Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656921 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Videojátékok
« Válasz #6440 Dátum: 2014. November 10. - 20:10:35 »
Frászt, a megadott gépigények mostanában erősen túlzóak.
Nekem egy 760GTX-em van i5-4460-as procival. 2x4GB memóriával. Ha nem is fullosan, de azért csak fogja vinni.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6441 Dátum: 2014. November 11. - 11:20:43 »
Elmagyarázná valaki,hogy tudok dlc-t vásárolni a PS Store-ból? Elsősorban az anyagi része foglalkoztat a dolognak, vagyis a Store fizetős-e avagy ingyenes szolgáltatás, kötelező-e PS Plus tagságot vennem vagy nélküle is mehet a dolog?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6442 Dátum: 2014. November 11. - 11:34:38 »
Nem kell hozzá PS Plus tagság, és a Store ingyenes szolgáltatás, de regisztrálnod kell hozzá a PSN-re.
A vásárlás úgy megy, hogy venned kell feltöltőkártyát, ami konzol boltokban, vagy neten kapható, és az azon lévő kód lesz a pénz.

De amúgy én még nem vettem egy DLC-t sem, így nincs tapasztalatom benne. Mert szerintem (magánvélemény következik) eddig egy sem volt, ami megérte volna a pénzt, és amúgy is általában a bővített kiadásokat veszem meg egy két évre a megjelenés után. Az eredeti ár kb. feléért.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6443 Dátum: 2014. November 11. - 12:39:54 »
Én se vagyok az a könyörtelen fanatikus aki minden egyes játékhoz beszerzi a kiegészítőket,de pl az új DmC-hez úgy gondoltam megveszem, mert a YT-on látottak alapján nagyon is megéri! 8) Szívesen várnék egy olyan dobozos kiadásra ami magában foglalja az összes dlc-t a játékhoz,de eddig semmi jel nem mutat arra,hogy a Capcom kiadna ilyet a közeljövőben.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6444 Dátum: 2014. November 11. - 13:09:37 »
A Vergil-es dlc- re gondolsz?

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6445 Dátum: 2014. November 11. - 13:10:16 »
Igen arra.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6446 Dátum: 2014. November 11. - 15:10:02 »
Hát igen, azt, hogy a DMC-ből nem jött Special Edition én is hiányolom.
Szemétség, hogy az extra rucikat, meg Vergilt is DLC-kre korlátozták. DMC3-as skinnel szívesen toltam volna.

Kiváncsi lennék, hogy amúgy itt is az alapverzióban is játszható lett volna-e Vergil, mint a DMC 3-ban, csak letiltották (nyomj egy start-ot a kettes vezérlőn, az Arkham elleni Bossfight alatt), aztán azt se szégyellették még egyszer kiadni, hogy hú, most Vergil is játszható karakter.
Közben végig azt vártam, hogy melyik fokozaton végigvitel után kapom meg Vergilt extra karakternek...
Aztán az SE-től minimum elvártam volna, hogy Vergil normál történetet kapjon (nem lett volna túl nehéz, mivel minden második videobejátszásban az van, hogy közben ő épp mit csinál), erre ugyanazokat a pályákat vihetjük végig, és még a Vergil bossfightokban sem Dante ellen mehetünk, hanem egy piros Vergil ellen. Szóval anno ezt "fejlesztették" egy évig...
Messze azzal a játékkal játszottam a legtöbbet életemben, mégse tartanám tökéletesnek, mert ez egy olyan mocskosul szemét húzás volt benne, hogy az hihetetlen.
Régen csak a capcom mentalitását tartottam undorítónak, most már az egész DLC-s rendszert.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 11. - 15:29:44 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6447 Dátum: 2014. November 11. - 19:24:52 »
A második kör után 92%-on vagyok a Tomb Raiderben. Futok még egy kört, megpróbálom az összes challenge-et megcsinálni.  :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6448 Dátum: 2014. November 11. - 20:05:39 »
Azokat én kihagytam, csak a kincseket gyűjtöttem be.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6449 Dátum: 2014. November 11. - 20:13:00 »
Hát igen, azt, hogy a DMC-ből nem jött Special Edition én is hiányolom.
Szemétség, hogy az extra rucikat, meg Vergilt is DLC-kre korlátozták. DMC3-as skinnel szívesen toltam volna.

Kiváncsi lennék, hogy amúgy itt is az alapverzióban is játszható lett volna-e Vergil, mint a DMC 3-ban, csak letiltották (nyomj egy start-ot a kettes vezérlőn, az Arkham elleni Bossfight alatt), aztán azt se szégyellették még egyszer kiadni, hogy hú, most Vergil is játszható karakter.
Közben végig azt vártam, hogy melyik fokozaton végigvitel után kapom meg Vergilt extra karakternek...
Aztán az SE-től minimum elvártam volna, hogy Vergil normál történetet kapjon (nem lett volna túl nehéz, mivel minden második videobejátszásban az van, hogy közben ő épp mit csinál), erre ugyanazokat a pályákat vihetjük végig, és még a Vergil bossfightokban sem Dante ellen mehetünk, hanem egy piros Vergil ellen. Szóval anno ezt "fejlesztették" egy évig...
Messze azzal a játékkal játszottam a legtöbbet életemben, mégse tartanám tökéletesnek, mert ez egy olyan mocskosul szemét húzás volt benne, hogy az hihetetlen.
Régen csak a capcom mentalitását tartottam undorítónak, most már az egész DLC-s rendszert.

Jogos vélemény, én is pont ezért vetem meg a jelenlegi dlc-s rendszert. Viszont áruld már el,hogy ki az az Arkham? Azon kívül,hogy a DC univerzumban egy pszichológus ;D Továbbá az SE minek a rövidítése?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6450 Dátum: 2014. November 11. - 20:22:20 »
Ezek szerint az eredeti Debil Máj Krémekkel játszottál (akkor ebből sokat érthettél  :lol:). Érdemes pótolni az 1,3,4 részek elég jók, a 2. totál kihagyható.

Szóval az eredeti Devil May Cry szériában a 3. rész volt az, amelyikben Dante és Vergil ténykedtek, Arkham az egyik gazfickó volt aki ellen volt egy az itteni mandus elleni Bossfighthoz hasonló közös csata, itt lehetett a kettes vezérlővel Vergilt irányítani, ezt már csak többedik végigvitel után neten olvassva tudtam meg.
Vagyis a karakter játszható volt az eredeti verzióban, csak ki lett hagyva, és egy évre a megjelenésre rá a Capcom kinyomott egy Special Editiont, amiben végre lehetett Vergillel játszani, de itt lett ez a totál felemás megoldás csinálva, amiről írtam.
Szóval ha netán begyüjtenéd a DMC 3-at (totál jó kezdés a szériával ismerkedőknek, mivel kronológiailag az az első rész), akkor az SE-t vedd meg.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 11. - 20:24:00 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6451 Dátum: 2014. November 11. - 21:04:33 »
A helyzet az,hogy mielőtt nekiálltam volna ennek a reboot-nak, játszottam a 4-gyel is. Viszont annál a résznél elegem lett, ahol az Őszentségével kellett harcolni! Az a kib*szott erőtér szétverhetetlennek tűnt számomra, úgyhogy dobtam is a fenébe az egészet :lol: Meg aztán a régi sorozat eléggé Japán stílusú ami nekem nem annyira jön be. Szerencsére a DmC szakít a régi hagyományokkal és inkább nyugatiasra veszi a figurát 8) Természetesen a japánokra jellemző túlzások így is szép számmal megtalálhatóak a játékban,de így már kevésbé zavaró!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6452 Dátum: 2014. November 11. - 21:09:32 »
Azokat én kihagytam, csak a kincseket gyűjtöttem be.
Azok már megvannak. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6453 Dátum: 2014. November 11. - 21:17:58 »
Meg aztán a régi sorozat eléggé Japán stílusú ami nekem nem annyira jön be. Szerencsére a DmC szakít a régi hagyományokkal és inkább nyugatiasra veszi a figurát 8)
Nekem mindkettőben van ami tetszik, és van amit hiányolok. A régiben a karakterdizájn, a sok szimbolikus tartalom, irodalmi, mitológiai témákból való építkezés tetszett, de sose értettem, hogy ez most mégis milyen társadalmi rendben zajlik, ez a mi valóságunk, vagy valami poszt apokaliptikus világ, vagy mi a franc, mindig ilyen zárt kis helyszíneken volt minden, semmi sem derült ki a közegről, amiben vagyunk. Az anime pedig amúgy tök bénán kezelte ezt, sőt az egész anime tök béna volt, pedig a játék olyan mint egy videojátékba öntött anime.
ott ilyen hülye fantáziavilág volt, ahol mindenki tudta, hogy Dante démonvadász, és ez ilyen totál elfogadott munka volt...
Én is inkább úgy képzeltem el a dolgot, hogy azért ők inkább törvényen kívüliek.
Az újban ez a társadalmi vonal, a főbossok által képviselt különbféle modern bűnök, ez tök jó, de amúgy az ellenfelek dizájnra rém unalmasak. Csak ilyen ocsmány dolgokat ölünk, a régiben tök cool főellenségek is voltak.
Plusz abszolút elégedett vagyok a Combicristh zenéjével (hétfőn meg is hallgatom őket élőben is), de a régiben a heavy metal mellett a különböző nagyzenekari művek, sőt a kettő időnként keveréke sokat dobott a dolgon. Itt meg csak a hörgés meg a drumm 'n base van. Mondjuk ehhez a világhoz ez is illik.
Szóval az új játék társadalmi vonalát illessszék rá a régi széria karakterdizájnjára, és akkor én tök elégedett lennék.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 11. - 21:21:40 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6454 Dátum: 2014. November 11. - 21:26:17 »
Egy részletesebb epizódnak én is jobban örülnék, mert az összeesküvés elméleteken kívül más komolyabb tartalma nem volt ennek résznek. Hozzáteszem a téma amit feszegetett (minden a szemünk elé van téve mégse vesszük észre, a média manipulációk, a társadalom mérgezése stb) nagyon is telitalálat volt a részükről, viszont a főellenségek zöme valóban egysíkú és monoton :roll: A következő részbe nem ártana valami irodalmi & mitológia témákból való építkezés, nem csak a badass démon szeletelés + vagány beszólások. A negyedik részben nekem ami elsőre felkeltette az érdeklődésemet az a főmenüben hallható zene és a drámai jellemvonások :) A DmC-ben ez úgy-ahogy jelen volt,de az új atmoszféra miatt gondolom nem illeszkedett tökéletesen a kánonba.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6455 Dátum: 2014. November 11. - 21:39:57 »
Akkor te a DMC 4-ben el sem jutottál Dante történetéig, egy főboss elválasztott még tőle, pedig az az igazi. Ha DMC akkor Dante.  :hehe:
Mondjuk a Sanctus elleni küzdelmeket én is rühellettem...

Hát sokkal részletesebb/árnyaltabb karakterek a régiekben sem voltak. Mondjuk a DreamRunnerek azok menők voltak, de minden más csak ronda irtani való.

Ja és szerintem a harcrendszer is kényelmetlenebb mint a DMC 3-4 beli.
És nincsen dantééknak démoni alakjuk (csak kifehéredik a haja, meg bepirosodik minden), ez is komoly érvágás volt nekem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 11. - 21:46:59 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6456 Dátum: 2014. November 11. - 21:54:24 »
Mivel nekem a DmC volt az első, így a harcrendszerrel aránylag meg voltam elégedve. Módomban állt többféle fegyver közül választani, na meg a felturbózott kaszabolás ami nagyon bejött :D Ja meg a Bob Barbas-tól elcsórt repülő fűrészkarikák is jól tudtak jönni többek közt a DreamRunnerek ellen. A limbo ábrázolása több volt mint tökély, és ha lenne rá mód szívesen eltöltenék ott pár percet (de szigorúan csak azon a pályán ahol az óriás láncos szobor feszít). Összességében nekem hatalmas öröm volt ez a játék, na meg a parókás Dante easter egg :lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6457 Dátum: 2014. November 11. - 22:10:20 »
A második kör után 92%-on vagyok a Tomb Raiderben. Futok még egy kört, megpróbálom az összes challenge-et megcsinálni.  :)
Hú, tényleg jó játék lehet, ha ennyien dícséritek. Én is teszek vele egy próbát. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6458 Dátum: 2014. November 11. - 22:13:13 »
Mivel nekem a DmC volt az első, így a harcrendszerrel aránylag meg voltam elégedve. Módomban állt többféle fegyver közül választani, na meg a felturbózott kaszabolás ami nagyon bejött :D Ja meg a Bob Barbas-tól elcsórt repülő fűrészkarikák is jól tudtak jönni többek közt a DreamRunnerek ellen. A limbo ábrázolása több volt mint tökély, és ha lenne rá mód szívesen eltöltenék ott pár percet (de szigorúan csak azon a pályán ahol az óriás láncos szobor feszít). Összességében nekem hatalmas öröm volt ez a játék, na meg a parókás Dante easter egg :lol:
A DMC 3-4-ben Dante négy féle harcstílusa (gunslinger, trickster, swordmaster, royalguard) sokat dobott a dolgon, és ott a Devil Triggeren kívül külön funkció az időlassítás (QuickSilver), és a Doppelganger, ami itt lényegében az egyik Dante, a másik Vergil felturbózása lett. Így igazából kábé harmada annyi a harcban a lehetőség, mint az előző két részben. Plusz az, hogy az angyali/démoni fegyverekhez folyamatosan tartsunk egy gombot lenyomva az nekem fura volt.

De a Limbo tök jó dolog volt, és látványos is, jó magyarázatot adott arra, miért mindig kihalt helyeken kaszálunk.
Amikor párhuzamosan zajlottak az események a valóság és a Limbo között az Order főhadiszállásán és Katre kellett vigyázni az tök érdekes volt.
ja és azért merészek voltak a készítők, hogy a Fox news-t annyire nyíltan beletették a játékba.


Ami még szintén tetszett az az, hogy nagyon nem a tipikus hős típusúak a főszereplők, sőt igen erősen megkérdőjelezhető minden tettük. Hogy mást ne említsek, kinyírni egy terhes nőt (még ha démon is)... Plusz itt lényegében direkt a főszereplők okozzák az apoklipszist, és aztán ott ujjonganak a romhalmaz közepén, szép kis bagázs.  :lol:

Nagyon kíváncsi lennék a történet folytatására, de félő, hogy a capcom a mérsékelt anyagi sikerek miatt nem fogja erőltetni.
A sok vaskalapos rajongó nem vette meg a játékot, mert Dante emos, meg reboot.
Mondjuk kis fantáziával, meg lehetett volna oldani a stilus váltást reboot nélkül is szerintem...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6459 Dátum: 2014. November 12. - 12:59:43 »
Tegnap elkezdtem a Tomb Raidert, még nagyon az elején vagyok, de jónak tűnik. Csak meglepően borongós, darkos hangulata van. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.