Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656911 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5400 Dátum: 2014. Január 08. - 22:11:16 »
Ha annyira kell, megveszem majd a kontrollert hozzá, de mivel nem kötelező el fogok maradni a bill+egér játékosoktól. Mindegy, azt megveszem, átváltok a big picture módba és megvan a steam machine-om. A gamepaden kívül már most meg is van a gépem.  ;)
Igen, pont ez a koncepcio: akinek keszen, dobozosan kell, az megveszi ugy, mas meg osszerakhatja maganak, ha akarja.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #5401 Dátum: 2014. Január 08. - 23:33:31 »
És, akkor:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5402 Dátum: 2014. Január 09. - 08:33:30 »
Amirol en lattam videot, az egy touchpad-szeru mukodes volt, ami valoban sokkal jobb a tobbi kontrollernel. Egerrel persze meg mindig hatekonyabb, de aki konzolon szeretne jatszani, azoknak az nem opcio.
Ezt az egér hatékonyabb témát mondjuk nem teljesen értem. Nem tudnak egy rohadt USB-s egeret csatlakoztatni a PS3-hoz, akik azzal akarnak játszani?? Az FPS-ek egy része gyárilag támogatja, de ha vesz egy Eagle Eye Convertert, akkor minden játékot játszhat vele.
http://www.amazon.com/Eagle-Mouse-Keyboard-Converter-Playstation-3/dp/B0040UAYI4?tag=vglnk-c918-20
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 09. - 08:44:43 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5403 Dátum: 2014. Január 09. - 08:49:42 »
Hm… egér plusz konzolos célzásrásegítés… elég komoly előny lehet online ereszdelahajam alatt.
Bár hogy miért akarna ilyen felállásban bárki a konzolos változattal játszani egy FPS-t és malmozni a hatszoros töltési idő alatt, az már komolyabb rejtély lehet.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5404 Dátum: 2014. Január 09. - 09:02:34 »
Hm… egér plusz konzolos célzásrásegítés… elég komoly előny lehet online ereszdelahajam alatt.
Vicces, hogy én arra gondoltam, hogy úgyis ki lehet kapcsolni a rásegítést, és akkor majdnem olyan az élmény, mintha az eredetit tolná az ember, de ismerve a vérpistikéket, ők valóban inkább arra használnák, hogy minden létező segítséget bevessenek. :D

Modosítsuk a második mondatodat.  ;)
Miért akarna bárki aki FPS fan, konzolt?

Így mondhatni már a puszta igényét sem értem az egérnek konzolra, mégis mindig felmerül (miközben már ezer éve meg van oldva, már az előző generáción is volt). Ahogyan PC-re van kontroller, kormány stb.
De az LCD TV-k nagy vesztesei a fénypisztolyos játékok voltak, az tuti...
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 09. - 09:13:37 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5405 Dátum: 2014. Január 09. - 10:10:09 »
Hát, pedig az USA-ban például az FPS-fanok legtöbbje csak konzolban képes gondolkodni. Ebből a szempontból a Twitch egyes csatornáinak chate elég érdekes tud lenni, amikor találkoznak egy SSD-n futó PC-s kiadással és rácsodálkoznak a dupla FoV- és fps értékekre és a tized akkora töltési időkre. ;D
Amúgy én kontrollerrel sem tudok vezetni… igaz, a billentyűzetes szerencsétlenkedéshez már úgy-ahogy hozzászoktam. Kormánnyal már könnyebb, de az meg minden platformon egy annyira nem olcsó periféria. Ha nagyon ki kéne emelni a két irányító metódus közti különbségeket, máig inkább a platformereket, majd a verekedős játékokat emelném ki konzolra, esetleg Ázsiában a JRPG-ket (még a PC-s FF-eket is kontrollerrel játszom, mert kategóriákkal könnyebb).

Ja, és nem vagyok benne biztos, hogy a rásegítés kikapcsolható. A CoD PC-s változataiban legalábbis tuti ugyanúgy ott van.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 09. - 10:15:06 írta talgaby »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5406 Dátum: 2014. Január 09. - 10:17:17 »
Az USA a sport és FPS játékok hazája, de gondolkozni nem nagyon szeretnek. Mondjuk valóban az X-boxon elég nagy az FPS játékok kínálata.
Nekem volt egy kormányom PS2-re de eléggé tré volt, sose tudtam igazán hozzászokni, max a Gran Turismo alatt működött élvezetesen, minden másnál elforgatod a kormányt 45 fokig semmi, majd mintha tövig betekerted volna. Nem voltak köztes állapotok.
Ha nagyon ki kéne emelni a két irányító metódus közti különbségeket, máig inkább a platformereket, majd a verekedős játékokat emelném ki konzolra, esetleg Ázsiában a JRPG-ket (még a PC-s FF-eket is kontrollerrel játszom, mert kategóriákkal könnyebb).
Én elég sok Hack n' Slashel játszom, nem is tudnám máson elképzelni. FPS-el viszonylag kevéssel, habár most épp a Deus Ex-et tolom.
Ja, és nem vagyok benne biztos, hogy a rásegítés kikapcsolható. A CoD PC-s változataiban legalábbis tuti ugyanúgy ott van.
Beállításokban sem lehet kinyomni??  :o
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 09. - 10:21:10 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5407 Dátum: 2014. Január 09. - 11:50:32 »
Jó kérdés… Van, ahol ki- és bekapcsolható; van, ahol vagy van, vagy kilőtték. A Borderlands 1 amúgy egy látványos példa tud lenni manapság PC-n, mert nagyon hülyén ment át a konzolos aim assist, és szó szerint látni, ahogy egyik helyről a másikra pattan a kurzor. Ott persze kikapcsolható. A Gamebryo motor az, ami talán a legmacerásabb (Falloutok, Elder Scrolls), mert ott tuti a fizikai motor része, és a legdurvább buherálás/modolás mellett és kicsavarja a röppályát. A Deus Ex 3 amúgy eléggé más rendszert használ, ott mindenképpen van egy véletlen faktor a célzásban, plusz ott ha nem rambózol, akkor igyekeztek egy egyszerűsített irányítású lopakodós-klónt létrehozni.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5408 Dátum: 2014. Január 09. - 12:23:43 »
Skyrimben en nem vettem eszre auto aimet.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5409 Dátum: 2014. Január 09. - 12:35:24 »
Pedig van. Falloutban is csak a gránátvetőnél látni, ami egy nagyon ritka fegyver. Ha kilövöd egyenesen a gránátot és kb. harminc centire egy ellenfél mellé célzol úgy, hogy a skill maxon van, látni, hogy a gránát elkanyarodik a legközelebbi célpont tömegközéppontja felé. De a nexuson találtam egyszer egy fórumbejegyzést, amiben valaki kivesézte, ott volt, hogy milyen értékeket kell iniben állítani a minimalizálásához. (Vagy az már egy mod leírásában volt? Kb. ezer modot néztem át, soknál véleményeket is, könnyen keverhetem már őket.) A lényeg az volt, hogy az Oblivion óta a játékos lövedékei nem igazán a fizikai törvényei szerinti pályán haladnak, hanem leginkább a skill határozza meg, hogy találnak-e vagy sem. Csak persze mivel a Falloutban lőfegyverek vannak, ott látványosabb tud lenni, amikor a mesterlövésszel úgy is mellélősz, hogy a célkereszt egyértelműen a figurán van vagy fordítva: 5-10 centis mellélövések okoznak kritikus fejtalálatot. Meg ott egy lassított külső kamerás felvétellel sok ilyen mágikus találatot ellepleznek, mert a kameramozgástól nem látod, hogy a kilőtt lövedék nem a fegyver csöve által meghatározott pályán mozog.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 09. - 12:41:29 írta talgaby »

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #5410 Dátum: 2014. Január 09. - 14:37:49 »
Ha annyira kell, megveszem majd a kontrollert hozzá, de mivel nem kötelező el fogok maradni a bill+egér játékosoktól. Mindegy, azt megveszem, átváltok a big picture módba és megvan a steam machine-om. A gamepaden kívül már most meg is van a gépem.  ;)
Igen, pont ez a koncepcio: akinek keszen, dobozosan kell, az megveszi ugy, mas meg osszerakhatja maganak, ha akarja.

De akkor meg mi értelme van az egész steam box-nak? Linuxra biztos nem fogok áttérni csak emiatt, mivel van más acc-om is a steam-en kívül és a pc-t nem akarom konzolnak használni (leülnék a tévé elé játszani, kihullana a hajam a hc bill+egér kombósoktól). Ha meg csak azt veszem, hogy egy PS4 / XBO olcsóbb és időtállóbb is ennél. Viszont okosan csinálták maguk körül a felhajtást, hatalmas reklám ez nekik. Legalábbis egyelőre, mivel nincs rá exkluzív játékbejelentés, linuxon meg a steam kollekciónak csak a töredéke futtatható. Ahhoz hogy sikeres legyen, valamit csak erre kellene kihozni.


Idézet
Ezt az egér hatékonyabb témát mondjuk nem teljesen értem. Nem tudnak egy rohadt USB-s egeret csatlakoztatni a PS3-hoz, akik azzal akarnak játszani?? Az FPS-ek egy része gyárilag támogatja, de ha vesz egy Eagle Eye Convertert, akkor minden játékot játszhat vele.

Én eddig csak az UT3 konzolos verziójában láttam ilyen lehetőséget.

Idézet
Ja, és nem vagyok benne biztos, hogy a rásegítés kikapcsolható. A CoD PC-s változataiban legalábbis tuti ugyanúgy ott van.

Single-ben? Multiban lassan 600 óránál járok, de semmi ilyet nem vettem még észre. Ahogy a többi játékban sem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5411 Dátum: 2014. Január 09. - 15:38:32 »
Attól még, hogy nem veszed észre, nem jelenti azt, hogy nincs ott. :) De egyszemélyesben látványosabb… fura módon. Plusz ott vedd hozzá, hogy a CoD-oknál az egyszemélyes és a multi két totál külön játék, általában külön fejlesztőkkel.

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #5412 Dátum: 2014. Január 09. - 15:41:52 »
Akkor az nálad valami hatodik érzék lehet  ;D Tuti hogy nincs ilyen...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5413 Dátum: 2014. Január 09. - 15:56:02 »
Nem kell hatodik érzék hozzá, mert igazából minden modern lövöldözős játékban (legyen belső nézetes vagy váll feletti kamerás) ott van a fizikai szimulációk miatt. Sőt, régen a net lassúsága miatt is létezett egy szellemében hasonló jelenség, emiatt volt például, hogy a frissen fedezékbe bújt embert is lelőtték. A kérdés inkább az szokott lenni, hogy mekkora ez, és konzolon közismerten nagy a kontroller nehézkessége miatt az egérmozdulatok pontosságával szemben. De mellé még bejön az, hogy miként valósítják meg, és itt jön elő, hogy ha visszateszik PC-re, milyen mértékben marad meg. Márpedig a PC-s CoD végigjátszások videóján szándékos keresés és figyelés nélkül is feltűnt az ötödik-hatodik óra környékén, hogy az ellenfelek a célkereszttől kissé oldalra már hajlamosak elhullani. Elismerem, a netes kiadás jobb lehet, de ha ott egy kupacban van minden platform, akkor tuti, hogy valami turpisság lesz mögötte, mert még a két nagyobbik konzol kontrollere sem teljesen egyforma, kell a mesterséges kiegyensúlyozás.

Hm… eléggé hosszan belementünk ebbe a témába. :-[

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5414 Dátum: 2014. Január 09. - 20:41:01 »
Márpedig a PC-s CoD végigjátszások videóján szándékos keresés és figyelés nélkül is feltűnt az ötödik-hatodik óra környékén...
Mi a tosznak nézel te COD végigjátszás videót öt hat órán át??  :lol:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5415 Dátum: 2014. Január 09. - 20:57:56 »
Mert a Modern Warfare egyjátékos módja egy marha látványos akciófilm. Nézni tök jó, de játszani nem nagyon akarnék rajta.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #5416 Dátum: 2014. Január 09. - 22:20:15 »
Én is szoktam ilyet amúgy. Max Payne 3, GTA V mind popcornos filmdélutánként lettek ellőve.  :lol:

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Videojátékok
« Válasz #5417 Dátum: 2014. Január 10. - 22:08:15 »
Assassin's Creed IV 99%, igaz az alaptörténetet már decemberben befejeztem. Pont időben, 15.-én ACL:HD Kíváncsi vagyok a női Assassin történetére.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #5418 Dátum: 2014. Január 11. - 15:35:07 »
Assassin's Creed IV 99%, igaz az alaptörténetet már decemberben befejeztem. Pont időben, 15.-én ACL:HD Kíváncsi vagyok a női Assassin történetére.

Lehet már tudni,hogy a Liberation megjelenik dobozos változatban is? Mert akkor tuti vevő vagyok rá 8)

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #5419 Dátum: 2014. Január 11. - 16:50:11 »
Assassin's Creed IV 99%, igaz az alaptörténetet már decemberben befejeztem. Pont időben, 15.-én ACL:HD Kíváncsi vagyok a női Assassin történetére.

Lehet már tudni,hogy a Liberation megjelenik dobozos változatban is? Mert akkor tuti vevő vagyok rá 8)

Konzolra vagy gépre? PC-n tudom, hogy lesz.