Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656806 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #2360 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 12:42:27 »
Pedig lehet :roll: hogy valami távoli rokonod :hehe:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2361 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 08:56:47 »
Szerintem is illik rád. ;D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #2362 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 21:56:20 »
Silent Hill 99'-ből ?  ;D Jó game ?  :D

Főleg a Silent Hill fanatikusunktól kérdezem  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2363 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 23:22:16 »
Az volt az első rész, nagyon jó. Nagyon sokáig a második kedvencem volt a sorozatból (a legjobb a 2. rész), de most erősen megszorongatta ugyanennek az első résznek a rebootja. :)
De mindenképpen próbáld ki, nagyon nagy élmény, garantálom.  ;)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #2364 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 07:28:02 »
Rebootolták az első részét ?  :o Az igen !  :D Jó pár játékra ráférne és szerintem jó ötlet lenne egy ilyen bootolgatásos wave.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2365 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 07:33:50 »
Na, már a japán játékipar is ennyire kifogyott az ötletekből, hogy elkezdték önmagukat másolni? Elég aggasztó.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #2366 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 09:05:04 »
Enegm speciel érdekelnének az ilyen grafikailag felturbózott és történetileg akár egységísítetteb reboot-ok. Öhhhmm mondjuk egy Legacy of Kain sorozatban  :hehe: (De remélem lesz folytatása a Defiance-nek mert szerintem a vége nem hozott igai lezárást és punktum  :D )

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #2367 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 10:55:41 »
Jó pár játékra ráférne és szerintem jó ötlet lenne egy ilyen bootolgatásos wave.
Jó példa erre a MOH(Medal Of Honor)sorozta. A sok II vh. börlehuzás után(pl Airborne) ami nem mondom hogy rossz volt,de ideje volt "modernizálni".
Meg is rendeltem ;)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2368 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 11:10:47 »
Na, már a japán játékipar is ennyire kifogyott az ötletekből, hogy elkezdték önmagukat másolni? Elég aggasztó.
A japán játékipar haldoklik, ha nem tünt volna fel.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2369 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 12:09:02 »
Hm, ha azok kidőlnek, akkor effektíve nem marad semmi. A BioWare kommercializálódik, az EA már csak klónokból él, az Ubisoft fellendülésének is annyi, a Blizzard meg akkor se tudna használható játékmenetet csinálni, ha az életük múlna rajta (helyette jön a ClickFest 3). Ja, és John Carmack is teljesen eltűnt már.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2370 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 12:34:05 »
Néhány éve a kommersz nyugaton is sikeres cégek közül elég jól tartotta magát a Konai, meg a Capcom, mára ők is összedölni látszanak.
Hideo Kojima is már egy Castlevánia feltámasztásának tituált középvonalbeli God Of War utánzathoz adja a nevét, meg eladta a Metal Gear Solidot.
A Capcomot meg nemrég tárgyaltuk ki a tini Dante kapcsán.
Rebootolták az első részét ?  :o Az igen !  :D Jó pár játékra ráférne és szerintem jó ötlet lenne egy ilyen bootolgatásos wave.
Csak egyik haverom jól mondta nemrég, hogy ez olyan, hogy párévente előrángatjuk a rothadó hullát a sarokból, és körbemutatjuk, hogy jajj de szép. ;)
Egyébként a reboot hullám már réges régen elindult. Tomb Raider, Resident Evil, Metal Gear Solid, Forbidden Siren stb. Ja és aktuálisan a Mortal Kombat.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 21. - 13:41:39 írta Todd »

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #2371 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:24:35 »
Nem követem már a megjelenéseket így most még azon is meglepődtem hogy azt mondod a Tomb Raidet is bootolták. Azt meg mi a francnak ?  :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2372 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:27:34 »
MK legalább egy giganagy retcon, ott a sztoriíró - nevezzük nevén, valószínűleg továbbra is Vogel - igyekszik valami magyarázatot adni. Meg ott még mindig ki lehet magyarázni, hogy a második trilógia összességében még mindig bukás volt az elsőhöz képest, vagyis van reális okuk visszamenni, de Resident Evilnél meg pont, hogy az akcióorgiába váltás hozott akkora sikert, hogy a RE4 majdnem annyit adott el, mint az előtte lévő kettő együtt. Vagy átrakják most a klasszikusokat is kinyírunk-hatezer-zombit-fél-tárral módba? Plusz egyszer már volt remake az első RE-ből GameCube-ra, akkor még kimagyarázták azzal, hogy minden konzolgyártó törzsközönségének meglehessen, mert abból csak PC meg PSX-port létezett.

GoW mitől Castlevania? A GoW-ban én se történeti, és videók alapján még játékmeneti hasonlóságot se láttam. A fenébe, a Castlevania eleve máig egy 2D-s sorozat, már itt bukik a dolog (az egyetlen pozitívum, legalább látom, mire képes 2D-ben egy mai konzol, és azt, hogy a rajzolt játékok még mindig ezerszer jobban néznek ki a full 3D-seknél).

Félreértés elkerülése végett: Nem az a gondom, hogy van egy régi jó játék és ráhúzunk egy szebb grafikát. A fenébe, én már várom, hogy valamelyik DeusEx-update mod befejeződjön végre, de simán elviselném, ha valaki átkódolná egy friss UT-motorra. De az ilyenek évtizedek óta fan projectek, mert azoknak is kell lenniük. Ha valamit átrakunk egy szebb motorra, és elkérünk érte megint hatvan dolcsit, az pénzlehúzás, tömören és röviden. Nemhiába csinálták ezt eddig ingyen mindenhol.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 21. - 13:31:14 írta talgaby »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2373 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:38:40 »
Talgaby, akkor elárulom, hogy mi köze van a Castlevániának a Gow-hoz. Annyi, hogy a Konami készítí az új Castlevániát, de nem éppen úgy, ahogy te vagy én szeretnénk, hanem úgy, hogy kompletten lenyúlták a God of War játékmenetét, megjelenését, stb.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #2374 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:51:29 »
Azért mielőtt véleményt mondtok róla, nézzétek meg ezt a trailert. ;) Szerintem hihetetlen hangulata van.  :)


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2375 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:54:38 »
Bár a Castlevania finoman szólva is messze van már egykori dicsőségétől, és rég hallottam olyat, hogy valaki akármelyik részt a Catlevania IV-hez (anyám, de jó kis játék volt az...) vagy a Symphony of the Night-hoz hasonlítsa, de egy ilyen full 3D-s vadhajtásra emlékszem csak a sorozatból, az N64-esre, amit még az AVGN is bemutatott, és ott is eléggé sikerült megállapítani, hogy finoman szólva is kaki lett... és gyakorlatilag ki is nyírta a nintendós vonalat mindörökre.
Szóval ja, ez alapján tényleg eléggé halódik a japán videojáték-ipar, ha már a GoW-t kell másolni egy Castlevaniának, és még az se erős magyarázat, hogy egy ilyen játéknál muszáj lennie egy hazai változatnak, mert amikor már a Kelet másolja ezen a téren a Nyugatot, az régen nagyon rossz.
Ju: Na igen, a hangulat mondjuk fontos. Ebben azért még mostanság nem nagyon kell csalódni a japánokban. :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #2376 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 14:03:42 »
Ju: Na igen, a hangulat mondjuk fontos. Ebben azért még mostanság nem nagyon kell csalódni a japánokban. :)
Igen. :)
A Castlevaniatól amúgy sem kell életmegváltoztató bölcsességeket várni, sem FF-szerű epikus taktikázást. A PS2-s rész is (a címe most nem jut eszembe... :headscratch:) azért volt jó, mert teljesen beleélted magad a hangulatba és elhitted neki a kastélyban élő szörnyeket, akkor is ha az egész messze volt a realitástól, ahogy egy álomban is tök normális dolog, hogy beszélgetsz egy lila gumicsirkével, aki felrobbantja a régi matektanárod. :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2377 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 14:08:42 »
Hm, ez viszont gyanús. Az a csirke nálam is emberekkel végez. Remélem, nem derül ki, hogy Freddynek hívják.
Castlevania amúgy régen is hangulatról szólt, már a legelején is. A negyedik részt sem a remek sztori vagy a lehengerlő játékmenet miatt imádom, bár kétségtelen, hogy marha jó az irányítása, még emulátoron is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2378 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 15:37:38 »
Na, már a japán játékipar is ennyire kifogyott az ötletekből, hogy elkezdték önmagukat másolni? Elég aggasztó.
Azért ez nem annyira egyértelmű (a Silent Hill esetében). Mert mellette egyre jönnek az újabb részek, és ennek az össz összecsengése az első résszel annyi, hogy ugyanabból az alapból indul, de már gyakorlatilag a játék 5. percétől totál másmilyen lesz - és ezt tartja végig. Bár csinálnának a 2. részből is hasonlót.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2379 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 16:35:02 »
A durva az, hogy azt még mindig nem vittem végig.
Az a gond, hogy amíg az kerül 8-9000 Ft-ba, meg mondjuk a Heavy Rain is, akkor viszonylag keveset filóznék azon, hogy melyiket vegyem, Silent Hill ide vagy oda.