Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656933 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4000 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 21:52:38 »
Akkor kihagytad a 4-es részt. Külön játszható karakter lett, és ez volt az alapfelszerelése.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4001 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 22:01:14 »
Azt majd egyszer pótolom, mert az még jó játéknak tűnik... a menet közben vásárolható végtelenített rakétavetőanyámkínja és a háromszáz kilónyi felszerelést engedélyező varázstáska ellenére. De már az RE5 gameplay videóinál is nem arra gondoltam, hogy ez egy Resident Evil, hanem hogy a Capcom visszahülyítette az egészet a Call of Dutynál leragadt tömegek szintjére, és most azzal próbálkoznak, hogy egy kis Gears of War-szerű taktikázással elhitethetik, mennyire komoly lett. Csak az a baj, hogy szerintem ez olyanoknál, akik már elmúltak 25 évesek és játszottak ezzel a szériával, nem nagyon fog bejönni. (Tudjátok, ez volt az a játék, ahol ha megláttál egy marha nagy zombit, akkor az volt az első gondolatod, hogy jesszusomjóanyámmmerrelehetittelmenekülnitejóégezmindjártkinyírááááááááá, és nem az, hogy előkapom az alapból végtelen lőszerű kis pisztolyomat vagy a frissen vásárolt bazookát és kinyírom a mögötte érkező tizenhét másikkal együtt, majd kivárom azt a kemény tíz másodpercet, amíg automatikusan visszatöltődik az életerőm.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4002 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 22:23:06 »
Azt majd egyszer pótolom, mert az még jó játéknak tűnik...
Most már úgyszólván mindegyiket többször is végigjátszottam, és vallom, hogy magasan a legjobb az összes közül.  ;)
Idézet
a háromszáz kilónyi felszerelést engedélyező varázstáska ellenére.
Hát, jobb mint az addigi varázsládika.  ;D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #4003 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 00:44:14 »
Wow. Resident Prince of Evil Persia.
True. :D

(Tényleg ennyire nem lehet konzollal célozni egér vagy fénypisztoly nélkül?)
Tényleg.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4004 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 01:25:38 »
Jaja, az fps játékok sem a konzolok erőssége. Bár a Black c. fps irányítását egész jól sikerült eltalálni, játszható lett. Amúgy gyakorlás és megszokás kérdése is valamilyen szinten, de egyértelmű, hogy fps-eket (meg stratégiai játékokat) egérrel a legkényelmesebb irányítani. Viszont a többi játékzsánerhez meg annyira jó a kontroller, és annyira megszoktam, hogy már tiszta fura, ha nagynéha pc-n játszom és egér + bill kombóval kell irányítani. :D

Egyébként nemrég vittem végig az Onimusha 3-at ps2-n, zseniális játék lett ez is. És az előző részekkel ellentétben végre analóg karral is lehet irányítani a karakter mozgását, úgyhogy végre teljesen kényelmes. ;D A sztori a korábbi részekhez képest egy kis időutazással van megbolondítva, így két idősíkon játszódik a sztori (és így kerül a képbe Jean Reno karaktere. :D ), ami eleinte furcsa volt, de idővel megszoktam. Ráadásul a pályák ötletesek, a pályatervezés többször is kihasználja az időutazás elemeit (azaz, ha a múltban megváltoztatsz valamit az adott pályán, az kihat a pálya jelen állapotára).
Összességében a játék baromi jó, az intro videója meg fenomenális. :oh:

A RE4 pedig tényleg baromi jó, engem is megfogott, pedig nem nagyon ismertem előtte a szériát. Érdemes kipróbálnod, Gaby.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4005 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 11:25:08 »
Talgaby, mikor is jött ki a resident evil 4, 2005-ben. Azzal mondta ki végleg a Capcom, hogy kössz a régi rajongóink már "nem tartanak el minket" (=nem adnak elég nagy profitot), nyitunk nagyobb rétegek felé. és te még mindig itt tartassz, hogy jajj nem fog tetszeni a régieknek?
Magasról fosnak a fejetekre, már 7 éve, eddig is tudtad nem?
Egyébként én mélypontnak sokkal inkább tartom a DLC hosszúságú resi 3-at, meg a fénypisztolyos Survivorokat, és Dead Aimeket, mint azt ami most megy.
Amúgy ez első látásra úgy tűnik, hogy sikeres lesz. Séma változatlan, viszont sok alternatív tartalom. Ölj Zombiként és miegymás. DLC gyárat sejtek. Mindegy, mint már korábban kiifejtettem, én már túlléptem ezeken. Nem várom el, hogy ugyanazt kapjam mint régen, és azt se, hogy ugyanazt játszam végig újra és újra. Nagyon sok feltörekvő új csapat van, egyedi ötletekkel, amivel érdemes foglalkoznom + sok régi kihagyott klasszikus. Hol nem sz*rom le, hogy mi van a Resident Evil 21, meg Silent Hill 13 kaliberű címekkel?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4006 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 17:48:55 »
Amúgy valóban logikus lépés tőlük a szélesebb rétegek felé nyitni, és a jelek szerint jól is csinálják, mert pl én sem játszottam soha az előző részekkel, de a Resi 4 annyira megfogott, hogy ha valamikor lesz lehetőségem, akkor ki fogom próbálni a további részeket is majd, mert ez az irányvonal tetszik. Ha az új részek is legalább ilyen jók, akkor biztos tetszeni fognak.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4007 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 17:58:13 »
Hát addigra már bőven lerágott csont volt, úgyhogy nagyon ráfért az újítás, az tuti. A Resi 4-ig már 12 Resident evil gamma jött ki.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4008 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 23:30:17 »
Az nem gyenge. Mondjuk a Dead Aim megvan nekem is, az tényleg elég kaki próbálkozás volt. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4009 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 08:21:46 »
mikor is jött ki a resident evil 4, 2005-ben. Azzal mondta ki végleg a Capcom, hogy kössz a régi rajongóink már "nem tartanak el minket" (=nem adnak elég nagy profitot), nyitunk nagyobb rétegek felé. és te még mindig itt tartassz, hogy jajj nem fog tetszeni a régieknek?
Magasról fosnak a fejetekre, már 7 éve, eddig is tudtad nem?
A fentibe RE helyett tegyél be egy Terminátor franchise-t, és jelents ki nekem, hogy így is egyetértesz a T3, de főleg a T4 kapcsán a leírt mondataiddal. Ha teljes mértékben és a legkisebb ellenvetés nélkül, akkor valóban elismerem, hogy megnyerhetetlen küzdelmet vívok.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4010 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 09:33:53 »
Resident Evil 12 rész a váltás elött, Terminator 2 rész. Ez egy alapvető különbség.
Mint mondtam számomra már réges rég lerágott csont volt a resi a váltás elött.
És igen, a T3 után, mikor már 3-adszorra mesélik el nagy vonalakban ugyanazt a történetet, nagyon időszerű volt a T4-es váltás. Sajnos ettől függetlenül egy kalap kaki lett a film.
Egyébként az a véleményemtől független, hogy megnyerhetetlen küzdelmet vívsz, sőt nem is vívsz semmilyen küzdelmet, mert azzal, hogy nekünk elmondod a véleményed, nem változtat semmin. A legértelmesebb, amit tehetsz, hogy belátod, hogy annak amit szerettél már vége, és nem foglalkozol vele. Nyilván én is túl vagyok ezen Silent Hill, Devil May Cry, és sok más dolog kapcsán.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 04. - 09:59:42 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4011 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 16:41:44 »
Ja, a T4-es váltás valóban időszerű volt, és jól is elsülhetett volna, ha nem ilyen béna rendezőt és forgatókönyvírót kap a film.

Todd, azt hittem a DMC-t még mindig szereted.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4012 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 08:39:31 »
Akkor a Resi Terminator probléma pont fordított, mivel tg-nek az új Resik koncepciója nem jön be, de a kivitelezésük első osztályú (a Resi 4-5 tökéletes akciójátékok voltak, minden téren), míg a T esetében az elképzelés jó volt, csak a kivitelezés lett kaki.

Alapvetően még mindkét játékot szeretem, csak már nem vagyok úgy belelkesülve rájuk, mint régen. Mindkettő eljutott már arra a szintre, hogy a régi koncepciót kukába dobták, és valami teljesen újat csináltak (DMC esetében csinálnak) a helyette. De se pro se kontra egyik se hoz lázba. Nem is okádom tele a fórumokat, hogy "MIÉÉÉÉÉÉRT!!! a régi Dantét akarom!", és nem is várom tűkön ülve a megjelenést. Majd ha olcsóbb lesz, teszek vele egy próbát, és függetlenül a régi dolgoktól, értékelem. Ugyanez igaz az új Tomb Raiderre is (ami viszont kifejezetten tetszik), és az új God of warra (ami ellenben totál hagyományos gownak tűnik, viszont olyat már sokat láttunk), meg Dead Space-re. A felmelegített dolgok helyett most a némiképp újszerűbbek érdekelnek.
Most az olyan dolgok érdekelnek, mint a Last Guardian, vagy a Beyond, meg be kéne már szereznem az Arkham City-t.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4013 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 16:30:36 »
A Last Guardian-re én is kiváncsi lennék. De tök örülnék egy tényleges SOTC folytatásnak is. Új és még több szörnnyel. :D
Ha egyszer lesz gépem, a GOW 3 lesz az egyik első játék, amit beszerzek rá (meg az új MK). :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4014 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 19:40:34 »
Nem rossz a GOW3, de nem is eget rengető. Pörgős, az jó benne, de mintha sokkal távolabbról látszódna a főhősünk, vagyis a bunyók majdnem egysíkúak benne.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Videojátékok
« Válasz #4015 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 19:55:12 »
na ezt ide akartam neked Tom Fireheart.



ezt ajánlom még komoly játéknak tűnik :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4016 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 20:06:32 »
A Naughty Dog az Uncharted (tényleg Kaine, azt próbáltad már? nekem nagyon bejött) után teremt még egy élvonalbeli ÚÚÚÚJJJ (rohadt rike ez manapság) címet! Erre érdemes lesz odafigyelni

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4017 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 20:12:23 »
Nem, miféle játék?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4018 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 20:22:59 »
na ezt ide akartam neked Tom Fireheart.
Nagyon faja videó, köszi! :D Ígéretes játéknak tűnik. Baromi jó a karakterek mozgása, a grafikáról nem is beszélve. Mivel én PS2-es grafikákhoz vagyok szokva, néha megdöbbenek hogy mit tudnak az új játékok. :D
Nem rossz a GOW3, de nem is eget rengető. Pörgős, az jó benne, de mintha sokkal távolabbról látszódna a főhősünk, vagyis a bunyók majdnem egysíkúak benne.
Ha az előző két rész színvonalát eléri, akkor már elégedett leszek vele. :) Egyszer volt alkalmam kipróbálni, láttam a játék elejét, már attól is lehidaltam. ;D
Az Unchartedről én is hallottam, mindenhol dícsérik. Bár nem tudom pontosan milyen a játék, én olyan Indiana Jones-szerűségnek képzelem.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4019 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 20:33:03 »
Akció/Kalandjáték. Egy Drake nevű kincsvadászról/zsoldosról szól, ez önmagában nem újszerű, a kivitelezés az ami naggyá teszi. Ngyjából a most divatos játékok irányítását ötvözi így vannak benne akcióorientált részek (Resis vállfölötti nézetből, vagy Gears of War szerű fedezékrendszerből írthatjuk az ellent), és egy kevés Tomb Raiderhez hasonló ugra bugra, és pár rejtvény. Mindez pazar grafikával, és hangulatos, szórakoztató történettel.
A részek mind önállóak, külön külön is nyugodtan játszhatók, így akár a 2. 3.-al is kezdheted. Én eddig az első 2-t vittem végig, de mindkettő nagyon tetszett (főleg a 2.).



Épp nincs hang ezen a gépen amin írok, úgyhogy remélem, nem valami humoroskodó f*szsággal teleokádott gameplayt nyomok be neked.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 05. - 20:37:30 írta Todd »