Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656962 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4120 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 09:47:28 »
Tízperces gameplay videó teljes másfél perc valódi játékmenettel - amiből végül is ki nem derül semmi - és nyolc perc elég látványosan előre renderelt videóval. Imádom a marketingeseket... :D
Annyi kétségtelenül kiderült, hogy a politikai összeesküvéses szálat tényleg a végtelenségig lehet bonyolítani. Fura, hogy az EA is ezzel nyomul a Modern Warfare-ben, az UbiSoft lassan Tom Clancy házi kiadójává válik... megint jól felkapták ezeket.
Az EA-nek már az MGS1 óta a hogyan utánozzuk le a Metal Gear történetvezetését, és lopjunk belőle új ötleteket 5-6 év távlatából az irányelve. Egyébkélnt mivel az MGS-nek már több mellékszála is van a fő történet mellett, így valóban lehet nyomni a végtelenségig.
Ugye ez most a multban játszódó MGS 3, majd későbbi Portable Ops, és Peace Walker folytatása volt (az a 60-as évek volt, Big Boss kora alapján ezt úgy a 90-es évekre tenném), ami persze annyiból fura, hogy a korábbi 2 cím már látszólag totál kitöltötte az MGS 3 és az MGS 1 közötti rést, arról nem is beszélve, hogy amennyiben a 25 évvel ezelőtti Metal Gear 1, és 2 még mindig a sorozat része, akkor azoknak is itt kéne valahol lejátszódni (ezek már rohadtúl megérnének egy remake-et).
+ folytatják a Risingal a Raidenes melléktörténetet is. De egyelőre a két cím alapján messze ez tűnik az igazibb Metal Gearnek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4121 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 10:10:04 »
Az MGS-nél nem arról volt szó, hogy már a harmadik rész környékén nem igazán volt értelmesen kibogozható a sztori? Mert amikor én még elolvastam, amit összeszedtek, az az MGS2-ig tudta egy szép szálra felfűzni, utána már én, hogy őszinte legyek, kívülről nem tudtam követni. Mondjuk az se segít, hogy egyes szálak mennek már vagy a világháború óta, szervezetek tűnnek fel a másik szervezetek mögött, legmagasabb szintű kavarások... lassan Clancy is szerintem azt mondaná, hogy oké, itt már belehülyültem valahol. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4122 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 10:49:16 »
Todd, csak én érzem úgy, hogy a Resident Evil 5 egy totál lenyúlása ennek az Unchartednek? A törött létrán felsegítés, a jetski, a maja világ, a gyűjthető törzsi cuccok, meg még számtalan egyebet találtam, amiben egyeztek, és az UC volt előbb.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4123 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 13:34:45 »
Az MGS-nél nem arról volt szó, hogy már a harmadik rész környékén nem igazán volt értelmesen kibogozható a sztori?
A 3 a többi résztől totál független volt, így az nem kavart semmit. A 2-ben viszont annyi agyament f*szság volt, hogy a 4-re mindenképpen szükség volt, hogy az ottani történetet helyre tegyék (retconolni kellett durván). És ez egész jól is ment nekik.
Szerintem most ott fog beütni a sz*r, hogy már lesz nem Hideo Kojima által írt MG is.
Todd, csak én érzem úgy, hogy a Resident Evil 5 egy totál lenyúlása ennek az Unchartednek? A törött létrán felsegítés, a jetski, a maja világ, a gyűjthető törzsi cuccok, meg még számtalan egyebet találtam, amiben egyeztek, és az UC volt előbb.
Erre még így nem gondoltam, de a két éves kiadási eltérés miatt nem elképzelhetetlen. Sőt, határozottan valószínűnek tűnik.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 03. - 13:44:18 írta Todd »

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Videojátékok
« Válasz #4124 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 17:06:40 »
Nekem amúgy bejött a Pókember 3 játékban, hogy nem mindig tudtál hálóhintázni, pl:ha magasabban voltál mint a ház ahova hálót akartál lőni.

Ami nagyon tetszett az vol, hogy láttad hova lövöd a hálót. ;)

Persze, nekem is teljesen bejön, imádom, csak azt mondom, hogy itt nem látod, hogy hova lövöd, csak a házakhoz képest tudod a levegőbe kilőni a hálót. Tehát, ott se tudsz az alacsony házak mellett magasan hintázni.
Nekem mondjuk abban ezek az ügyességi feladatok nem jöttek be, hogy tekerd a csavart, meg a bombában az áram útvonalát jelöld ki, stb. Ezek nem nyerték el a tetszésemet, ellenben a sandbox igen.
SD. EJC.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Videojátékok
« Válasz #4125 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 17:15:53 »
Az amikor kigyullad a kastély ? Az egy kicsit tényleg kemény.
Arra már nem is emlékszem. Most éppen mutánsokkal harcolok. :)
Idézet
a Shattered Dimensions óta imádom ezt, hogy lehet lopakodni.
Hogy verted meg a 2099-es Vészmanót az első csatánál? Nekem nem megy.  :-\

Megmondom őszintén, hogy gondolkoztam, és elfelejtettem, hogy hogyan is volt, ezért itt a videó.
http://www.youtube.com/watch?v=P4Shv_pYKtk
A lényege az volt, hogy amikor kifárad, akkor leszáll, akkor kell kiütni, amíg földön van, majd ugye dobálja rád a bombáit, és egyszer kell elkapni a pillanatot, hogy a hálót rálőni, és visszadobni rá. Ezt kell ugye annyiszor megcsinálni, amíg le nem megy az élete, ja és persze addig életben maradni, és ki bírni a röhögését meg a szövegelését.
SD. EJC.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #4126 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 19:06:33 »
Ahány ország annyi fajta RE6 CE.Sorrend:Spanyolország,Skandinávia,Anglia.Japán,Magyarország.





A Japán változatról még annyit,hogy ez már nem CE (Collectors Edition) hanem PE (Premium Edition).Csak 5000 darabot készítenek belőle. Átszámítva kb. 300.000 HUF. Ezrét kapsz egy 'sima" kiadású játékot, 4db táblagép(Ipad) tokot (Egy Chris verzió, egy Leon verzió, a Jake verzió, és egy 'Secret" verzió.  valamint Leon kabátjának a replikáját.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 03. - 19:18:21 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4127 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 19:27:04 »
Még meg se jelent, de már reflexből 3 DLC a gyűjtői változathoz. Imádnivaló.
És 105.000 jen? :o Nem csodálom, hogy ilyen kevés készül belőle.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #4128 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 19:00:03 »
Kibővített 15 perces gameplay a Last of Us stuff-bol.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4129 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 19:23:57 »
Még meg se jelent, de már reflexből 3 DLC a gyűjtői változathoz. Imádnivaló.
És 105.000 jen? :o Nem csodálom, hogy ilyen kevés készül belőle.
Nagyon rá akarnak menni erre a hú de nagy epic final rész hangulatra. Kár, hogy ezt már 10 éve senki se hiszi el (a nemrég szóba került MGS-nek pl. már 3 utolsó része van).

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Videojátékok
« Válasz #4130 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 19:34:17 »
Az a Leon replika kabát nagyon kéne :brow:
Tejet kérek! Csokisat!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4131 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 20:19:27 »
Ilyet bárhol kapni. Bátyám vett is magának.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4132 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 21:04:20 »
Ráadásul a japánok átlagos testmagasságát figyelembe véve jobban is járnál, ha külön rendelnéd, mert akkor sanszos, hogy tényleg rád fér. :)
Nagyon rá akarnak menni erre a hú de nagy epic final rész hangulatra.
Jaj, ugyan már. A Code: Veronica is eredetileg az volt. Maximum a mostani trilógiát zárják le, aztán kitalálnak megint másik fajta zombikat.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #4133 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 21:40:28 »
Ilyet bárhol kapni. Bátyám vett is magának.

Ez nem a RE4 kabátja ? Morbius sztem erre gondol.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4134 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 21:58:50 »
Erre a nájlon dzsekire? Akkor se venném fel, ha fizetnének érte...

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Videojátékok
« Válasz #4135 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 23:06:40 »
Nájlon? Nekem bőrnek tűnik, mindegy tetszik. Már csak egy sörétes puska kell, és tiszta RE feeling :)
Tejet kérek! Csokisat!

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #4136 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 01:20:25 »
Nájlon? Nekem bőrnek tűnik
Műbőr. :) A valódi bőr nem csillog így (ha úgy mondom, hogy mások a spekuláris tulajdonságai, akkor profibban hangzik? ;)), a poliuretán viszont igen.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4137 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 09:28:26 »
Egyébként ez visszatérő agymenés, hogy videójáték rucik replika verzióját ami a játékban jól láthatóan bőr gagyi műanyagból csinálnak meg. De miért, így olcsóbb, vagy a rajongók úgyis megveszik, jó lesz nekik így is, aztán rohadjanak bele.
Pl. a Silent Hill 2-ből James dzsekije, szerintem ez nem ilyen volt, inkább ilyen.
De a Devil May Cry-os Dante kabáttól is cifra fosást kaptam. Mondjuk ezt akkor se venném fel, ha bőrből készült volna...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 06. - 09:33:52 írta Todd »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #4138 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 12:47:11 »
De miért, így olcsóbb, vagy a rajongók úgyis megveszik, jó lesz nekik így is, aztán rohadjanak bele.
Olcsóbb. Rengeteggel. Egy poliuretán kabátot párezer forintért kapsz, egy valódi bőr meg ennek a sokszorosa. Sztem ez az usa-ban is hasonló arányokban lehet. A rajongók elég nagy része meg valószínűleg így is megveszi.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4139 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 13:14:22 »
Úgy érzem, hogy ennyi pénzért amennyibe egy ilyen kerül már jó minőséget is elvárhatnék.