Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 657018 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #2420 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 23:57:40 »
Köszönöm, Todd! :bravo: Teszek vele egy próbát.

Nekem eddig a legmeghatározóbb ps2-es játékélmények a GoW I-II és a Shadow of the Colossus voltak.:)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2421 Dátum: 2010. Szeptember 26. - 08:47:17 »
Nálam sokminden közrejátszott abban, hogy a DMC 3-at amolyan olimpuszi magasságokba emelem, többek között az is, hogy egy marhára beteges időszakomban kerültem össze vele, és ez a játék képes volt feledtetni ezt a maga könnyed szórakozást nyújtó módján, míg ugye ugyanerre egy Silent Hill 2 elég nehezen képes (attól még akkor is depressziós lesz az ember, ha alapból nincs semmi baja  :lol:).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2422 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 19:48:37 »
Azt hiszem talgaby-t most fogja megenni a fene.
Ugyanis PS 3-ra kijön HD felbontásban a klasszikus Mortal Kombat Trilógia. ;D
A csomag az alábbi játékokat fogja tartalmazni: Mortal Kombat, Mortal Kombat II, Ultimate Mortal Kombat.

« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 27. - 19:53:43 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2423 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 20:36:11 »
Akkor már miét nem a Trilogy?  :headscratch: Azt eleve otthoni konzolokra fejlesztették, az UMK3-on meg még otthoniakon is üvöltött, hogy ez játéktermire lett írva.
Amúgy ja, bosszantó, viszont nem is értem. Az MK9 az MK1-MKII-MKT remake-je lesz, és most kiadják mellé az eredetiket is? Hogy lássa mindenki, akinek eddig nem volt lehetősége, hogy mennyivel jobbak voltak a régiek? Ez most így nekem kicsit hülyén néz ki, még a Capcom is csak akkor újította fel HD-re az SFII-t, amikor bebuktak a harmadik résszel (a másodikhoz és az Alphákhoz viszonyítva).
De legalább végre van esély, hogy lesznek HD felvételeim a kivégzésekről a zsákos karakterlapokra. Mindennek van valami jó oldala. :D

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Videojátékok
« Válasz #2424 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 21:53:42 »
A funny topikból:
Mint törzsgyökeres Rayman fan...


Tegnap kaptam barátnőmtől, szülinapomra. :D
TV sorozat lesz. Mármint a Raving Rabbids Travel in Time.  :brow:
Nem igaz. Minijáték gyüjtemény lesz, pletykálják hogy terveznek egy sorozatot de az nem ez lesz ha lesz.

És mielött megkérdezitek hogy mért foglalkozok ezzel, elmondom hogy azért mert figyelem a híreket és ez azzal jár hogy azt is hallom meg látom ami nem tetszik. :)
(Rabbids Go Home jó volt.)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2425 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 11:28:25 »
Akkor már miét nem a Trilogy?  :headscratch: Azt eleve otthoni konzolokra fejlesztették, az UMK3-on meg még otthoniakon is üvöltött, hogy ez játéktermire lett írva.
Mivel Arcade Kollection a kiadás neve, ez nem meglepő, de egyébként én sem értem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2426 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 11:44:33 »
Hm, akkor is fura. Viszont akkor tipp alapján ez egy közönséges beépített emulátor lesz, egy HD-motorral, hogy utánkezelje a képet és felnagyítsa nagy felbontásra. Ha igazam van, marha ronda lesz nagyképernyős tv-ken, pláne, hogy a régi trilógia mindegyik darabja még 4:3-as képernyőre készült.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Videojátékok
« Válasz #2427 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 18:49:38 »
Tetszik a pulcsid Pádi ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2428 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 11:02:20 »
Hm, akkor is fura. Viszont akkor tipp alapján ez egy közönséges beépített emulátor lesz, egy HD-motorral, hogy utánkezelje a képet és felnagyítsa nagy felbontásra. Ha igazam van, marha ronda lesz nagyképernyős tv-ken, pláne, hogy a régi trilógia mindegyik darabja még 4:3-as képernyőre készült.
Azért ha ezért a minőségért elkérnének 40 dolcsit, az elég fura lenne.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2429 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 11:08:58 »
Figyelembe véve, hogy milyen horribilis összegeket kértek már el régi konzolos játékok gyűjteményeiért, amik szintén csak emulálva voltak, szerintem nem lenne meglepő. Bár ha tényleg olyan lenne, mint a SFII HD-változata, akkor arra tényleg nem lehet panasz. Csak ahhoz rengeteg sprite-ot kell kézzel újrarajzolni, ami az SFII esetében nem volt nehéz, mert eleve rajzok voltak, az MK viszont digitális pillanatképek sorozata, azt megcsinálni újra, ráadásul a régi 2D-s sprite-okból... embertelen feladat lesz.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2430 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 11:12:05 »
Meg is lepődök rajta, hogy egyesek hogy rá vannak indulva a régi játékok HD-ba konvertált verzióiért, amikor ezt lényegében minden 60 Gigás PS 3 alapból tudja.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #2431 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 11:43:53 »
Igen, csak azt a szériát lassan 3 éve nem lehet kapni, a többi meg nem tudja. :-\

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2432 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 11:46:41 »
Nekem sikerült egyet venni használtan egy éve Monoron. Mázlim volt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2433 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 12:56:17 »
Meg is lepődök rajta, hogy egyesek hogy rá vannak indulva a régi játékok HD-ba konvertált verzióiért, amikor ezt lényegében minden 60 Gigás PS 3 alapból tudja.
Pedig egyszerű, manapság a játékok 99%-a:
-max. 3 óra alatt végigtolható, és a játékidőt csak az idióta mentés, az átugorhatatlan, unalmas videók és az irreális nehézségi fokozat tolja ki... vagy azok sem (ld. örök kedvencem, a May Payne 2-t)
-A csicsás grafikát leszámítva eleve egy régi receptet lopnak
-A csicsás grafikán túl nem tudnak semmit
-Egyszerűen csak tömegtermelt vackok, amikről még freddyD se tudnak sokat mondani.

Nem mintha régen annyival jobb lett volna a helyzet, de rengeteg olyan régi játék van, aminek a mai napig nem tudtak a közelébe se kerülni. Az eredeti Ninja Gaidenek, a Super Mariók, az FFVI-VII, the Incredible Machine, Micro Races, Sid Meiertől gyakorlatilag bármi, a korai LucasArts-játékok... a lista sokáig folytatható. És mivel ezeknek ha készül is valami remake, az általában a pokol mélységes bugyrainak legkegyetlenebb gépein készül az emberiség elleni büntetés gyanánt (ha valaki megmondja nekem, kinek volt az a rohadt értelmes ötlete, hogy az FFVI remake-jében az operaáriába belevágja, amint Ghost a vonaton szerencsétlenkedik, hálás lennék, tudom, hova kell küldeni az atomot), így marad az emulátor és mindenféle trükk, hogy azért a mostani monitorok/tv-k felbontása miatt ne három centis pixelekből álljon a kép. És ez a trend nem nagyon akar kiveszni, mert nemrég már eljutottam oda, hogy a Zsnes egyik képjavító algoritmusától megröccent, de nagyon egy 2,5 gigás proci, ami az eredeti SNES 22 MHz-es procijához képest kicsit erős...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2434 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 13:07:54 »
Azért a 3 óra kicsit kevés, még ha többnyire igazad is van. Persze ezt felhozni
Idézet
és az irreális nehézségi fokozat

 ;D olyan, mintha azt mondanád, hogy 10 éve is végig lehetett vinni bármilyen játékot 3 óra alatt, ha nem lett volna benne semmi nehézség, és a legtöbb pályát átugorhattuk volna.  :D

Különben ez meg korfüggő (öregszel, hehe). 10-15 éve még alig volt néhány jó játék, nem volt otthon DVD minden lakásban, kevesebb pénz volt, stb, persze, hogy több igény volt olyan játékokra, amik lekötöttek 10-100 órán át ugyanazért a pénzért. Ma már ezernyi más dolog van, ami elveszi egy gyerek idejét, pénz is van rá, úgyhogy inkább a "többféle" a népszerű, mint az egy, ami sokáig tart.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2435 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 13:29:05 »
Igény nem hiszem, hogy volna, amikor ennyibe kerül egy játék. Sőt, még rosszabb, hogy az inflációnál jobban nőttek az árak, és tized, de van, hogy századannyi tartalmat se kap érte az ember. Mintha a filmesek eldöntenék, hogy a blu-ray ára a dvd duplája lesz, és cserébe minden film maximum 30 perces lehet rajta.
Régen is volt irreális nehézség, igen, és már akkor is sokszor a rövid játékidő kitolására használták. Akkor is rohadt idegesítő volt, de legalább az esetek többségében nem toldották meg azzal, hogy elszúrod a pixelre kiszámított ugrást tizenhetedszerre, akkor is végig kell nézned a pályafelvezető, 10 perces és átugorhatatlan animációt, mert így nő a játékidő 500%-kal...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2436 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 13:44:54 »
Talgaby, nem vagy te elmaradva egy kicsit? Nagyjából úgy 10-15 évvel. ;)
A mai játékokban nincs irreális nehézség, helyette van piponya rohadt könnyű lehetetlen meghalni fokozat, nincs miliméterre kiszámított ugrás, meg azonnali halál, helyette van főhős, aki nem ugrik le a szakadékokba, csak megáll a szélén, vagy segítőtárs, aki rögtön felvesz, és visszatesz a kiindulópontra.
Az irreális nehézséget, meg a játékidő kitolására tett különböző próbálkozásokat mi már nosztalgikus élménnyel sírjuk viszza. Mert manapság kihívás az nincs, és nem is próbálják meg titkolni, vagy kitolni a silány játékidőt.
Az egyetlen erre irányuló próbálkozás a trófeák jelenléte, amit viszont én pont lesz*rok.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 29. - 13:47:34 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2437 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 14:58:42 »
Igen? Akkor csak engem tisztelnek meg az olyan casual game-ek, mint a Roads of Rome, ahol heves szemrángások közepette sikerült csak 15 órányi szenvedés után átmennem a 3-4-es pályán, annyira lehetetlen időlimitet adtak meg? Kb. negyedévente játszok valamin, és akkor is belefutok ebbe.
Vagy amit nyáron szedtem elő nosztalgiázni: Swat 4. A játék, amit szadisták készítettek mazochistáknak, és aminél csalás nélkül elméleti szinten is képtelenség megcsinálni a sztorimódot maximális nehézségen. És az annyira azért nem régi játék...
Ja, és imádom. Annak ellenére, hogy egy teljes hetet töltöttem azzal a &@$ß kórházas pályával, mire sikerült.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Videojátékok
« Válasz #2438 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 15:47:58 »
Swat 4. A játék, amit szadisták készítettek mazochistáknak, és aminél csalás nélkül elméleti szinten is képtelenség megcsinálni a sztorimódot maximális nehézségen.

 :lol: :lol: :lol: Hát ezen besz*rtam.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2439 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 16:04:56 »
Íme, megfejtettem talgaby klónjainak titkát. Nem az a helyzet, hogy tg csinál mindent, egyszerre, milliónyi ideje van, és ezért tud mindenhez hozzászólni, hanem:
Kb. negyedévente játszok valamin
Negyedévente játszik valamin (akkor sem újon feltétlenül), de úgy szól hozzá mindenhez, mintha napi szinten nyomna mindent, mert ha senki sincs, aki megcáfolná, akkor igaza van.  :hehe: