Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656921 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5840 Dátum: 2014. április 14. - 13:25:23 »
Beyond Two Souls kipörgetve
Milyen típusú játék? Másképp fogalmazva: ismered a játék ízlésemet - nekem bejönne? :)
Majdnem biztosra veszem, hogy nem tetszene.
Alapvetően nem játék, hanem interaktív film, mint ilyen nagyon eltér szinte mindentől, amivel játszottál (kivéve, ha játszottál a Heavy Rain-nel, vagy anno a Fahreinheit volt még hasonló, de azért azóta sokat változott a szisztéma).
A lényeg nem is a játékon van, hanem a történeten, ritka az olyan rész, amikor játék szemszögből zajlanak az események, legtöbbször olyan, mintha introkat néznél, csak közben befolyással vagy az eseményekre. Ez kábé fele arányban oszlik meg az olyan részekkel, amikor mint egy tps játékban kötött kameranézetből jössz mész,m és egy egy tárgyra kattintva interakcióba lépsz vele.
Az akciók és minden egyéb filmszerű. A párbeszédek pedig full feleletválasztósak (de mindez itt abszolút nem akasztja meg a dolgot, mivel nem a 1 perc szünet, míg olvasod a lehetséges válaszokat a séma, mondjuk van is max 2-3 másodperced választani).
De a történet az nagyon mély, a karakterek is jók (sokat dob a dolgon, hogy A kategóriás színészekkel vették fel), és nagyon sok komoly döntést kell meghozni benne (hol van a Silent Hill 5 anya lelövős jelenete, itt egy rakás hasonló horderejű esemény van). És persze minden döntés befolyásolja a játék menetét, egy egy szereplő életét, halálát (a főszereplőnk nem tud meghalni, elvégre filmekben sem hal meg a történet felénél a főhős, és ez egy 15 órás film).
De ha például az Unchartedben eszedbe jutott, hogy nem-e lehetne úgy megcsinálni a repülős pályát, hogy ne zuhanj le, na minden ilyen variácót itt kipróbálhatsz! Ha bármi eszedbe jut, hogy egy egy szituációt másképp oldanál meg, vagy az, hogy hú ezt nagyon elcseszte a főhős, másképp kéne, akkor rajtad áll, tedd meg másképp. Épp ezért ütnek sokkal nagyobbat ebben a játékban az érzelmesebb jelenetek (amikből nincs kevés), mert mindig ott a lehetőség arra, hogy másképp is csinálhattad volna. Mondjuk én pont emiatt elsőre mindig változtata nélkül viszek végig Qantic Dream játékokat, aztán másodszorra nekiállok kísérletezni az epizódok felülírásával.
Amikre bőőven van lehetőség, mert a játéknak (akárcsak a Heavy Rainnek) 24 különböző befejezése van.
Persze mivel itt a több történeti száll miatt egy ilyen epilógusos befejezés rendszer van (vagyis egyszerre 4-5 eltérő endinget is kapsz), így ez nem 24 végigvitelt jelent, plusz bármelyik epizódba bármikor újra visszaléphetsz, és felülírhatod innentől a történtet.
Na a lényeg az, hogy eléggé alternatív játék, max tényleg a fejlesztők korábbi műveihez hasonlít, maga a játékélmény pedig totál másodlagos benne, itt ha le lehetne startolni a videókat, lényegében akkor a creditsnél kötnénk ki.  ;D Így nekem nagyon bejön, mert én amúgy is inkább az egyediséget, az új irányvonalak kísérletezgetését keresem egy egy játékban, mint majdnem minden másban.
Ez mondhatni egy szerzői játék.  :D
De amennyire ismerlek, te inkább a jól megszokott sémákat szereted, így marhára nem biztos, hogy tetszene neked.
De itt van róla egy szerintem viszonylag korrekt teszt. Nem is egekig magasztalós,de nem is lehúzós (mert kapott a cucc hideget-meleget).
http://www.gamekapocs.hu/cikk/2191/beyond_two_souls_teszt
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 14. - 13:50:17 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5841 Dátum: 2014. április 14. - 15:36:37 »
Köszi a részletes leírást, én anno a Fahrenheitet is abbahagytam 2-3 óra után, valahogy nem jött be. Pedig Ellen Page nagyon szimpi, kár érte.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5842 Dátum: 2014. április 14. - 18:51:13 »
Pedig Ellen Page nagyon szimpi, kár érte.
Hát pedig akkor ennél többet más felületen nehezen látsz belőle. Max ha sorozat főszereplő lenne, mert szerintem simán benne úgy 50 órát a játékban. Megha egy átlagos akciójátékban szerepelt volna, ott jó ha kábé huszad ennyit brillírozhatta volna színészi tudását.
Még énekel is.  :D

És én ezt a jelenetet nem is láttam, csak a soundtrackben bukkantam rá. De hát mint mondtam, ez egy ilyen játék...
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 14. - 19:38:51 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5843 Dátum: 2014. április 14. - 21:08:02 »
Mondjuk itt nem annyira élethű. Ennél ellenpage-esebb volt a Last of Us csaja is.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5844 Dátum: 2014. április 14. - 21:43:28 »
Biztos kopaszon nagykabátban nehéz ellenpagesnek lenni.
De anno elárúltad már magad, mert az első linkelt videónál megjegyezted, hogy tiszta olyan a csaj, mintha Kitty lenne. Mondtam, hogy azért mert ő is az.  ;)
Amúgy mivel a játék több mint 15 évig játszódik, így elég sokféleképpen néz ki benne, de én megállapítottam, hogy a rövid haj jobban áll neki.

« Utoljára szerkesztve: 2014. április 14. - 21:52:12 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5845 Dátum: 2014. április 14. - 22:55:22 »
Én úgy gondolom, hogy egyetlen olyan nő sincs, akinek jobban áll a rövid haj. Akinek nagyon szép arca van, annak lehet, hogy jól áll a rövid, de még annak is sokkal jobban állna a hosszú.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5846 Dátum: 2014. április 15. - 08:01:38 »
Így belegondolva lehet, hogy pont ezért.  :D
Vagyis így még kevésbé felel meg a klasszikus női szépségideálnak, ami abszolút egybevág a játék koncepciójával is, mivel itt a főhőst nem a külseje definiálja, hanem a tettei, a története.

Ami szerintem követendő példa lenne, mind a videojátékokban (itt látok erre tendenciát, az új Lara Croft, mind megjelenésében, mind viselkedésében emberléptékűbb, mint bármelyik elődje, de az új DMC Katje is igen messze áll a korábbi részek bögyös animecsajaitól, de igazából az Uncharted női karaktereit is csípem, még Chloé esetében is, akinek abszolút van szexuális kisugárzása, de mindez nem öncélú, hanem a karakter része, mert ez inkább gesztusaiban, beszédében mutatkozik meg, nem abban, hogy kirak két luficsöcsöt a kirakatba), mind a filmekben (Éhezők viadala közel jár hozzá, de itt meg annyira felcserélték a szerepeket, hogy átestek a ló túloldalára, értelmes női karakter mellé életképtelen megmenteni való pasi brrrr...), netán még a képregényekben is.

Tényleg ha már szóba került, az új Tomb Raidert próbáltad már? Az elég jó esélyekkel indulna nálad szerintem, leginkább az Unchartedhez hasonlít, egy fokkal komolyabb hangvételben (körbeért a másolás ismét :D).
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 15. - 08:28:05 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5847 Dátum: 2014. április 15. - 10:18:23 »
Hallottam én is párhuzamokat, de nem próbáltam, mert eddig a Tomb Raider nekem totál kimaradt. A legelsőt próbáltam, illetve néztem, ahogy a bátyám játssza, és nagyon nem tetszett. Most végigviszem a Deadpoolt, aztán próbálom a Batmant, és talán utána.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5848 Dátum: 2014. április 15. - 13:11:32 »
Ez lényegében egy tök új legelső Tomb Raider. Kétséges is nekem, hogyan folytathatnák, mert ezt a fajta, hős születése dramaturgiát nehéz többször elsütni.
Amúgy ez már a második rebootja a szériának :D, mert már a Legend, Annyversary, Underworld is független széria volt.
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 15. - 13:15:49 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #5849 Dátum: 2014. április 15. - 13:38:48 »
He, hallottatok már a Flash játékról?
Ezt sajnos törölték (gáz lehet, hogy vmi akkor törölnek, amikor már ilyen állapotban van a cucc...), pedig egész fajin lehetett volna...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5850 Dátum: 2014. április 15. - 13:55:24 »
Flash játékról? Persze, tele van velük az internet. ;D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #5851 Dátum: 2014. április 15. - 18:44:32 »
Flash játékról? Persze, tele van velük az internet. ;D

Jaj.  :lol:

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #5852 Dátum: 2014. április 15. - 22:00:32 »
He, hallottatok már a Flash játékról?
Ezt sajnos törölték (gáz lehet, hogy vmi akkor törölnek, amikor már ilyen állapotban van a cucc...), pedig egész fajin lehetett volna...


A pillanatnyi nagy Lego Batman 2 őrületemben (Már egy ideje nem volt olyan játék ami ennyire lekötött volna) sokszor futkosok Gotham Cityben Flashsel és nekem is akkor jutott eszembe hogy milyen jó lenne egy Flash játék ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5853 Dátum: 2014. április 15. - 23:37:49 »
nekem is akkor jutott eszembe hogy milyen jó lenne egy Flash játék ;)
Gyorsan vége lenne, nem?  :hehe:

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #5854 Dátum: 2014. április 16. - 21:28:21 »
nekem is akkor jutott eszembe hogy milyen jó lenne egy Flash játék ;)
Gyorsan vége lenne, nem?  :hehe:

 ;D Legalább izgalmas és pörgős is lenne.Egy nyitott várossal nem is lenne olyan rossz...

"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Videojátékok
« Válasz #5855 Dátum: 2014. április 17. - 11:04:22 »
nekem is akkor jutott eszembe hogy milyen jó lenne egy Flash játék ;)
Gyorsan vége lenne, nem?  :hehe:

 ;D Legalább izgalmas és pörgős is lenne.Egy nyitott várossal nem is lenne olyan rossz...

Ron szimulátor.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #5856 Dátum: 2014. április 17. - 12:35:47 »
Legalább izgalmas és pörgős is lenne.Egy nyitott várossal nem is lenne olyan rossz...
Akkor javaslom a Superman Returns játékot. ;) Ugyanúgy rohangálhatsz Szupival is, csak még van egy csomó más képessége is. ;D

Így látatlanban engem sem hoz annyira lázba a Flash játék, bár a megvalósítás minőségétől függene, hogy mennyire lenne jó.
Viszont ha a Flash tv-sori sikeres lesz, akkor lehet hogy mégis átszabják a gamét a sorozathoz, és piacra dobják.

Az Arrowból vajon lesz játék? :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Carnor

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 195
Re:Videojátékok
« Válasz #5857 Dátum: 2014. április 17. - 14:42:52 »
Legalább izgalmas és pörgős is lenne.Egy nyitott várossal nem is lenne olyan rossz...
Akkor javaslom a Superman Returns játékot. ;) Ugyanúgy rohangálhatsz Szupival is, csak még van egy csomó más képessége is. ;D

Így látatlanban engem sem hoz annyira lázba a Flash játék, bár a megvalósítás minőségétől függene, hogy mennyire lenne jó.
Viszont ha a Flash tv-sori sikeres lesz, akkor lehet hogy mégis átszabják a gamét a sorozathoz, és piacra dobják.

Az Arrowból vajon lesz játék? :D
Ha lenne a legkönnyebb Achivement a  laurel megbőgetése lenne  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5858 Dátum: 2014. április 17. - 16:00:44 »
Ha lenne a legkönnyebb Achivement a  laurel megbőgetése lenne  :hehe:
:lol: De rossz vagy!  ;D

Tegnap eljutottam a Deadpool végéhez, de miután a végső harcot egy órán át vívtam, és még nem volt vége, inkább lefeküdtem aludni. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #5859 Dátum: 2014. április 17. - 17:44:14 »
Legalább izgalmas és pörgős is lenne.Egy nyitott várossal nem is lenne olyan rossz...
Akkor javaslom a Superman Returns játékot. ;) Ugyanúgy rohangálhatsz Szupival is, csak még van egy csomó más képessége is. ;D

Így látatlanban engem sem hoz annyira lázba a Flash játék, bár a megvalósítás minőségétől függene, hogy mennyire lenne jó.
Viszont ha a Flash tv-sori sikeres lesz, akkor lehet hogy mégis átszabják a gamét a sorozathoz, és piacra dobják.

Az Arrowból vajon lesz játék? :D
He, azért a Supi játékba annyira nem tudsz szabadon rohangálni... mivel a várost minden másodpercben megtámadja valami és neked sietned kell oda különben vége a gamenek... :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL