Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656921 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4080 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 13:46:07 »
Elég régen volt már az Kaine. Japánban majdnem 8 éve jelent meg.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4081 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 14:40:22 »
Na de 8 év alatt sem adtak ki rá annyi normális játékot, hogy igazán népszerűvé váljon. Erre most kezdik elölről, a nulláról?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4082 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 15:15:51 »
Muszáj. A Nintendo enyhén szólva hülyére veri őket abban a részlegben.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4083 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 19:53:58 »
Na de 8 év alatt sem adtak ki rá annyi normális játékot, hogy igazán népszerűvé váljon.
Szerintem minden nagy Playstation címnek volt PSP verziója. God of war, Metal Gear Solid, Tomb Raider, Silent Hill, Resistance, Killzone, Grand Theft Auto és még hosszasan sorolhatnám. Ettől többet nem tudom, hogyan tehettek volna (vagyis tudom, fele ennyibe kellett volna hogy kerüljön a konzol).
Idézet
Erre most kezdik elölről, a nulláról?
Kiadnak egy új konzolt, ez miért elölről nulláról kezdés?
Amúgy én értem, hogy miért ebbe az irányba csápolnak. Szeretnének egy olyan vasat kifejleszteni, ami tudja azt amit a nagygépes konzolok, így akár otthon HD TV-n is használhatod + hordozható. Más, hogy a többség csak a hordozható verzió lehetőségeit nézi, és így egy sokkal gyengébb, de olcsóbb DS jobban kell neki, mivel vonaton nézve nem kiugró a különbség.
Egyébként én is hülye lennék egy ilyen méreg drága cuccal buszon játszani.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4084 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 21:01:12 »
Idézet
Szeretnének egy olyan vasat kifejleszteni, ami tudja azt amit a nagygépes konzolok, így akár otthon HD TV-n is használhatod + hordozható.
Azt OnLive-nak hívják, és amint elterjed a 4G, gyakorlatilag teljesen hordozható lesz a lefedett területeken, mert már rég van telefonos és tabletes kliens. Ráadásul lehet, az előfizetéses megoldással is olcsóbb lenne, mint egy Vita... akármilyen távon.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4085 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 21:14:55 »
Erről eddig még nem hallottam, de utánanézve egyáltalán nem tűnik rossz kezdeményezésnek.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4086 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 22:46:41 »
OnLive-nak hívják
Nem múlt héten mentek csődbe?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4087 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 23:09:37 »
Szerintem minden nagy Playstation címnek volt PSP verziója. God of war, Metal Gear Solid, Tomb Raider, Silent Hill, Resistance, Killzone, Grand Theft Auto és még hosszasan sorolhatnám.
Volt, csak éppen egyik sem olyan volt, amivel ilyen piciben érdemes lett volna játszani, hiszen ezek többnyire látványos játékok. Ilyen kézi konzolra valami jóval egyszerűbbeket kellett volna kihozni.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #4088 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 05:30:43 »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4089 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 11:07:21 »
Szeretnének egy olyan vasat kifejleszteni, ami tudja azt amit a nagygépes konzolok, így akár otthon HD TV-n is használhatod + hordozható.
Szerintem ebben az a hülyeség, hogy a két típusnak más a célközönsége. Ha valaki otthon HD-tv-n nagyképernyőn szereti élvezni a játékokat, az asztali konzolt vesz. Aki meg vonaton/villamoson/suliban akar játszani és szereti a kis képrenyős megoldást, az kézi kütyüt vesz. Jó, persze vannak átfedések, mert van aki mindkettőt szereti, meg a hardcore gamerek megveszik a kézikütyüt is hogy a kedvenc sorozataikkal azon is játszhassanak. De mindkét konzoltípusnak megvan a maga funkciója és előnye. Én pl. szeretek tv-n, nagyképernyőn játszani (úgymond ha már játszom, akkor kényelmes formában, élvezetes látvánnyal akarok játszani), viszont a kisképernyőt nem igazán szeretem, és nem vagyok annyira játékbolond, hogy tömegközlekedés közben vagy akárhol máshol játsszak.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4090 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 14:11:23 »
Szerintem is ez a fő probléma ezzel, és ezért sikeresebbek a Nintendó cuccai, annak ellenére, hogy nagyon gagyinak tűnnek a Sonyéhoz viszonyítva.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #4091 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 14:28:35 »
De jóó, a minap megrendeltem a Transformers új részét, elvben 29.-én kellene megjelennie, arra is "készültem", hogy majd szerdától várom, erre most kaptam egy mailt, hogy a konzolok szervize megkapta és már holnap küldik is... :oh:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #4092 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 15:38:55 »
Én azon gondolkodtam, mennyire veszik át a kézi konzolok szerepét a smartphone-ok. :headscratch: Illetve, egyáltalán mennyire fedi egymást a két terület. Egy konzolba is simán építhetnél gsm-modult, például. Én személy szerint szeretek telefonon játszani, és pont a napokban töltöttem le egy olyan játékot, ami simán van konzoljáték szintű. :)

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Videojátékok
« Válasz #4093 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 15:54:44 »
nekem volt pspm.
életetem egyik legjobb vételének tartom ha utazol meg végképp én meg utaztam, de szerintem nagyon jól összerakott volt. megfelelt minden célomnak, a játékok is évezhetők voltak, és sokáig bírta azért nem kevés év telt el h leváltotta a vita (de közben megjelent más fajtája is de akkor is az eredeti psp vitte a pálmát(mármint nem a fatra godnolok hanem a koncepcióra)

szóval én több mint 100% megvoltam vele elégedve, vitát meg nézegettem ha lemegy az ára akkor az is jó lesz szerintem, jó mondjuk az nagyobb de annak is jön a slim változata és...

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #4094 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 19:23:13 »
De jóó, a minap megrendeltem a Transformers új részét, elvben 29.-én kellene megjelennie, arra is "készültem", hogy majd szerdától várom, erre most kaptam egy mailt, hogy a konzolok szervize megkapta és már holnap küldik is... :oh:
Ugye.  ;)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4095 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 21:37:29 »
Én letöltöttem a demoját, de nem fogott meg annyira. Technikailag totál rendben van, sőt nagyon pofás a cucc, viszont nem tudok azonosulni ezekkel a karakterekkel.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #4096 Dátum: 2012. Augusztus 29. - 15:28:00 »
Ötletes trailer.Főleg a zene miatt.  ;D

 :tujau: :violent: :box:

Ezek a CE egyre durvábbak. Most a CoD: Black Ops 2 van soron.


Az első (Hardened Edition) 80 $. A második (Care Package) CSAK 100 $ több, vagyis 180 $ :smcents:
Mindenki eldöntheti,megéri e.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 29. - 16:38:51 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4097 Dátum: 2012. Augusztus 29. - 21:37:14 »
Most fejeztem be a Silent Hill: Origins lemezt (talán nyolcadszorra?). Minden elérhető cuccot elértem, egyet kivéve: amikor ököllel kell megölni a szörnyek több, mint a felét. Todd, te mintha azt mondtad volna, hogy megvolt az is? Nemrég fejeztem be a Resident Evil 4-et 62-edszerre!  ;D A világ leghangulatosabb játéka lett számomra. A sima játékokon kívül vannak benne rekordjaim speed runban, ellenség pusztításban (nagyon nehéz, de egyszer megcsináltam 1000 fölötti számot), illetve, hogy úgy csinálni végig, hogy minél kevesebb ellenséget ölj meg közben (ez elég stresszes). :)
Next: Uncharted.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4098 Dátum: 2012. Augusztus 29. - 22:54:18 »
Nemrég fejeztem be a Resident Evil 4-et 62-edszerre!  ;D
Úristen... :o :worship:
Én a 3. végigjátszásnál félbehagytam. :hehe: Ráadásul egy szerencsétlen malőr folytán teljesen törlődött az egyik memóriakártyám, így elvesztek a RE4 mentések is...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4099 Dátum: 2012. Augusztus 29. - 23:20:42 »
Akkor nem csoda, hogy félbehagytad. Nagyon nem könnyű végigcsinálni elsőre, ha elölről kell kezdeni, az gáz. Bár én már háromszor kezdtem tök elölről hardon, csak a poén kedvéért. :)
Már a 2. játék végén meg lehet venni az első végtelen fegyvert, onnantól gyerekjáték lesz a game nagy része.  ;) :)