Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656806 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5980 Dátum: 2014. Május 06. - 16:37:06 »
Keress rá, enyhén szólva sem vagyok egyedül azzal a véleménnyel, hogy a Titanfall = UT + CoD. Az előzeteseknél én még inkább azt hittem, hogy Q3A + CoD lesz, de az érkezése után elég hamar feltűntek az UT-s vonások.

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #5981 Dátum: 2014. Május 06. - 17:19:16 »
Dehogy keresek. Az emberek nagyon kreatívan tudnak indokokat gyártani, mikor valami nem tetszik nekik.
A domination mód jópár multifps-ben szerepel, semmi lopás nincs benne. Pontrendszer majdnem ugyanaz? Hallottál már UT-ban assisstról, vagy npc kill plusz pontról? Esélytelen.
Az Onslaught mód egy pontfoglalós rendszerre épült, amiben ha minden kisebb részt elfoglaltatok, akkor a fő magot megtámadhattátok. UT3-ban annyit csavartak ezen, hogy titánná lehetett fejlődni ('berserk' mód, RL és SR fegyverekkel) és Warfare néven szerepelt. Falon mászás = igen, Unrealban volt faltól elrugaszkodás, slide bizonyos tereptárgyakon és ki is fújt. Titanfallban parkour van, össze sem lehet hasonlítani (az új CoD single-ben is lehet majd falon mászni, akkor az is sokak szerint UT copy lesz?).
Egy valamiben viszont tényleg hasonlít. Mindkettő reflexjáték.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5982 Dátum: 2014. Május 06. - 17:30:51 »
Nincs új a nap alatt ezt mindenki tudja, nehéz lenne valóban újszerű játékot alkotni, plusz sok esetben nem is cél.
Amúgy meg, az, hogy valami másolt-e valamiről vagy sem, befolyásolja egy játék élvezeti értékét? Mert szerintem marhára nem, pont lesz*rom kategória. Az Uncharted pl. semmi újdonságot nem mutat, csupa ismert sablont vegyít, de olyan jó minőségben van minden prezentálva, hogy nagyon élvezetes az egész.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 06. - 17:55:41 írta Todd »

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #5983 Dátum: 2014. Május 06. - 17:51:35 »
Nincs új a nap alatt ezt mindenki tudja, nehéz lenne valóban újszerű játékot lakotni, plusz sok esetben nem is cél.
Amúgy meg, az, hogy valami másolt-e valamiről vagy sem, befolyásolja egy játék élvezeti értékét? Mert szerintem marhára nem, pont lesz*rom kategória. Az Uncharted pl. semmi újdonságot nem mutat, csupa ismert sablont vegyít, de olyan jó minőségben van minden prezentálva, hogy nagyon élvezetes az egész.

Egyetértek, szimplán csak szeretni kell az adott játékot. Ha ez megvan, minden rész között fogsz találni apró újításokat.  :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #5984 Dátum: 2014. Május 06. - 18:34:00 »
Nincs új a nap alatt ezt mindenki tudja, nehéz lenne valóban újszerű játékot alkotni, plusz sok esetben nem is cél.
Amúgy meg, az, hogy valami másolt-e valamiről vagy sem, befolyásolja egy játék élvezeti értékét? Mert szerintem marhára nem, pont lesz*rom kategória. Az Uncharted pl. semmi újdonságot nem mutat, csupa ismert sablont vegyít, de olyan jó minőségben van minden prezentálva, hogy nagyon élvezetes az egész.
Egyetértek én is, nem feltétlenül baj, ha ötleteket nyúlnak le máshonnan, amennyiben kellően kreatívan valósítják meg, és a végeredmény egy jó minőségű játék lesz.

Ha már FPS, én néhány napja tolom a Deus Ex Human Revolutiont, állati jó játék. :D Tulajdonképpen a System Shock felturbózott, modernizált, tökéletesített ükunokája a játék, de nagyon hangulatos. Én sem vagyok nagy FPS-es, csak akkor játszom ilyen stílusú játékokkal, ha jó minőségűek, és van valami ami megfog bennük, de ez a játék tipikusan ilyen, nem lehet letenni. :) A harcrendszer kevert TPS/FPS megoldása elképesztően jól működik, nagyon jól eltalálták a játék minden elemét. Rengeteg fejlesztési lehetőség van benne, hangulatos világot teremtettek a készítők, erős RPG elemekkel. A grafika is klassz. Ja, és nem könnyű a játék, ésszel, taktikusan kell játszani, különben könnyen elpatkol az ember. :D De én pont ezt szeretem, amikor nem ész nélkül, agyatlanul kell lövöldözni.

Na, megjött a játék (Pólki2 ) kicsit soká, már nemis vártam...
Este a film után sztem bele lesek, nagyon kivi vagyok már erre az ótvar grafikára...  :uhoh:
Majd kérünk élménybeszámolót! :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Hoby

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 619
Re:Videojátékok
« Válasz #5985 Dátum: 2014. Május 06. - 18:38:09 »
Ha már FPS, én néhány napja tolom a Deus Ex Human Revolutiont, állati jó játék. :D

Hát még az első rész mennyire király volt. Nem volt véletlen az 50 db év játéka cím. ;)
“Hard work pays off, dreams come true. Bad times don’t last, but BAD GUYS do.”

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5986 Dátum: 2014. Május 06. - 18:42:05 »
A Human Revolutiont én is nemrég pörgettem ki, jó játék volt, miden szempontból.
A karakter dizájn is nagyon tetszett benne. Főleg Jaron játék végi alakja nagyon durva.
 :spoiler:
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20110823190942/deusex/en/images/4/4b/DX3_Jaron_Namir_concept_art.jpg

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5987 Dátum: 2014. Május 06. - 18:48:38 »
Imádom a Deus Ex 3-at. Úgy is, hogy Tommal ellentétben félelmetesen egyszerűnek találtam. Bár én rengeteget játszottam az első résszel is, szóval eléggé ismerős volt a játékrendszer. De furamód a DX2-t eddig még egyszer sem tudtam végigvinni. Igazából még egyszer sem bírtam benne fél óránál többet.
Nemrég jelent meg egy új epizód, a Fall, nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy milyen, bár még nem játszottam. Meg ki kéne pörgetni a DX3-ból a nemrég megjelent rendezőit is.

Hoby

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 619
Re:Videojátékok
« Válasz #5988 Dátum: 2014. Május 06. - 18:52:01 »
De furamód a DX2-t eddig még egyszer sem tudtam végigvinni.

Nálam is ugyanez a helyzet, talán azért, mert a 2. rész jóval gyengébb volt, mint az első.
“Hard work pays off, dreams come true. Bad times don’t last, but BAD GUYS do.”

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #5989 Dátum: 2014. Május 06. - 20:43:18 »
Mondhatni a Bungie és az Epic is eljött a Microsoft alól. Nem is tudok már eredeti Xbox exkluzív fejlesztőket mondani, mivel így a GoW-ot / Halot is más viszi tovább. Perpill a vold CoD-os tagok Titanfallja megy nagyon XO alatt, a legtöbb bundle ebből ment el.

A Halot konkrétan a 343 Industries vette át amely csapat a legnagyobb Halo rajongókból és bungis veteránokból verődött össze.Az első munkájuk a Halo CE Anniversary volt, de a Halo 4-el mutatták meg igazán hogy képesek hozni a bungie féle legjobb Halok (Reach,3) színvonalát. ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #5990 Dátum: 2014. Május 07. - 11:31:55 »
Mondhatni a Bungie és az Epic is eljött a Microsoft alól. Nem is tudok már eredeti Xbox exkluzív fejlesztőket mondani, mivel így a GoW-ot / Halot is más viszi tovább. Perpill a vold CoD-os tagok Titanfallja megy nagyon XO alatt, a legtöbb bundle ebből ment el.

A Halot konkrétan a 343 Industries vette át amely csapat a legnagyobb Halo rajongókból és bungis veteránokból verődött össze.Az első munkájuk a Halo CE Anniversary volt, de a Halo 4-el mutatták meg igazán hogy képesek hozni a bungie féle legjobb Halok (Reach,3) színvonalát. ;)

Ezt sajnos nem tudom, mivel csak az első résszel játszottam. Olvastam róla jó kritikát, de a legtöbb az elég rossz játékot sugallt.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #5991 Dátum: 2014. Május 07. - 11:49:10 »
Az első Halot végigvittem és nagyon tetszett is, tök élvezhető játék volt. Mióta xbox exclusive lett belőle, nem volt hogyan játsszam, de úgy hallom, hogy lecsengőben van a sorozat.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #5992 Dátum: 2014. Május 08. - 21:48:36 »
Az első Halot végigvittem és nagyon tetszett is, tök élvezhető játék volt. Mióta xbox exclusive lett belőle, nem volt hogyan játsszam, de úgy hallom, hogy lecsengőben van a sorozat.

Ez a sorozat tipikusan olyan, hogy ha nem játszottál vele nem tudsz róla kb semmit.
Én is így voltam vele amíg egyszer egyik haverom megelégelte és leültetett a gép elé és betette a Halo Reach-et. Ami ott fogadott az leírhatatlan volt akkor volt először hogy egy FPS játék tényleg magával ragadott (talán mert volt egy jó története) minden megvolt benne ami egy jó játékhoz kellett.
És a mostani Halo 4 hozta ezt a színvonalat és szerintem a játék minden csak nem lecsengett, mert ha ránézel a multira még mindig eszméletlen sokan játszanak vele, köztük én is ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5993 Dátum: 2014. Május 08. - 21:58:16 »
Multi nem feltétlen jó indikátor arra, hogy egy széria él-e még vagy sem. Ha belegondolsz, akkor a Quake sorozatnak az élvonalban kellene lennie, mert az első és a harmadik részt is mennyien játsszák még mindig.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #5994 Dátum: 2014. Május 08. - 22:03:01 »
Multi nem feltétlen jó indikátor arra, hogy egy széria él-e még vagy sem. Ha belegondolsz, akkor a Quake sorozatnak az élvonalban kellene lennie, mert az első és a harmadik részt is mennyien játsszák még mindig.

Ami igaz, az igaz, de a Halo nem csak ezért jó, hanem mert minden részben hozza azt a hangulatot amit a játékosok úgy szeretnek, meg azt hogy egy FPS-nek lehet jó története is, mint a Half Life csak egy kicsit más. de a lényeg ugyan az.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5995 Dátum: 2014. Május 09. - 17:44:57 »
Hmm, ez érdekesnek tűnik, kéne tenni vele egy próbát.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #5996 Dátum: 2014. Május 09. - 18:36:01 »
Mindenki dicséri. Szóval hajrá.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5997 Dátum: 2014. Május 10. - 11:56:24 »
Kipróbáltam a demóját, bakker ez olyan mint egy Fumito Ueda játék (ICO, Shadow Of The Colossus).
Mindenképpen beszerzem majd.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5998 Dátum: 2014. Május 14. - 18:19:43 »
Pókember 2 videogame.


Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Videojátékok
« Válasz #5999 Dátum: 2014. Május 14. - 18:26:07 »
Sem ezzel, sem az első filmes játékkal nem játszottam, de ebből a videóból is az jön le nekem, hogy ezt a játékot csak azért csinálták, hogy legyen és kb. ennyi... nem értem miért nem fektetnek bele annyi időt az ilyen játékokba, hogy mondjuk egy Arkham Asylum szintet elérjen minőségileg, hogy hasonló játékot mondjak.  :stupid:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.