Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 657020 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6340 Dátum: 2014. Október 11. - 11:12:35 »
Az én döntéseim érdekesek voltak és bizony sokszor úgy viselkedtem én is mint egy igazi nő. Persze kevésbé voltam olyan kiszámíthatatlan mint te :lol: A befejezésnél először a Ryan szálat választottam, vagyis a komplett happy end csomagot! Ez véleményem szerint kicsit giccses és túl hollywoodias végkifejlet volt, ezért is tetszett inkább az a szál, ahol az egykori hajléktalan cimboráihoz költözik ^^
Mindegyiket végigpróbáltam,de ezek megléte inkább negatívum mint kreatív ötlet. Némelyik nagyon klisés tudott lenni!
Egyébként hiszed vagy sem, a Black Sun fejezetet másodjára is végigvittem, mert DaFoe tényleg olyat alakított benne,hogy még a sz*r is meghűlt bennem :o Ezt a részt egyébként nem csak Dawkins jelenete miatt játszottam újra (bár többek közt ez az oka), hanem Cole sorsa végett! Az első végigjátszásomnál pl meghalt, mert nem mentem vissza érte mikor megsérült,de a másodikban már nem voltam rest, így a befejezés is ennek fényében változott :)
Sajnos a festett hajú Goth-Punk korszakából nekem csak annyi jutott,hogy a szobájába zárták és tört zúzott mint állat ;D Vagy az alapból is csak ennyi lett volna akármilyen döntést hozok a játékban?  Az öreg indián nálam szintúgy elpatkol a tolószékes nagymamával együtt, mikor a portált kell bezárni. Érdekes,de Jodie anyját én is megöltem, vagyis khm, finomabban szólva eutanáziában részesítettem ;) Ami Ryan-t illeti néhol távolságtartó voltam vele,de pl nem hagytam megkínozni és a fejezet végén is megcsókoltam, amit természetesen később nem nyilvánítottam semmisnek. Szóval beadtam a derekam na mondjuk ki :lol:

Mindent összevetve ez egy 10/10-es játék,de az összevissza ugrálás az időben azért engem néhol rendesen megzavart. Pl mikor elmegy a Navajo rancsra rövid hajjal, sebbel a fején azután mégis melyik történetszál következik? Mert a valódi befejezésnél már megint hosszú hajat visel és tudja a f*szom,hogy azt mikor növesztette ki stb érdekes kérdések ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6341 Dátum: 2014. Október 11. - 11:51:37 »
Én Ryant sose tudtam igazán megkedvelni, nagyon köpönyegforgató egy alak. Na jó a végére egészen megszelidül.  :D
Én is ugyanígy toltam, elsőre kiválasztottam, minden lehetséges opciót az epilógus leismétlésével, majd Black Sun, itt Cole-t szintén másodjára megmentve.
A Goth epizódot nagyon hosszan lehet még játszani, ki is lehet jutni közben a laborból.  ;)
A hajléktalan befejezés nagyon érdekes, már csak amiatt is, mert rögtön felvet egy teljesen új történetet is, az tudod mikor lesz igazán megdöbbentő, akkor ha meghalsz!  :twisted:
Az "egyedül" befejezés még ami nekem nagyon érdekesnek tűnt, ezek közül.
A Navajo történet a csövizős epizód után játszódik, de a köldökzsinór szerű vonalon töltés közben mindig jelöli, épp hol járunk időben. Aztán gondolom bő egy-két évre rá találkozik Cole-al, amikor mennek az anyjához, és onnan be is gyorsulnak az események.
Gondolom azért az időben ugrálás mellett döntöttek, mert amúgy halálra unták volna magukat sokan a sok gyerekkori epizód alatt, plusz akkor az akciórészek nagy többsége is a játék két harmada után helyezkedett volna el.
Ettől függetlenül örültem volna neki, ha lett volna mód arra, hogy lineárisan vigyük végig a sztorit teszem azt másodszorra.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6342 Dátum: 2014. Október 13. - 21:34:26 »
Elkezdtem az Arkham Originst. Amennyi negatív kritikát hallottam róla, azok után bevallom, szerintem ez nem rossz. Semmivel sem roszabb eddig, mint az Arkham City. Ő, oké lényegében ugyanaz, ugyanazok a kütyük, elemek, csak kicsit más sztori, de részemről ez így totál rendben van.
Nem várom mindig a hatalmas csavart, ami megreformálja a szériákat, sőt egy előzménynél nem is baj, ha nem akarja emelni a tétet,hiszen azzal a későbbi részeket degradálja le.
God of War valaki? Kratosnak már akkora kalandjai voltak az első rész előtt, hogy ezek után, abban ilyen flegma képpel kéne végigsétálnia, hogy mi a francot akartok tőlem, voltam már ezerszer keményebb szituációkban is, mit nekem egy Isten TITÁNOKAT ESZEM REGGELIRE!!!
Szóval ez most nem ilyen, szép kényelmesen csorgodál előre, nem változtat semmin, ami bevált, olyan mint egy kiegészítés, ami lényegében igaz is rá. Jó ez így.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #6343 Dátum: 2014. Október 13. - 21:59:48 »
Nekem is tetszett az Origins, és vhol a sztorija jobban is bejött mint az előző részekké.
És lesz ebben csavar  :D (mondjuk nem tom hol tartasz, de lesz itt koppanás  ;D )
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6344 Dátum: 2014. Október 13. - 23:45:06 »
Én kölcsönkaptam az eddigi utolsó Tomb Raidert. Ez lesz az első kalandom Larával, remélem nekem is jó lesz.  :hehe:

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Videojátékok
« Válasz #6345 Dátum: 2014. Október 14. - 06:27:12 »
Gyóóóóó!Már csak korodból adódóan is,hogy hagyhattad ki a többi részt?  :surp:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6346 Dátum: 2014. Október 14. - 11:01:07 »
próbálta ő, csak nem jöttek be neki.
Ami abszolút nem zárja ki, hogy ez tetszeni fog neked, mert ennek a Tomb Raidernek hangulatban semmi köze a régiekhez.
Szerintem amúgy jó gamma ez, olyan, mint az Uncharted és a Last of Us egyvelege, valahol fél távon a kettő között.
Az irányításból szinte mindent a Naughty Dog termékeiből nyúl le, a dramaturgiától meg távol áll az Uncharted humoros pörgős hangulata, de nem is olyan lassú, mint a Lust Of Us.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6347 Dátum: 2014. Október 14. - 11:10:15 »
Én is azt hallottam, hogy az Unchartedre hasonlít, azért kap egy esélyt.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6348 Dátum: 2014. Október 14. - 11:31:35 »
Ugyan nem játszottam még az Uncharted-del,de amit láttam belőle abból lazán levontam a megfelelő következtetéseket: TR csak férfi verzióban és hitelesebben!
Én most pörgettem ki a TR reboot-ot 2 napja és nagyon tetszett, kivéve egyvalamit! Adott egy 21 éves vékony testalkatú csaj, aki annyi súlyos sérülést szerez a kalandja során,hogy a történet végére minimum le kéne százalékolni ;D De ő csak megy tovább mint egy Terminátor és meg se kottyan neki ha épp gépfegyverrel sorozzák. Na meg az a sok nehéz fegyver amit magán cipel és abszolút nem nehezítik meg a járásban vagy a hegymászásban :lol: Éppen ezért nem hiteles számomra,hogy egy nő a főszereplő. Egy Drake szintű fasziból még csak kinézi az ember,hogy jobban viseli a sérüléseket és egyéb stresszt mint egy törékeny csaj :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6349 Dátum: 2014. Október 14. - 11:40:56 »
Jajj, de kis szexista vagy.  :lol:
ismerek olyan törékeny csajt amúgy, aki ezerszer keményebb, mint a legtöbb férfi (beleértve magamat is).  ;)
De ő csak megy tovább mint egy Terminátor és meg se kottyan neki ha épp gépfegyverrel sorozzák.
Valszeg baromira utáltad volna a játékot, hogyha mint a valóságban, egy lövéstől meghalt volna a főhős. De ugye úgy hiteles lenne.
Ugyan nem játszottam még az Uncharted-del,de amit láttam belőle abból lazán levontam a megfelelő következtetéseket: TR csak férfi verzióban és hitelesebben!
A hitelesebbet csak arra érted, hogy ott pasi a főhős. Mert amúgy semmivel sem hitelesebb. Ott is a főszereplő legalább 3 halálos sérülést túlél részenként történet szerint, a játékban meg nyilván ezret, mivel ott is az igen hiteles golyó kilihegős gyógyulási rendszer él.  :D
A TPS akciójátékok közül nekem eddig egyedül a Last Of Us tűnt egy bizonyos fokig hitelesnek, na ott tényleg egy zombi egyet harap beléd, és két lövést nem élsz túl.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 14. - 11:49:08 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6350 Dátum: 2014. Október 14. - 12:05:30 »
Idézet
Jajj, de kis szexista vagy.  :lol:
ismerek olyan törékeny csajt amúgy, aki ezerszer keményebb, mint a legtöbb férfi (beleértve magamat is).  ;)

Pedig nem is :D Csupán zavart,hogy egy frissen diplomázott tapasztalatlan kis csaj ennyi zuhanást,ütést és golyózáport túlél, holott ettől még Drake is kipurcanna xD
Nyilván a hitelest nem úgy értettem,hogy haljon meg egy lövéstől, mert az úgy nem volna opció számomra. Egyébként nagyon könnyen elpatkolhatunk, viszont az ellenségeken még többet röhögtem! Gyakorlatilag folyamatosan soroztam őket a gépfegyverrel, ráadásul mellkasra célozva azok meg csak jöttek mint valami misztikus és sebezhetetlen gólem :hehe: Amelyik pajzsot tartott maga elé és fel volt páncélozva még elnézem,de a mezei banditáknál ez nagyon sz*rul nézett ki...
Mondjuk az a rész megint vicces volt mikor az Endurance roncsain mászkálva ki kellett nyírni a nagydarab páncélos hapsit :roll: Annak is vagy 5x a lábába döftem a nyílvesszőt,de csak nem akart megdögleni még akkor se ha eltaláltam a fejét a faltörő puskával ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6351 Dátum: 2014. Október 14. - 12:35:16 »
Gyakorlatilag folyamatosan soroztam őket a gépfegyverrel, ráadásul mellkasra célozva azok meg csak jöttek mint valami misztikus és sebezhetetlen gólem
Hát miért festékpatront használtál?  ;D

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6352 Dátum: 2014. Október 14. - 12:45:01 »
Gyakorlatilag folyamatosan soroztam őket a gépfegyverrel, ráadásul mellkasra célozva azok meg csak jöttek mint valami misztikus és sebezhetetlen gólem
Hát miért festékpatront használtál?  ;D

A készítők elfelejtették közölni velem,hogy az én töltényeimet festékpatronra cserélték ;D Biztos ehhez is dlc kell,hogy normális fegyvereket oldhassak fel a játékban :hehe:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6353 Dátum: 2014. Október 14. - 14:04:20 »
Én kölcsönkaptam az eddigi utolsó Tomb Raidert. Ez lesz az első kalandom Larával, remélem nekem is jó lesz.  :hehe:
Az új Tomb Raider nekem is itt figyel a gépemen, csak még nem került sor rá, de nagyon dícsérik mindenhol, majd én is végigtolom valamikor.

Én mostanában a Timeshiftet tolom, illetve lehet, hogy röhögni fogtok, de az Euro Truck Simulator 2-t. :D Azt hinné az ember, hogy a kamionsofőrködés baromi unalmas dolog, de mégis van valami a játékban, ami megfogja az embert. Ráadásul nem csak sofőrködni lehet, de saját kamionos vállalatot is lehet menedzselni (bár én még nem tartok ott). Zseniális húzás, hogy netes rádióadást lehet hallgatni vezetés közben, így mondhatni a zene über változatos. :D

A Timeshift mint lövöldözös játék jó (bár elég nehéz), viszont az a bajom vele, hogy a sztori, a körítés nagyon gyenge, és ez elég sokat levon a játék hangulatából, valamint a motivációs faktorból.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Videojátékok
« Válasz #6354 Dátum: 2014. Október 14. - 16:23:58 »
Mr. Sinister!

Amit írtál Lara Croftról......
Volt már a kezedben képregény?  8)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6355 Dátum: 2014. Október 14. - 16:58:00 »
Pedig nem is :D Csupán zavart,hogy egy frissen diplomázott tapasztalatlan kis csaj ennyi zuhanást,ütést és golyózáport túlél, holott ettől még Drake is kipurcanna xD
De ő nem ÚGY tapasztalatlan, mint mondjuk én lennék egy ilyen helyzetben. Kb. 23 éves képzett tornász és harcművész, mindkettőt jó 10 éve csinálhatja (Kaine, biztos jobban tudja, mikortól lehet elkezdeni, de a 10 reálisnak tűnik), a fizikai képességei mind adottak ahhoz, hogy ezt a kalandot túlélje. Ő úgy tapasztalatlan, hogy "élesben" nem használta még a képességeit. Az akaraterejét kell csak összeszednie hozzá, abban gyenge a játék elején, és az teszi törékennyé.
Ezért jó játék szerintem az új Tomb Raider, ahogyan szépen összeszedi magát, a reménytelennek tűnő helyzetből, hogy igen, meg tudom csinálni.
Maga a szituáció nyilván túlzó, minden játék az, amiben egy ember megöl egy hadsereget.  ;D

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Videojátékok
« Válasz #6356 Dátum: 2014. Október 14. - 19:41:10 »
Ma jelent meg az Evil Within amit Resident Evilnek is hívhatnának :P (mintha a 4. részt látnám) Egy próbát megér a sorozat kedvelőinek.
Tejet kérek! Csokisat!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6357 Dátum: 2014. Október 14. - 20:12:25 »
Pedig szerintem pont a 4. Resitől nagyon különböző lesz ez a játék, ott ugye alapvetően akciójátékról beszélünk, horror elemekkel fűszerezve, míg itt kőkemény horror van. Így inkább a klasszikus Resikhez, Silent Hillekhez áll közelebb, egy fokkal modernebb irányítási sémával (ez alapvetően a Resi 4 óta bevált sémát követi).
Plusz a misztikus történetvonal miatt, jó, hogy különálló szériát indított, és nem próbálta ezt a játékot bele erőltetni a Resi-k világába.
Tény, hogy ő rendezte a legjobb Resiket (Resi 1, Zero, Remake, Resi 4), de a szériától független játékai között is vannak igazi gyöngyszemek, pl. Devil May Cry, Shadows Of The Damned.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6358 Dátum: 2014. Október 14. - 20:56:12 »
Maga a szituáció nyilván túlzó, minden játék az, amiben egy ember megöl egy hadsereget.  ;D
Kivéve RAMBO!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6359 Dátum: 2014. Október 14. - 21:00:37 »
Rambo, az egy b*zi!

Amúgy a first Blood-ban Rambo csak egyetlen embert ől meg.  ;) Aztán mi lett ebből.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 14. - 21:03:58 írta Todd »