Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656994 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6620 Dátum: 2014. December 07. - 15:05:35 »
1. Elsősorban a GTA miatt került szóba. Mivel mindkét játék egy groteszk görbe tükörrel reflektál a mai társadalmi problémákra. Az Ac-hoz én csak a TPS nézet miatt hasonlítottam, mivel jól le FPS-ezted.  ;)

2. Mert egy japán fantasy hack n' slasht totál eltérő környezetbe a mai társadalomba helyezett át. Ez szerintem egy zseniális húzás volt tőle.
Az egész összeesküvés elméletes vonal, a média, a bankrendszer, drogok, junk food világa, a két világ közötti váltás, főleg ahol erősen összemosódik az egész (Bob Barbas boss fight, vagy az Order főhadiszállása, ahol mindkét világban párhuzamosan zajlanak az események), mellé a főszereplők dühös kiábrándult, és végtelenül cinikus karakterek, a Combichristh (élőben is megcsodálhattam már őket) és a Nosia gyönyörűen mocskos zenéje, olyan elegyet alkot, ami gyorsan magába szippantott.
Ez a következő évszázad hentelős játéka a szememben.
A Dante-Vergil(ius) páros nem véletlen, dierkt utalás az Isteni színjátékra, ahogyan a régi részekben több karakter is felbukkant onnan. Trish (Beatrice), Beowulf, Geryon.

Amúgy szerintem nem lett "agyon magasztalva", legalábbis általam tuti nem (mostanában max a Last Of Us-t és a Beyond Two Soulst szoktam magasztalni, de azokat nagyon  ;D). Ajánlva lett.  ;)
Eléggé megosztó játék ez azért, kritikailag sem lett feltétlen átütő siker (anyagilag meg főleg nem, pedig megérdemelne egy folytatást), és nekem is vannak apróbb fenntartásaim vele szemben. Ezeket amúgy mindet le is írtam.
http://www.pokember.hu/forum/index.php/topic,27.6440.html
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 07. - 15:41:44 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6621 Dátum: 2014. December 07. - 17:33:59 »
De valahol valószínűleg a Bayonetta neki is köszönheti a létét. És a Bayonetta az egyik legjobb dolog valaha.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6622 Dátum: 2014. December 07. - 17:52:32 »
A klasszikus Devil May Cry nélkül nem lenne Bayonetta, az tuti (sem God Of War, sem új Castlevania), és egy Bayonetta-Devil May Cry crossover nagyon adná magát (inkább a régi anime szerű Dantéval). Amúgy nekem a Bayonetta nem igazán jött be, habár csak videókat néztem belőle, lehet, ki kellene próbálnom.
De így belegondolva, az új DMC meg a Bayonettából másolt sokat (ott is mintha valami Limbo szerű univerzumban játszódnának az események), szóval a kör bezárult.  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 07. - 18:03:16 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6623 Dátum: 2014. December 07. - 19:28:53 »
Próbáld ki, mert talán minden idők legmagasabb átlagos értékelésű hack & slashe mind a két rész. Úgy értem én meglehetősen nem vagyok oda ezért a műfajért, de ha megtehetném, simán beszereznék érte egy masinát és egy megfelelően marha nagy tévét. ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6624 Dátum: 2014. December 07. - 22:13:13 »
Hát nem tudom, ezzel a design-al, meg karakterekkel még mindig nem igazán tudok megbarátkozni.
Annyira messze áll tőlem ez a Dante megkettyintette a Holdtündért, és most a kettejük szerelemgyerekét kell irányítani dolog.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 07. - 22:23:40 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6625 Dátum: 2014. December 07. - 22:31:03 »
Én most a Castlevania: Lords of Shadow-t tolom (kb fél éve abbahagytam az első pálya után, de most folytattam  :lol: ), egész jó. :D Most már, hogy sok képessége van a karakternek, kimondottan tetszik a game. Egyébként nagy God of War nyúlás, meg némelyik bossfight-nál a Shadow Of The Colossustól is loptak pofátlanul. :D A GOW-ot azért nem veri, de nincs szégyenkeznivalója.
Igazából csak a fix kameranézetes megoldás zavaró néha, főleg a harcoknál, amikor az ellenfél kisétál a kamera látószögéből.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 07. - 22:33:55 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6626 Dátum: 2014. December 07. - 22:40:27 »
igen, ez a játék tényleg iszonyat pofátlanul lett összeollózva, de nem rossz. Nekem sokáig nagyon tetszett, aztán dramaturgiailag szerintem szétesik a végére, a játék utolsó fele a legunalmasabb, és mintha a nehézség is tök fura lenne. Vannak elemek amik totál elsikkadnak, pedig tetszettek, pl. a lények irányítása.
Habár mikor Gabriel kinyírja az első vaddisznót az nekem traumatikus élmény volt. Cuki malac, de jó meg is lehet lovagolni, erre a gombra mit csinál, azt bamm kibelezte.   :shocking:
Be kéne már szerezni a folytatását is.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 07. - 22:44:18 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6627 Dátum: 2014. December 07. - 22:54:35 »
igen, ez a játék tényleg iszonyat pofátlanul lett összeollózva, de nem rossz.
Ja, még ez zavaró néha, annyira pofátlan a lopás, hogy kiböki az ember szemét. :D
Idézet
Habár mikor Gabriel kinyírja az első vaddisznót az nekem traumatikus élmény volt. Cuki malac, de jó meg is lehet lovagolni, erre a gombra mit csinál, azt bamm kibelezte.   :shocking:
Hehe, az nem zavart. Én a Tomb Raideres "ölj állatot XP-ért" megoldáson sokkolódtam. :lol:
Idézet
Be kéne már szerezni a folytatását is.
Nem is tudtam, hogy van folytatása. Na majd utána nézek.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6628 Dátum: 2014. December 08. - 08:42:47 »
A roppant kreatív Castlevania 2 néven fut.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6629 Dátum: 2014. December 08. - 09:34:26 »
Nem is, mert ez Castlevania: Lords Of Shadows 2, a Castlevania 2 az már megvolt 88-ban.
De címhalmozásban így sem überelheti a Final Fantasy XIII-2: Lightning Returns, vagy a Resident Evil: Code Veronica X című produktumokat. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 08. - 09:45:56 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6630 Dátum: 2014. December 08. - 12:04:44 »
Az Lightning Returns: Final Fantasy XIII inkább. :)
És a szaksajtóban tuti, hogy Castlevania 2 néven láttam nem egyszer, csodálkoztam is, hogy ezt csak így. Bár az eredeti teljes címe Castlevania 2: Simon's Quest volt, szóval simán rá lehetett fogni, hogy nem ugyanaz. Plusz az EA kavarását az NFS Hot Pursuit névvel nehéz volna túlszárnyalni.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6631 Dátum: 2014. December 08. - 16:11:34 »
2. Mert egy japán fantasy hack n' slasht totál eltérő környezetbe a mai társadalomba helyezett át. Ez szerintem egy zseniális húzás volt tőle.
Ez a következő évszázad hentelős játéka a szememben.

Szerintem a hentelős játékok mindig is ugyanolyanok voltak és lesznek ;)

A Dante-Vergil(ius) páros nem véletlen, dierkt utalás az Isteni színjátékra

You don't say ?! Speciel kötelező olvasmány volt idén ;D
Ezért is mondtam hogy a névválaztás a kevés értékelhető dolog egyike volt ;)


Amúgy szerintem nem lett "agyon magasztalva", legalábbis általam tuti nem (mostanában max a Last Of Us-t és a Beyond Two Soulst szoktam magasztalni, de azokat nagyon  ;D). Ajánlva lett.  ;)

Majd ha kiadják Xboxra  ;D

"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6632 Dátum: 2014. December 08. - 16:18:41 »
Szerintem a hentelős játékok mindig is ugyanolyanok voltak és lesznek ;)
Természetesen az emlegetett 88-as Castlevania 2, vagy a Diablo, meg a God Of War, és a DMC is tök egyforma.  :lol:
Egyetlen játékstílus sincsen szerintem, ami mindig ugyanolyan marad, minden trend folyamatosan változik, megújul.
Majd ha kiadják Xboxra  ;D
Kiadták, méghozzá azonnal, ez nem volt exkluzív cím. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 08. - 16:35:20 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6633 Dátum: 2014. December 08. - 21:31:05 »
Szerintem a hentelős játékok mindig is ugyanolyanok voltak és lesznek ;)
Nem… nagyon nem. Még úgy is kijelentem ezt nagy lelki nyugalommal, hogy a hack & slash finoman szóval sem a szívem csücske. Nem is tudok hirtelen olyan zsánert mondani, ami beállt volna az elmúlt 10 évben.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Videojátékok
« Válasz #6634 Dátum: 2014. December 10. - 18:03:01 »
Srácok valaki szeretne Infinite Crisis kupon kódot? Videokártya mellé kaptam, de nem használom fel.
Tejet kérek! Csokisat!

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6635 Dátum: 2014. December 11. - 21:54:24 »
Todd, erről már hallottál ? PS exkluzív.
A gameplay alapján neked való.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Tejet kérek! Csokisat!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6637 Dátum: 2014. December 15. - 15:54:08 »
Todd, erről már hallottál ? PS exkluzív.
A gameplay alapján neked való.
Még nem hallottam róla. Meglestem de annyira nem fogott meg. Egyfelől ez a slasheres dolog annyira nem jön be, plusz itt ez a fajta irányítás kicsit akadozónak is tűnik, másfelől, ha csak ennyiben merül ki, akkor sok játék ugyanezt már tudta nyújtani hagyományos irányítással is.
A Beyondban, Heavy Rainben az a jó, hogy ott minden epizód, karakter stb. hangulatában cselekményében totál eltérő, így indokoltnak tűnik ez a fajta irányítás. Viszont az, hogy 10-szer felteszik a kérdést, hogy most felfussunk-e az emeletre vagy bebújjunk a szekrénybe, ez erőltetettnek tűnik.
Persze ez csak egy trailer, lehet ez a játék még jóval több is.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6638 Dátum: 2014. December 15. - 17:56:29 »
Már kezdtem azt hinni,hogy készül a tavalyi DmC folytatása, de pechünkre ez csak egy PS4-es ráncfelvarrás lesz :roll:

http://www.gamestar.hu/dmc-devil-may-cry-definitive-edition-megjelenes-playstation-4.html

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6639 Dátum: 2014. December 15. - 18:25:42 »
Hát igen, az jobb hír lett volna...  :roll:
De azért a DLC, és az extra skinnek is érdekesek lettek volna,d e csak ezek miatt nem fogom megvenni még egyszer.
Kiegészítés: Készül a DMC 4 Special Edition is, arra viszont megjelenés óta vártam, de gondolom így már az is PS4-es lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 16. - 11:12:24 írta Todd »