Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656798 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2840 Dátum: 2011. Február 17. - 12:02:18 »
Tényleg szomorú. Jön egy új zombi játék?
Amikor láttam, hogy azt írtátok, "szomorú", tudtam, hogy lesz benne kisgyerek. Sajnos már annyira klisévé vált, hogy ha valami szomorút akarunk, akkor legyen gyerek a szenvedő alany. Talán pont ezért szerettem meg annyira a Silent Hillt anno, mert annál szomorúbb történet nincs, és nem gyerekhez kötődik.

-----------------------

Elgondolkodtam rajta, ha a silent Hill is olyan népszerű lenne, mint régen a Pókember volt, hogy alakult volna a sorsa. Most készül ugye a 8. SH játék.
Elsősorban akkor havonta jönne ki egy új rész.
Néhány év múlva már annyian vennék, hogy kénytelenek lennének kiadni egy másik havi sorozatot Silent Hill Team-Up címmel. Ebben mindig más videójátékkal közös Silent Hill szereplők lennének, vagyis Silent Hill-Resident Evil, Silent Hill-Alone In The Dark,  Silent Hill-SuperMario,  Silent Hill-SIMS, vagy éppen  Silent Hill-Pacman.
Évek múltán jönne egy új grafikus, aki totálisan elcsúfítaná az eddig példaértékűen szép Silent Hill háttereket és szereplőket. De aztán adnának neki egy külön Silent Hill sorozatot, amivel már hetente jelenne meg egy új rész.
A 4 SH címmel elérkezettnek látszana crossovereket csinálni. Egy történet elkezdődne az eredeti sorozatban, de csak akkor tudhatnád meg a végét, ha lejátszod a másik sorozat egy héttel később megjelenő részét is - a "good endinget" viszont csak a harmadik részből kaphatnád meg. A negyedikből az extra ruhákat.
Lenne fémborítós Silent Hill játék.
Piramisfej ledobná James szerelmét egy hídról.
Piramisfej meghalna - felszegeződne a saját Nagy Késére -, de lenne egy fia, aki az új Piramisfej lesz. Amikor ő jó útra tér, megjelenne a Vészpiramis.
A Demopiramis környékén a játékosok fellázadnának.
Egy kozmikus lény összegyűjtené Silent Hill eddigi összes szörnyét a Piramisfejek Bolygójára, ahol meg kéne küzdeniük az addigi összes rész főszereplőivel. Az egyikük ottmaradna a bolygón, hátha tisztába jön magával.
A Klón sztorik idején nagyon nagy szarban lennének a Piramisfejek, mert több száz James indulna ellenük harcba. Persze a legtöbb degenerálódna a harc első másodperceiben.
Amikor szerkesztői utasításra a további részekből ki kell venni minden durvát, minden brutális nagy meglepetést, néhány hónapig csak olyan részek jelennének meg, ahol Piramisfej virágot gyűjt egy réten, James pedig kézen fogva szaladgál egy növényházban Laurával.
Amikor egy új író érkezik, kiderül, hogy Piramisfejnek misztikus eredete van. Lehetséges, hogy őt kiválasztotta egy Piramisten.
A rajongók heves felháborodásukat fejezik ki az új író irányába, amikor megjelenik az a rész, amiből kiderül, hogy Piramisfejnek van két gyereke James régi barátnőjétől.
A mozifilm hatására Piramisfejnek szerves Nagy Kése lesz.



venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Videojátékok
« Válasz #2841 Dátum: 2011. Február 17. - 12:04:35 »
Ez nagyon jó .  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #2842 Dátum: 2011. Február 17. - 12:05:41 »
Tomi fantáziája meglódult.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2843 Dátum: 2011. Február 17. - 15:44:50 »
Talán pont ezért szerettem meg annyira a Silent Hillt anno, mert annál szomorúbb történet nincs, és nem gyerekhez kötődik.
Nem gyerekhez kötődik??
Egy olyan játék, aminek a főtémája egy gyerek feláldozása, és élve elégetése, és kábé minden második részben erre az eseményre utalnak vissza??
Szerintem pont a Silent hill indította el azt a tendenciát, hogy ha egy nagyon tragikus történetet akarunk, akkor egy gyerekkel kell kib*sznunk, és máig a legismertebb ilyen témájú játék.
Ettöl függetlenül a legtöbb videójáték esetében a gyerekekkel való tragikus történet még mindig tabutéma (pl. egyetlen GTA-s városban sem él gyerek, hogy még véletlenül se tudd elütni, és a resikben sincs gyerekzombi).
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 17. - 15:50:35 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2844 Dátum: 2011. Február 17. - 16:20:55 »
Tudtam, hogy ez előjön, de nem hittem volna, hogy pont tőled. Azt hittem talgaby hozza. :)
A SH-nél millió évvel korábbi a gyerek=szomorúság séma.
Mindegy, hogy mi a főtéma, ha egyszer arról beszélünk, hogy mitől lesz a játékos szomorú. A SH 1-nek nincs igazán túl szomorú mozzanata. Legalábbis nem olyan "folyik a könny a játékos szeméből" típusú. A SH 2-ben van, semmi köze gyerekhez. A 3-ban van, semmi köze gyerekhez. A 4-ben úgyszintén (jó, ott egy 4 mp-ig van). Az 5-ben sem a gyerek miatt leszel szomorú. AZ Originsben végképp nem, a Shattered Memories-ben pedig abszolút nem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2845 Dátum: 2011. Február 17. - 16:30:34 »
Értem mire gondolsz, de attól még az, hogy a Silent hill története nem gyerekhez kötődő, az totál mellébeszélés.
Attól, hogy az SH 2 a kedvenc részed, és arra ez maximálisan igaz, a sorozatot egészében tekintve nem az.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2846 Dátum: 2011. Február 17. - 16:34:20 »
Értem mire gondolsz, de attól még az, hogy a Silent hill története nem gyerekhez kötődő, az totál mellébeszélés.
Nem mellébeszélés. Ezt ugyanis nem állította senki, mert nem ez volt a kérdés, vagy a téma.  ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #2847 Dátum: 2011. Február 17. - 16:39:24 »
Én még csak a filmről tudok beszélni, de nekem nem azért volt sokkoló, mert egy kislányt égettek el élve, hanem mert "valakit" elégettek élve. Ugyanaz volt, amikor a rendőrnőt égették meg.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2848 Dátum: 2011. Február 17. - 16:40:49 »
Értem mire gondolsz, de attól még az, hogy a Silent hill története nem gyerekhez kötődő, az totál mellébeszélés.
Nem mellébeszélés. Ezt ugyanis nem állította senki, mert nem ez volt a kérdés, vagy a téma.  ;)
Kaine, ezt írtad le szó szerint. :nezze:
Talán pont ezért szerettem meg annyira a Silent Hillt anno, mert annál szomorúbb történet nincs, és nem gyerekhez kötődik.
Ha nem ezt írod, nem is kötök bele. ;)
De mint írtam, értem mire gondolsz, valóban nem voltak ilyen öncélú jelenetek a Silent Hillben (legalábbis a korai játékokban), de ebből a mondatból egyáltalán nem jött le nekem, hogy erre gondolsz, csak az útána lévő hozzászólásodból.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 17. - 17:50:51 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2849 Dátum: 2011. Február 17. - 17:16:55 »
Azért nem én vetettem fel, mert szerintem az a mozzanat nem ezzel a céllal van benne. A lentebb linkelt promó ezzel szemben egyértelműen egy ócska és olcsó kísérlet arra, hogy reakciót váltson ki egy elég ronda animációjú és valószínűleg béna tucat zombis játékkal kapcsolatban.

gyerekeket meg tényleg nem nagyon raknak olyan játékba, ahol a cél a NPC-k lemészárlása, de pl. a Fallaoutokban vannak és lehet is gyilkolászni őket, csak persze a játék kapásból rárakja a karakterre a gyerekgyilkos megjelölést és az általános reakció is a játékossal szemben a béka alfele alá zuhan minden NPC-nél. (Az már más kérdés, hogy ha a harcostársak teszik, annak semmi következménye nincs.)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #2850 Dátum: 2011. Február 17. - 22:09:12 »
pl. egyetlen GTA-s városban sem él gyerek, hogy még véletlenül se tudd elütni
Erre még nem is figyeltem fel, pedig most, hogy mondod, tényleg.:D

Kaine, jó volt az eszmefuttatásod. ;D Bár azért így se népszerűtlen a SH, ha már a 8. gamét fogják kihozni belőle. ;D Mondjuk az írásod kapcsán elgondolkodtam rajta, vajon lehetne-e annyi jó történetet írni belőle, hogy ilyen hosszú sorozat fennmaradhatna belőle, mint amit felvázoltál.:D Mert bár csak a film sztoriját ismerem, és az tényleg jó (biztos a játéké is jó lehet), de igazából a horroroknak a hangulat (illetve az SH esetében a bizarr szörnyek) adják a lényegét, és kevésbé a sztori.:)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2851 Dátum: 2011. Február 17. - 22:17:27 »
Én még csak a filmről tudok beszélni, de nekem nem azért volt sokkoló, mert egy kislányt égettek el élve, hanem mert "valakit" elégettek élve. Ugyanaz volt, amikor a rendőrnőt égették meg.
Jó észrevétel, a film ugye az 1-ből készült, és bár a gyerek volt a kiváltó ok, nem az rázott, vagy döbbentett meg, hogy gyerekkel csinálták, hanem az, hogy egyáltalán megtették.
Idézet
Talán pont ezért szerettem meg annyira a Silent Hillt anno, mert annál szomorúbb történet nincs, és nem gyerekhez kötődik.
Persze, úgy értettem, hogy a szomorúság nem gyerekhez kötődik, nem a játék.  ;)
Mert bár csak a film sztoriját ismerem, és az tényleg jó (biztos a játéké is jó lehet), de igazából a horroroknak a hangulat (illetve az SH esetében a bizarr szörnyek) adják a lényegét, és kevésbé a sztori.:)
A Silent Hillben pont az a nagyszerű, hogy nem megy el egyik mellett sem. És minden téren 9 pont fölött teljesít. A hangulat, a sztori, és még a szörnyek is.
Hidd el, a játék sztorija köröket ver a filmére.  ;) Nemrég játszottam végig az 5. résznek nevezett (valójában hatodik SH game) Homecomingot, és még annak is annyira jó sztorit sikerült csinálniuk, hogy lementem hídba.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2852 Dátum: 2011. Február 17. - 22:24:09 »
Szerintem az a fő gond, hogy már 8 játék alatt eljutottak oda, hogy a történetek repetatívak.
Az Sh 5 már elég kiszámítható volt, és ahhoz, hogy elérjék ugyanazt a sokkhatást, mint a klasszikus részekben már egyre nagyobb tulzásokba estek, ilyen szempontból egyértelműen a shattered memories a csúcsa az utóbbi legalább 3 résznek.
De még így is simán jobb bármelyik rész történetben, mint a horrorjátékok 90 %-a.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 17. - 22:28:49 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #2853 Dátum: 2011. Február 17. - 22:33:52 »
Hidd el, a játék sztorija köröket ver a filmére.  ;) Nemrég játszottam végig az 5. résznek nevezett (valójában hatodik SH game) Homecomingot, és még annak is annyira jó sztorit sikerült csinálniuk, hogy lementem hídba.
Akkor tényleg minőségi sorozat.:D Egyszer majd teszek próbát a SH játékkal, ha olyan hangulatom lesz, mindenesetre a jó sztori egy jó érv a kipróbálás mellett.:)


Todd: ez szerintem minden játéksorozatra jellemző, hogy sokadik részekre már nehéz újat kitalálni, új színt vinni bele, sok sorozat ellaposodik (legjobb példa erre az NFS sorozat szerintem). De a legjobb játékfejlesztők azért a minőségi szintet legalább tartani tudják.

Egyébként a filmben az égetéses résszel én is úgy voltam, mint ti, hogy maga a cselekedet döbbentett le inkább, és nem az, hogy kisgyerekről van szó.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 17. - 22:38:03 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2854 Dátum: 2011. Február 17. - 22:43:38 »
Engem nem zavar, hogy nem nyitnak totál más dolgok felé a sztoriban, hisz olyan ez, hogy sosem ismerheted eléggé azt a várost, ez már a 2. részből kiderült.
Én nem mondanám kiszámíthatónak a 5-öst, legalábbis nekem például teljesen más tippem volt a megoldásra. Viszont a háttér sztori, és annak lebonyolítása, következményei igen brutálisak voltak, azt állat jól kitalálták.
De abban sosem fogunk vitatkozni, hogy a Shattered Memories mennyire jó sztoriban. Aki azt kitalálta, valami kib* zseni lehetett, olyan érzelmi átéléssel, amit csak a legendás SH 2 tudott eddig nyújtani.
Szoktam vitatkozni emberekkel, hogy a Silent Hill nem kifejezetten horror, hanem bizonyos értelemben love story. Általában kicsit sem hiszik el, de a 2 és ez a SM olyan szintű szeretetet mutat, amilyennel soha életemben nem találkoztam se filmen, se könyvben, se sehol.
Akkor tényleg minőségi sorozat.:D Egyszer majd teszek próbát a SH játékkal, ha olyan hangulatom lesz, mindenesetre a jó sztori egy jó érv a kipróbálás mellett.:)
Levi épp most esett neki a SH 2-nek, kedden adtam neki kölcsön.  :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2855 Dátum: 2011. Február 17. - 22:48:43 »
Akkor tényleg minőségi sorozat.:D Egyszer majd teszek próbát a SH játékkal, ha olyan hangulatom lesz, mindenesetre a jó sztori egy jó érv a kipróbálás mellett.:)
Mindenképpen próbáld ki, főleg valamelyik korai részt érdemes.
Én nem mondanám kiszámíthatónak a 5-öst, legalábbis nekem például teljesen más tippem volt a megoldásra.
De pont azt mondtad, hogy azért nem erre tippeltél, mert ez túl egyértelmű lett volna.
Szoktam vitatkozni emberekkel, hogy a Silent Hill nem kifejezetten horror, hanem bizonyos értelemben love story. Általában kicsit sem hiszik el, de a 2 és ez a SM olyan szintű szeretetet mutat, amilyennel soha életemben nem találkoztam se filmen, se könyvben, se sehol.
Elég átvitt értelemben de végül is igaz, mindegyik főszereplőt elsősorban a szeretet mozgatja valakinek az irányában, ez alól max a 4. rész kivétel, de mondjuk pont az a leggyengébb.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 17. - 22:53:53 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #2856 Dátum: 2011. Február 17. - 23:04:20 »
Én az első részt tervezem kipróbálni. Igazából már régóta tervben van, csak mindig volt valami más játék ami jobban érdekelt. Meg a másik, hogy a horrorok nem nagyon hoznak lázba, horrorfilmet is ritkán nézek.
Egyébként a SH filmmel kapcsolatban van valami hír, készülget a második rész?:D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2857 Dátum: 2011. Február 17. - 23:08:05 »
De pont azt mondtad, hogy azért nem erre tippeltél, mert ez túl egyértelmű lett volna.
Nem, ami túl egyértelmű lett volna az az, hogy Josh maga a főhős.
Idézet
Elég átvitt értelemben de végül is igaz, mindegyik főszereplőt elsősorban a szeretet mozgatja valakinek az irányában, ez alól max a 4. rész kivétel, de mondjuk pont az a leggyengébb.
Az a lényeg, hogy a szeretet az oka, amiért átmegy a főhős az élő poklon, ami Silent Hill. Nem az a lényeg, hogy milyen brutális szörnyekkel kell megvívnunk, mint játékos, az csak egy nagyon jó plusz. Hanem az, hogy James képes mindezt is bevállalni miatta.
A 3. rész is kivétel, mert annak a bosszú a motivációja. Vicces, hogy épp az a női főszereplős. :)
Bár Travis is inkább csak ki akar jutni a Városból, csak éppen szembesül vele, hogy miért is van ott egyáltalán.
Én az első részt tervezem kipróbálni. Igazából már régóta tervben van, csak mindig volt valami más játék ami jobban érdekelt. Meg a másik, hogy a horrorok nem nagyon hoznak lázba, horrorfilmet is ritkán nézek.
Hát, pedig az első rész az egyik leghorrorosabb. :) Kezdd inkább a 2-vel.  ;) Nem függnek össze semmiben. Az elsővel a harmadik függ kicsit össze, de az se nagyon.
Idézet
Egyébként a SH filmmel kapcsolatban van valami hír, készülget a második rész?:D
Elvileg zöld utat kapott, csak jó forgatókönyv nincs még. De 3D-s lesz, ami egy Silent Hill esetében kifejezetten jónak tűnik.  :)


Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #2858 Dátum: 2011. Február 17. - 23:17:41 »
Hát, pedig az első rész az egyik leghorrorosabb. :) Kezdd inkább a 2-vel.  ;) Nem függnek össze semmiben. Az elsővel a harmadik függ kicsit össze, de az se nagyon.
Azt hittem, összefüggnek a részek, ezért gondoltam az 1-re, de így simán a 2-t választom, főleg, hogy szerintetek az a legjobb rész. ;D
Idézet
Elvileg zöld utat kapott, csak jó forgatókönyv nincs még. De 3D-s lesz, ami egy Silent Hill esetében kifejezetten jónak tűnik.  :)
Hmm, akkor majd kapkodhatják a nézők a fejüket Piramisfej kése elől. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2859 Dátum: 2011. Február 17. - 23:28:02 »
Remélem is.  :D