
Egyébként szerintem a PSX-ig nem volt olyan konzol, ami felvehette a versenyt egy PC-vel. De elsősorban az is inkább a játéktermek otthonra költözttését célozta meg, nem a PC-k kiváltását.
A Playstation hozta meg az áttörést a konzolok számára, ami lényegében megteretette a saját piacát. Mára pedig erőteljesen kiszorította ebből a PC-t.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 19. - 19:11:36 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2091 Dátum: 2010. Június 19. - 19:28:16 »
Francokat. Több SNES-t adtak el, mint Playstationt valaha. A PS csak az új konzolgeneráció előfutára volt, ami megteremtette azoknak a játékirányzatoknak az alapjait, amik most olyan népszerűek, és kialakította a mai konzolos közösségek előfutárait. Ráadásul ez inkább társadalmi vbáltozás volt valószínűleg, mintsem a konkrét géphez kapcsolható, egyszerűen akkoriban az volt a legismertebb, de bőven voltak vetélytársai, csak utólag visszanézve olyan, mintha minden a PS1-ről (vagy PSX-ről, bár sose értettem, mi a fenét jelent az az x) szólt volna. Plusz akkoriban még éppen cska elindult a PC hanyatlása, ami a SNES-korszak végefelé teljesen átvette az uralmat a játékiparban, a kilencvenes évek játékai 90%-ban a PC-ről szóltak.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2092 Dátum: 2010. Június 19. - 19:43:27 »
vagy PSX-ről, bár sose értettem, mi a fenét jelent az az x
Végre valami, amit te nem tudsz, és én igen! ;D
"A PlayStation brand története valójában 1988-ban vette kezdetét, amikor is a Sony és a Nintendo közös erővel kifejlesztették a „Super Disc” technológiát, mely egy CD-ROM kiegészítő lett volna a Nintendo új Super Nintendo konzoljához. A két cég útjai azonban különváltak, így a találmányt a Nintendo sohasem hasznosította. 1991-ben aztán a Sony a Super Disc egy módosított változatát használta fel a cég új konzoljához: a Playstationhöz. A Playstation fejlesztési munkálatai még 1990-ben kezdődtek el, Ken Kutaragi irányításával.
Csupán kétezer darabot gyártottak le a Playstation első változatából (ez a verzió még képes volt lejátszani a Super Nintendo cartridge-eket is!), melyet „multifunkcionális szórakoztató központnak” terveztek és képzeltek el. A később (1994-ben) piacra dobot Playstation X (PSX) már nem volt kompatíbilis a Nintendo játékokkal, és kizárólag CD-ROM alapú programokat volt képes lejátszani…"
A SNES-esek egyébként jól beszopták, hogy nem éltek a lehetőséggel.
A PS volt az alapverzió, ilyen szinte senkinek sincs, aztán a PSX a mindenki által jól ismert gép, majd a PS One, ami a kicsinyített verzió.

Ja és sajnos ki kell, hogy ábránditsalak, világszerte kb. 102 millió Playstation kelt el (ez volt az első konzol, ami átlépte a 100 milliós álomhatárt), míg csupán 40 millió SNES.
NES-ből kb. 62 millió, a jó öreg Mega Drive-ból úgy 30 milla.
De ami az állítólagos vetélytársakat illeti: N 64 32 milla, Sega Saturn 9,2 milla, Dreamcast 10,6 milla.
Hát lehet, hogy ekkor tényleg minden a Playstation-ről szólt?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 19. - 20:18:20 írta Todd »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #2093 Dátum: 2010. Június 19. - 19:58:35 »
Végre valami, amit te nem tudsz, és én igen! ;D


 :lol:

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #2094 Dátum: 2010. Június 19. - 20:17:49 »
Ha a Dreamcast 2-3 évvel előbb tud kijönni bedarálja a PS1-t. A PS2 ellen azonban sajnos nem sok esélye volt...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2095 Dátum: 2010. Június 19. - 20:22:48 »
Az ilyen másfél generációs konzolok mindig elbuknak.
Lásd, GameCube, X-box.
Vagy ki tudják nyomni a kellő időben, de ha nem, akkor bukta.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2096 Dátum: 2010. Június 19. - 21:09:51 »
A SNES-esek egyébként jól beszopták, hogy nem éltek a lehetőséggel.
Bírom az empátiádat.  :lol:
PS1-ről (vagy PSX-ről, bár sose értettem, mi a fenét jelent az az x)
A magyarázat már ott virít, de a jobb megkülönböztethetőség miatt úgy egyszerű, hogy ami itthon megjelent először az volt a PSX, aztán a slim verziója, ami majdnem csak a legvégén érkezett, már a PS2 környékén, az volt a PS One, vagyis PS1. Jobb is volt a régi, a PSX, ahogy a PS2-ből is jobb volt a régi, vastag verzió, mint az új slim. Többek között azért is jobb volt a PSX, mert egy chippel vitt minden másolt játékot, míg a PS1-hez kellett a boot lemez (ahogy a Dreamcasthez is, ami különben tényleg sokkal szebb képet adott, mint a PSX, csak viszonylag kevés játék jelent meg rá. Én azért vettem egyet később, a House of the Dead 2 miatt).  :D

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Videojátékok
« Válasz #2097 Dátum: 2010. Június 20. - 10:33:31 »
Én Ninentendoval kezdtem, aztán nagyon hosszú ideig PSX. (Crash Bandicoot 1-5, Tomb Raider 4, Tekken 3, Dino Crisis 2, ezekkel valami hihetetlenül sok órát játszottam.)
Aztán bejött a PS2, és én akkor nagyon utáltam, mert ugye elkezdték hanyagolni a PSX-et, és a kedvenc újságomban, a Playtime!-ban is elhagyták egy idő múlva az öreg szürkét. :D
Aztán azt hiszem 2000-ben lett meg az első PC-m, az előtt egy haveromnál játszottunk Prince of Persiával, Doom-mal és társaival egy nagyon régi gépen.
Azóta olyan volt már 3x újítva a PC, legutóbb 2 hónapja. De van mellé még egy PS2-m is, amit egy percig sem bánok, még ha néha 1-2 hónapig is porosodik. De ha nem lenne, sosem ismertem volna meg olyan kihagyhatatlan csodákat, mint a Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Shadow of the Colossus, és olyan remek cuccokat, mint a God of War 1-2, Haunting Ground és még hosszan sorolhatnám.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #2098 Dátum: 2010. Június 20. - 11:14:18 »
Végre új GoW PSPre!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2099 Dátum: 2010. Június 20. - 11:17:02 »
Haunting Ground és még hosszan sorolhatnám.
Végigjátszottad? Ezek szerint neked is nagyon bejött. :D