Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656787 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Videojátékok
« Válasz #6780 Dátum: 2015. április 03. - 15:21:06 »
van kettő ajándék heroes of the storm béta kulcsom. akinek van kedve játszani vele, kipróbálni írjon privátot.


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6781 Dátum: 2015. április 08. - 12:07:59 »
Hát ez a Metal Gear Rising eszméletlenül jó.
Pont 10 éve játszottam utoljára ennyire frankó Hack N' Slash játékkal (DMC 3).
Iszonyat pörgős, baromi nehéz, a karakter dizájn nagyon cool, nagyon nagyon fantáziadús és kreatív bossokkal van tele, ráadásul jó sokkal, a zenék eszméletlenül jók.
A Blade mode iszonyat ötletes és látványos benne. Tényleg minden-minden átvágható amit csak látsz. Harci gépek és emberi testek akármilyen keresztmetszetben felszeletelhetőek.
Kaine, ha akarsz látni egy tényleg frankó kardos játékot, ezt told, ne a Deadpool-t.  ;)
És most ugye csak 1300 Ft.
« Utoljára szerkesztve: 2015. április 08. - 12:21:03 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6782 Dátum: 2015. április 08. - 12:33:52 »
Hát ez a Metal Gear Rising eszméletlenül jó.
Pont 10 éve játszottam utoljára ennyire frankó Hack N' Slash játékkal (DMC 3).
Iszonyat pörgős, baromi nehéz, a karakter dizájn nagyon cool, nagyon nagyon fantáziadús és kreatív bossokkal van tele, ráadásul jó sokkal, a zenék eszméletlenül jók.
A Blade mode iszonyat ötletes és látványos benne. Tényleg minden-minden átvágható amit csak látsz. Harci gépek és emberi testek akármilyen keresztmetszetben felszeletelhetőek.
Kaine, ha akarsz látni egy tényleg frankó kardos játékot, ezt told, ne a Deadpool-t.  ;)

Nekem is nagyon tetszik a játék,de olyan b*szott nehéz tud lenni helyenként,hogy sokszor kedvem lenne kalapáccsal szétverni az egész konzolt lemezestöl :hehe:
Ezt leginkább Monsoon-nál éreztem akinél hitványabb és gyorsabb ellenfelet jó rég nem láttam már Hack 'N Slash játékban! Most tartok a legutolsó főellenségnél,de ő se adja túl könnyen magát ;D Raiden tényleg szuperül néz ki,de a mindent átvágó kard tipikus Japán baromság, mert ennyi erővel akkor az összes boss-t egy kardsuhintással felszeletelhetné és mindjárt könnyebb lenne a játék :lol:
Mindazonáltal kár,hogy nem lesz folytatása, mert a sok negatívum ellenére, engem frankón lekötött és azon kevés játékok közé tartozik aminek van mondanivalója és a mi társadalmunkra is vonatkozik mint pl: Free will is a myth, religion is a joke stb...
Ja, és a boss fight alatti zenék tökéletesen voltak kiválasztva. Az egyik nagy kedvencem a Monsoon theme amit jó sokszor végighallgattam, lévén alig bírtam kinyírni a mocskot :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6783 Dátum: 2015. április 08. - 12:49:05 »
Nem tudhatjuk, mit hoz a jövő, simán lehet, hogy lesz folytatása.  ;)
A sok MGS fan nyilván nehezen nyelte be ezt a fajta játékmenetet, és a könnyedebb hangvételt.
Raiden tényleg szuperül néz ki,de a mindent átvágó kard tipikus Japán baromság, mert ennyi erővel akkor az összes boss-t egy kardsuhintással felszeletelhetné és mindjárt könnyebb lenne a játék :lol:
Fegd fel úgy, hogy az utolsó suhintás az a bizonyos suhintás. Elvégre a végén minden főbosst a kezeid közé kaparintassz pár másodpercre, hogy 50 apró pici darabra vágd őket.  ;D Csak addig mindig elugrálnak.
Mindazonáltal kár,hogy nem lesz folytatása, mert a sok negatívum ellenére, engem frankón lekötött és azon kevés játékok közé tartozik aminek van mondanivalója és a mi társadalmunkra is vonatkozik mint pl: Free will is a myth, religion is a joke stb...
Egyelőre sok negatívummal nem találkoztam benne, max a játék saját műfajából adódó szokásos dolgok, mint szigorúan kötött lineáris pályák stb.
Ja, és a boss fight alatti zenék tökéletesen voltak kiválasztva.
Nemcsak kiválasztva vannak azok, mindegyik a játékhoz készült.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6784 Dátum: 2015. április 08. - 13:29:10 »
Kaine, ha akarsz látni egy tényleg frankó kardos játékot, ezt told, ne a Deadpool-t.  ;)
És most ugye csak 1300 Ft.
Nem az én stílusom, azt hiszem. A Deadpool sem a kardozás miatt tetszik, hanem mert vicces, mert Deadpool.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6785 Dátum: 2015. április 08. - 14:27:59 »
Todd: Számomra a legnagyobb negatívum az Raiden védekezésére értendő, mert míg a többi hack n slash játékban ez mindössze egy gomb, addig itt az L3-at kell előre tolni és vele együtt a square gombot lenyomni. Nem mintha annyira bonyolult volna,de sok esetben nem azt csinálja a karakter mint amit én szeretnék :D A Monsoon elleni harc emiatt is volt nekem nehéz, mert bár párszor sikerült a blokkolás,de mikor közelharcban háromszor is rúgást intézett felém abból kb jó ha 1-et tudtam kivédeni. A tipikus Japán játékelemekkel különösebb bajom nem volt és még Raiden magassarkúja is tetszett :hehe: Viszont a főellenségek nehézségi foka nagyon extrémen ingadozott! Az első boss például totál szívás főleg,hogy ott még semmi speciális fegyver vagy képesség híján voltunk. Ezzel szemben Jetstream Sam aki az utolsó előtti főgenya, őt elsőre sikerült megölni és még csak meg sem izzadtam. Ugyanez érvényes Sundowner-re, bár ő egy hangyaf*sznyival nehezebb volt a védőpajzsok miatt! Armstrong meg elsőre könnyűnek tűnik,de nagyon szívós kis rohadék ha elkezdesz vele harcolni :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6786 Dátum: 2015. április 08. - 14:44:52 »
Igazad van. A védekezés, elugrás dolgok, tényleg nehézkesek.
Első főbboss alatt a Rayt érted, vagy Blade Wolfot? Én a Rayt gyorsan letoltam, a farkassal szenvedtem picit, de nem olyan sokat. Plusz a többi játékkal ellentétben a szokásos bevezető, minden mozdulat megmutatása is hiányzik (mondjuk külön kiválasztható a tutorial de én kihagytam), igen gyorsan belecsapunk a lecsóba.
« Utoljára szerkesztve: 2015. április 08. - 15:55:32 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6787 Dátum: 2015. április 08. - 15:43:45 »
Igazad van. A védekezés, elugrás dolgok, tényleg nehézkesek.
Első főbboss alatt a Rayt érted, vagy Blade Wolfot? Én a Rayt gyorsan letoltam, a farkassal szenvedtem picit, de nem olyan sokat. plusz a többi játékkal ellentétben a szokásos bevezető, minden mozdulat megmutatása is hiányzik (mondjuk külön kiválasztható a tutorial de én kihagytam), igen gyorsan belecsapunk a lecsóba.

Gyorsan utánanéztem ennek a Ray-nek és valóban ő az első ellenség,de annyira egyszerű volt legyőzni,hogy meg is feledkeztem róla ;D Wolf-ra gondoltam mint igazi kihívásra! Azért nincs tutorial, mert a Japánok azt feltételezik,hogy aki MGRR-szel játszik annak nincs szüksége ilyen dedós dolgokra :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6788 Dátum: 2015. április 08. - 16:11:17 »
Nem az én stílusom, azt hiszem. A Deadpool sem a kardozás miatt tetszik, hanem mert vicces, mert Deadpool.
A játék hülye humora engem is érdekel, de mint akciójáték iszonyúan repetatívnak és gyengének tűnik. Ugyanígy vagyok a Lollipop Chainsaw-al is.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6789 Dátum: 2015. április 09. - 13:22:08 »
 :brow:

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6790 Dátum: 2015. április 09. - 13:37:16 »
A játék hülye humora engem is érdekel, de mint akciójáték iszonyúan repetatívnak és gyengének tűnik. Ugyanígy vagyok a Lollipop Chainsaw-al is.
A Deadpoolnál ezt nem éreztem, a Lollipopnál inkább. De hát minden a karakterekben rejlik, és őket nem tudtam még megunni. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6791 Dátum: 2015. április 09. - 19:04:19 »
Ez a Deus Ex video nagyon cool. :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6792 Dátum: 2015. április 15. - 08:53:51 »
Todd: Számomra a legnagyobb negatívum az Raiden védekezésére értendő, mert míg a többi hack n slash játékban ez mindössze egy gomb, addig itt az L3-at kell előre tolni és vele együtt a square gombot lenyomni. Nem mintha annyira bonyolult volna,de sok esetben nem azt csinálja a karakter mint amit én szeretnék :D A Monsoon elleni harc emiatt is volt nekem nehéz, mert bár párszor sikerült a blokkolás,de mikor közelharcban háromszor is rúgást intézett felém abból kb jó ha 1-et tudtam kivédeni. A tipikus Japán játékelemekkel különösebb bajom nem volt és még Raiden magassarkúja is tetszett :hehe: Viszont a főellenségek nehézségi foka nagyon extrémen ingadozott! Az első boss például totál szívás főleg,hogy ott még semmi speciális fegyver vagy képesség híján voltunk. Ezzel szemben Jetstream Sam aki az utolsó előtti főgenya, őt elsőre sikerült megölni és még csak meg sem izzadtam. Ugyanez érvényes Sundowner-re, bár ő egy hangyaf*sznyival nehezebb volt a védőpajzsok miatt! Armstrong meg elsőre könnyűnek tűnik,de nagyon szívós kis rohadék ha elkezdesz vele harcolni :D
Most már a végénél járok, érdekes, de olyan érzésem van, hogy megtörik a játék lendülete Sundowner után. Amúgy nekem ő még bejött mint boss, elég ideig bíbelődtem vele, de javarészt csak amiatt, mert a függőleges vágás a karddal nehezen ment. :p
Ellenben a lelépés Denverből pálya totál töltelékszagú volt, a Sam elleni csata meg, olyan izé mind dramaturgiailag, mid kihívás szempontjából. Sejteni vélem, "mire gondolt a költő", amikor ezt kitalálta, hogy a sok mindenféle extra képességgel rendelkező szuper katona után van egy ilyen karakter, aki igazából "csak" egy ember, aki tényleg a saját képességeivel veszi fel mindezzel a versenyt (plusz azért egy páncéllal, és egy olyan karddal, amihez képest Raidené kisbicska), és elleni egy igazi hagyományos egy-egy elleni küzdelem van csak karddal. És így logikus is, hogy ő nem olyan nagy szám.
Csak így az egész addigi karakter k*rvára hiteltelen. Vagyis, ha ő ennyire nem extra valójában, akkor hogy a rákba vezette a csapatot, akkor így amikor ott vannak Monsoonnal és Raiden begorombul (az egy rohadt ripacskodó jelenet amúgy, de végülis lesz*rom, mert nem veszi a játék túl komolyan magát), és Monsoon felajánlotta, hogy ő bánik el  vele, akkor megkímélte Samet egy marha nagy leégéstől, mert valójában Monsoon bármikor a sárba alázta volna őt. De igazából Sundowner, vagy Armstrong is. Plusz akkor hogy a rákba győzte le az elején Raident??
A végén az Armstrong rész is sántít, mintha derákba törnék a pályát, minden előjel nélkül előbukkan az a pók Metal Gear, ami amúgy tök fölösleges Armstrongnak, mert puszta kézzel sokkal erősebb mint az a monstrum. Jó értem, ezt titkolni akarták a készítők, és sikerült is. Armstrong egy meglepően kemény kis rohadék. :D
De visszatérve Monsoonra, hát ő meg a játéktörténelem egyik legg*cibb főbossa. Igazából viszonylag hamar letoltam, kábé a második próbálkozásra, de hogy hogy, az az egy menet kábé egy órán át tartott, és addig mindenem tele volt, élet rakéták, energia, zavarógránátok, és mindent MINDENT rá kellett lőnöm.
Onnantól kezdve soha többet nem lett 5 életem, mert innentől a játék már beindítja a boss halmozást, és nincs is nagyon hagyományos pályaszakasz, ahol feltankolhatnék.
Ráadásul ekkora szemétség volt, hogy nem sokkal utána még egyszer meg kell küzdeni a másával a toronyban.  :twisted: Amúgy meg az egész figura zseniális. Van egy főhős akinek van egy kardja ami mindent átvág, mi legyen akkor az ellenfele, egy figura, aki összeáll újra és újra a szeletekből. K*rvajó és nagyon bizarr.  :D
Szóval amúgy jó a játék, csak kiséé egyenetlen a vége felé, az egész dramaturgia olyan ingadozó.
« Utoljára szerkesztve: 2015. április 15. - 10:00:29 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6793 Dátum: 2015. április 15. - 22:20:59 »
Todd: Számomra a legnagyobb negatívum az Raiden védekezésére értendő, mert míg a többi hack n slash játékban ez mindössze egy gomb, addig itt az L3-at kell előre tolni és vele együtt a square gombot lenyomni. Nem mintha annyira bonyolult volna,de sok esetben nem azt csinálja a karakter mint amit én szeretnék :D A Monsoon elleni harc emiatt is volt nekem nehéz, mert bár párszor sikerült a blokkolás,de mikor közelharcban háromszor is rúgást intézett felém abból kb jó ha 1-et tudtam kivédeni. A tipikus Japán játékelemekkel különösebb bajom nem volt és még Raiden magassarkúja is tetszett :hehe: Viszont a főellenségek nehézségi foka nagyon extrémen ingadozott! Az első boss például totál szívás főleg,hogy ott még semmi speciális fegyver vagy képesség híján voltunk. Ezzel szemben Jetstream Sam aki az utolsó előtti főgenya, őt elsőre sikerült megölni és még csak meg sem izzadtam. Ugyanez érvényes Sundowner-re, bár ő egy hangyaf*sznyival nehezebb volt a védőpajzsok miatt! Armstrong meg elsőre könnyűnek tűnik,de nagyon szívós kis rohadék ha elkezdesz vele harcolni :D
Most már a végénél járok, érdekes, de olyan érzésem van, hogy megtörik a játék lendülete Sundowner után. Amúgy nekem ő még bejött mint boss, elég ideig bíbelődtem vele, de javarészt csak amiatt, mert a függőleges vágás a karddal nehezen ment. :p
Ellenben a lelépés Denverből pálya totál töltelékszagú volt, a Sam elleni csata meg, olyan izé mind dramaturgiailag, mid kihívás szempontjából. Sejteni vélem, "mire gondolt a költő", amikor ezt kitalálta, hogy a sok mindenféle extra képességgel rendelkező szuper katona után van egy ilyen karakter, aki igazából "csak" egy ember, aki tényleg a saját képességeivel veszi fel mindezzel a versenyt (plusz azért egy páncéllal, és egy olyan karddal, amihez képest Raidené kisbicska), és elleni egy igazi hagyományos egy-egy elleni küzdelem van csak karddal. És így logikus is, hogy ő nem olyan nagy szám.
Csak így az egész addigi karakter k*rvára hiteltelen. Vagyis, ha ő ennyire nem extra valójában, akkor hogy a rákba vezette a csapatot, akkor így amikor ott vannak Monsoonnal és Raiden begorombul (az egy rohadt ripacskodó jelenet amúgy, de végülis lesz*rom, mert nem veszi a játék túl komolyan magát), és Monsoon felajánlotta, hogy ő bánik el  vele, akkor megkímélte Samet egy marha nagy leégéstől, mert valójában Monsoon bármikor a sárba alázta volna őt. De igazából Sundowner, vagy Armstrong is. Plusz akkor hogy a rákba győzte le az elején Raident??
A végén az Armstrong rész is sántít, mintha derákba törnék a pályát, minden előjel nélkül előbukkan az a pók Metal Gear, ami amúgy tök fölösleges Armstrongnak, mert puszta kézzel sokkal erősebb mint az a monstrum. Jó értem, ezt titkolni akarták a készítők, és sikerült is. Armstrong egy meglepően kemény kis rohadék. :D
De visszatérve Monsoonra, hát ő meg a játéktörténelem egyik legg*cibb főbossa. Igazából viszonylag hamar letoltam, kábé a második próbálkozásra, de hogy hogy, az az egy menet kábé egy órán át tartott, és addig mindenem tele volt, élet rakéták, energia, zavarógránátok, és mindent MINDENT rá kellett lőnöm.
Onnantól kezdve soha többet nem lett 5 életem, mert innentől a játék már beindítja a boss halmozást, és nincs is nagyon hagyományos pályaszakasz, ahol feltankolhatnék.
Ráadásul ekkora szemétség volt, hogy nem sokkal utána még egyszer meg kell küzdeni a másával a toronyban.  :twisted: Amúgy meg az egész figura zseniális. Van egy főhős akinek van egy kardja ami mindent átvág, mi legyen akkor az ellenfele, egy figura, aki összeáll újra és újra a szeletekből. K*rvajó és nagyon bizarr.  :D
Szóval amúgy jó a játék, csak kiséé egyenetlen a vége felé, az egész dramaturgia olyan ingadozó.

Én megmondom őszintén számomra elég nagy kakukktojás ez az Armstrong. Például Sundowner-t ezerszer szívesebben láttam volna főellenség pozícióban mint egy kigyúrt idióta háborúmániás szenátort ;D Igaz neki is voltak extrái mint a nanorobotok a vérében,de roppant nagy váltás volt a korábbi kiborgokhoz képest. Monsoon-t pedig emberi szóval szinte lehetetlen leírni annyira g*ci és szívós ellenfél volt :lol: Ráadásul mikor nagy nehezen kinyírtam utána jókora meglepetés ért a toronyban, szóval képzelheted milyen fejet vágtam...xD
Az ellenségek nehézségi foka tényleg durván ingadozott, és ezt leginkább akkor éreztem meg, mikor Monsoon után Sam-et kellett megölni. Bár hozzáteszem Jetstream Sam nem tudta rakosgatni magát és elektromágneses ereje sem volt, szóval valahol érthető miért is tudtam végezni vele a második alkalommal! Amúgy csak nekem tűnt fel,hogy olyan volt mint egy gonosz Vasember szamurájkarddal és sisak nélkül? :D Sundowner-ről először azt gondoltam biztos fingatós lesz, lévén az utolsó boss-ok közt szerepel. Meg is lepődtem mikor elsőre sikerült kinyiffantanom. A szenátor úrnál viszont rendesen elakadtam, mert abban a pillanatban,hogy nekem dobja a fémroncsokat, szinte alig van időm beállítani normálisan,hogy milyen szögben vágjon a karddal :roll: Monsoon-nál ez tök egyszerű volt, mert apró kis darabokra zúztam a törmeléket,de itt ez már nem elég és meg van határozva,hogy milyen szögben tartsam a Zandatsu-t. Ezt leszámítva egyébként simán legyőzhető Armstrong, csak figyelni kell mikor van pofozkodós kedvében és addig távol maradni tőle :hehe:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6794 Dátum: 2015. április 17. - 08:56:22 »
Armstrong szerintem a korábbi MGS fő gonoszok egyfajta direkt paródiája. Nekem kicsit olyan mint Liquid (vele kellett kétszer is félmeztelenül gépek tetején bunyózni) és Solidus egybegyúrása.
Idézet
Amúgy csak nekem tűnt fel,hogy olyan volt mint egy gonosz Vasember szamurájkarddal és sisak nélkül? :D
Az MGS-ek már jóóóval a Vasember elött használták ezt a fajta karakter dizájnt. Inkább a figurákról mutatók képet, mivel a bő 15 éves játékokon nem biztos hogy minden egyértelműen látszódna.


A 4. részről nem is beszélve, ami már tele van tömve kiborgokkal, és kábé azzal egy időben jött ki.

Egyébként szerintem annyira szerintem nem is hasonló, mert a Vasember páncélok olyanok, mint amik acél lapokból vannak, míg az MGS kiborgjai, nekem inkább tűnnek egyfajta rugalmas kevlár szerű anyagból készültnek.
« Utoljára szerkesztve: 2015. április 17. - 09:00:09 írta Todd »

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6795 Dátum: 2015. április 17. - 19:39:15 »
Ha már mindenki Star Wars lázban ég ....   :oh:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6796 Dátum: 2015. április 17. - 19:43:09 »
A régi részek sem voltak rosszak, pedig ez a műfaj nem a szívem csücske, de tök hangulatos volt a film helyszíneit bejárni.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #6797 Dátum: 2015. április 17. - 20:22:37 »
Todd: Az első karakter a polipcsápokkal olyan mint Deathstroke a DC univerzumban + némi cyborg extrával. Még a ruha színei is egyeznek (kék-narancssárga) :) Egyébként a Vasember hasonlatot nem a páncélzat kialakítására értettem hanem Sam karakterére, mert olyan mint Tony Stark! Csak ő nem hord sisakot és repulzor helyett high-tech kardot használ 8) De a páncélja valóban totál kevlár hatást kelt.:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Videojátékok
« Válasz #6798 Dátum: 2015. április 17. - 20:43:45 »
Ha már mindenki Star Wars lázban ég ....   :oh:

Jónak látszik! :)

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Videojátékok
« Válasz #6799 Dátum: 2015. április 18. - 12:56:52 »
A játék hülye humora engem is érdekel, de mint akciójáték iszonyúan repetatívnak és gyengének tűnik. Ugyanígy vagyok a Lollipop Chainsaw-al is.
Nagyon ajánlom a bayonettát, mind a két részét.