Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6580 Dátum: 2014. November 26. - 22:14:59 »
Akkor már inkább egy boxot veszek amire vannak épkézláb játékok és normális support!
Épkézlába latt a harmincadik CoD-klónt és a negyvenedik Uncharted-klónt érted, megfűszerezve pár Japánból betévedt bunyóssal? Nintento ezalatt reformálta a platformereket és már a harmadik fajta vadonatúj kontrollerrel állt elő, nem ugyanazt az itrányítást erőlteti tíz éve szinte nulla változtatással…

Nem tudom minek titulálod a Halo-t de az minden csak CoD nem, a Halo serves része a történet, Activision ék meg ezt a szót csak hírből ismerik. A Gears of Warról meg nagy ne keljen beszéltem, de hogy a piac legjobb autos játéka a Forza mitől nem épkézláb...amúgy már vagy 10 éve van Xbox-X360-om de egy olyan exklúzívot sem ismerem ami csak kicsit hajazna az Unchartedre.

A Nintendo óriási reformjáról meg ne is beszélünk mert ilyen legutóljára max a 2000-es években volt és Wii-nek hívták. Azóta csak a bénábbnál bénább ezredik Mario mitoménmit nyomják. A "next gen" konzoljuk meg az MS és a Sony prev genjeivel áll egy szinten...
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6581 Dátum: 2014. November 27. - 00:17:16 »
Béna? Te egy másodpercnyi gameplayt nem láttál a 3D Worldből…
A Halóba meg inkább nem megyek bele, hogy miként sikerült az elmúlt évtized egyik legjobban sikerült újszerű FPS-ét kemény munkával elkurvítani olyan szintre, amire még az EA se nagyon lenne képes…
:ohmy: Nem csak egyedül lennék itt Nintendo fan? :D
Összesen négy 3D-s konzol van, amire azt mondanám, szívesen birtkolnám: PlayStation 2, DreamCast, GameCube és WiiU. Szóval mondhatjuk, ja.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6582 Dátum: 2014. November 27. - 01:05:33 »
Szerintem a Super Mario az egyik legzseniálisabb franchise a világon. ;D Főleg, ha azt nézzük, milyen régmúltra tekint vissza, és mennyire sikeres és népszerű még mindig.

Tom, a lényeg az, hogy nincsen olyan, hogy előző generációs PC, az folyamatosan fejlődik, nem ciklusokban.
Ezért valamilyen szinten jogos a PC-s társadalom felháborodása, hogy a játékipar nagy része miért egy 7-8 éves konfigurációra fejleszt.
Ez igaz, de itt is van az éremnek egy másik oldala is: nem minden felhasználó engedheti meg magának, hogy 1-2 évente tuningolja a gépét, csak azért, hogy mindig az aktuális csúcskonfigon tolhassa az új játékokat. Vagyis szerintem az emberek nagy része a PC-jét is ciklusokban fejleszti. Az a gond, hogy túl gyorsan fejlődik a technika, nehéz lépést tartani vele.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6583 Dátum: 2014. November 27. - 08:02:47 »
Összesen négy 3D-s konzol van, amire azt mondanám, szívesen birtkolnám: PlayStation 2, DreamCast, GameCube és WiiU. Szóval mondhatjuk, ja.
Akkor mondd már meg légyszi, hogy Game Cube-ra melyik játékokat érdemes még begyűjteni a 3 Resident Evilen kívül? Kivételesen nem kötekedésből, hanem tök komolyan kérdezem.  ;)

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Videojátékok
« Válasz #6584 Dátum: 2014. November 27. - 09:53:44 »

A Nintendo óriási reformjáról meg ne is beszélünk mert ilyen legutóljára max a 2000-es években volt és Wii-nek hívták. Azóta csak a bénábbnál bénább ezredik Mario mitoménmit nyomják. A "next gen" konzoljuk meg az MS és a Sony prev genjeivel áll egy szinten...

A Nintendo pont az a kiadó akiknek nagyon régóta folyamatosna új részekkel kijövő giga címeik vannak. De mindig érdekesek, és újak mert mindig telepakolják őket új ötletekkel. Ez szerintem rendben is van így. Nem kell minden ötlethez egy tök új világot meg karaktereket kitalálni.

A technika meg nem minden, ahhoz képest hogy a Wii U sokkal gyengébb specifikációkkal rendelkezik, egy csomó érdekes és jó címet pakolnak rá, sőt nyitottak a külső fejlesztők felé is.

Szerintem egyébként a leginnovatívabb dolgokat jelenelg az indie fejlesztők csinálják, és azok sem technikailag a legcsúcsabb játékok, 2d-s pixeles, egyszerű cuccok, mégis tele vannak pakolva zseniális ötletekkel.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 27. - 09:57:14 írta Pádi »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6585 Dátum: 2014. November 27. - 10:05:28 »
A többi konzolon is igen erőteljesen vannak jelen a független címek. Ugye a PS1-n is már sok elérhető volt akkor a demo cd-ken kaptak helyet, most pedig viszonylag olcsón a Playstation Network-ről tölthetőek le.
A Journey és a Limbo nekem nagyon tetszettek.
Persze nyilván elsősorban nem azért vettem nagy konzolt, hogy ezekkel nyomuljak, de üde színfoltot képviselnek, nem egynek adnék nagyobb keretet egy nagygépes játékra is.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6586 Dátum: 2014. November 27. - 11:20:37 »
Akkor mondd már meg légyszi, hogy Game Cube-ra melyik játékokat érdemes még begyűjteni a 3 Resident Evilen kívül? Kivételesen nem kötekedésből, hanem tök komolyan kérdezem.  ;)
Eternal Darkness ami valószínűleg neked is nagyon bejönne. Azon túl Paper Mario TTYD, Luigi's Mansion, SM Sunshine. A Metroid Prime sorozatot is méltatják, meg a Wind Wakert, de egyik franchise se hoz lázba.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6587 Dátum: 2014. November 27. - 11:44:13 »
Eternal Darkness-ről még csak nem is hallottam, de akkor mindenképp rákeresek, hogy mi is ez.
Azért ezen a játékon messziről látszik, hogy eredetileg nem GC-re készült.  :hehe:
Szóval ők csinálták a Blood Oment (akkor ezért a LOK széria ugrott be erről), meg az MGS Remaket, ez mondjuk eléggé felemás egy játék lett, minden amit változtattak az eredetin azt kár volt (pl. a totál irreális lassításos cutsceenek, meg az új zenék).

Most ismét a Beyondot kezdtem el az elejéről, most az volt az alapelvem, hogy minden helyzetben totál az ellentétét csináljam annak, mint amit az első végigvitelnél. Először amikor csak lehetett inkább békésen próbáltam rendezni a konfliktusokat, és csak akkor folyamodtam Aidenhez, amikor muszáj volt.
Na most nem. Irány az Uncontrollable befejezés, és dögöljön meg mindenki!  :twisted:
habár ez elsőre elég szórakoztatónak tünt, aztán amikor elértünk a party epizódhoz viszonylag a játék elején, na ott már nagyon úgy éreztem, hogy alapvetően a saját mentalitásom ellen cselekszem. Már akkor is mikor a tapló kölköt hagytam rámászni szegény Jodie-ra, míg első végigvitelnél lekoptattam mindig, aztán amikor a revenge lehetőséget indítjuk el, és elkezdjük szekírozni a kölköket, na onnantól elkezd elszabadulni a pokol, és Jodie maga is úgy érzi, hogy hagyjuk abba, hogy Aiden álljon le ez már túl sok, de érdekelt, meddig mehetünk el, mi lehet a maximális következmény. Aiden megöl egy csapat gyereket csak azért mert azok szekálták Jodeit?
És ez még csak az első egy óra. Ez így egy egészen más történet lesz úgy érzem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 27. - 13:51:01 írta Todd »

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Videojátékok
« Válasz #6588 Dátum: 2014. November 27. - 15:14:18 »
A többi konzolon is igen erőteljesen vannak jelen a független címek. Ugye a PS1-n is már sok elérhető volt akkor a demo cd-ken kaptak helyet, most pedig viszonylag olcsón a Playstation Network-ről tölthetőek le.
Nem a többi konzolhoz képest, hanem magukhoz.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6589 Dátum: 2014. November 27. - 15:21:13 »
Ja értem, akkor az már nem a Nintendo témához kapcsolódik.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Videojátékok
« Válasz #6590 Dátum: 2014. November 27. - 15:38:46 »
Nah, már lassan 2 hete meg van az ACU. Nálam eddig 3 bug volt, szóval a kezdeti rémhírek, és videók ellenére egész jó. Ami sokkal nagyobb baj a gépigénye. Én PC-n nyomom, egy H97-es alaplapon i-5 4690s procival 8gb memó és egy GTX650Ti -s videókártyával. Nem vártam fullos csodát, de egy jó közepes beállításokkal azért szaggatásmentes játékot. Na az nincs. El nem tudom képzelni, hogy akinek nem 4. enerációs procija van, és régebbi alaplap +videókártya azon fut -e egyáltalán. Bálam most minden Mediumra van állítva, illetve 2-3 szűrőt még ki is kapcsoltam. A Black Flag-ig fan voltam. Nálam is az alap a II, a Br, és a Rev, de a III-ban is voltak jó részek, és a BF is tetszett. A Unity iszonyat szép lenne, de ez a brutál gépigény megöli a játékot.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6591 Dátum: 2014. November 27. - 15:43:38 »
Az durva, pedig ez nem hangzik egy kifejezetten rossz konfigurációnak.
Mi rosszabb procival és alaplappal, és ugyanilyen videokártyával üzemeltetjük a Boeing és Airbus szimulátort.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6592 Dátum: 2014. November 27. - 16:09:16 »
Az durva, pedig ez nem hangzik egy kifejezetten rossz konfigurációnak.
Mi rosszabb procival és alaplappal, és ugyanilyen videokártyával üzemeltetjük a Boeing és Airbus szimulátort.

Pedig azok alá kell a vass gondolom én..de persze nem a grafikáért üzemeltetitek, hanem azért a játékélményért és történetért amit a program nyújt. A legjobb benne a sok döntéshozatal, főleg a végén, te döntessz, lezuhansz vagy képességeidet kihasználva hősiesen megmented az utasokat a biztos haláltól.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 27. - 20:13:30 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6593 Dátum: 2014. November 27. - 16:23:15 »
:lol:
A grafika nem is túl egetrengető, de a hárdver, az odab*sz.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6594 Dátum: 2014. November 27. - 17:16:21 »
És ezt nem lehet átváltani TPS nézetre? ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6595 Dátum: 2014. November 27. - 17:20:58 »
Ha felülsz a tetejére akkor, csak onnan nehezebb vezetni, viszont legalább le lenne porolva. :lol:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6596 Dátum: 2014. November 27. - 17:28:27 »
Eternal Darkness-ről még csak nem is hallottam, de akkor mindenképp rákeresek, hogy mi is ez.
Általában eléggé magasan van a minden idők legjobb horrorjátékai listákon, még magasabban a legjobb elfeledett játékok-szerű összeállításokon. Láttam olyat Twitchen, hogy emberek (igen, többes szám) egy stream után csak ezért vettek GC-t. :)

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #6597 Dátum: 2014. November 27. - 17:30:41 »
Nah, már lassan 2 hete meg van az ACU. Nálam eddig 3 bug volt, szóval a kezdeti rémhírek, és videók ellenére egész jó. Ami sokkal nagyobb baj a gépigénye. Én PC-n nyomom, egy H97-es alaplapon i-5 4690s procival 8gb memó és egy GTX650Ti -s videókártyával. Nem vártam fullos csodát, de egy jó közepes beállításokkal azért szaggatásmentes játékot. Na az nincs. El nem tudom képzelni, hogy akinek nem 4. enerációs procija van, és régebbi alaplap +videókártya azon fut -e egyáltalán. Bálam most minden Mediumra van állítva, illetve 2-3 szűrőt még ki is kapcsoltam. A Black Flag-ig fan voltam. Nálam is az alap a II, a Br, és a Rev, de a III-ban is voltak jó részek, és a BF is tetszett. A Unity iszonyat szép lenne, de ez a brutál gépigény megöli a játékot.

AZ FC4 is hasonló sorsra jutott  :D Ezért nem is veszek Ubis nyitócímet, katasztrófa amit csinálnak. Neked a 650 miatt megy kevésbé, az a leggyengébb láncszem a gépedben.
Most olvasom, a játékhoz kárpótlásként megkapod majd a Dead Kings kampány DLC-t.
SP-t is vásároltál? Mert akkor még pluszba egy játékot is választhatsz.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 27. - 17:33:09 írta SwitcX »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6598 Dátum: 2014. November 27. - 20:31:42 »
Ha felülsz a tetejére akkor, csak onnan nehezebb vezetni, viszont legalább le lenne porolva. :lol:

Amúgy hogy kerülsz te oda? Valami mérnök informatikus féle vagy?
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6599 Dátum: 2014. November 27. - 20:35:22 »
Pontosan. De remélhetőleg már nem sokáig leszek itt és átkerülök egy jóval szakmaibb munkakörbe.
Elhagyom a süllyedő hajót, akarom mondani repülőt.  ;D
Eternal Darkness-ről még csak nem is hallottam, de akkor mindenképp rákeresek, hogy mi is ez.
Általában eléggé magasan van a minden idők legjobb horrorjátékai listákon, még magasabban a legjobb elfeledett játékok-szerű összeállításokon. Láttam olyat Twitchen, hogy emberek (igen, többes szám) egy stream után csak ezért vettek GC-t. :)
Akkor mindenképpen beszerzem valamilyen formában.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 27. - 20:44:46 írta Todd »