Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656994 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6320 Dátum: 2014. Október 09. - 19:19:04 »
Részemről nem csak elv: nekem kényelmetlen. Kategóriákkal jobb vagyok pl. az Arkham-játékokban a PC-s irányítással, mint kontrollerrel. Plusz eléggé irritál a szükségszerűen lassú kamerakezelés is.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6321 Dátum: 2014. Október 09. - 19:50:51 »
Egy fix kamerás játéknál ez ugye komoly szempont...  ;D
Amúgy én is így vagyok vele csak fordítva, mégse volt ez visszatartó erő a Blood Omen 1-2 vagy az Omikron esetében.
Szóval ja, ez elvi ok. ;) Számodra minden ami konzolra emlékeztet az sátántól való.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 09. - 19:55:52 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6322 Dátum: 2014. Október 09. - 21:22:57 »
Fix kamera? Eléggé sokat forgatom körbe ott a bunyók közben, hogy felmérjem a terepet, különösen a Cityben, ahol van is helyük körülfogni.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6323 Dátum: 2014. Október 10. - 08:12:58 »
A Resi Remakeről beszélünk..  :lol:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6324 Dátum: 2014. Október 10. - 12:09:44 »
Ja. Ott igazából csak az volt a gondom, hogy a Dolphinban sehogy se tudtam felismertetni egy szem kontrolleremet, billentyűvel meg valahogy elég esetlen volt. Ami csak azért különös, mert mindhárom PC-s RE-játékot egészen kellemesen játszottam anno a roppant összetett kurzor + XCV kombóval.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6325 Dátum: 2014. Október 10. - 12:12:00 »
Amennyire én emlékszem ennek a játéknak az irányítása amúgy elég esetlen volt konrollerrel is.
Ez pont nem tartozott a pozitívumai közé.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6326 Dátum: 2014. Október 10. - 14:38:17 »
Elég szokatlan a GC kontroller, az is bejátszhat. A Zeronál például már nem volt zavaró.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6327 Dátum: 2014. Október 10. - 19:45:35 »
Az nekem annyira nem volt gáz, de azt az irányítási sémát, hogy ha lenyomom előre az analogot akkor a figura nem felfelé indul el, hanem a saját orra felé, ha pl épp lefele néz akkor lefele, sose fogom megszokni.
Ezt már a gc-s verzióban is kihagyhatták volna. Szerencse, hogy a Silent Hillben csak az első volt ilyen, a kettőben már ki lehetett ezt kapcsolni, a harmadikba már bele se került.
De a korai Resikben ezt mindig utáltam.
Amúgy én a Zerot vittem végig előbb.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Videojátékok
« Válasz #6328 Dátum: 2014. Október 10. - 19:59:55 »
Resident Evilből melyik rész a kedvenc?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6329 Dátum: 2014. Október 10. - 20:11:35 »
REmake, Resi 2 (zseniális az osztott történetvezetés), Resi 4 (ez szimplán pokolian szórakoztató).

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6330 Dátum: 2014. Október 10. - 20:15:12 »
Speciel nekem a RE4 volt az első ami többször is végignyomtam.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Videojátékok
« Válasz #6331 Dátum: 2014. Október 10. - 20:31:29 »
A 4-el kezdtem én is,és háromszor toltam végig.Talán az volt a legjobb.
De a 6. rész grafikája??  :oh:  Állat volt.Az Ada Wong küldetés volt egyébként,ami nekem leginkább tetszett.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6332 Dátum: 2014. Október 10. - 21:08:09 »
RE2 és a Remake, ha egyszer játszhatom majd. :)

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6333 Dátum: 2014. Október 10. - 21:33:21 »
Biztosan jó a Resident Evil,de én a Beyond Two Souls után asszem átértékelem a videójátékokról alkotott véleményemet :) Ez valami fantasztikus a maga 24(!!!) alternatív történetszálával. Nem zsánerem ez a műfaj,de örülök neki,hogy megvettem ^^ Egy hatalmas élménnyel lettem gazdagabb :oh:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6334 Dátum: 2014. Október 10. - 22:01:27 »
Heavy Rain megvolt? Ha ez tetszett, mindenképpen próbáld ki. ;)
Én amúgy a Fahrenheit óta vagyok a Quantic Dream rajongója.
Amúgy nem független a 24 befejezés. Kábé 8 független különbféle variációkkal. Persze ez így is baromi sok.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6335 Dátum: 2014. Október 10. - 22:15:45 »
Heavy Rain megvolt? Ha ez tetszett, mindenképpen próbáld ki. ;)
Én amúgy a Fahrenheit óta vagyok a Quantic Dream rajongója.
Amúgy nem független a 24 befejezés. Kábé 8 független különbféle variációkkal. Persze ez így is baromi sok.

Ez még így is több mint amit a jelenlegi AAA címek nyújtani tudnak. A Ubisoft pl a fél vagyonát adná,hogy ilyen játékot tudjon csinálni! A többiekről már nem is beszélve :lol:
A Heavy Rain lesz a következő, de csak miután a Beyond-ot 100%-ig ki nem pörgettem :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6336 Dátum: 2014. Október 10. - 22:20:49 »
Utána jöhet a Fahrenheit majd az Omikron, ja és meg fogod nézni az Immortelt.  :D
Tudom, hogy így lesz, akit egyszer beszippant David Cage munkássága...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6337 Dátum: 2014. Október 10. - 22:24:39 »
Resident Evilből letarolhatatlanul a 4. rész viszi a pálmát nálam. De nagyon tetszik még a Zero (a két szereplő váltása és a tárgyaik cserélgetése nagyon tetszik, nem beszélve, hogy ez az egyetlen RE játék, ahol életszerű a tárgyvitel, azaz le lehet tenni őket), és az 5 sem rossz. A 6-ból csak a Leon küldetés és még az Ada.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6338 Dátum: 2014. Október 10. - 22:33:08 »
Utána jöhet a Fahrenheit majd az Omikron, ja és meg fogod nézni az Immortelt.  :D
Tudom, hogy így lesz, akit egyszer beszippant David Cage munkássága...

Ebben látod van valami ;D!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6339 Dátum: 2014. Október 11. - 09:19:50 »
Itt van egy "rövid" beszámoló, igyekszem csak olyan dolgokat beleírni, amiket már biztosan tudsz egy végig vitel után is.
Amúgy nekem pár dolog furcsa volt a Beyondban, amit a Heavy Rainben úgy éreztem, jobban kivételeztek. Most  rohadt furán fogsz nézni, de úgy éreztem a Beyondban jobban korlátozva van a szabad döntés hozatalunk, ahhoz képest (igen, az átlag játékokhoz képest így is sztratoszférában van  ;D), de egy konkrét pontban kifejezetten elviselhetetlen, hogy csak egy megoldást kínál fel a játék, ez pedig az elnök megölése.
Pedig a szituációt ott is le lehetett volna rendezni úgyis, ha nem öljük meg, elvégre Jodie akkor is megtudná a helikopterben az igazságot, akkor is megszökne, és akkor is üldöznék. Ezek szerint az alkotók úgy érezték ez egy olyan kulcsfontosságú pont aminek mindenképpen meg kell történnie.
A másik az, hogy itt független epizódok halmaza a játék, amiken belül szabadon többféle képen oldhatunk meg szituációkat, de mivel ugrálunk az időben, így nem hatnak ki egymásra az epizódokban hozott döntéseink, max a játék végén érnek össze, a Heavy rainben, az epizódok sokkal szorosabban összefüggtek, megváltoztak, olt ami kimaradt, vagy bejöttek újabbak. De ott lineáris a történetvezetés, tehát ez nyilván az eltérő történetvezetésből adódott, hogy itt ezt a módszert választották.
Plusz szintén fura volt nekem a választásos befejezésrendszer a végén. Érdekes lett volna ha ezeket mindet a játék közben meghozott döntések alapján adja ki a játék. Persze vélhetőleg ezzel Jodie szabad akaratát akarták érzékeltetni.
Na de a pozitívumok, mert ez egy isteni kalandjáték (igen, én ezeket lényegében a Point And Click játékok utódainak tekintem, habár műfajilag meghatározhatatlanok). Az animáció, a grafika, a történet, csodálatos, a környezet, a feladatok tök változatosak, sokszor meg tudott lepni, sok akciójelenetnél letettem az államat pihenni a padlóra, pl. a demoban is szereplő a helikopter szemszögéből mutatott motoros üldözésnél.  :o
A színészek hihetetlenek, Willem Dafoe egy ISTEN, imádom, amikor megidézi a családját, attól a jelenettől kirázott a hideg, megnéztem újra, ismét kirázott a hideg, de csak attól is, hogy rágondoltam. Ellen Page pedig imádni való, az a lázadó tinédzser imidzs, azon behaltam.  :lol:

Mint mindig, és nagyon örülök, hogy egy új típusú videojáték női karaktert hoz létre, mert semmilyen szexista felhang nincsen benne. Nem a külseje, hanem a döntései a története a lényeg, ez szerencsére mostanában jellemző trend, pl. Last Of Us, új Tomb Raider. Habár mindhárom egy fiatal karakterrel operál, lehetne egy 30 körüli érett női karakter hasonló attribútumokkal.
És úgy játszik a David Cage története végig az ember érzelmeivel, hogy az hihetetlen. Amikor először végigvittem, Ryant (amúgy ő vagyis Eric Winter a Mentalista című sorozatban is FBI ügynököt játszik  :D) marhára utáltam, úgy voltam vele, dögöljön meg, hagytam, hogy megkínozzák, aztán később, amikor úgy nézett ki, mindketten ott fagyunk halálra a parton (de ha mindketten nem is, azt biztosra vettem, hogy ő igen), akkor persze szerelmet vallottam neki, mikor azt kérte, úgyis mindegy már elven, aztán amikor mégis mindketten megmaradtunk csak Ryan egy szemmel kevesebbel, akkor persze letagadtam az egészet. És akkor beugrott, hogy bakker, úgy viselkedek, mint egy igazi nő...  :lol:
De a végén, mikor Jodie és Aiden először találkoznak az egy nagyon megható pillanat volt, meg mondjuk még elég sok a játék során. A zene is lenyűgöző volt végig, mondjuk ez sem újdonság a QT játékokban, mindig épp olyan aktuális nagymestereket tudnak összeszedni a soundtrackjeik elkészítésére, mint az Omikron esetében David Bowie, a fahrenheitnél a Theory Of A Dead Man, a heavy rainnél az azóta mindenhol ezerszer felhasznált Audio Network, most pedig Hans Zimmer. Mintha épp képben vannak, mi az aktuális trend. :D
Jut eszembe, te melyik befejezéseket érted el először?
Én a Black Sunnál az életet választottam, majd a végén a Navayo Ranchot, az az epizód nagyon tetszett.
itt Jodie legnagyobb problémája az életben a féltékeny kistesó lesz.  :lol:
De pár segítőtársam elhullott közben (ez viszont neked is spoiler lehet, ha még nem tudok, kik tudnak meghalni a játék közben), az öreg indián fószer (nem jut eszembe a neve), amikor a klinikán voltunk, Aidennel megöltem Jodie anyját, Cole meghalt a Black Sun akció közben, Dawkins (Dafoe) pedig öngyilkos lett miután meggyőztem róla, hogy őrültség amit csinál.
jajj, végre valakivel alaposan kipofázhatom ezt a játékot, annyira örülök.  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 11. - 09:25:38 írta Todd »