Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656805 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #2240 Dátum: 2010. Július 26. - 11:30:23 »
Tetszett az előzetes, még a Póksonka is benne volt. ;D Remélem PSP-re is kiadják ezt a játékot.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #2241 Dátum: 2010. Július 26. - 12:00:00 »
Igen, az is nagyon jó volt.
Egyébként alighanem ez lesz az első PS 3-as játékom, amiben rámegyek a platina trófeára, és az abszolút 100%-ra.
Mázlid van mert nem vészes, legalábbis amitől én nagyon féltem az a hard módba való kiakasztás volt, de az se volt annyira nehéz, főleg mert azzal kezdtem és nem volt megszokva, hogy hú ez a normálon sokkal egyszerűbb volt. ;D ( meg olvasgattam is,hogy elég sokan mondták, hogy nem lett olyan nehéz a Hard mód ezúttal) Még jó,h ogy a Chaos mód nem került bele a trófeákba...
Ami kicsit gáz lehet, az a labirintus halál nélküli végig vitele, azt hatszor hétszer meg kellett próbálnom.
Ja meg az egyik Challenge, amikor kikell bírnod a hárpiák kővé dermesztését 10-szer, és közbe egyre több ellenfél lesz körülötted, na még az kicsit gáz.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2242 Dátum: 2010. Július 26. - 18:54:36 »
A Chellengek már megvannak.
Viszont a Chaos mód, nem is trófea dolog, basszus pedig már majdnem a végén vagyok, a Hardot meg ki is hagytam. :lol:
Na mindegy, halhatatlanul max fegyverekkel röhögve végigviszem még egyszer.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #2243 Dátum: 2010. Július 26. - 19:12:21 »
Hát, az sajna nem fog menni ;D
Mert akkor a trófeát nem engedi megszerezni.
Legalábbis úgy tom. :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2244 Dátum: 2010. Július 26. - 19:17:36 »
Van egy glitch a játékban, amit enged. Mit hittél, hogy rágyúrás nélkül nyomtam le a chaos 90%-át 4 óra alatt?
Az arénában állist be a végtelen élet, végtelen varázslat, végtelen item kombót, tánna chaos nehézséget, 3 gorgon serpent, és 3 gorgon ellenfelet.
Ezután halj meg 5-ször (hagyd, hogy a levegőben lefagyasszanak). A játék felajánlja az easy módot, és amikor nem fogadod el, kidob a főmenübe, és lám már meg is van minden kimaxolva, és engedi vele a trófeákat is.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #2245 Dátum: 2010. Július 26. - 19:20:38 »
Na bazz, ha ezt tom. ;D
Bár mondom, a hard annyira nem volt nehéz.
Na de várj, ha Chaosba nyomod, akkor kapásból megkapod a Normal és a hard trófeát is, vagy csak keverem vmivel. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2246 Dátum: 2010. Július 26. - 19:28:42 »
A Normál már meg volt, de lehet, hogy igazad van, és a Hardot is megadják érte.
Logikus lenne.
Pár trofea még hiányzik egyébként.
A Labirintusost még most megcsinálom.
Az 1000-res kombó, meg a minden lélek megszerzés a Hadész láncaival.
Ezeket alighanem egy következő menetbe fogom lenyomni

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2247 Dátum: 2010. Július 26. - 19:29:03 »
Azért szerintem ez durva, hogy pár nap alatt teljesen ki lehet akasztani egy játékot (még akkor is, ha valaki annyit játszik, mint Todd).
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2248 Dátum: 2010. Július 26. - 19:34:12 »
Hát ha belegondolsz egy átlag játék végigviteli ideje elsőre 10 óra.
És a legtöbb játékban max 3-4 végigvitelre minden extrát megkapsz.
Ez ügye álltalában 40 óra játékot takar, ha nagyon tolod (most én egyébként épp halálra untam magam), akkor simán le lehet nyomni pár nap alatt.
Én ezt most 5 napja nyűvöm.
Valószinüleg 2 nap mulva meglesz a 100 %.

Egyébként nemrég szembesültem vele, hogy a régi játékok se voltak sokkal hoszabbak, csak mi voltunk bénábbak.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 26. - 19:36:45 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #2249 Dátum: 2010. Július 26. - 19:37:05 »
Juj, télleg, az 1000 combó, na az még a Hádész láncokkal is gáz volt, kétszer újra kellett kezdenem... mert vmiért megállt a számolásban, egyszer 500-nál, egyszer meg 920-nál, na akkor prosti pipa voltam...

A hard trófea meg tutinak megkell lennie, ha a Chaoson nyomod, amiatt gondolom mert pölö a Batmannél is megadta az easyt és a normalt is, miután hardon végig vittem.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2250 Dátum: 2010. Július 26. - 19:39:48 »
Jelenleg azt pont a felfejlesztés miatt nem tudom lenyomni, mert most level 5-ön van, és hamarabb kinyírja az ellent, minthogy összejöjjön az 1000.
A Herkules-es bunyó elején eljutottam 600 körülig, de amikor ő is becsatlakozik, akkor ugye kevésbé lehet már alázni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2251 Dátum: 2010. Július 26. - 19:43:21 »
Idézet
Egyébként nemrég szembesültem vele, hogy a régi játékok se voltak sokkal hoszabbak, csak mi voltunk bénábbak.
Francokat nem. Még konzolon is. Tolj már végig nekem elsőre egy Chrono Crosst 10 óra alatt... vagy akár egy X-Com 1-et.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #2252 Dátum: 2010. Július 26. - 19:44:19 »
A youtub on akkor mutatták, hogy érdemes megszerezni, amikor megkaptad.
Én emiatt kezdtem el eeasy-n, megszereztem ezt, meg a labirintust.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2253 Dátum: 2010. Július 26. - 19:45:36 »
Hát ha belegondolsz egy átlag játék végigviteli ideje elsőre 10 óra.
Sic transit gloria mundi. A hosszabbakat jobban szeretem (amivel most játszom pár hónapja, annak még a felénél se tartok).
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2254 Dátum: 2010. Július 26. - 19:52:58 »
Idézet
Egyébként nemrég szembesültem vele, hogy a régi játékok se voltak sokkal hoszabbak, csak mi voltunk bénábbak.
Francokat nem. Még konzolon is. Tolj már végig nekem elsőre egy Chrono Crosst 10 óra alatt... vagy akár egy X-Com 1-et.
Tudtam, hogy felhozol 2-3 ellenpéldát, ezért írtam, hogy egy átlagos játék.
Annó amikkel elkezdtem (PS 1-en), lehet, hogy egy csomót bíbelödtem, de valójában ugyanennyi volt.
Resident evil, Silent Hill, Abe 1-2, Tomb Raider, Medievil 1-2 Legacy of Kain széria. És még sokáig sorolhatnám.
Persze mindez műfajfüggő is, de elsősorban az utóbbi 15 évben már az ilyen 10 órára szabott játékok domináltak.

Egyébként én se vagyok oda ezért feltétlenül, de az ilyen 100-200 órás hosszt is már túlzásnak érzem, számomra valahol a 20-30 óra első végigvitelre volna az ideális.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 26. - 20:10:50 írta Todd »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #2255 Dátum: 2010. Július 26. - 20:49:24 »
Azért szerintem ez durva, hogy pár nap alatt teljesen ki lehet akasztani egy játékot (még akkor is, ha valaki annyit játszik, mint Todd).
Az. Főleg, hogy hány teszter mennyit nyúzta úgy, hogy észre se vették. Vagy kevés idő jutott tesztelésre és egyszerűen kimaradt. :nemtudom:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2256 Dátum: 2010. Július 26. - 21:03:25 »
Vittem én már végig játékot 5 óra alatt is, na akkor tényleg átb*szva éreztem magam.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2257 Dátum: 2010. Július 26. - 21:18:52 »
Jó, mondjuk ha akciójátékokra vagy ennyire ráállva, akkor nem csoda. Azok sose arról voltak híresek, hogy fene hosszúak lennének. Nem is tudok olyat, ami tényleg az lenne. Még talán a Metal Gear-széria sem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2258 Dátum: 2010. Július 26. - 21:26:27 »
Konzolon mi a fenére állnék rá?
De az ilyen RPG-s műfaj sose fogott meg annyira.
A Metal gear solid 1-2 alúlról szagolta a 10 órát, a 3, és a 4 nagyjából 20 órát produkált elsőre, ami az akciójáték műfajban már nem is számít rossznak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2259 Dátum: 2010. Július 26. - 21:34:25 »
Annó amikkel elkezdtem (PS 1-en), lehet, hogy egy csomót bíbelödtem, de valójában ugyanennyi volt.
Resident evil, Silent Hill, Abe 1-2
Itt gyorsan ellentmondanék, mert az Abe 1-2 soha az életben nem viszed végig 15 óra alatt (főleg a 2-t) elsőre. Nem biztos, hogy régebben bénább voltál, ahogy írod, csak most már én is végigviszem úgy 4-5 óra alatt az 1-et, hogy megmentek megfelelő számú mudokont is, de csak mert már tudom, merre vannak, tudom, merre kell menni, és mire kell vigyázni. De elsőre annyit kellett keresgélni, próbálgatni, hogy ez nem igaz. Ugyanúgy a Silent Hilleknél is. Bár azok rövidebbek, ott is kellett annyit mászkálni, hogy az se lehetett meg elsőre 10 óra alatt. Legalábbis a silenthill.hu-n, amikor mindenki leírta, hogy mikor mennyi idő alatt vitte végig a különböző részeket, kevés 8 óra alatti idő volt: és azok nem első végigjátszások voltak, plusz a játék végeredmény csak a ténylegesen "ment" időt számolja, azokat nem, amikor meghaltál, újrakezdted, stb.