Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #400 Dátum: 2008. Május 04. - 23:37:44 »
:lol: Amilyen szemét pályák voltak, kinézem a készítőkből hogy a lábtörlő alatt volt. :lol: Amúgy asszem még falonátmenős kóddal is megnéztem a pályát de úgy sem tudtam rájönni hol volt a kulcs... :D

ha már csíteltél miért nem azt a kódot írtad ami a kulcsot adja?

Egyébként igazad van a COunterrel kapcsolatban, az elején tényleg nehéz játszani, főleg ha profik is vannak, de szerencsére velem türelmesek voltak és kicsit függő is lettem a nyáron (az elején még meg sem tudtam különböztetni a terroristákat a zsaruktól), de egy idő után belejön az ember ha már kiismeri a pályákat és azokhoz kapcsolódó taktikákat. A végére már én lettem az az ellen aki a legapróbb búvóhelyet is ismerte és késsel leszedett mindenkit. Az mekkora élmény volt mikor 1v6nál kispisztollyal a kezemben kommandóztam és senki sem tudott megölni. Jajj a régi szép idők...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #401 Dátum: 2008. Május 04. - 23:56:57 »
ha már csíteltél miért nem azt a kódot írtad ami a kulcsot adja?
Mert nem a továbbjutás volt a célom a kóddal, hanem az hogy rájöjjek hogyan lehet továbbjutni. :D Mert alapvetően csalás nélkül játszottam, csak annyira kiakadtam azon a pályán, hogy végső elkeseredésemben használtam a kódot. :hehe: De ez már iszonyat régen volt amúgy. :D



Egyébként lehet hogy kitartóbb lettem volna a CS-vel, ha az FPS mint műfaj közelebb állt volna hozzám. 
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #402 Dátum: 2008. Május 05. - 07:53:14 »
De hát a GOW 1-2 is Hack and Slash. ;D
Amgy én most a Mortal Kombat Armageddonnal nyomulok, és bármilyen meglepő is, ez az első Mortal játékom. Egyenlőre nagyon tetszik, habár tényleg nem egy Tekken, így a grafikára, de azért nagyon is élvezhető, meg jó sok karakter is van benne, multiban iszonyat király.
Csak még egyedül a fejletépős Fatalityt tudom benne :headscratch:.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #403 Dátum: 2008. Május 05. - 11:25:50 »
Szerintem a PSP (meg Gameboy meg hasonlók) azoknak az elvadult játékfanatikusoknak való, akik annyira játékfüggők, hogy még utazgatás közben is muszáj a kedvenc játékukat tolniuk.
Azért ez nem feltétlenül van így. Ha például suli miatt utazgatnék hetente 3-4 órát, akkor lehet, hogy hasznos lenne. ;) De csak ilyenkor, a metrón azért már durva. ;D
Nemrég mutatta egyik barátnőm a Nintendo DS-t (érintőképernyős nyavalya :)), na az már félúton volt egy PDA felé. ;D Aranyos, de én elunnám egy hét után. Főleg, amikor a 4-est 9-esnek érzékeli. :twisted:

Idézet
számítógépen egy időben játszottam gameboy játékokkal emulátor segítségével, de ott sem eredeti képméretben, hanem full képernyőre állítottam, mégha úgy nagyon pixeles is lett.  :D
Olyanokkal én is játszottam, amikor nem találtam mást. ;D Aranyos játékok voltak, de én se tudnék többet leülni hozzá.

De hát a GOW 1-2 is Hack and Slash. ;D
Azért voltak benne logikai és ügyességi részek is, én inkább sima akciójátéknak mondanám. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #404 Dátum: 2008. Május 05. - 17:10:28 »
Hát a GOW 1-2-t elég durva lesarkítás lenne hack & slashnek titulálni. :P

Igen, az MK Armageddon nagyon jó, de szerintem érdemes kipróbálni az előtte levő két részt is (Deadly Alliance és Deception), azok is nagyon jók, ráadásul azokban még a karakterekre jellemző kivégzések vannak, illetve a Deception-ben nagyon jó a Konquest mód. Amúgy a neten simán találhatsz az Armageddonhoz kivégzés listákat, az a lényeg hogy te magad kombinálhatod össze több mozdulatból a kivégzéseket.



Ha például suli miatt utazgatnék hetente 3-4 órát, akkor lehet, hogy hasznos lenne. ;)
Igaz, ilyen esetben jól jön, de szerintem így is csak unaloműzőnek jó. Ha választanom kellene, inkább elütném utazás közben valami mással az időt, mert TV képernyőméretben sokkal élvezetessebbek a játékok. :D Főleg, hogy ezek a hordozható vackok (legalábbis az újabbak) majdnem olyan drágák, mint egy PS2. :ohmy:

Idézet
Olyanokkal én is játszottam, amikor nem találtam mást. ;D Aranyos játékok voltak, de én se tudnék többet leülni hozzá.

Hát ja, én is azért játszottam velük mert nem volt semmi más. :D Meg érdekességnek jók voltak. Viszont Super Nintendo emulátoron a Super Mario World az egyik legjobb játék, amit valaha készítettek arra a konzolra, baromi változatos és izgalmas, meg tök aranyos. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #405 Dátum: 2008. Május 05. - 20:32:41 »
Tom, drágábbak, mint egy Ps2.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #406 Dátum: 2008. Május 05. - 22:56:54 »
Tényleg, most nézem, a PS2 már olcsóbb mint tavaly...  Hát így meg pláne nem érik meg a hordozható kütyük szerintem.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #407 Dátum: 2008. Május 06. - 09:04:07 »
Na igen, így már főleg nem éri meg. Mondjuk ismerek olyat, aki 2 évvel ezelőtt 130ért vett hordozható médialejátszót és azzal néz animéket a vonaton, szóval relatív. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #408 Dátum: 2008. Május 06. - 22:10:21 »
Oké, gyakorlatilag lemondtam arról, hogy 60 gigás Ps3-mam legyen. Vegyük egyszerűbbre: szerintetek hol vegyek új Ps2-t?
Mi a különbség a régi és a slim verzió között? Van, ami miatt nem javallott a slim?
Tegnap akartam játszani a GOW-val, és a bátyám béna Ps2-je nem ismerte fel az eredeti(!) lemezt.  :roll: :drying: A szokásos indítással indul, tálca ki, áramtalanítás, és a resettel behúzni a tálcát, nyomva tartani. Ez a resident 4-nél működik is, de ezt nem olvasta be. Érdekes, az enyémmel sosem volt ilyesmi baj, azonnal beolvasta az eredeti játékokat. Egyszerűen betettem és ment. Pedig az enyém is chipes volt, mielőtt eladtam.  ???

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #409 Dátum: 2008. Május 07. - 08:48:29 »
Chippelt PS2-ők gyakran szarakodnak aa GOW-okkal, nem tudom az-e a bátyádé (mondjuk a tiedének nem volt gondja :headscratch:).
 De amúgy szerintem a slimmel nincsen semmi gonjd, egyik haveromnak az van, és totál jól vitte minden játékomat, amit eddig vittem hozzá.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #410 Dátum: 2008. Május 07. - 10:29:29 »
Az enyém is slim, és simán viszi mindkét GOW-t. Amúgy meg semmi baj vele, simán megy és ha jól tudom, kicsit fejlettebb, mint a régi fajta ps2.
Nem néztem körül, de azt hiszem, most mindnehol ugyanannyi a ps2...
Nekem 60-as ps3-mam van, de mivel szinte minden játékom írott, azokkal még úgy is csak ps2-n tudok játszani. :-\

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #411 Dátum: 2008. Május 07. - 11:21:55 »
Bátyámnak is a 60-as PS3 a mániája, pedig egy kezemen meg tudom számolni, hányszor játszott PS1-es játékokkal a 2-ben, pedig most tudok egy helyen 85 rongyé 40-es PS3-at, nagyon rá kéne már beszélni (főleg azért, mert ugyanitt van 9000-ért DMC4 is).

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #412 Dátum: 2008. Május 07. - 12:44:16 »
Az a vicces, hogy a 60as nem is volt drágább, mint a 40es, amikor mi vettük. Volt hozzá még egy irányító és 2 játék, és kb ennyivel volt drágább. Második irányítót meg úgyis vettünk volna hozzá, szóval gyakorlatilag ugyanott vagyunk.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #413 Dátum: 2008. Május 07. - 17:31:19 »
A Ps3 lejátssza a Ps1-es játékokat is (eredetit)?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #414 Dátum: 2008. Május 07. - 20:39:19 »
Nekem a PS2-m slim változat, én is azt hallottam hogy valamivel fejlettebb mint a régi. Meghát kevesebb helyet is foglal, és jól néz ki. Ja, mindkét GOW fut rajta nálam is természetesen. :D Meg az eredeti játékokkal sincs semmi baja. :hehe: Szerintem a bátyád gépével lehet valami bibi.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #415 Dátum: 2008. Május 07. - 20:48:51 »
kaine: Állítólag (Sony mondja) a PS1-gyel tökéletesen kompatibilis, annak a firmware-jére épül vagy az is benne van, nem néztem utána alaposabban, de a lényeg, hogy szerintük megy. Igaz, kissé furán fest, hogy mellette meg van egy hír, hogy újra kiadnak PS1-játékokat (meg letölthetővé tesznek potom pénzért), amik mennek PS3-on... úgyhogy szerintem legegyszerűbben pudingpróbával állapíthatod meg.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #416 Dátum: 2008. Május 07. - 21:20:22 »
Na ja, de ahhoz kéne szerezni egy 60 gigás Ps3-at.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #417 Dátum: 2008. Május 08. - 09:58:36 »
Arról még hírből se hallani. Miért nem jó neked a 40 gigás?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #418 Dátum: 2008. Május 08. - 11:06:13 »
Simán viszi az eredeti ps1-es játékokat, most próbáltam ki. :)
Szerintem azért adják ki újra a ps1 játékokat, mert már sehol sem lehet beszerezni őket jó ideje. De amúgy ezeket a psp is viszi, amiatt is kezdték újra kiadni őket.
tg: a 40 gigás nem játssza le a ps2 játékokat. :-/
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 08. - 11:08:33 írta Ju »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #419 Dátum: 2008. Május 08. - 11:50:12 »
Akkor ki kell várni, amíg kiadnak olyat, ami viszi. Vagy egy roppant egyszerű megoldásként meg kell tartnai mellé a PS2-t.