Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656805 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3520 Dátum: 2011. November 16. - 11:05:19 »
Todd, vettem Game Cubo-ot. :) Melyik az a két GC exkluzív Resident Evil játék? A Zero, és a másik?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #3521 Dátum: 2011. November 16. - 12:12:34 »
A Remake. Sima Resident Evil néven is szokott szerepelni. Új és átdolgozott videók, plusz nulláról újravett szinkron, meg persze grafikai tuning. És egy rakat játékmód, meg talán egy plusz minitörténet is van benne. És marhára irigylem a GC-tulajdonosokat érte.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3522 Dátum: 2011. November 16. - 21:15:34 »
Köszi! Eddig én is irigyeltem, de majd mostantól már nem fogom. :) Használtan vettem 13-ért a vaterán. Annyit simán megért ez a két játék.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3523 Dátum: 2011. November 16. - 22:12:06 »
Én meg egy ideje már tolom a Resi 4-et, tényleg jó. :D Még nem értem a végére, de már közel járhatok, a kastélyban mászkálok (Most pont ott tartok, hogy a vitrinből felvettem a rakétavetőt.) Eleinte fura volt a játék (nem túl életszerű) akciórendszere, de megszoktam, hozzáigazítottam a taktikát. :) A kameranézet jó, nem láthatsz mindent, úgyhogy lehet parázni. :) Bár igazából nem annyira félelmetes a játék. Izgalmas, meg picit parás, de nem olyan durva. Egyszer-kétszer azért rámhozta a frászt, amikor a semmiből váratlanul felbukkant az ellenség. :D A pályák hangulata is jó. Az elején még nem volt olyan nagy szám a játék, de most a vége felé, hogy változatosabbak és érdekesebbek az ellenfelek, nagyon tetszik. :D Vannak jó ötletek a játékban, és nagyon feldobta a játékélményt, hogy a kiscsajt kell védelmezni a játék második felében. A grafika is nagyon jó, illetve a karakterünk animációja is. Alig várom, hogy a végére érjek. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #3524 Dátum: 2011. November 16. - 22:19:55 »
Még nem értem a végére, de már közel járhatok, a kastélyban mászkálok (Most pont ott tartok, hogy a vitrinből felvettem a rakétavetőt.)
Akkor kb. a felénél jársz inkább.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3525 Dátum: 2011. November 16. - 22:29:28 »
Még a felénél se. :) A játék 3 részből áll. Az első egy közepes hosszúságú FALU, a második, a leghosszabb a KASTÉLY, a harmadik a legrövidebb, a SZIGET. A Kastélyban a rakétavetőnél még elég sok van hátra. Nemsokára viheted a nőt is egy kis magánakcióra. :) Különben tényleg nem félelmetes, inkább az akción van a hangsúly. Ne feledd, hogy néhány zugárus mellett ott egy fémajtó, amin belépve céllövéseket gyakorolhatsz, amiért C eredmény esetén rengeteg pénzt kapsz, amit fegyverfejlesztésekre költhetsz.
Ja, add el a rakétavetőt is, mert 1 lövés után eltűnik, nem ér annyit, viszont kapsz érte 15.000-t. :)
Milyen fokozaton viszed?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3526 Dátum: 2011. November 16. - 23:28:39 »
Nem mondjátok? :o Még van egy sziget is? :surp: Én meg már tökre vártam a finálét. :lol: Vazz, ilyen hosszú ez a játék?  :surp: Úgy látszik túlságosan megszoktam, hogy a legtöbb ps2 játék hamar kipörgethető. Mondjuk már most nagyon érdekes a játék, ha a végére még jobb szörnyek lesznek az zsííír lesz. :D
Ja, egy céllövöldét már találtam, nyertem is egy szobrot. :D
A rakétavetőt nem érdemes tartogatni a főbossokra? Az óriás legyőzésénél pl hasznos volt.

Egyébként ma kezdtem el jobban tuningolni a fegyvereket, illetve némelyiket lecseréltem a modernebb változatra. Megvettem az XL-es táskát is.
A megszerezhető kincsek csak arra jók, hogy eladja az ember, ugye? Más funkciójuk nincs, gondolom.

Ami zavar a játékban, hogy nincs külön fegyverváltó gomb, mindig a táskában kell kiválasztani azt, amelyiket használni akarom. Illetve fura, hogy az árustól nem lehet töltényeket venni.

Normal fokozaton viszem a játékot, de kezdéskor nem is lehetett nehézséget választani, nem láttam easy fokozatot se. :headscratch: Mindenesetre nem vészes a játék, nehezebb, mint az elején, meg időnként meghalok párszor, de azért nem gáz (egyelőre). :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3527 Dátum: 2011. November 17. - 09:46:45 »
Mondjuk már most nagyon érdekes a játék, ha a végére még jobb szörnyek lesznek az zsííír lesz. :D
Haha, ezt majd olvasd vissza a szigeten, amikor a 3 konténerben bunyózol, meg amikor majd Krauserrel.  :D Ott vért fogsz pisilni. :)
Idézet
Ja, egy céllövöldét már találtam, nyertem is egy szobrot. :D
Egy szobornál nem kapsz pénzt, csak ha egy egész sort kapsz. Ez úgy megy, hogy az első alkalommal A verzió van. Azzal kell elérned a C fozozatot, hogy kapj egy teljes sor szobrot, arra kapsz valami 15.000-t. Legközelebb már választható az A és B verzió (és így tovább D-ig, ahol már 20.000-t kapsz). Közös jellemzőjük, hogy amelyikkel már megszerezted a szoborsort, azt ne válaszd újra, mert esélytelen. Vagyis, ha az A-val megkaptad a sort, és legközelebb is azt választod, akkor esélyed se lesz 0 pontnál többet összegyűjteni! Mindig a következőt válaszd, és általában a gyorstüzelő fegyvereket. Plusz, lődd ki a bombát is hátul. :)
Idézet
A rakétavetőt nem érdemes tartogatni a főbossokra? Az óriás legyőzésénél pl hasznos volt.
Mondanám, hogy de, csak túl sok helyet foglal. Az jó, hogy megvetted a legnagyobb táskát. DEe még így se tudsz majd felszedni sok dolgot. Ha nagyon nagy sz*rban vagy, a zugárustól is megveheted a rakétavetőt (csak ő 30.000-t adja), viszont akkor nem kell cipelned, és elfér minden. A Rakétavetőt igazából csak két (maximum három) ellenfél ellen érdemes bevetni, a többi legyőzhető simán anélkül is.
Idézet
A megszerezhető kincsek csak arra jók, hogy eladja az ember, ugye? Más funkciójuk nincs, gondolom.
Így van. Ne felejtsd el jól megvizsgálni őket, mert amit össze lehet rakni, azt rakd össze, jóval többet fizetnek érte úgy. Gondolom a kincses térképet megvetted.
Idézet
Ami zavar a játékban, hogy nincs külön fegyverváltó gomb, mindig a táskában kell kiválasztani azt, amelyiket használni akarom. Illetve fura, hogy az árustól nem lehet töltényeket venni.
Kis könnyítés, hogy megállhatsz a harcban fegyvert cserélni (a RE 5-ben már nem lehetséges), töltényeket meg tényleg nem lehet venni, de tölténnyel bőségesen ellát a játék. Életerőt is csak akkor vehetsz tőle, ha legfeljebb 1 van nálad. A RE5-ben egyfajta töltényt lehet venni, életerőt meg bármennyit - viszont ott meg csak 9 cuccot vihetsz magaddal. Nekem ez a RE4 verzió jobban tetszik, még ha a másik életszerűbb is.
Idézet
Normal fokozaton viszem a játékot, de kezdéskor nem is lehetett nehézséget választani, nem láttam easy fokozatot se. :headscratch:
Ez fura, min játszod?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3528 Dátum: 2011. November 17. - 23:00:58 »
Haha, ezt majd olvasd vissza a szigeten, amikor a 3 konténerben bunyózol, meg amikor majd Krauserrel.  :D Ott vért fogsz pisilni. :)
Hát eddig is anyáztam egyszer-kétszer, de nem félek a kihívásoktól. ;D Ha van annyira érdekes egy játék és elég jó a hangulat, akkor sokadjára is nekiveselkedem a feladatnak. Max sűrűn káromkodom. :hehe:
Idézet
Egy szobornál nem kapsz pénzt, csak ha egy egész sort kapsz. Ez úgy megy, hogy az első alkalommal A verzió van. Azzal kell elérned a C fozozatot, hogy kapj egy teljes sor szobrot, arra kapsz valami 15.000-t. Legközelebb már választható az A és B verzió (és így tovább D-ig, ahol már 20.000-t kapsz). Közös jellemzőjük, hogy amelyikkel már megszerezted a szoborsort, azt ne válaszd újra, mert esélytelen. Vagyis, ha az A-val megkaptad a sort, és legközelebb is azt választod, akkor esélyed se lesz 0 pontnál többet összegyűjteni! Mindig a következőt válaszd, és általában a gyorstüzelő fegyvereket. Plusz, lődd ki a bombát is hátul. :)
Tegnap este sikerült az első sort megszereznem. :) Rájöttem én is, hogy gyorstüzelő fegyverrel érdemes. Kipróbáltam a shotgunt és a távcsöves puskát is, de azok túl lassúak. Egyébként pont a második céllövöldéig jutottam el tegnap. Azt viszont nem vágom, hogy a bomba mikor jön elő? Ha egymás után 5 figurát fejbetrafálsz?

Idézet
Így van. Ne felejtsd el jól megvizsgálni őket, mert amit össze lehet rakni, azt rakd össze, jóval többet fizetnek érte úgy. Gondolom a kincses térképet megvetted.
Igen, megvan a térkép.
Egyébként ha egy nagyobb helyszínt elhagysz, akkor oda a játék folyamán már nem lehet visszamenni? Pl a kastélyból a faluba? Asszem a faluban 1-2 kincs kimaradt. Illetve a céllövöldéknél minden sorozatot csak egy adott lövöldében lehet megcsinálni? Vagy a későbbi pályákon is meglehet csinálni együtt a sorozatokat? (Azért kérdezem, mert az első céllövöldében megcsináltam az A sorozatot. Most a másodikban kell megcsinálni a B-t, de ha teszem azt, úgy döntenék, hogy inkább tovább haladok a játékban, akkor később egy másik céllövöldében is meg lehet csinálni a B + C-t? Vagy akkor a B kimaradna?

Idézet
Életerőt is csak akkor vehetsz tőle, ha legfeljebb 1 van nálad. A RE5-ben egyfajta töltényt lehet venni, életerőt meg bármennyit - viszont ott meg csak 9 cuccot vihetsz magaddal. Nekem ez a RE4 verzió jobban tetszik, még ha a másik életszerűbb is.
Jaaa, így már értem, miért volt gyakran "SOLD OUT" a gyógyító spré az árusnál. :lol: Amúgy nekem is tetszik, hogy ilyen sok cuccot vihetünk magunkkal, bár vicces belegondolni, hogy Leon elvileg egy bazi nagy bőröndöt cipel magával. :hehe:
Idézet
Ez fura, min játszod?
PS2-n. Amúgy teljesen jól fut a játék, nem tapasztaltam semmi bugot benne. Meg eddig igazából nem vészes a nehézség.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3529 Dátum: 2011. November 17. - 23:18:52 »
Azt viszont nem vágom, hogy a bomba mikor jön elő? Ha egymás után 5 figurát fejbetrafálsz?
Igen, néhány pontos fejlövést követően.
Idézet
Egyébként ha egy nagyobb helyszínt elhagysz, akkor oda a játék folyamán már nem lehet visszamenni? Pl a kastélyból a faluba? Asszem a faluban 1-2 kincs kimaradt.
Nem, a 3 nagy pályán nem lehet visszalépni. A játék közben elég sokat vissza lehet haladni - és néha érdemes is. Nem tudom, visszamentél-e például a magnum fegyverért? Nemrég írtad, hogy épp a rakétavetőt vetted fel. Utána kiszabadítottad a csajt, vele mentél kicsit, és amikor találkoztok, utána érdemes visszamenni. Mielőtt végigjártad volna a kertet a két félhold ajtónyitóért, előtte volt egy rész (mielőtt az 5 hordó ott állt volna az útban), ahol láthattad, hogy egyedül nem, de egy másik személy segítségével be tudnál menni. Na ott van egy piros növény, 5000 pénz, egy magnum pisztoly és egy kincs. Oda érdemes visszamenni, például.
Idézet
Most a másodikban kell megcsinálni a B-t, de ha teszem azt, úgy döntenék, hogy inkább tovább haladok a játékban, akkor később egy másik céllövöldében is meg lehet csinálni a B + C-t? Vagy akkor a B kimaradna?
Úgy emlékszem, bárhol, bármikor megcsinálhatod a kimaradtat is, én is csináltam olyat. Akkor akár egymás után megcsinálhatod a két sort. De nem érdemes halasztgatni, hisz a pénz nagyon jól jön a fejlesztésekhez. Rengeteg lőszert takaríthatsz meg vele, ha jobban sebez, vagy sok életerőt, ha gyorsabban tölt újra, stb.
Idézet
Jaaa, így már értem, miért volt gyakran "SOLD OUT" a gyógyító spré az árusnál. :lol:
Ez nagyon ügyesen ki van találva. Ami van nálad, az nála elfogyott (mintha te vetted volna meg). Életerő meg alapból 2 van nála, ha nálad egy se.
Idézet
PS2-n. Amúgy teljesen jól fut a játék, nem tapasztaltam semmi bugot benne. Meg eddig igazából nem vészes a nehézség.
Bug nekem sem volt soha, illetve volt már, hogy lefagyott. De nekem fura, hogy nem volt választható az easy mód. Én azzal kezdtem annak idején, vagy hatszor lejátszottam úgy, mielőtt nehezebbre léptem volna. Aztán jól meglepődtem a 3 plusz pályán, ami a normál módnál volt, az easy-n meg nem. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3530 Dátum: 2011. November 18. - 23:11:35 »
Nem tudom, visszamentél-e például a magnum fegyverért?
Hú, de jó hogy szóltál! Tudtam, hogy oda érdemes lesz visszamenni, de elfeledkeztem róla. Ha nem írod, nem jut eszembe. :D

A pisztolyok közül elég csak a magnumot és a Blacktailt megtartani, nem? Az ajándék fegyver, a Punisher nem volt olyan nagy durranás nekem. Oké, hogy két testet is át lehet vele lőni, de gyengébb, mint a többi pisztoly.

Idézet
Utána kiszabadítottad a csajt, vele mentél kicsit
Az tök poén volt, hogy lehetett irányítani a csajt. :D Jó ötletek vannak a játékban, kellően változatos. A kastély sokkal joban tetszik, mint a falu. :)

Idézet
Úgy emlékszem, bárhol, bármikor megcsinálhatod a kimaradtat is, én is csináltam olyat. Akkor akár egymás után megcsinálhatod a két sort. De nem érdemes halasztgatni, hisz a pénz nagyon jól jön a fejlesztésekhez. Rengeteg lőszert takaríthatsz meg vele, ha jobban sebez, vagy sok életerőt, ha gyorsabban tölt újra, stb.
Tegnap próbálkoztam a B sorral, de nem jött össze (bár néha nem sok hiányzott), úgyhogy inkább továbbmentem. Majd később visszatérek rá.

Idézet
De nekem fura, hogy nem volt választható az easy mód.
Nem tudom, lehet hogy nálam az az oka, hogy "kölcsönzői" változattal játszom. De eddig teljesen rendben van a játék, nem tapasztaltam semmi hibát.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #3531 Dátum: 2011. November 21. - 18:10:39 »
 ;D

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #3532 Dátum: 2011. November 21. - 19:00:47 »
 ;D
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3533 Dátum: 2011. November 21. - 20:00:36 »
A pisztolyok közül elég csak a magnumot és a Blacktailt megtartani, nem? Az ajándék fegyver, a Punisher nem volt olyan nagy durranás nekem. Oké, hogy két testet is át lehet vele lőni, de gyengébb, mint a többi pisztoly.
Én az eredeti pisztolynál jobban tartottam a Punishert (a név kötelez!).  ;D Azon kívül megtartottam, vagy megvettem a machine gunt (a legtöbb lőszer ehhez van, és nagyon gyorsan lő), a shotgunt (amit a faluban szereztél, azt érdemes majd kicserélni - de nem az első lehetséges verzióra! Lesz később egy fém gépfegyvernek látszó shotgun, azt nagyon jól lehet fejleszteni (100 golyó, stb)). Plusz a magnum és a rifle.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3534 Dátum: 2011. November 21. - 20:24:12 »
Én az eredeti pisztolynál jobban tartottam a Punishert (a név kötelez!).  ;D
Oké, tény, hogy szépen csengő neve van. ;D Én a legalapabb pisztolyt (handgun) adtam el, helyette a Blacktailt használom/fejlesztem.

Idézet
a shotgunt (amit a faluban szereztél, azt érdemes majd kicserélni - de nem az első lehetséges verzióra! Lesz később egy fém gépfegyvernek látszó shotgun, azt nagyon jól lehet fejleszteni (100 golyó, stb)).
Fuck... Én meg elkezdtem fejleszteni a riotgunt. :hehe: Nem tudtam, hogy lesz annál is jobb shotgun, csak nemrég jelent meg a kereskedő listáján ez az új változat.

De amúgy az igazi szörnyek nagyon tetszenek a játékban. A kékcsákós kisgyerek egyik testőrét már legyőztem, tiszta alien/predator keverék volt az a lény. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3535 Dátum: 2011. November 21. - 21:30:33 »
Arra gondolsz, aki a csatornában volt az időzárral?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #3536 Dátum: 2011. November 22. - 20:24:37 »
Minden idők legrosszabb PS3 reklámja.  :yucky:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #3537 Dátum: 2011. November 22. - 21:32:32 »
Ennek ellenére nem csodálkoznék, ha sokkal nagyobb potenciális vásárlói réteg látná majd, mint az elmúlt év hasonló videojáték-reklámjait együttvéve.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #3538 Dátum: 2011. November 23. - 16:30:49 »
Jó ég, milyen öreg már ő is...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #3539 Dátum: 2011. November 23. - 17:08:24 »
És milyen józan! :o
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"