Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656787 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #3220 Dátum: 2011. Június 29. - 14:16:56 »
A kard pengéje maga az Erő, melyet egy Adaminum nevű kristály hordoz magában. A Jedik az Erőt egy, a kard markolatában elhelyezett energiacella segítségével szabadítják fel. A kard összetétele és szerkezete nem bonyolult, 5 része van: a kristály, a markolat, mely 2 részből tevődik össze, és két energiacella, melyek körülölelik a kristályt. Az energiacellák ugyanolyan energiaforrások, mint amelyek a kézi sugár fegyverekben vannak. Átlagos élettartamuk 62 óra (ha folyamatosan használják, 62 órán keresztül). A penge színét a kristály határozza meg. Létezik az Adaminumnak egy "testvére", mely csak vörös színben lelhető fel. Ezt a lovagok nem használják, mert a vörös szín a sötét oldalt szimbolizálja. Ellenben a Sith lovagok csak ezt a kristályt használják fénykardjuk előállításához.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #3221 Dátum: 2011. Június 29. - 16:06:07 »
Én pedig valahol azt olvastam, hogy az erő táplálja őket, a használón keresztül, azért nem merül le.
Ezesetben mondjuk egy nem erőhasználó nem tudja használni (pedig tudtommal volt ilyenre példa). :headscratch:
Én is olvastam valahol ilyet, de megnéztem most wookiepedián, és nem így van. De a fénykard konstrukciója lehet olyan, hogy csak az Erő segítségével lehessen bekapcsolni (pl. ha a bekapcsológomb a markolat belsejében van).
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #3222 Dátum: 2011. Június 29. - 17:11:52 »
Szerintem valamelyik regényben volt ez, de ott ugye mindig kérdéses, hogy mennyire van képben az iró.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Videojátékok
« Válasz #3223 Dátum: 2011. Június 29. - 18:30:35 »
Az amit Ben írt az egy képregényben is olvastam , de most meg nem keresem melyikbe. Benne is volt a bolygó ahol a kristályok voltak.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #3224 Dátum: 2011. Június 29. - 18:52:30 »
A régi változat szerint kellett csak őket tölteni. :) A legújabb hivatalos (persze mind tudjuk, hogy ez addig hivatalos csak, amig Lucas bá meg nem gondolja magát) változat szerint a fénykardok kifogyhatatlanok, a kristályoknak (az új elmélet ill. leírás szerint 3 kristály van a markolatban, amiket a Jedi hosszas meditációval talál meg az "akármilyen" bolygó "akármilyen" barlangjában, az Erő segítségével, a "neki rendelt" köveket, ahol a kristályok kialakulnak és ott ismerkedik meg a Jedik történelmével is látomásokon keresztül) köszönhetően (elméletben ugye a kék és zöld bármilyen árnyalata és kombinációja lehet).

A Sithek ellenben kis kohókban alkotják meg maguknak a kristály(oka)t, ugyanúgy hosszas meditációval, de ők elméjükkel irányítják a kő "csiszolását" vagyis ezek nem természetes kövek, hanem mesterségesen előállítottak.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Videojátékok
« Válasz #3225 Dátum: 2011. Június 30. - 01:28:01 »
(elméletben ugye a kék és zöld bármilyen árnyalata és kombinációja lehet).
Van lila, meg sárga színű is, nem?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #3226 Dátum: 2011. Június 30. - 09:54:32 »
Sitheknél pedig fekete (azt ne kérdezd, hogy a fenébe van fekete fény  :hehe:).

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #3227 Dátum: 2011. Június 30. - 11:04:57 »
Meg ugye lila.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Pepea

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
    • Black Team Comics
Re:Videojátékok
« Válasz #3228 Dátum: 2011. Június 30. - 11:56:40 »
Játszottam Green Lantern movie iPhone változatot, nagyon élvezem, nagyon jó játék! :)
http://itunes.apple.com/us/app/green-lantern-rise-manhunters/id434289193?mt=8
Tökjó, már MARVEL és DC iPhone játékokat gyűjtöttem, Pókembereztem is, nagyon szép grafikája, hihetetlen. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #3229 Dátum: 2011. Június 30. - 12:47:13 »
A fekete fény olyan fény, hogy a fotonjai amint elhagyják a forrást, egyből vissza is esnek oda, így a szembe nem jut belőlük semmit. :D

(kolosszális ökörségeket tudnak kitalálni néha)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #3230 Dátum: 2011. Június 30. - 15:10:22 »
De akkor az még mindig csak láhatatlan fénykard lenne. Mert ahhoz, hogy jól láthatóan sötétebb legyen a penge, mint a környezete, ahhoz el is kell nyelnie fotonokat (mint egy fekete lyuk), nem elég ha saját maga nem ereszt ki.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3231 Dátum: 2011. Június 30. - 19:27:28 »
Csak annyit szólnék hozzá a fénykard témához, hogy Grievous tábornok is használt fénykardokat, aki amúgy nem erőhasználó. Tehát nem feltétlenül kell jedinek/sithnek lenned, hogy használhasd. Más kérdés, hogy ha nem vagy jedi/sith, akkor nem tudsz készíteni magadnak fénykardot, mert nem tudod, hogyan kell. :hehe:

Olyat írt már valaki, hogy mi van akkor, ha a fénykard - ami ugye energia - kifogy vívás közben?  :D
Nos, ilyenkor jön jól, ha tudsz az Erővel fojtogatni, villámokat szórni, stb. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #3232 Dátum: 2011. Június 30. - 20:20:36 »
Kaine figyelmébe ajánlom a kövekező vidit.
http://www.youtube.com/watch?v=OaEzJdeq6ak
Én ezeket a HD-sított változatokat még mindig bőrlehúzásnak érzem, nem látok olyan fene nagy különbséget.
A Resi 4 már PS2-n is tökéletesnek tünt, míg a Code Vera már 2001-ben is korát alúlmúlóan ocsmánynak (hol van ez a szint egy Silent Hill 2-höz, vagy Devil May Cry-hoz képest), és egyik produktum sem lépett előrébb.
A dolog másik fele, hogy azért egy kicsit több gamma jött ki PS2-re amit rá lehetne tenni a cumóra, a resident Evil 4 meg most már előlépett szerintem hivatalosan is minden idők legtöbb konzoljára megjelent exkluzív címévé.
Eredetileg ugye csak GC-re jött ki, aztán hopp -hál istennek- jött a PS2-es port, majd a Wii-s, majd a PC-s, most meg a PS3-as, és az X360-as.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3233 Dátum: 2011. Június 30. - 20:56:44 »
Épp ezt akartam írni a videó láttán: a Resident Evil 4 fantasztikusan szép képekkel operál, nem tudom, mit lehetne még javítani rajta. A képekből ítélve nem sokat. A Code: Veronica az oké, mert lassú volt, szaggatott néha, béna volt, arra bőven ráfért egy ilyen (remélem, tettek hozzá valami extrát, amivel a játék szavatosságát növelni tudták, mert abszolút egyszeri lejátszásra van kalibrálva sajnos. Egyetlen spéci fegyver fényévekkel megnövelné a játék további játszhatóságát.
Ja, és közel sem annyira homályos a kép a jelenlegi PS2-es verzióban, mint ahogy most próbálták bemutatni az összehasonlító osztott képernyőn.  :drying:
Idézet
Eredetileg ugye csak GC-re jött ki, aztán hopp -hál istennek- jött a PS2-es port, majd a Wii-s, majd a PC-s, most meg a PS3-as, és az X360-as.
Hogy megy ez? Eddig úgy gondoltam, hogy maga a konzol cég fizet a fejlesztésért, vagyis ebben az esetben a GC adott bele extra pénzt a fejlesztésbe, hogy exkluzív GC-s legyen, vagyis a RE-fanok vegyenek GC-t. Ezek után hogy lehet mégis átportolni? Vagy lehet, hogy csak annyiról szólt a szerződés, hogy az első fél évben nem jelenhet meg másra?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 30. - 21:00:44 írta kaine »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #3234 Dátum: 2011. Június 30. - 21:38:36 »
Valószinüleg csak időhöz volt kötve az exkluzivitás, és amint a Capcom rájött, hogy egy aranybányán csücsül, gyorsan elkezdte nyomatni mindenre.
Mikami el is határolódott az esettől, és nem is vett részt a gamma további sorsában.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #3235 Dátum: 2011. Június 30. - 21:43:54 »
Nem tudom... én RE4-ből mondjuk csak egy 720p-s video walkthrough-t láttam a GC-s verzióból, de hogy arra eléggé ráférne egy mai technikás ráncfelvarrás, az is biztos. Pár karaktert leszámítva alacsonyabb felbontású textúrák mindenütt, mint egy '97-es PC-s játékban.
Idézet
Hogy megy ez? Eddig úgy gondoltam, hogy maga a konzol cég fizet a fejlesztésért, vagyis ebben az esetben a GC adott bele extra pénzt a fejlesztésbe, hogy exkluzív GC-s legyen, vagyis a RE-fanok vegyenek GC-t.
Külső stúdiónak, mint a Capcom, fejlesztésért sose fizetnek, arra mind a három nagynak megvannak a maga kismillió felvásárolt fejlesztőcsapatai. Sokkal esélyesebb, hogy elengedik vagy mérséklik a royaltyt, ugyanis olyan csodás rendszer működik, hogy minden egyes eladott játéklemez után a konzol gyártója kap egy összeget (hét-nyolc éve ez tíz dolcsi volt, gondolom azóta csak nőtt), ami a fejlesztők részéből jön le. Ez az oka annak, hogy még létezik PC-s piac és fejlesztenek oda, ott nincs royalty.
Amúgy Todd jól mondja, a legtöbb esetben az exkluzivitás időleges. Régen biztos, hogy majdnem mindig fél év volt, azóta nem tudom.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #3236 Dátum: 2011. Június 30. - 21:50:45 »
Lehet, hogy időnként nem ártana kiproblnod is valamit, mielött véleményt formálsz róla. ;)
A Resi 4 k*rva jól festett GC-n főleg, de még PS2-n is.
PC-n ellenben egy kalap sz*r vol (akik átportolták, azokat nyugodtan főbe lehetne lőni).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #3237 Dátum: 2011. Június 30. - 21:54:24 »
Ezt majdnem minden Capcom-portnál el lehetne mondani.
Amúgy a kaine által linkelt videó alapján a mostaniaknál se erőltették meg magukat, lecserélték a textúrákat valamivel nagyobb felbontásúra, és ezzel le is volt tudva a nagy megújulás. Ez a Capcom mintha kezdene (nem) kicsit elk*rvulni megint, nem?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #3238 Dátum: 2011. Július 01. - 16:14:19 »
Ez a Capcom mintha kezdene (nem) kicsit elk*rvulni megint, nem?
Sajnos most az egész játékipar kezd elk*rvulni.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #3239 Dátum: 2011. Július 01. - 16:22:19 »
De akkor az még mindig csak láhatatlan fénykard lenne. Mert ahhoz, hogy jól láthatóan sötétebb legyen a penge, mint a környezete, ahhoz el is kell nyelnie fotonokat (mint egy fekete lyuk), nem elég ha saját maga nem ereszt ki.
Ha jól emlékszem, ez úgy van megmagyarázva, hogy ez a penge is vörös, csak annyira sötét, hogy már feketének látszik, vagy valami ilyesmi, persze ettől még ez nem biztos, hogy okosabb magyarázat. :headscratch:
Csak annyit szólnék hozzá a fénykard témához, hogy Grievous tábornok is használt fénykardokat, aki amúgy nem erőhasználó. Tehát nem feltétlenül kell jedinek/sithnek lenned, hogy használhasd. Más kérdés, hogy ha nem vagy jedi/sith, akkor nem tudsz készíteni magadnak fénykardot, mert nem tudod, hogyan kell. :hehe:
Ez egyébként melyik könyvben(?!?) volt, csak mert ezt az "erőhasználó only" dolgot én is hülyeségnek érzem, Grievous is nagyon jó példa, de pl. Han Solo is használja Luke kardját a Hoth bolygón. A regényekben is számtalan példa van erre. Inkább azt szokták mondani, hogy képzetlenül nagyon veszélyes csapkodni vele, mert szinte súlytalan, persze nem mintha a való életben egy katanának olyan nagy súlya lenne. :) Ha pedig nem tudsz magadnak készíteni egy kardot, lopsz egyet. :)
Eddig úgy gondoltam, hogy maga a konzol cég fizet a fejlesztésért, vagyis ebben az esetben a GC adott bele extra pénzt a fejlesztésbe, hogy exkluzív GC-s legyen, vagyis a RE-fanok vegyenek GC-t.
Ezt egyébként a világ legnagyobb szemétségének tartom a cégek részéről, főleg, amikor egy sorozat részeit különböző konzolokra szórják szét (pl. Resi, Tenchu sorozat). Azért nagyon elvakult rajongónak (és véleményem szerint hülye baleknak :) ) kell lenni ahhoz, hogy így vásárolgasson az ember.
Ez a Capcom mintha kezdene (nem) kicsit elk*rvulni megint, nem?
Minden tiszteletem az övék, mert rengeteg kedvencemet ők csinálták, de volt ez valaha másként?  ;D