Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656981 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2120 Dátum: 2010. Június 21. - 22:23:02 »
Erre én csak annyit tudok részemről eben a zsánerben mondani...

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Videojátékok
« Válasz #2121 Dátum: 2010. Június 22. - 13:04:50 »
Milyen Hajógyári sziget?
Én úgy tudtam, hogy ennek a mukinak, meg a klánjának, levágják a gyűrűs ujját, hogy legyen helye előugrani a pengének. Ennek itt ellenben megvan az összes ujja.

Az a muki olyan 300 évvel korábban élt. :D gyk: Altairnak volt levágva az ujja, Ezio-nak már nincs.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #2122 Dátum: 2010. Június 22. - 16:14:33 »
Ma megérkezett postával a PSP, amit Merótól vettem.
Két játékot kaptam tőle, az Everybody's Golf-ot és a Pursuit Force-t. Utóbbiban alapkövetelmény szinte mindig az X folyamatosan lenyomva tartása, mivel legtöbbször egy járműt kell irányítani. Még nagyon az elején járok vele, mert a küldetések elég szivatósak és nehezek. Haveromtól pedig kaptam egy GTA Liberty City Stories-t, amit már PS 2-őn végignyomtam, de most újra végigjátszom majd. Utóbbiban is a legelején járok még.
Sok kiegészítőt is kaptam, tokokat, fülhallgatót, és egyebeket.
Amúgy nagyon jó kis konzol ez a PSP, nekem főleg az tetszik hogy bár kicsi, de a képernyője ahhoz képest nagy, és a színei is szépek a játékoknak. Egyszóval hangulatos. :)
Köszi Mero! ;)

Szerk.: Most nézem, hogy a topik címsorában is egy PSP van. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 22. - 16:33:07 írta benya11 »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #2123 Dátum: 2010. Június 22. - 16:32:54 »
PSP rulz. Ennyit fűznék hozzá.  ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Videojátékok
« Válasz #2124 Dátum: 2010. Június 22. - 20:22:47 »
Milyen Hajógyári sziget?
Én úgy tudtam, hogy ennek a mukinak, meg a klánjának, levágják a gyűrűs ujját, hogy legyen helye előugrani a pengének. Ennek itt ellenben megvan az összes ujja.

Az a muki olyan 300 évvel korábban élt. :D gyk: Altairnak volt levágva az ujja, Ezio-nak már nincs.
Ju azt írta, hogy ez kicsivel játszódik az előző után. De akkor ez már a 3 rész. Értem.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #2125 Dátum: 2010. Június 22. - 20:44:44 »

Amúgy nagyon jó kis konzol ez a PSP, nekem főleg az tetszik hogy bár kicsi, de a képernyője ahhoz képest nagy, és a színei is szépek a játékoknak. Egyszóval hangulatos. :)
Köszi Mero! ;)
Én köszönöm,hogy nem nálam porosodik tovább ;D Használd egészségel ;)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #2126 Dátum: 2010. Június 23. - 08:28:30 »
Hitmanben is te választottad, hogy rambosan vagy csendesen végzed a missziót, mégis a játék hangulatát és a storit is az határozta meg, hogy mennyire profin végzed el a melót. Vagy lehet csak én képzelem így.  : P
A Hitman-ben csak több pénzt (az első részben és a negyedikben) ill. fegyvereket lehetett kapni a Silent Assassin fokozatért. De egyébként sem a történetet, sem a hangulatot nem befolyásolta, hogy te épp milyen stílusban nyomod végig a pályát. És az átvezetőkben is sokszor rambósan oldotta meg a 47-es is a dolgokat. :) Egyébként a Tenchu(-k)ban és a Metal Gear-ekben is ugyanez a szisztéma van. :)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #2127 Dátum: 2010. Június 23. - 18:21:53 »
Blood Moneyban pl. a módszer befolyásolta a storit és a gameplayt is. Felismerik 47-et, illetve a játék kimenetelét is tudja változtatni. Nem beszélve attól, hogy már eleve "stealth game"-nek van titulálva. Meghagyja az opciót, hogy eszeveszetten szétlőjjél mindenkit, de a játék mindig sugallja ennek a negatív következményeit is. Pl. a Contracts-ben is van misszió, melyet stealth nélkül nem lehet végig vinni(pl. Deadly Cargo pálya).

Metal gear-eket meg nem játszottam.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 23. - 20:35:21 írta Szilánkmentes »

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #2128 Dátum: 2010. Június 23. - 20:12:27 »
Metal gear-eket meg nem játszodtam.
:omg: Öreg hiba.Ha van lehetöséged próbáld ki :brow:
Az elsö rész már KLASSZIKUS ebben a müfajban(örök tiszelet Hideo kojima mesternek :worship: )

A második rész (számomra) még magasabra tette a lécet :oh:

És minden egyes rész csak újabb hab a tortán :bravo: :taps:


Persze minden rész SZOROSAN összefüg de bármelykel kezdhetsz(persze emelkedö sorrendben)nem fogsz nagyon belekavarodni ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 23. - 20:19:21 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #2129 Dátum: 2010. Június 23. - 20:46:25 »
Köszi az összefoglalót, ki kell majd próbáljam.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2130 Dátum: 2010. Június 23. - 22:37:45 »
Én a 2-t próbáltam, de nagyon nem jönnek be az ilyen bujkálós játékok. Pedig állítólag a sztorija király.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2131 Dátum: 2010. Június 23. - 23:20:49 »
Az elsö rész már KLASSZIKUS ebben a müfajban(örök tiszelet Hideo kojima mesternek :worship: )
Az első rész valóban klasszikus, de amit belinkeltél, az a harmadik (és negyedik, ötödik és így tovább).

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #2132 Dátum: 2010. Június 24. - 07:58:16 »
Mivel Todd múltkor engem is kijavított, így most én is megjegyzem, hogy teljesen jó így a sorrend, mert Metal Gear Solidról beszélünk. Az előzmény részek Metal Gear néven futottak. Én is beszereztem őket PS2-re (illetve a Snake Eater extra 3. DVD-jén rajta vannak, így lehet majd egyszer nekiugrok, ha rámtör a retro láz.

Mindenesetre nekem a Snake Eater annyira nem jött be, a története elég jó, az újítások, kivitelezések is, csak valahogy ez az állandó átöltözés nem jött be, kicsit butának tartottam, hogy akkor most 267 féle terepszínű ruhát viszünk magunkkal. Meg a főellenségek sem voltak olyan ötletesek, mint az első két részben. A 4.-ben ellenben marha jó ötlet a kaméleon ruha. :)

Blood Moneyban pl. a módszer befolyásolta a storit és a gameplayt is. Felismerik 47-et, illetve a játék kimenetelét is tudja változtatni. Nem beszélve attól, hogy már eleve "stealth game"-nek van titulálva. Meghagyja az opciót, hogy eszeveszetten szétlőjjél mindenkit, de a játék mindig sugallja ennek a negatív következményeit is. Pl. a Contracts-ben is van misszió, melyet stealth nélkül nem lehet végig vinni(pl. Deadly Cargo pálya).
Metal gear-eket meg nem játszottam.

Azért olyan nagymértékben nem befolyásolja, meg mindig el kell lopni a videókazit is. :) A Contracsban a Deadly Cargo pályán is lehet gyilkolászni, csak ne vegyék észre. Az egyik haverom úgy oldotta meg a dolgot, hogy kiírtotta a komplett pályát, hogy biztosan ne legyen gubanc. :)
És a Tenchu sorozattal játszottál már?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 24. - 08:20:06 írta holloo »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2133 Dátum: 2010. Június 24. - 09:56:55 »
Szerintem meg attól, hogy más a neve, még egy sorozat része. Ez nem a Mega Man, ahol mindig legalább két különböző sorozat fut párhuzamosan.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #2134 Dátum: 2010. Június 24. - 10:02:29 »
Igen egy sorozat részei, hiszen komplett történetet alkotnak, de maguk a készítők is külön számozzák Metal Gear Solid 1-3, És nem Metal Gear 4-6. :)

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Videojátékok
« Válasz #2135 Dátum: 2010. Június 24. - 11:03:13 »
Ju azt írta, hogy ez kicsivel játszódik az előző után. De akkor ez már a 3 rész. Értem.

Nem. Az Assassins Crred első része az 1100-as évek végén játszódik. A második rész, az ACII, a reneszánsz idején, 14-15. század. Az alábbi belinkelt trailer az a II-nek a folytatása, vagy kiegészítője, de a lényege a multiplayer lesz, ám ugyanabban a korban, és még az ACII karakterrel.

Egyébként remélem már minden sci-fi rajongó végigvitte a Mass Effect 1-2-t. Én mostanában fejeztem be a trilógia eddig megjelent két darabját, és valami BÁMULATOS és HIHETETLEN játékok. Eddig ilyet csak a Metal Gear 3 nyújtott. Kötelező! Pedig egyébként én nem nagyon szeretem a száj-fájt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2136 Dátum: 2010. Június 24. - 18:52:28 »
Talgaby ez szerintem is szőrszállhasogatás.
Egyébként a Metal Gear Solid 1 az egyetlen rész, ami még összefügg a régi Metal Gearkekkel, a többi rész azokat már sokkalta inkább tagadja.
A széria pusztán az MGS-eket nézve összefüggő egészt alkot, de az régi részekkel baromi sok ellentmondásba keveredik, vagy magyarázza újra, írja át annak jleneteit.
Egyébként ez baromi hosszú vita lenne, és most nincs kedvem kifejteni.
Ismét megjegyezném azt is, hogy a klasszikus első részt minden bizonnyal fényévekkel kevesebben ismerik, mert az MGS 1-et.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #2137 Dátum: 2010. Június 24. - 19:48:27 »

És a Tenchu sorozattal játszottál már?


Tenchu 2 megvolt ps1re, illetve a Fatal Shadowst játszottam ps2ön, de nem nagyon jött be. Kicsit zavart az ai. buta viselkedése és nem nagyon csípem a japós cuccokat.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2138 Dátum: 2010. Június 24. - 23:39:10 »
A klasszikus Metal Geart szerintem az AVGN videójáig effektíve csak a legelvakultabbak ismerhették a nyugatiak közül. :)
A történetbe meg ne akarjunk belemenni, én egyszer elkezdtem olvasni, és belekavarodtam félúton. Esküszöm, bonyolultabb, mint a Zelda idővonala.

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Videojátékok
« Válasz #2139 Dátum: 2010. Június 24. - 23:57:46 »
Nos szóval megérkezett azúj Transformers játék, a War for Cybertron.
Eddig még csak egy fejezetet vittem végig, összesen 10 van. Megatronnal mentem és...
Valami elképesztően jó lett ez a cucc. A világ, a karakterek, a hangok(!!!), a fegyverek, a pályák, igazi Transformers hangulata van mindennek, pedig én nem vagyok egy nagy rajongó.
Tényleg hihetetlenül jó, most per pillanat nem is nagyon tudok felhozni semmiféle hibát, egyszer bugos volt egy helyen, de egyébként eddig semmi. Remélem nem válik unalmassá és repetitívvé, mert eddig csillagos ötös, büszkén sorakozhat az Arkham Asylum mögé. Remélem így folytatódik a további fejezetekben is.