Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656787 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6220 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 16:06:17 »
Nos, én jóval korábban akadtam el, amikor a Manci még csak egyedül volt, nem voltak segítői, de kösz, jó tudni, hogy később még rátesznek egy lapáttal.  :lol:
:lol: :lol:

Egyszer majd én is teszek egy próbát ezzel a játékkal, csak én is úgy vagyok, hogy alapból az open world stílusú Póki játékokat jobban szeretem.

Én most a Web of Shadows-on gondolkozom, csak jó hallok róla, innen valaki játszott vele?
Én kipróbáltam, de egyrészt egy bug miatt elakadtam benne, másrészt engem nem igazán fogott meg, de ez valószínűleg azért van, mert pont előtte toltam végig a Prototype 1-2-t, és le sem tagadhatják a készítők, hogy onnan vették át az alapkoncepciót, csak szörnyek helyett szimbióták vannak a játékban. De amúgy tényleg mindenki dícséri, szóval ne hallgass rám, próbáld ki. ;)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6221 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 16:00:09 »
Közben rejtvényeket oldok meg, keresem a továbbjutás irányát, eszközöket veszek fel a továbbjutáshoz, fegyvereket szerzek és lövök velük, rémálomszerű történetbe és szörnyekbe botlok...  :D
Persze, hogy sántít ez a hasonlat, pont azért írtam, mert szerintem picit ugyanúgy sántít a Batmanre is. Ott is sok apró plusz van, ami számomra feldobta a játékot, a riddler rejtvények, amik sokszor tényleg izzasztóan furfangosak, és sokat kell gondolkozni rajtuk, a millió easter egg és karakter utalás ami felbukkan a játékban, a néhány ponton egészen csavaros, és mindenképpen merész történetvezetés (ez mondjuk itt még egyáltalán nem látható), a lopakodós részek, az ismerős helyszínek mint "crime alley".
Ezek velem feledtetni tudták a valóban repetatív, és szerintem is túlstilizált harcrendszert, ami tényleg csak a kocka kocka kocka, néha közben háromszög (ha felvillan) nyomkodásából áll, és az amúgy szerintem bárgyú Bossfightokat (nagy ellenfél körül sok kis ellenfél, akiket ha leversz, belecsaphatsz párt a nagy ellenfélbe, majd az ismét hozzádvág egy tucat kis ellenfelet), vagyis kivéve egyet, a Mr. Freeze bossfight, az intelligens és lassú volt, az tetszett.
A Deadpoolról nem hallottam olyan nagyon sok jót, hogy igazán megfogjon (azért ha látom pár ezer forintos áron, lehet begyűjtöm), nekem egy közepes Devil May Cry klónnak tűnt (ami amúgy még nem zárja ki, hogy szórakoztató játék legyen), ami szerintem (élén a 3-al, és a legújabban lévő harcrendszer szerintem visszafejlődés ahhoz képest, ráadásul nehezen kezelhető is) a legjobb ilyen típusú bunyós/kardos/fegyveres (szaknyelven szólva Hack n' Slash/Beat m' Up keverék) játék ami valaha készült. Annak tökéletes a harcrendszere. Az egyetlen játék, amivel tényleg csak a harc élvezetessége miatt játszottam, mert annyira látványos, könnyen kezelhető, de mégis változatos.
Pókember játékokkal pedig igen rég játszottam, valahogy az utóbbi 10 évben kiadottak nagyon gyérnek tüntek.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 29. - 16:12:27 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6222 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 18:30:03 »
A Deadpool épp azért jó, mert a bunyó mellett kifejezetten szórakoztató is. Tényleg vicces.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6223 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 19:43:31 »
Ja, a Deadpool tipikusan az a laza szórakoztató játék, ami nem hagy benned mély nyomot, de amíg játszol vele, addig baromi szórakoztató és nagyon vicces. ;D

Amúgy épp ma fejeztem be az AC Brotherhood-ot, nagyon f*sza volt. :D Még az épületeken található rejtvényeket kell megfejtenem, esetleg pár apróbb mellékküldetéssel még elszórakozom, de szerintem hamarosan elkezdem majd a Revelations-t, mert érdekel a sztori folytatása. :D

Egyébként, ha már a harcrendszer a téma, a Brotherhood harcrendszere is pofonegyszerű, de meglepően hangulatos és szórakoztató a harc, nagyon tetszett. Szerintem nem feltétlenül baj az egyszerű irányítás, ha kellően változatosra és hangulatosra tudják csinálni a bunyót. (Az irányítás engem inkább az fps-ekben szokott idegesíteni, ahol 3 kéz kéne hogy minden gombot kényelmesen elérj. :hehe: )
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6224 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 20:02:27 »

Amúgy épp ma fejeztem be az AC Brotherhood-ot, nagyon f*sza volt. :D Még az épületeken található rejtvényeket kell megfejtenem, esetleg pár apróbb mellékküldetéssel még elszórakozom, de szerintem hamarosan elkezdem majd a Revelations-t, mert érdekel a sztori folytatása. :D
Nem fogsz csalódni a folytatás is nagyon király ;)
És Konstantinápoly...oké hogy nem Róma, de akkor is :oh:
Egyébként, ha már a harcrendszer a téma, a Brotherhood harcrendszere is pofonegyszerű, de meglepően hangulatos és szórakoztató a harc, nagyon tetszett.

Pofonegyszerű...egész hadtesteket egyedül felaprítani :roll:
Imádom a szériát, de a harcrendszer egy ideje már nagyon rászorul a változtatásra...amióta killing streak is van a játékban (ACB)  ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6225 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 11:53:00 »
Pofonegyszerű...egész hadtesteket egyedül felaprítani :roll:

Mondj egy olyan mainstream (de nem lopakodós) akció-kalandjátékot, ahol a főhős nem egymaga veri le a fél világot. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6226 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 11:55:46 »
Last of Us szerintem tökéletesen megfelel ennek a kritériumnak.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6227 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 12:09:55 »
Oké, de az túlélőhorror kategória, nem? Gondolom, ott inkább a lopakodás felé van eltolva a játékmenet.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6228 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 12:19:58 »
Nem nevezném azért túlélőhorrornak, vegyíti a horror, és az akció játékelemeket, kábé a játék fele, az amikor "zombik" ellen harcolsz, a másik felében pedig emberek ellen, és az is a 2 lövés és véged kategória, vagy ha 3-4 ember támad rád egyszerre ököllel, akkor se vered le őket egyedül.
Ennyi erővel amúgy az AC is lopakodós, mert ott is van lehetőség csendben végezni az ellennel.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6229 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 12:22:20 »
A Last of Us szerintem is lopakodós inkább.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6230 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 12:33:09 »
Akkor a "lopakodós" az lényegében minden olyan játék, ahol nem tudsz egyből leverni mindenkit, hanem taktikázni kell. Így tényleg nem lehet ilyen címet mondani.   :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 30. - 12:46:26 írta Todd »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6231 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 14:12:55 »
Pofonegyszerű...egész hadtesteket egyedül felaprítani :roll:

Mondj egy olyan mainstream (de nem lopakodós) akció-kalandjátékot, ahol a főhős nem egymaga veri le a fél világot. ;D

Ha úgy játszol akkor az AC is lopakodós, ahogy mondjuk a Batman AC is, és ott nem verhetsz le annyi embert mint az AC-ben. A 3-ban egyszer beterítettem egy Bostoni utca teljes felületét hullákkal...nem mondom hogy nem volt jó poén, de azért ezen lehetne egy kicsit változtatni ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6232 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 15:26:34 »
Akkor a "lopakodós" az lényegében minden olyan játék, ahol nem tudsz egyből leverni mindenkit, hanem taktikázni kell. Így tényleg nem lehet ilyen címet mondani.   :lol:
Hát azért itt majdnem csak bujkálni kell. Vagy simán menni.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6233 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 15:37:02 »
"Lopakodós" alatt azt értettem, ahol a játékmenet rákényszerít a lopakodásra és taktikázásra, mert annyira gyenge a karakter, hogy szemtől szemben, nyílt sisakos küzdelemben esélye sincs. Az más kérdés, hogy sok játéknál a készítők keverni szokták a műfajokat, hogy változatosabbá tegyék a gamét.

Ha úgy játszol akkor az AC is lopakodós, ahogy mondjuk a Batman AC is, és ott nem verhetsz le annyi embert mint az AC-ben. A 3-ban egyszer beterítettem egy Bostoni utca teljes felületét hullákkal...nem mondom hogy nem volt jó poén, de azért ezen lehetne egy kicsit változtatni ;)
Persze, értem mire gondolsz, nyilván nem életszerű, hogy ennyi ellenfelet le lehet verni, csak én azért nem akadok fenn ilyesmin, mert a játékok többsége ma már ilyen. De ilyenek voltak a nyolvanas évek akciófilmjei is. Azon nem akadsz fönn, hogy Schwarzi és Stallone hány ellenséget nyírt ki a filmjeiben? :hehe:
Ezek a játékok is pont arról szólnak, hogy te vagy az überfasza főhős, aki egyedül megmenti a világot, de ez is a szórakoztatás része. Az nem lenne túl izgalmas, ha az egész játékban 5 db ellenfelet nyírnál ki.
Szerintem nincs baj ezzel a rendszerrel addig, amíg kellően szórakoztató, és amíg nem teszi túl könnyűvé a játékot. Az meg kimondottan jó ötlet, hogy így te döntöd el milyen stílusban játszol, mert így mindenki igényét kielégíti a játék.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6234 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 19:40:17 »

Ha úgy játszol akkor az AC is lopakodós, ahogy mondjuk a Batman AC is, és ott nem verhetsz le annyi embert mint az AC-ben. A 3-ban egyszer beterítettem egy Bostoni utca teljes felületét hullákkal...nem mondom hogy nem volt jó poén, de azért ezen lehetne egy kicsit változtatni ;)
Persze, értem mire gondolsz, nyilván nem életszerű, hogy ennyi ellenfelet le lehet verni, csak én azért nem akadok fenn ilyesmin, mert a játékok többsége ma már ilyen.
Szerintem nincs baj ezzel a rendszerrel addig, amíg kellően szórakoztató, és amíg nem teszi túl könnyűvé a játékot.

Látszik hogy még nem játszottad ki az összes AC-t  ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6236 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 16:42:35 »
Szerintem annyira szánalmas, hogy egy több mint 10 éves játékot akarnak újra eladni, akkor minimum a Zerot is fel kellett volna HD-sítani.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6237 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 20:33:46 »
Csakhogy sok ilyenre komoly és igazi igény van.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6238 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 20:46:17 »
Kezdeményezésnek jó lenne, csak miért pont egy olyannal csinálják, aminek már megvolt a remake-je? Lehetett volna a 2-vel elkezdeni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6239 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 20:55:03 »
Hátha az követi. Hátha PC-re is kiadják ezeket is.