Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656911 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6560 Dátum: 2014. November 25. - 12:42:40 »
HD TV? Ma már a 4K számít hiper-szuper űrtechnológiának csak kár,hogy az emberi szem nem képes azt sem érzékelni ;D Én a FullHD+60fps-sel bőven kiegyeznék,de mire ez végleg alapfunkció lesz a konzolokban, addigra megőszülök...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6561 Dátum: 2014. November 25. - 14:14:09 »
Bocsánat, már én se tudom követni, amúgy mikor éri meg a 4K, ha valaki otthon mozit akar berendezni?  :lol:
Én a FullHD+60fps-sel bőven kiegyeznék,de mire ez végleg alapfunkció lesz a konzolokban, addigra megőszülök...
Szerintem is ez kábé egy olyan határ aminek látnám létjogosultságát, amúgy szerintem nem vagyunk annyira messze tőle.

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #6562 Dátum: 2014. November 25. - 14:31:27 »
Inkább egyre távolabb.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6563 Dátum: 2014. November 25. - 14:58:59 »
A pénzéhes cégeknek hála, tényleg csak álmodhatunk a fix 60fps+fullhd párosításról :roll: Egyébként technikai akadálya egész biztosan nincs a dolognak, csak terelni könnyebb mint bevallani az igazat...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6564 Dátum: 2014. November 25. - 17:42:32 »
Technikai akadály? Vagy két-három éve az volt az átlag tesztkörülmény a videokártyákra, manapság meg már 2560-ban vagy 4k-ban nézik az értékeket. Technikai akadálya marhára nincs.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6565 Dátum: 2014. November 25. - 18:09:46 »
Ezt mondom én is,hogy ha nem pénzfüggő lenne a dolog már rég jöhetnének a nextgen játékok PS4-re. Sajnos XO-ra nem, mert az hardverileg gyengébb mint a Sony masinája :roll:

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6566 Dátum: 2014. November 25. - 20:35:49 »
Sajnos XO-ra nem, mert az hardverileg gyengébb mint a Sony masinája :roll:

Na na azért ez így nem igaz, a PS4 egyes komponensei, (számszerint 2) különbözik, az összes többi szinte teljesen ugyanaz. A versenyt az teszi kiegyenlítetté, hogy az XO-ban van néhány extra amit ha kihasználnak a fejlesztők akkor a két konzol között nem lesz különbség. Csak persze emiatt is PS4-re könnyebb ugyanolyan szintű játékot fejleszteni, mint XO-ra...
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6567 Dátum: 2014. November 25. - 20:52:33 »
Ezt mondom én is,hogy ha nem pénzfüggő lenne a dolog már rég jöhetnének a nextgen játékok PS4-re.
Hát igen, van két nextgen konzol, csak nextgen játékok nincsenek rájuk.  :lol:

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6568 Dátum: 2014. November 25. - 21:35:43 »
Ezt mondom én is,hogy ha nem pénzfüggő lenne a dolog már rég jöhetnének a nextgen játékok PS4-re.
Hát igen, van két nextgen konzol, csak nextgen játékok nincsenek rájuk.  :lol:

Pontosan ez a nagy bánatom nekem is. Anno a PS2 érkezésénél tűkön ülve vártuk az új masinákat, mert tudtuk,hogy az elődökhöz képest fejlődni fog a technológia és ezzel együtt a grafika is ofkorsz. Most meg azt látom,hogy szándékosan hátráltatják a fejlődést és aki netán nextgen konzolt vesz annak minimum 2-3 évet kell várnia egy normális valódi új generációs játékra :drying:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6569 Dátum: 2014. November 25. - 21:46:25 »
Nincsen erős nyitó felhozatal, csak átmeneti játékok, amik mindkét generációra jönnek.
Persze PS2-3 esetében is megvolt ez a réteg, de akkor úgy éreztem, hogy ezek külön fejlesztések voltak, most meg olyan érzésem van, mintha ezek alapvetően az előző konzolra készültek volna, és mellesleg enyhén felturbózva (nagyobb felbontás, FPS) kiadják őket a nextgenre is. Nem látom értelmét, hogy megérné új konzolt venni.
PS 3 esetében meg a nyitó DMC 4 MGS 4 kombó miatt rögtön evett a fene, most nincsen szó szerint semmi, ami kellene.
Ezért istenítem ennyire az új Batmant, mert szerintem az az első igazi nextgen játék.
Remélem azért a Silent HillS és a Mortal X is tud majd egy nagyot durrantani, 2015-re azért illene már beindulni.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 25. - 21:50:20 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6570 Dátum: 2014. November 25. - 21:59:50 »
A Mortal X-szel is az a nagy probléma,hogy jön prevgen-re ami tudjuk milyen kompromisszumokkal jár! Pedig a Batman mellett lehetne az is egy úttörő,de így aligha. Feltupírozott játékokért nem fogok én se PS-t venni, hanem előbb megvárom míg végleg kegyeskednek elfelejteni az előző generációs gépeket.

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #6571 Dátum: 2014. November 26. - 18:00:39 »
Évekig lesz még előző generációs fejlesztés. Nem értem, mit vártok, manapság már úgysem lesz akkora grafikai ugrás, mint tíz éve. Max. felzárkóznak a pc mellé AA, meg szűrők terén. Bár szerintem már most katasztrófa ez a 30-as frissítés. Még mindig nem értem ezt a bohóckodást a konzollal  :nemtudom: Esetleg egy Nintendo termékre beneveznék még, az legalább nem a pc ipart majmolja, van saját palettája.

Főleg ha kijön a DX12(és nagyon erős lesz). Megint lehet majd ocsmány termékeket kiadni. Ezzel nincs is gond, hiszen valakinek erre van igénye, csak sajnos mindig a konzolos gyártás az első, nem a pc. Már unalmas ez a sok gagyi QTE, meg gagyi irányítású játék  :(

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6572 Dátum: 2014. November 26. - 18:07:59 »
Évekig lesz még előző generációs fejlesztés. Nem értem, mit vártok, manapság már úgysem lesz akkora grafikai ugrás, mint tíz éve.
Marketinges szempontból hülyeségnek tartom, hogy az előző generációs fejlesztés legyen az elsődleges, pedig még idén tuti így volt.
Én persze személy szerint ezen csak nyerek.  ;D Legalábbis rövid távon biztosan. Aztán egy két év múlva meglátjuk, mire lesz érdemes beruházni.
Esetleg egy Nintendo termékre beneveznék még, az legalább nem a pc ipart majmolja, van saját palettája.
...
Ezzel nincs is gond, hiszen valakinek erre van igénye, csak sajnos mindig a konzolos gyártás az első, nem a pc.
Akkor most ki majmol kit? :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 26. - 18:12:53 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6573 Dátum: 2014. November 26. - 18:26:19 »
A Nintendo-t inkább meg se említsük a folytonos Mario,Zelda,Metroid szentháromságával és a múlt században ragadt mentalitásával :roll: Akkor már inkább egy boxot veszek amire vannak épkézláb játékok és normális support! De szerencsére ilyen probléma nem fenyeget, úgyhogy maradok a PS-nél. Grafikai fejlődés meg egész biztos,hogy lenne csak nyilván a fejeseknek nem éri meg így inkább középkori szinten tartják a minőséget.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6574 Dátum: 2014. November 26. - 19:36:39 »
Évekig lesz még előző generációs fejlesztés. Nem értem, mit vártok, manapság már úgysem lesz akkora grafikai ugrás, mint tíz éve.
Igen, pont az jutott eszembe, miközben a legutóbb belinkelt Arkham Knight videót néztem, hogy hát annyira nem kell ezen ájuldozni. Fasza, meg szépen néz ki, dehát az előző generációs konzol/pc játékok is nagyon szépen néztek ki már. Persze aki nem csak laikus szemmel nézi az újgen konzolok képességeit, az biztos megtalálja a grafikai újdonságokat, de ha minden cég befagyasztaná a grafikai fejlesztést ps3 szinten, és ezentúl minden játék olyan grafikával jönne ki, az is tökéletesen élvezhető lenne. Nem a fejlődés ellen beszélek, ne értsetek félre, csak azt mondom, hogy az utóbbi években már így is nagyon fasza szintre eljutottak grafika terén.

Marketinges szempontból hülyeségnek tartom, hogy az előző generációs fejlesztés legyen az elsődleges, pedig még idén tuti így volt.
Pedig van benne logika, hiszen nyilván sokkal több embernek van előző generációs konzolja, mint akinek újgen. Az új konzolokra még amúgyis kevés cím van, addig kell ütni a vasat az előző generációnál, amíg meleg.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6575 Dátum: 2014. November 26. - 20:48:47 »
Tom, a lényeg az, hogy nincsen olyan, hogy előző generációs PC, az folyamatosan fejlődik, nem ciklusokban.
Ezért valamilyen szinten jogos a PC-s társadalom felháborodása, hogy a játékipar nagy része miért egy 7-8 éves konfigurációra fejleszt.
Az új konzolokra még amúgyis kevés cím van, addig kell ütni a vasat az előző generációnál, amíg meleg.
Hát ha még mindig a régire fejlesztenek, akkor ez nem is fog változni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6576 Dátum: 2014. November 26. - 21:37:57 »
Akkor már inkább egy boxot veszek amire vannak épkézláb játékok és normális support!
Épkézlába latt a harmincadik CoD-klónt és a negyvenedik Uncharted-klónt érted, megfűszerezve pár Japánból betévedt bunyóssal? Nintento ezalatt reformálta a platformereket és már a harmadik fajta vadonatúj kontrollerrel állt elő, nem ugyanazt az itrányítást erőlteti tíz éve szinte nulla változtatással…

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #6577 Dátum: 2014. November 26. - 21:48:52 »
 :ohmy: Nem csak egyedül lennék itt Nintendo fan? :D

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6578 Dátum: 2014. November 26. - 22:03:53 »
Jó, elismerem az xbox rossz példa volt. De számomra meg a Nintendo tűnik abszolút siralmasnak a 3 aktuális gyártó közül! Még mindig a múltban élnek és ezt az ósdi szemléletüket akarják újra és újra lenyomni a játékosok torkán, mindezt egyre sikertelenebbül. Persze vannak még lelkes Nintendo fanok,de a végletekig őket sem lehet hülyének nézni és ugyanazokkal a címekkel traktálni :roll: Mindez meglátszik a cég éves bevételén is, viszont ettől függetlenül makacsul kitartanak a régi üzleti modell mellett. Kíváncsi vagyok meddig húzzák ezzel a szemlélettel...
Nem mintha rosszat akarnék nekik, csak a legutóbbi Wii U is egy hatalmas pofára esés volt. Ha ez sem ébreszti fel őket a mélyálomból akkor semmi :stupid:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6579 Dátum: 2014. November 26. - 22:08:04 »
Más igényeket elégít ki. Ettől még nem feltétlenül rosszabb, a nagy konzolok is igen sok régi címhez ragaszkodnak.