Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656806 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6140 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 21:41:42 »
Tegnap kivittem az AC4-et (6 hónap alatt)...

Az egész karácsonykor indult, akkor kezdtem játszani és a játék világa, a hajózás, (magam is vitorlázom)
a Karib-tenger mind lenyűgözött, adott lett volna a megállás nélküli játék, de volt egy bökkenő.Mégpedig az, hogy a fő történetszáll egy jó ideig nagyon jellegtelen volt (számomra legalább is) a játék mellékesében annyira elmerültem, hogy teljesen megfeletkeztem a sztoriról aztán mikor már jól laktam a mellék küldikkel, egyszer csak a polcon maradt a játék. Aztán most nyár végén bírtam rá magam, hogy na gyerünk játszuk végig és azt mondom örülök, hogy így tettem, mert a végén mégis csak megtetszett és ez főleg a sztori befejezésének és Edward Kenway mérhetetlenül szimpatikus karakterének köszönhető.

Lehet hogy mégjobban fog tetszeni a játék, ha folyamatosan játszom végig az AC-ket, de így az én szememben ez egy nagyon jó játék és nem csak kalózos, hanem Assassins Creed játékként is, a szereplők pedig mind a fő mind a mellékszereplők a legjobbak a franchise történetében.(Najó a Brotherhood után, mert a reneszánsz olaszország az etalon, de Edward felveszi a versenyt Ezioval)
Mindazonáltal mindenkinek ajánlom mert a környezet, a sztori és főleg a föszereplő garantálja a tökéletes játékélményt ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6141 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 21:58:18 »
En most az uj Thiefet probaltam ki. A kritikak alapjan nem vartam tole sokat, de aztan kellemeset csalodtam. Alaposan testreszabhato, egyenkent ki lehet kapcsolni a verpistiknek szant "segitsegeket", igy lenyegeben olyanna teheto a jatekmenet, mint a sorozat korabbi reszeiben (az ugrast leszamitva, ami negativum, de megszokhato). A tortenet, de foleg a hangulat kiraly. :)

Ilyen:

Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6142 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 22:28:40 »
Én ma végeztem a Resident Evil 6-tal professional, vagyis very hard fokozatával. Van még egy No Hope fokozat, elkezdtem, de tényleg relatíve esélytelen. :)

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Videojátékok
« Válasz #6143 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 11:00:37 »
Tegnap kivittem az AC4-et (6 hónap alatt)...

Az egész karácsonykor indult, akkor kezdtem játszani és a játék világa, a hajózás, (magam is vitorlázom)
a Karib-tenger mind lenyűgözött, adott lett volna a megállás nélküli játék, de volt egy bökkenő.Mégpedig az, hogy a fő történetszáll egy jó ideig nagyon jellegtelen volt (számomra legalább is) a játék mellékesében annyira elmerültem, hogy teljesen megfeletkeztem a sztoriról aztán mikor már jól laktam a mellék küldikkel, egyszer csak a polcon maradt a játék. Aztán most nyár végén bírtam rá magam, hogy na gyerünk játszuk végig és azt mondom örülök, hogy így tettem, mert a végén mégis csak megtetszett és ez főleg a sztori befejezésének és Edward Kenway mérhetetlenül szimpatikus karakterének köszönhető.

Lehet hogy mégjobban fog tetszeni a játék, ha folyamatosan játszom végig az AC-ket, de így az én szememben ez egy nagyon jó játék és nem csak kalózos, hanem Assassins Creed játékként is, a szereplők pedig mind a fő mind a mellékszereplők a legjobbak a franchise történetében.(Najó a Brotherhood után, mert a reneszánsz olaszország az etalon, de Edward felveszi a versenyt Ezioval)
Mindazonáltal mindenkinek ajánlom mert a környezet, a sztori és főleg a föszereplő garantálja a tökéletes játékélményt ;)

Jó olvasni, hogy van még rajtam kívül aki szereti az AC sorozatot. Én már végigvittem az összeset (és kiolvastam az összes könyvet), kivéve az ACIV: Black Flag Freedom Cry-t. Eddig az AC Liberatin HD volt az egyetlen ami nem igazán tetszett. És valóban, nálam is Olaszország a csúcs, majd Konstantinápoly. Amennyire szeretem az amerikai történelmet az ACIII csak a 3. helyen áll az ACI mellett.
Nagyon várom már az V. részt. Az eddigi videók alapján "Frhansziaorszáh" és a történet is várós.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6144 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 11:12:17 »
Tegnap kivittem az AC4-et (6 hónap alatt)...

Az egész karácsonykor indult, akkor kezdtem játszani és a játék világa, a hajózás, (magam is vitorlázom)
a Karib-tenger mind lenyűgözött, adott lett volna a megállás nélküli játék, de volt egy bökkenő.Mégpedig az, hogy a fő történetszáll egy jó ideig nagyon jellegtelen volt (számomra legalább is) a játék mellékesében annyira elmerültem, hogy teljesen megfeletkeztem a sztoriról aztán mikor már jól laktam a mellék küldikkel, egyszer csak a polcon maradt a játék. Aztán most nyár végén bírtam rá magam, hogy na gyerünk játszuk végig és azt mondom örülök, hogy így tettem, mert a végén mégis csak megtetszett és ez főleg a sztori befejezésének és Edward Kenway mérhetetlenül szimpatikus karakterének köszönhető.

Lehet hogy mégjobban fog tetszeni a játék, ha folyamatosan játszom végig az AC-ket, de így az én szememben ez egy nagyon jó játék és nem csak kalózos, hanem Assassins Creed játékként is, a szereplők pedig mind a fő mind a mellékszereplők a legjobbak a franchise történetében.(Najó a Brotherhood után, mert a reneszánsz olaszország az etalon, de Edward felveszi a versenyt Ezioval)
Mindazonáltal mindenkinek ajánlom mert a környezet, a sztori és főleg a föszereplő garantálja a tökéletes játékélményt ;)

Jó olvasni, hogy van még rajtam kívül aki szereti az AC sorozatot. Én már végigvittem az összeset (és kiolvastam az összes könyvet), kivéve az ACIV: Black Flag Freedom Cry-t. Eddig az AC Liberatin HD volt az egyetlen ami nem igazán tetszett. És valóban, nálam is Olaszország a csúcs, majd Konstantinápoly. Amennyire szeretem az amerikai történelmet az ACIII csak a 3. helyen áll az ACI mellett.
Nagyon várom már az V. részt. Az eddigi videók alapján "Frhansziaorszáh" és a történet is várós.

+1 AC fanatikus! ;D Én eddig csak 3 Assassin's játékkal játszottam cím szerint az AC 3, Revelations, AC 4. Már az első pillanattól kezdve megszerettem ezt a sorozatot, csak mostanra nagyon elfáradt és nem arról szól mint amiről még anno az elején! A Black Flag tényleg pazar epizód lett,de valahogy mégis vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Ha nem lennének a tengeri küldetések, akkor rohadt monoton lenne a játék, gondolok itt a szárazföldi lopakodásokra az ültetvényeken :roll: Ismétlődnek a pályaelemek és a katonák külseje is romlott az előzőhöz képest! Ez lehet amiatt van,mert sokkal nagyobb területen játszódik mint a 3 és az előző generáció hardveréből ennyit tudtak kihozni. Mindenesetre azért ezt jobb lett volna inkább a nextgen masinákra kiadni 8)
A következő részt ettől függetlenül szintén várom, pedig az is csak egy rókabőr lesz amit a harmadik & negyedik részből dobnak össze. Mármint a Rogue-ra gondolok ahol a templomos Shay-t fogjuk irányítani ;) Bár a Unity sem lesz épp egy forradalmian nagy újítás az előző részekhez képest (csak grafikában, területben és az npc-k számában nyilvánul meg az újítás...).

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Videojátékok
« Válasz #6145 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 13:19:27 »
+1 AC fanatikus! ;D Én eddig csak 3 Assassin's játékkal játszottam cím szerint az AC 3, Revelations, AC 4. Már az első pillanattól kezdve megszerettem ezt a sorozatot, csak mostanra nagyon elfáradt és nem arról szól mint amiről még anno az elején! A Black Flag tényleg pazar epizód lett,de valahogy mégis vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Ha nem lennének a tengeri küldetések, akkor rohadt monoton lenne a játék, gondolok itt a szárazföldi lopakodásokra az ültetvényeken :roll: Ismétlődnek a pályaelemek és a katonák külseje is romlott az előzőhöz képest! Ez lehet amiatt van,mert sokkal nagyobb területen játszódik mint a 3 és az előző generáció hardveréből ennyit tudtak kihozni. Mindenesetre azért ezt jobb lett volna inkább a nextgen masinákra kiadni 8)
A következő részt ettől függetlenül szintén várom, pedig az is csak egy rókabőr lesz amit a harmadik & negyedik részből dobnak össze. Mármint a Rogue-ra gondolok ahol a templomos Shay-t fogjuk irányítani ;) Bár a Unity sem lesz épp egy forradalmian nagy újítás az előző részekhez képest (csak grafikában, területben és az npc-k számában nyilvánul meg az újítás...).
Szerintem a IV-ben nagyon a hajókázásra volt kihegyezve-mire másra, hisz kalózos játéknak készüét. Én bevallom az ACII+Br+Rev városban ugrálós-mászkálós, feladatos részeit jobban bírtam, de a IV jobb mint a III. PC-n mindig is szép volt a grafikája, így remélem az V csak szebb lesz. A Rouge sajna csak konzolra jön (majd írjátok meg mi volt a történet lényege). A Unityben viszon kíváncsi leszek a jelen kori eseményekre. Nekem tetszett a Desmond szál (ok Ezio köröket vert rá), vagy inkább mondjuk azt-a jelenkori szál. A IV-ben egyszerűen, de viszonylag jól megoldották szerintem a XXI.századot.
Egyszóval minden téren kíváncsi vagyok a AC:U -ra.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #6146 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:39:55 »
Ihaj... baklövés?  :headscratch:

Az a hír röppent fel, hogy az új Tomb Raider kaland Xbox exklúzív lesz...  :-\  :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6147 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:48:51 »
Nem csak a szokásos? 1 évig az, aztán már nem az...

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6148 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:54:01 »
Ihaj... baklövés?  :headscratch:

Az a hír röppent fel, hogy az új Tomb Raider kaland Xbox exklúzív lesz...  :-\  :roll:

Ez nem csak egy találgatás hanem azóta duplán meg lett erősítve, hogy csak boxra jön az új kaland. Én meg fogom magam felbontok egy zacskó popcorn-t és nézem ahogy a Crystal Dynamics 3-4 hónap múlva propeller gyorsan próbálja menteni a helyzetét :hehe:
Gyakorlatilag ezzel a lépéssel elvágták magukat a játékos társadalom legjavától és ezzel nem megdobják az XO eladásait hanem csökkentik drasztikusan ;D Mondjuk aki képtelen normális exkluzívokat gyártani, és helyette multiplatform címeket elvenni a gamerektől az nagyon gyorsan a padlón találhatja magát! De nagyon dulván...xD

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6149 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 15:30:12 »
Én is így gondolom.
Szerettem az előző részt, de mivel még nem fenyeget a veszély, hogy legyen új PS-em így ez a hír nem taglózott nagyon le. Az ilyen hírekhez meg multi fejlesztők esetében amúgy is úgy állok hozzá, mint a híres képregényhősök halálához.  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6150 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 16:12:36 »
Ez a trükk a Titanfall esetében is eléggé szépen bebukott, pedig ott elég súlyos milliókat nyomtak a marketingbe és annak a ténynek a sulykolásába, hogy csak Xbox/Windows platformokon lesz elérhető. Aztán valahogy mégse váltotta meg az Xbone-t.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6151 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 17:49:52 »
Ihaj... baklövés?  :headscratch:

Az a hír röppent fel, hogy az új Tomb Raider kaland Xbox exklúzív lesz...  :-\  :roll:

Ez nem csak egy találgatás hanem azóta duplán meg lett erősítve, hogy csak boxra jön az új kaland.
Csak pánikkeltés volt. Phil Spencer az Xbox főnök már kijelentette hogy csak ideglenesen (max. 1 hónapig) lesz exkluzív XOne cím.
Nem fogják bezárnia pénzeszsák száját.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 13. - 17:52:00 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6152 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 18:33:06 »
Ihaj... baklövés?  :headscratch:

Az a hír röppent fel, hogy az új Tomb Raider kaland Xbox exklúzív lesz...  :-\  :roll:

Ez nem csak egy találgatás hanem azóta duplán meg lett erősítve, hogy csak boxra jön az új kaland.
Csak pánikkeltés volt. Phil Spencer az Xbox főnök már kijelentette hogy csak ideglenesen (max. 1 hónapig) lesz exkluzív XOne cím.
Nem fogják bezárnia pénzeszsák száját.

Mikor a hsz-t írtam, akkor még úgy volt,hogy kb 1 évig minimum Xbox exkluzív lesz! Pont utána jött a bejelentés,hogy "áá mégis multiplatform lesz"...

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #6153 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 19:55:14 »
Klafa  ;D
pedig kezdtem örülni, hogy mégegy game, ami miatt kellene az a fránya ps4  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6154 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 20:20:17 »
Szerintem TR nélkül is prímán meglesz a Sony már nem azért...xD Nekik ott van a saját sírásójuk (Uncharted) szóval nincsenek rászorulva Lara kisasszonyra ;D És még az a temérdek AAA cím amivel jönni fognak majd a közeljövőben!

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6155 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 20:40:49 »
Ihaj... baklövés?  :headscratch:

Az a hír röppent fel, hogy az új Tomb Raider kaland Xbox exklúzív lesz...  :-\  :roll:

Ez nem csak egy találgatás hanem azóta duplán meg lett erősítve, hogy csak boxra jön az új kaland. Én meg fogom magam felbontok egy zacskó popcorn-t és nézem ahogy a Crystal Dynamics 3-4 hónap múlva propeller gyorsan próbálja menteni a helyzetét :hehe:
Gyakorlatilag ezzel a lépéssel elvágták magukat a játékos társadalom legjavától és ezzel nem megdobják az XO eladásait hanem csökkentik drasztikusan ;D Mondjuk aki képtelen normális exkluzívokat gyártani, és helyette multiplatform címeket elvenni a gamerektől az nagyon gyorsan a padlón találhatja magát! De nagyon dulván...xD

Jajj ne már, hogy itt is jön a duma, hogy  :vensoap: MS a  :censored: anyukátok.
Valamint hogy a PS sokkal jobb, nekünk így is jó 100x verjük mindenben az X-et.

A fórumos társak nagyrészét azért többre becsültem, jómagam X-es vagyok az is maradok, úgy gondolom mindkét konzol ugyanannyit tud, egyik se jobb a másiknál, mindkettőnek ott a saját exklúzív kínálata, melyek nagyon jó játékokat tartalmaznak, amiket eltérő kategóriáuk miatt szerintem ne mérjünk össze ;) PS:Uncharted,Last of Us;X:Halo,Gears of War
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 13. - 21:43:03 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Videojátékok
« Válasz #6156 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 21:19:59 »
A TR amúgy timed exclusive, tehát nem jelenti, azt hogy csak XBoxra lesz...

A fórumos társak nagyrészét azért többre becsültem, jómagam X-es vagyok az is maradék, úgy gondolom mindkét konzol ugyanannyit tud, egyik se jobb a másiknál, mindkettőnek ott a saját exklúzív kínálata, melyek nagyon jó játékokat tartalmaznak, amiket eltérő kategóriáuk miatt szerintem ne mérjünk össze ;) PS:Uncharted,Last of Us;X:Halo,Gears of War
Én csak annyit tennék hozzá, hogy a dolgok amik az xbone-nál felmerültek az elején, és ahogy a MS kezelte, az elég gusztustalan volt. Azóta változtak a dolgok, de én biztos nem fogom az ő konzolukat megvenni ezek után, mert elvesztették a bizalmamat, ha más nem csak azért, hogy kiadjak rá valamit ID @ Xboxon keresztül, de még úgy is rossz szájízzel.
Teljesítményben tényleg nincs jelentős különbség, és ami van is, nem ennyire korai szakaszban fog kijönni.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #6157 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 21:27:57 »
Ha... szinte sejtettem, hogy ez a Black Flag és a Rouge a 3-ban megismert családot fogja körbe járni, ugye, a 3-ban megismertük az indián fiút és a rosszacska apukát, a 4-ben a nagyapi kalandjaihoz volt közünk, és most a Rougeból kijött egy demo videó, na és ki van a főszereplőnk mellett? A rosszacska apuci  :D  lehet az ő dolgairól is többet fogunk megtudni? Így teljes lenne a család úgymond  :D

Valszeg olyan kis trilógiát építettek köréjük, mint Ezió köré. Nem rossz.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6158 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 21:37:57 »
Ez a Rogue gyakorlatilag egy az egyben a Black Flag módosított, update változata amit most gyakorlatilag teljes áron fizettetnek ki azokkal akik évek óta nagy rajongói a sorozatnak :roll: Természetesen AC rajongóként előbb-utóbb úgy is beszerzem,de mindezek után hallani sem akarok olyan Assassin's Creed játékról amit sokadjára is a hajózással próbálnak eladni! Haytham szerepére én is roppant kíváncsi vagyok, na meg a szárazföldi küldetésekre, mert ennyi óceántól amit az utolsó 2 játékban kaptunk már konkrétan tengeri beteg vagyok :hehe:

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6159 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 21:44:42 »
Természetesen AC rajongóként

Akkor nem lenne rossz letudni még az AC1-et, 2-t  és a Brotherhoodot  ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."