Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656789 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #6020 Dátum: 2014. Május 21. - 15:51:04 »
Senki nem mondta, hogy kaki  ;D
Csak msot fáj a szívem, hogy mikor jutok oda, hogy vegyek egy ps4-et... hogy aztán 5 év múlva vegyek egy ps5-öt  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6021 Dátum: 2014. Május 21. - 16:05:36 »
Senki nem mondta, hogy kaki  ;D
Csak msot fáj a szívem, hogy mikor jutok oda, hogy vegyek egy ps4-et... hogy aztán 5 év múlva vegyek egy ps5-öt  ;D

A grafika és a páncél nagyon ott van a szeren,de ez megint olyan lesz mint a City,hogy bűnözőkön kívül szinte elvétve vagy egyáltalán nem látunk civileket az utcán. Amúgy te milyen 5 éves ciklusról beszélsz? A PS3 8 éves, és köszöni szépen jól van ;D Az XBOX 360 pedig 1 évvel idősebb nála és mégse érzem,hogy eljárt felettük az idő. Rajtam kívül a nagy szoftvergyártók is így gondolják,mert nem a semmiért adják ki a WD-t lastgenre ;) Az Assassin's Creed Comet-ről nem beszélve! És ez még minimum 2-3 évig így lesz ami nekünk játékosoknak tiszta haszon :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 21. - 16:07:58 írta Mr.Sinister »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #6022 Dátum: 2014. Május 21. - 16:41:07 »
Lehet, csak a Batman ami meg érdekelne, azt meg csak nextgenre nyomják ki, ahogy majd valszeg a TF széria "záródarabját" is...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6023 Dátum: 2014. Május 21. - 16:51:58 »
Ezért az egy játékért felesleges nextgen konzolt venni! Vagy ha mégis, azt kb olyan 1-1,5 év múlva,mert addigra már lesz épkézláb játékkínálat és olcsóbban is tudsz hozzájutni az idei AAA-s címekhez ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #6024 Dátum: 2014. Május 21. - 17:25:52 »
Persze ezt tom én is, csak a bennem lakozó fannak ezt nem tom elmagyarázni  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6025 Dátum: 2014. Május 21. - 17:43:49 »
Tudom miről beszélsz ;D Voltam már én is így,de manapság mikor alig van munkalehetőség, az ember kétszer is meggondolja mire adjon pénzt :D Ez meg úgy is csak egy ügyes marketinges mézesmadzag,mert ebben még benne sincsenek a DLC-k...

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #6026 Dátum: 2014. Május 21. - 18:19:02 »
ja, de Bats esetében azért olyan sokat nem veszítek DLC-k terén... mer miről maradnék le? 2-3 "új" challange pályáról?  :headscratch: Max egy-két ruha, de abba se vagyok biztos.
(vagy a másik kiadásokra rákerült a Harley-s cucc is? Arkham City esetében?)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #6027 Dátum: 2014. Május 21. - 18:21:24 »
Ez UE3-al sosem fog nextgen játéknak számítani. Csak valahogy el kell adni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6028 Dátum: 2014. Május 21. - 18:42:04 »
Avagy így nézne ki a többi is, ha nem egy öt-hétéves vasra kellett volna kiadniuk.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6029 Dátum: 2014. Május 21. - 18:50:38 »
ja, de Bats esetében azért olyan sokat nem veszítek DLC-k terén... mer miről maradnék le? 2-3 "új" challange pályáról?  :headscratch: Max egy-két ruha, de abba se vagyok biztos.
(vagy a másik kiadásokra rákerült a Harley-s cucc is? Arkham City esetében?)

Tény,hogy a challenge pályák és a kismillió jelmez nem túl vásárlócsalogató,de a City-nél pl ott volt a Harley Quinn's revenge, ahol Robin-t vagy Nightwing-et kellett irányítani! Igaz az sem volt valami hosszú a maga 2 órás játékidejével,de ezerszer inkább ez mint az értéktelen parasztvakítások amikkel manapság bombázzák a fanokat :roll:


Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6030 Dátum: 2014. Május 21. - 21:31:32 »

Az Assassin's Creed Comet-ről nem beszélve!

Na arról inkább tényleg ne beszéljünk mert egy olyan dolog, amit egyik félreeső Ubi támaszponton agyalt ki egy csapattag egy sötét zugban...
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Videojátékok
« Válasz #6031 Dátum: 2014. Május 22. - 00:01:38 »
beszállok a next gen beszélgetésbe én is már :D rég nme jártam a fórumon (sajnos)
Én beruháztam 1re pont váltás előtt voltam hogy új laptop vagy ps4 aztán p4 lett (bár a tanulmányaimhoz nélkülözhetetlen a korszerűbb gép, de egy kis mutyizás és összehozom a közép kategóriásat, remélem :D )

Szóval most nagyon felkapott a 1080p és mi az hogy csak 900p meg alacsonyabb, nem ettől lesz valaminek jobb grafikája feltétlenül, ott van még a texturázás, élsimítás, különböző effektek és a ps4nél erre álltak rá jobban pl az infamous second sonnál is látszik ez. Személy szerint megvagyok elégedve vele, tény hogy még kevés játék van de ősszel nagy adag fog érkezni, addig legalább lehet gyűjteni, és 2 érv amit említettetek igen ennyiből nem lehet kihozni egy pc-t és előbb utóbb befog indulni ez a széria is.

Arra is gondoltam hogy első szériás gépet vettem hogy lesz jobb, úgy hoyg nem töröm fel és mivel mindig a régebbieket törik fel, sokan elszoktak cserélni az újabb használatlan gépeiket ezért, nos én így fogom majd megszerezni az újabb kiadásait a ps4nek :D

De már bő féléve kint van és még fórumokon is egyetlen egy probléma van a géppel, hogy a kontrolleren a gumi túl puha lett és szét kopik, valamint néha tud zavarni ahogy felpörgeti a blu-ray-t de ne mis én szoktam észrevenni sokszro mert a játék úgy is leköt hanem a szobatársam.

Összességében megéri az árát szerintem, és jönnek erre még olyan címek még csak most jelent meg :)

u.i.:
ja és nem hiába lesz 2 külön assasin c. is , meg a fifa14 is ott van példának nem hiába nem jelent meg az új motorral, grafikával és fizikával mondták is hogy túl sok pc nem bírta volna és rengeteg embert veszítettek volna el.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 22. - 00:05:07 írta hudekira »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6032 Dátum: 2014. Május 25. - 18:17:02 »
Épp most játszom végig másodszorra a KotOR 1-et és azt szerettem volna kérdezni kinek milyen élményei vannak róla, mert számomra eddig ez a legjobb SW témájú játék amivel valaha játszottam.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6033 Dátum: 2014. Május 25. - 18:26:23 »
Mára már idegesít a végletekig lebutított és láthatóan konzolra igazított rendszere, de attól még kedvenc cRPG-im között tartom számon. Kár, hogy az Obsidian ennyire elcseszte a folytatását. (Ami azért fura, mert egy közepes BioWare-játék, a Neverwinter Nights folytatása tőlük meg világklasszis lett.)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6034 Dátum: 2014. Május 25. - 20:32:41 »
Kár, hogy az Obsidian ennyire elcseszte a folytatását.

Azért én ezt nem mondanám, ha megkapták volna azt a két évet, amit kezdetben Lucas ígért nekik, akkor egy olyan folytatást kaptunk volna, hogy tényleg nem marad olyan ember aki anélkül szólja le hogy ismerné a fejlesztés hátterét ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6035 Dátum: 2014. Május 25. - 20:40:33 »
Nem hiszem. Az egész hangulat nyomott volt, a sztori meg elejétől a végéig koncepció szintjén blőd. Kézrátétellel csinálsz magasan képzett jedi lovagokat szerelőkből, egy élőhalott űrhajó, a végcél meg az Erő meggyilkolása? Kizárt, hogy ez a sietség műve lenne. A sietség inkább a fegyvermodolási rendszer félkész mivoltában, a két teljesen kidolgozatlan lehetséges szerelmi szálban és az összecsapott versenyeken mutatkozhat meg.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6036 Dátum: 2014. Május 25. - 20:57:16 »
Nem hiszem. Az egész hangulat nyomott volt, a sztori meg elejétől a végéig koncepció szintjén blőd. Kézrátétellel csinálsz jediket, élőhalott űrhajó, a végcél meg az Erő meggyilkolása? Kizárt, hogy ez a sietség műve lenne. A sietség inkább a fegyvermodolási rendszer félkész mivoltában, a két teljesen kidolgozatlan lehetséges szerelmi szálban és az összecsapott versenyeken mutatkozhat meg.

A változott időpont miatt lett, kb ez történt:

2003 nyarán járunk a BioWare  még ki sem adta a Kotort, de a jó öreg George Lucas már megmondja a tutit. Mivel a Bio nem fogadta el a 2. rész fejlesztését, ezért egy új céget keresnek, így találtak rá az Obsi-ra akik kézségel elfogadták a felkérést .Lucas elmondta nekik, jól van fiúk egy évetek van rakjátok össze a játékot, nem lesz semmi gond. Kb fél évre rá becsöngetett Gyuri, hogy oké gyerekek nyugi mégsem most kéne, kicsit húzzatok rá, finomítsátok a játék asszisztáljon az én SW 3. részemhez és akkor minden király lesz. Oké az Obsi nekiállt finomított a játékon és elkezdték kibővíteni a sztorit is, úgy ahogy azt kell (ennek gyümölcse Kreia hihetetlenül jól megírt karaktere.)Igen ám, de látva hogy az évben mínuszban végzett a cég, Lukács Gyuri beállított és közökte, hogy valaminek meg kéne fognia a lejtmenetet most kell a játék. A fejlesztők foggal körömmel kűzdöttek, de nem tudtak mit tenni, a projekt vezetője Chris Avellone egyik nyilatkozatából kiderült, hogy az Obsidian könyörgött had fejezzék be a játékot egy patch formájában, de Lucas nemet mondott erre.Így került piacra az SW Kotor 2 2004 februárjában.Jó tudni, csak úgy mellesleg hogy egész bolygókat vágtak ki a sztoriból sőt néhány lényegesebb szereplőt. Néhány ex Obsis tag azért dacolt a döntéssel, hála az égnek 2008-ban jelent meg a nem hivatalos SW Kotor Restored Content mod amivel az Obsis srácok megpróbálták kárpótolni a rajongókat azért amiből kimaradtak.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 21:12:17 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6037 Dátum: 2014. Május 25. - 21:08:52 »
Egyszer megnézem azt a modot. Bár szkeptikus vagyok azt illetően, hogy az összesen nulla darab szimpatikus társból hirtelen egy elviselhető bagázst csinálnak.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6038 Dátum: 2014. Május 25. - 21:18:41 »
Egyszer megnézem azt a modot. Bár szkeptikus vagyok azt illetően, hogy az összesen nulla darab szimpatikus társból hirtelen egy elviselhető bagázst csinálnak.

Sajnos már sosem tudjuk meg mi lett volna azzal a játékkal ha kapnak elég időt a fejlesztésre.
Mondjuk én még mindig az első résszel játszom a második végigjátszás során minden teljesen más.
A másodikkal még nem játszottam, bár jópár interjút végignéztem hogy kiderítsem az "igazságoz".
Csak most ne az legyen mint az első résznél, ott elspoilerezték nekem a nagy fordulatot >:( mindegy még így is nagyot ütött. Bár a második résszel úgy vagyok, hogy kápráztassatok el mivel a Kotor 1 az nálam a No. 1. SW játék, sőt az egyik kedvenc játékom.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6039 Dátum: 2014. Május 25. - 21:26:14 »
A másodikban nem nagyon van nagy fordulat, legfeljebb az intróban az, hogy öt évvel a KotOR 1 után közlik, hogy összesen egy jedi maradt a galaxisban: a játékos karakter. Mert izé. Azért. Ez volt az a pont, ahol először abbahagytam a játékot egy-két hónapra. Igen, a bevezető videónál.