Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656797 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Videojátékok
« Válasz #3540 Dátum: 2011. November 24. - 11:51:39 »
Hát ez égő volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3541 Dátum: 2011. November 24. - 15:55:53 »
Befejeztem a RE: Zero-t. :) Egyből megcsináltam az extrát, ahol össze kell gyűjteni piócákat, amit másfél óra alatt 63 darabig vittem (100 van, de ha egyszer meghalsz, kezdheted tök elölről), 60 fölött meg jár egy végtelen töltényes vadászpuska, amit most meg is szereztem. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3542 Dátum: 2011. November 24. - 19:10:46 »
Hát ez égő volt.
Pedig tgabynak igaza van, ciki vagy sem, de Hasselhoff nagyon megdobja a nézettséget. Elvégre mi is megnéztük... ;D

Arra gondolsz, aki a csatornában volt az időzárral?
Igen. Azóta már a szigeten járok, kiszabadítottam a kiscsajt is, úgyhogy megint bébiszitterkedek fölötte. :D Végre megvehettem a golyóálló mellényt is. Ennyi játékidő után mondhatom, abszolút bejön a játék, felülmúlta a várakozásaimat. Annak ellenére, hogy igazából nem vagyok túlélőhorror fan, nagyon magával ragadott a játék hangulata (illetve a játékmenet), leül az ember játszani, és simán elröppen pár óra vele. Nem is zombis játékként tekintek rá, hanem mint egy sci-fire (végülis az is).

Egyébként a kastély végén a főboss nagyon kreatív volt. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #3543 Dátum: 2011. November 24. - 19:46:55 »
Annak ellenére, hogy igazából nem vagyok túlélőhorror fan, nagyon magával ragadott a játék hangulata
Mivel ez egy akciójáték és nem túlélő horror, így nem csoda. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3544 Dátum: 2011. November 24. - 23:23:10 »
kiszabadítottam a kiscsajt is, úgyhogy megint bébiszitterkedek fölötte. :D
Az ilyesmi sose tart sokáig.  :hehe:
Idézet
Nem is zombis játékként tekintek rá, hanem mint egy sci-fire (végülis az is).
Ja, felrúgott pár száz szabályt, amit az előző részek fektettek le. Az egyik épp az volt, hogy ezek nem is zombik. De szerintem így sokkal jobb.
Idézet
Egyébként a kastély végén a főboss nagyon kreatív volt. :D
Hogy győzted le? Én a századik nekifutást követően (egy lány tanácsára) visszaléptem a mentéshez, megvettem a rakétavetőt, és azzal nyomtam le, simán nem akart sikerülni.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3545 Dátum: 2011. November 25. - 21:27:05 »
Az ilyesmi sose tart sokáig.  :hehe:
Na ja. :hehe: Azóta megint elrabolták. Illetve átcsábították a sötét oldalra. :hehe: Megvolt az első tali Krauserrel is, igaz, egyelőre csak egy kis késhegyre menő vitát folytattunk. :D Túljutottam a lezuhanó ketreces részen is és legyőztem azt a behemót undorító szörnyet. Nagyon vadul nézett ki. :D Az utána levő céllövöldés mentési pontnál tartok most.

Egyébként, ha a céllövöldében mind a 4 sorozatot megcsinálod és így megszerzed az összes figurát, akkor a pénzen kívül ad valami plusz jutalmat a játék? (pl. bónusz fegyver, bónusz pálya vagy bónusz karakter, ilyesmi).

Idézet
Ja, felrúgott pár száz szabályt, amit az előző részek fektettek le. Az egyik épp az volt, hogy ezek nem is zombik. De szerintem így sokkal jobb.
Ezt hogy érted? A korábbi részekben a zombik valódiak voltak? Nem azt a vírusos sztorit nyomták a játékban, ami a filmben is van?
 
Idézet
Hogy győzted le? Én a századik nekifutást követően (egy lány tanácsára) visszaléptem a mentéshez, megvettem a rakétavetőt, és azzal nyomtam le, simán nem akart sikerülni.
Nincs szükség hozzá rakétavetőre, bár azzal biztosan könnyebb. Én úgy győztem le, hogy főleg az aknavetőt használtam (amelyik robbanó darts-okat lő). Ezt a fegyvert a korábbi pályarészeken szinte alig használtam, így sok töltény gyűlt össze hozzá. Amikor a nagy csápon a szemgolyót meglövöd valamelyik hagyományos lőfegyverrel, akkor a csáp ööö.... lekókad :hehe: és ekkor válik szabad célponttá a gyerek, na ilyenkor jó sokszor fejbelőttem az aknavetővel (van hozzá távcső, így könnyű volt becélozni). Amikor a dartsokból kifogytam, akkor a géppityuval daráltam a srácot amíg ki nem nyiffant.
A kétoldali kisebb csápok elől félre lehet ugrani, de ha elkapnak és ledobnak az alsó szintre, az se olyan nagy baj, mert ott van pár hordó lőszerekkel, meg zöld növény is. Igaz, ott lenn van pár pókszerű parazita, de ha össze-vissza szaladgálsz akkor úgyse tudnak rádugrani, nem érdemes lőszert pazarolni rájuk. A létrán meg vissza lehet mászni a felső szintre. A szörny egyetlen durva és azonnal halálos támadása az, amikor a szemgolyós csáp szája bekap. Ha látod, hogy kinyitja a száját, akkor gyorsan el kell futni oldalra és akkor nem tud elkapni. Szóval igazából nem nehéz, inkább türelemjáték.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #3546 Dátum: 2011. November 25. - 21:39:40 »
Ezt hogy érted? A korábbi részekben a zombik valódiak voltak? Nem azt a vírusos sztorit nyomták a játékban, ami a filmben is van?
De, a játékban is a T-vírus változtatja élőholtakká az embereket. Úgy értette, hogy míg az előző részekben tényleg élőholtak voltak (a vírus klinikai halált okoz, majd a motorikus funkciók stimulálásával készteti mozgásra a halottakat... aztán később a mutálódott törzsek már képesek részlegesen helyreállítani az agynak azt a részét, szóval szó szerint ki tudott kelteni pár frissebb hullát a sírjából), míg itt paraziták által megszállt emberek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3547 Dátum: 2011. November 26. - 15:41:15 »
Egyébként, ha a céllövöldében mind a 4 sorozatot megcsinálod és így megszerzed az összes figurát, akkor a pénzen kívül ad valami plusz jutalmat a játék? (pl. bónusz fegyver, bónusz pálya vagy bónusz karakter, ilyesmi).
Nem, egyéb extrát nem ad, de nézegetheted a figurákat. :)

Idézet
Én úgy győztem le, hogy főleg az aknavetőt használtam (amelyik robbanó darts-okat lő).
Én azt a fegyvert még sosem használtam. Én a Shotgunnal próbáltam a szemébe lőni, amikor kinyílt a virág, akkor meg a Rifle jött a távcsővel.

Idézet
Túljutottam a lezuhanó ketreces részen is és legyőztem azt a behemót undorító szörnyet. Nagyon vadul nézett ki.  Az utána levő céllövöldés mentési pontnál tartok most.
Akkor most jön a legrosszabb rész: Krauser maga. Tarts meg pár magnum töltényt hozzá.  ;)
Az előző késpárbaj volt az igazi reflexjáték. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3548 Dátum: 2011. November 26. - 18:49:54 »
Nem, egyéb extrát nem ad, de nézegetheted a figurákat. :)
Ja, értem. ;D Ma megcsináltam az összes sort, megvan minden figura. :D Az utolsó sort a távcsöves puskával csináltam meg, az egyik menetben sikerült 4000 pontot elérnem. :oh:

Idézet
Én azt a fegyvert még sosem használtam.
Amikor megvettem, én is filóztam, hogy mennyire lesz használható, de nekem bevált. Ritkán használom, de a főellenségek, illetve a keménykötésű szörnyek ellen hasznos. Távcsővel együtt olyan, mint a rifle, csak nagyobbat sebez. 

Idézet
Akkor most jön a legrosszabb rész: Krauser maga. Tarts meg pár magnum töltényt hozzá.  ;)
Az előző késpárbaj volt az igazi reflexjáték. :)
Megvolt Krauser is. :D Tényleg kemény fickó, igazi adrenalin-pumpáló küzdelmek voltak vele. A végső szemtől-szembeni küzdelemnél szívtam vele egy kicsit, de miután rájöttem a gyenge pontjára, onnantól nagyon könnyű volt. ;D
Azóta túljutottam azon a pályaszakaszon is, ahol helikopteres légitámogatást kapok. Szegény Mike... :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3549 Dátum: 2011. November 26. - 21:14:33 »
Akkor most már tényleg mindjárt vége lesz.  ;) Sőt, lehet, hogy azóta már be is fejezted.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3550 Dátum: 2011. November 27. - 02:33:26 »
Nemrég fejeztem be a játékot, végigvittem. :D Összességében tök jó volt. ;D Saddlerből elég gusztustalan genya bújt elő. :hehe: Sikerült legyőznöm őt anélkül, hogy vettem volna rakétavetőt.
Belenéztem az extra játékmódokba is, érdekesnek tűnnek. Majd Ada ( :sweetheart: ) sztoriját is végig fogom tolni.
A főbossok közül a növénnyel kombinált gyerek tetszett legjobban, de Krauserrel is jó volt a bunyó.
Jó hosszú a játék, nem gondoltam volna azelőtt. A játékmenet nagyon jó volt végig, sok jó ötlet volt benne. Igényes, jól kidolgozott game, felkerült a toplistámra. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3551 Dátum: 2011. November 27. - 12:52:31 »
Saddlerhez tényleg nem kell rakétavető, illetve egyet úgyis kapsz Adától a végén.
Most az van, hogy ha újrakezded, vásárolható lesz a végtelen rakétavető. Ha előbb az Ada küldetést viszed végig, akkor vásárolható lesz a végtelen géppisztoly is, ami persze sokkal jobb.
Egy jótanács: a céllövöldéket innentől kerüld el. Semmi esélyed. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3552 Dátum: 2011. November 27. - 15:56:52 »
Szerintem a cicababával fogom tolni, abban van újdonság, nameg nyilván jóval rövidebb, mint az alapjáték. Ahogy láttam, Ada története sok ponton kapcsolódik Leonéval, ez tökre tetszik. :D Az alapjátékot ráérek újrakezdeni később, ha meglesznek a bónusz fegyverek.
Viszont a játék intrójában láttam egy spéci fegyvert, ami valami elektromos nyalábot tud lőni (vagy mit), azt megszerezted? Hogyan lehet hozzájutni, Ada küldetései után kapom meg, vagy Leonnal kell újra átvinni a játékot hozzá?

Egy jótanács: a céllövöldéket innentől kerüld el. Semmi esélyed. :)
Meg gondolom értelme sincs, hiszen jutalmat már úgyse kapnék érte, nem? Amúgy se volt könnyű, örültem, hogy túl vagyok rajta. :)

Egyébként most, hogy végigvittem a játékot, láttam, hogy az újrakezdésnél "professional" nehézséget is lehetne választani. Az nagyon durva? :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3554 Dátum: 2011. November 27. - 17:41:48 »
Szerintem a cicababával fogom tolni, abban van újdonság, nameg nyilván jóval rövidebb, mint az alapjáték.
Igen, de meg fogsz lepődni, mégis milyen hosszú. Ráadásul van vele még egy külön játék is. :) Az rövidebb, de még az is vagy másfél órás.  :)
Idézet
Ahogy láttam, Ada története sok ponton kapcsolódik Leonéval, ez tökre tetszik. :D Az alapjátékot ráérek újrakezdeni később, ha meglesznek a bónusz fegyverek.
Most, hogy egyszer befejezted, már megvannak, csak nincs rá pénzed.  :D 1 milla darabja.

Idézet
Viszont a játék intrójában láttam egy spéci fegyvert, ami valami elektromos nyalábot tud lőni (vagy mit), azt megszerezted?
Én azt sosem használtam. Arról beszélsz, szerintem, amelyik a szörnyikékben megöli a las plagas élősködőket, de a gazdatestet nem. Most ugye úgy kellett végezni velük, hogy a távcsövesre rátetted a spéci távcsövet, amivel láttad a testen belül őket, és arra céloztál. De ha meglesz a rakétavető, akkor nem kell többé célozni.  ;D Egy lövés vele, és az egész ment a levesbe.

Idézet
Egyébként most, hogy végigvittem a játékot, láttam, hogy az újrakezdésnél "professional" nehézséget is lehetne választani. Az nagyon durva? :D
Elsőre igen (nekem, így az 51. végigjátszás után már kicsit sem izzasztós). Én már csakis azzal játszom, nem megyek könnyebbekre. De persze, ha meglenne a spéci fegyver, akkor nem lenne gond, csakhogy ha nehézségi szintet lépsz, akkor ott kezdheted elölről...  ;)
De amilyen könnyen végigvitted, szerintem ott sem lesz komoly gondod...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3555 Dátum: 2011. November 28. - 19:55:39 »
Igen, de meg fogsz lepődni, mégis milyen hosszú. Ráadásul van vele még egy külön játék is. :) Az rövidebb, de még az is vagy másfél órás.  :)
Már a harmadik küldetést csinálom Adával az első játékában, tényleg jó.  :D Látszik, hogy erre is rászánták az időt és jól felépítették, nem csak úgy összehányták. A második pályán az óriással nem sokat szaroztam, elvakítottam egy villanó gránáttal, és gyorsan továbbmentem. ;D
Most a nyílpuskára gyűjtök.:D

Idézet
Most, hogy egyszer befejezted, már megvannak, csak nincs rá pénzed.  :D 1 milla darabja.
Hát az nem óccó... :hehe: Asszem kábé 280 ezer aranynál jártam, amikor Leonnal befejeztem a gamét.

Idézet
Én azt sosem használtam. Arról beszélsz, szerintem, amelyik a szörnyikékben megöli a las plagas élősködőket, de a gazdatestet nem.
Gondolom, hogy az lehetett az. Az introban elég jól nézett ki használat közben. :D
Idézet
Most ugye úgy kellett végezni velük, hogy a távcsövesre rátetted a spéci távcsövet, amivel láttad a testen belül őket, és arra céloztál.
Igen, de ez csak a Regeneratoroknál működött, a sima zombikon a hőkamera sem mutatja ki a parazitát szerintem. Igaz, ott nincs is rá szükség, mert a távcsövessel elég egy fejlövés és végük.

Idézet
Elsőre igen (nekem, így az 51. végigjátszás után már kicsit sem izzasztós). Én már csakis azzal játszom, nem megyek könnyebbekre. De persze, ha meglenne a spéci fegyver, akkor nem lenne gond, csakhogy ha nehézségi szintet lépsz, akkor ott kezdheted elölről...  ;)De amilyen könnyen végigvitted, szerintem ott sem lesz komoly gondod...
Gondolom, neked már professional szinten is megvannak a spéci fegyverek. :D Azért így, hogy tudom, milyen hosszú a játék, pláne durva az az 51 végigjátszás... :surp: :D Szerintem a közelébe se fogok jutni ennek a rekordnak. :D
Hány hónap kellett, hogy ennyiszer átvidd? Mikor kezdted el először a játékot?

Egyébként vicces módon szerintem az elkezdésekor a legparásabb a játék, amikor még kevés az életerőd, alig van fegyvered és töltényed. Akkor még nagyon vigyázni kell, de később, amikor már tiszta Megtorló vagy, buli az egész. :D

(Anno, a God of War 1-ben az első pályát megcsináltam legnehezebb fokozaton, nagyon bulis volt. :D Csak épp ehhez a fokozathoz már időmilliomosnak kéne lenni, hogy az egész játékot végigvigye az ember... Csak a hidrával való harc beletelt legalább fél órába... De lehet, hogy egy is volt. ;D )

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3556 Dátum: 2011. November 28. - 20:15:28 »
Már a harmadik küldetést csinálom Adával az első játékában, tényleg jó.
Most a nyílpuskára gyűjtök.:D
Nagyon szépen kiegészítették vele Leon történetét.  ;) A nyílpuska jó. :)

Idézet
Asszem kábé 280 ezer aranynál jártam, amikor Leonnal befejeztem a gamét.
Hát az nagyon jó. Nekem egy megveszekedett petákom se maradt (illetve a 100.000, amit Saddlerért kaptam). Innentől már nagyon gyorsan gyűlik a zsé, mert nem kell költened szó szerint semmire. A fegyvereid maxon vannak, ráadásul annyit érnek, hogy azokból is eladsz kettőt, van újabb 300.000-ed. Vagyis elég 700-ig gyűjteni (vagy addig se). A géppisztoly kiváltja az összes fegyveredet. Én már ezer éve csak azzal megyek, a rakétavetővel, illetve a 3. Shotgunnal, mert azt imádom, ahogy azzal durrantok bele valakinek a képébe.  ;D

Idézet
Hány hónap kellett, hogy ennyiszer átvidd? Mikor kezdted el először a játékot?
Nem emlékszem pontosan, de nem hónap - néhány év. Szerintem 4 éve biztosan megvan már.

Idézet
Egyébként vicces módon szerintem az elkezdésekor a legparásabb a játék, amikor még kevés az életerőd, alig van fegyvered és töltényed. Akkor még nagyon vigyázni kell, de később, amikor már tiszta Megtorló vagy, buli az egész. :D
Épp azért jó újrajátszani, mert annyira más, mint először. Elsőre taktikázni kell, sarokba futni, hogy ne tudjanak körbevenni, folyamatos lövés közben is cserélni a fegyvert ellenségtől függően, a végén alaposan körbejárni minden mozdítható sklúlóért, stb. A végtelen fegyverekkel tényleg Megtorlós: mész és irtasz.  :D

Idézet
(Anno, a God of War 1-ben az első pályát megcsináltam legnehezebb fokozaton, nagyon bulis volt. :D Csak épp ehhez a fokozathoz már időmilliomosnak kéne lenni, hogy az egész játékot végigvigye az ember...
A bátyám végigvitte úgy, de nagyon sokáig tartott. Némely harc 1-1 óra, meg több is. Én ott simán megmaradtam a könnyű fokozatnál, hisz nem a bunyó tetszett benne, hanem a helyszínek, meg  a hangulat (ezért éreztem totál elcseszettnek a 2. részt). Különben most is a GOW van a gépben. A Resident Evil: Zero-t lenyomtam háromszor egymás után, most pihen kicsit. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3557 Dátum: 2011. November 30. - 15:08:38 »
Na végigvittem Adával mindkét plusz játékot. Tök jó volt. ;D Ahogy írtad, valóban nagyon jól kiegészítette az alapsztorit, poén volt. :D Nagyon bejött az is, hogy itt is meg kellett küzdeni a két utolsó főbossal, Krauser visszatérése meglepő fordulat volt. :D Saddlerrel egész más élmény volt így harcolni, hogy nem egy behemót szörny volt. A második plusz játékban (ahol csak 1 pálya van) eléggé megizzadtam Krauserrel.Tetszik, hogy ilyen jól átgondolt és összerakott játékot alkottak a készítők.

Hát az nagyon jó. Nekem egy megveszekedett petákom se maradt (illetve a 100.000, amit Saddlerért kaptam). Innentől már nagyon gyorsan gyűlik a zsé, mert nem kell költened szó szerint semmire.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem a fegyverek még nincsenek maxon. Persze feltuningoltam őket, de csak annyira, hogy a játék vége felé se legyen túl nehéz megbírkózni a szörnyekkel. Plusz, én a játék alatt csak egyszer vettem rakétavetőt. (Igaz, helyette vettem aknavetőt, de azt csak egyszer kellett megvenni.) Na meg minden zegzugba benéztem, hogy hol lehet találni drágakövet vagy pénzt. ;D De tény, hogy a fegyvertuningolásra (meg a táskákra) baromi sok lóvé elment, sokat jelent, hogy másodszorra már nem kell rá költeni. Kíváncsiságból újrakezdtem a játékot Leonnal (poén, hogy van új öltözék), hát szánalmasan gyengék a zombik a játék elején (így, hogy fel vagyok turbózva). :lol:

Idézet
a 3. Shotgunnal, mert azt imádom, ahogy azzal durrantok bele valakinek a képébe.  ;D
Az király. ;D Aztán lehet parázni, hogy kibújik-e valami a helyén. ;D

Idézet
Épp azért jó újrajátszani, mert annyira más, mint először. Elsőre taktikázni kell, sarokba futni, hogy ne tudjanak körbevenni, folyamatos lövés közben is cserélni a fegyvert ellenségtől függően, a végén alaposan körbejárni minden mozdítható sklúlóért, stb.
Na igen, asszem pont ez a taktikázós játékmenet fogott meg igazán a játékban. Így visszagondolva a kedvenc lövöldözős játékaim (pl. Hitman 2) is ilyenek.

Idézet
A bátyám végigvitte úgy, de nagyon sokáig tartott. Némely harc 1-1 óra, meg több is. Én ott simán megmaradtam a könnyű fokozatnál, hisz nem a bunyó tetszett benne, hanem a helyszínek, meg  a hangulat
Fú, az komoly. :D Én is tovább jutottam volna benne, ha lett volna rá elég szabadidőm, de így inkább más játékokat próbáltam ki, amikor volt időm játszani. Nem akartam hónapokig egyetlen játék egyetlen szintjén leragadni (főleg úgy, hogy semmi újat nem mutatott volna a játék). Egyébként a Gow-ból pont azt hiányoltam, ami a Resi 4-ben megvan: Hogyha újrakezded, akkor megaradnak a tuningolt képességeid.
Amúgy a GoW-ban engem is a helyszínek és a hangulat, meg a tökjó történet fogott meg (az átvezető videóktól lehidaltam anno). Alapjában véve szeretem, ha egy játékban gyönyörű és kreatív (esetleg idilli) helyszínek vannak, és nem a "földi rideg valóság", ezért is imádom a Gow pályáit. Pandora temploma pedig az egyik legjobb, leghangulatosabb helyszín, amit valaha videójátékban láttam.

Persze a Resi 4-ben tök jól megcsinálták az élethű pályákat, nagyon szép a grafika is, csak az ilyen lepukkant helyszínek hangulata engem annyira nem nyűgöz le, inkább csak úgy vagyok vele, hogy ez kell a játék nyomasztó atmoszférájához.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #3558 Dátum: 2011. November 30. - 18:45:59 »
A második plusz játékban (ahol csak 1 pálya van) eléggé megizzadtam Krauserrel
Ne is mondd. Már vagy háromszor eljutottam odáig, mire először le tudtam őt győzni ott. :)
Idézet
Na meg minden zegzugba benéztem, hogy hol lehet találni drágakövet vagy pénzt.
Na ebben meg fogsz lepődni később, mert én még a 20. játék után is találtam olyan helyet, amit addig kihagytam. Legutóbb épp a játék elején, amikor feljövünk az alagútból a templom felé, egyből van két fa ia, aminek a tetején madárfészek van. Az egyikben rifle lőszer van, a másikban zsé. Visszafelé a sötétben megint más.
Olyan jó kis trükköket találtam ki az 51 során, ami tök érdekessé teszi a játékot. Például, ha az elején a falusiak elől felszaladsz a toronyba, és nem jössz le, alád gyújtják a tornyot. :) Ha viszont visszafelé jössz a faluba, a csajt felviheted oda, akkor nem kell vigyázni rá is (persze, ha az extra ruhából a 2-est választod, akkor a lány páncélban lesz, vagyis tök sérthetetlen  :D), viszont, amíg el nem intézed a rosszfiúkat, és érte nem mész, végig a nevedet fogja kiáltozni. :) És még van egy csomó kis apróság. :)
Idézet
Kíváncsiságból újrakezdtem a játékot Leonnal (poén, hogy van új öltözék), hát szánalmasan gyengék a zombik a játék elején (így, hogy fel vagyok turbózva). :lol:
Most élvezhető igazán a Shotgun ereje!!  :D

Idézet
Egyébként a Gow-ból pont azt hiányoltam, ami a Resi 4-ben megvan: Hogyha újrakezded, akkor megaradnak a tuningolt képességeid.
Igen, az nekem is hiányzik belőle. Tök jó szinte viszed magad, de kezdheted elölről. Jut eszembe, a GOW is olyan, hogy harmadszorra is találtam benne olyan áttörhető, eldugott helyeket, ahol találtam ládákat. :)
Idézet
Pandora temploma pedig az egyik legjobb, leghangulatosabb helyszín, amit valaha videójátékban láttam.
Tényleg elképesztően gyönyörű az egész játék minden helyszíne. Ez az ókori görög színtér telitalálat
volt.
Idézet
Persze a Resi 4-ben tök jól megcsinálták az élethű pályákat, nagyon szép a grafika is, csak az ilyen lepukkant helyszínek hangulata engem annyira nem nyűgöz le, inkább csak úgy vagyok vele, hogy ez kell a játék nyomasztó atmoszférájához.
Lepukkant? A Kastély baromi szép volt. Ugyanolyan hangulatos, mint a GOW némely része, a középkori lovagi berendezéssel. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #3559 Dátum: 2011. November 30. - 20:35:13 »
Ne is mondd. Már vagy háromszor eljutottam odáig, mire először le tudtam őt győzni ott. :)
Hát nekem sikerült egy végigjátszás alatt legyőznöm őt, de marha sokszor nekimentem... Kínomban már  vissza is sétáltam pár termet, hogy találjak még lőszert és életerőt (végül 6 adag gyógyító cucc volt nálam). Úgy voltam vele, hogy "B*ssza meg, ki kell nyírnom, nem akarom elölről kezdeni az egész küldetést!" ;D

Idézet
Na ebben meg fogsz lepődni később, mert én még a 20. játék után is találtam olyan helyet, amit addig kihagytam. Legutóbb épp a játék elején, amikor feljövünk az alagútból a templom felé, egyből van két fa ia, aminek a tetején madárfészek van. Az egyikben rifle lőszer van, a másikban zsé. Visszafelé a sötétben megint más.
Ja, én is skubizom a fákat, hogy hol van madárfészek. :D

Idézet
Olyan jó kis trükköket találtam ki az 51 során, ami tök érdekessé teszi a játékot. Például, ha az elején a falusiak elől felszaladsz a toronyba, és nem jössz le, alád gyújtják a tornyot. :)
Ne már, ez tök poén! ;D Ki fogom próbálni. ;D Amikor kipróbáltam az időre menő minijátékot, ott tapasztaltam ilyesmit, de ott asszem dinamitot dobáltak fel a toronyba.

Idézet
Ha viszont visszafelé jössz a faluba, a csajt felviheted oda, akkor nem kell vigyázni rá is (persze, ha az extra ruhából a 2-est választod, akkor a lány páncélban lesz, vagyis tök sérthetetlen  :D), viszont, amíg el nem intézed a rosszfiúkat, és érte nem mész, végig a nevedet fogja kiáltozni. :)
Sérthetetlen lesz a csaj? :oh: Mondjuk túl gyakran eddig se sérült meg, mert mindig én mentem előre helyette, benyaltam a pofonokat. :hehe: A 2-es extra ruha az a rendőrös ruci ugye? Mert a rendőr szerkót választottam.
Egyébként a toronyba nem vittem fel a csajt, csupán beállítottam a torony aljába, a boltíven belülre, és ott már nem vették őt észre a zombik. :)

Idézet
Most élvezhető igazán a Shotgun ereje!!  :D
Hehe. :D Bár az elején még két késvágástól is meghalnak ahogy látom. ;D Amúgy újrakezdéskor egyelőre még csak az első mentési pontig mentem. Lóvém meg fegyverem sok van, de bezzeg töltényem alig maradt, Saddlerre majdnem az összes ráment. :hehe:

Idézet
Igen, az nekem is hiányzik belőle. Tök jó szinte viszed magad, de kezdheted elölről. Jut eszembe, a GOW is olyan, hogy harmadszorra is találtam benne olyan áttörhető, eldugott helyeket, ahol találtam ládákat. :)
Hát azt már nem tudom, hogy ott mennyit találtam meg a rejtett ládákból. Viszont a GoW 2-ben lehet találni 6 különleges urnát amiket a játék menüjében aktiválva a következő képességeket adják újrajátszáskor:

Urn Power Effects

Urn of Gaia: Red Orbs are worth ten times more than normal.
Urn of the Gorgons: Hitting an enemy with a weapon turns them to stone.
Urn of Olympus: Infinite magic.
Urn of Prometheus: Infinite Rage of the Titans.
Urn of the Fates: Combo time is lengthened, giving you more time to string moves together.
Urn of Poseidon: 'Crono’s Rage' is swapped with 'Poseidon’s Rage.'

Idézet
Lepukkant? A Kastély baromi szép volt. Ugyanolyan hangulatos, mint a GOW némely része, a középkori lovagi berendezéssel. :)
Ja, bocsi, a kastélyt akartam említeni, mint kivételt, az tényleg szép. A három terület közül a kastély tetszett a legjobban. :) Főleg azt a termet bírtam benne, ami valami lávás barlangból volt kialakítva, nagy tűzfújó sárkány(vagy ló?)szobrokkal, és a terem végén volt a kincs, amit meg lehetett szerezni. Ott tisztára Indiana Jonesnak éreztem magam. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.