Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656995 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6860 Dátum: 2015. Június 08. - 20:06:00 »
For Kaine .
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6861 Dátum: 2015. Június 08. - 20:22:46 »
Ezt hogy-hogy most tetted ki, már ezer éve letölthető ez a játék.  :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6862 Dátum: 2015. Június 09. - 00:05:55 »
Köszi, de megvan eredetiben még PSX-re. Látom, hogy ez 3D-s, de  azon kevés játékok egyike, aminél  talán jobb  is így.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6863 Dátum: 2015. Június 09. - 10:37:35 »
Ezt hogy-hogy most tetted ki, már ezer éve letölthető ez a játék.  :headscratch:
Láttam Én is, de gondoltam hátha.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6864 Dátum: 2015. Június 09. - 10:50:49 »
Bocs, bödön, tévedtem, ezer éve az original két játék tölthető le 2000 Ft-ért, ezt csak nemrég tették ki.
Köszi, de megvan eredetiben még PSX-re. Látom, hogy ez 3D-s, de  azon kevés játékok egyike, aminél  talán jobb  is így.
Nem 3D-s a játék, vagy legalábbis nem úgy.
A játék ugyanolyan, mint a régi, annyi eltéréssel, hogy a pályák ténylegesen térben vannak animálva (vagyis ugyanúgy néznek, ki mint az átvezetések az animációk és a játék között), nincs váltás a képernyők között, és természetesen HD.
Igen, amúgy valójában 3D a tér, de ebben ugyanúgy mászkálsz 2d-ben mint régen.
Itt egy Gameplay belőle.

(én most nem hallom a hangot, így ha valami idióta pofázik alatta, azt nem tudtam előre).
Szóval a feltuningolt verziója az eredetinek (de szerencsére a jobb fajtából), de ehhez mérten nem is annyira drága, kb. 6 ezer forint.
Mondjuk nekem mivel amúgy sincs sok időm játszani, így nem hiszem, hogy pont a nosztalgiázás oltárán fogok feláldozni 6 ezer ft-ot és párszor 10 órát.
Szép meg minden, pont olyan, amilyenre emlékszünk, ha erre a játékra gondolunk, és valszeg valójában a régi fele ennyire sem nézett ki jól.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 09. - 11:05:30 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6865 Dátum: 2015. Június 09. - 11:23:10 »
Fel van újítva grafikailag? Tök jó! Akkor érdemes lenne kipróbálni.
Szerintem ez nagyon jó trend, hogy régi klasszikusokat felújítanak, és napjainknak megfelelő grafikával adják ki. Egy csomó régi klassz játék van, amit megérne feltupírozni, mert mai szemmel csak a grafika a gyenge pontjuk. Én most pl. a Dark Reign GOG verziójával játszom, ezt mondjuk grafikailag nem turbózták fel, csak annyira írták át, hogy a mai oprendszereken is működjön. Tök hangulatos így is a játék, de azért a HD-t megérdemelné. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6866 Dátum: 2015. Június 09. - 11:30:23 »
Az esetek nagy többségében szerintem ez az újra kiadás csak szimpla bőrlehúzás. És mint ilyen engem eléggé zavar, mert inkább új játékokat akarok, nem csak HD Collectionoket.
Itt azért látszódik, hogy van mögötte munka, és nem ugyanazt tolták a képünkbe még egyszer, hanem mindent a nulláról újraalkottak.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6867 Dátum: 2015. Június 09. - 11:49:44 »
Szerintem az újrakiadásnak is van létjogosultsága, nem hiszem, hogy ez elvenné a teret az új játékoktól. Én nem látok semmi kivetnivalót abban, hogy feljavítják ezeket a játékokat, márcsak azért sem, mert így a mai fiatal korosztály számára is vonzóbbak lesznek. Ha sikerül úgy feljavítani a grafikát, hogy a játék hangulata megmarad, akkor lényegében tökéletesebb lesz a játék.
Mondjuk abban igazad van, hogy ha már pénzt kérnek az újrakiadásokért, akkor tényleg ne csak annyit csináljanak, hogy átrakják új oprendszerre a gamét, hanem nyúljanak hozzá mindenhez, amihez kell, tegyenek bele munkát.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6868 Dátum: 2015. Június 09. - 11:59:24 »
Azért ez így nem teljesen ennyire egyértelmű, pl. egy Abe-t akármennyire tuningolnak, az attól még egy nagyon régimódi játék marad (és ezen nyilván nem lehet komolyan változtatni, mert akkor a régi rajongókat veszítik el), így jó eséllyel egy mai játékos rá se néz. Ot van a Resi REmake, ami most jött ki PS3-ra, meg mindenre, a maiak szerint egy rakás sz*r, pedig szerintem az volt a legjobb Resi rész.
Az HD remasteredek 99,99% csak újrariadás, semmi több, Resik, Silent Hillek, DMC stb.
Nem is vettem meg őket.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 09. - 12:01:28 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6869 Dátum: 2015. Június 09. - 15:50:49 »
Ez az Abe így tényleg nagyon jól néz ki, talán mégis megérne egy próbát. De nem csak X-Boxra vehető meg?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6870 Dátum: 2015. Június 09. - 16:13:08 »
Ez az Abe így tényleg nagyon jól néz ki, talán mégis megérne egy próbát. De nem csak X-Boxra vehető meg?
Megjelent PC-re és PS3-ra is. Wikipedia szerint: 

Linux
Microsoft Windows
OS X
PlayStation 3
PlayStation 4[2]
PlayStation Vita
Wii U
Xbox One

Azért ez így nem teljesen ennyire egyértelmű, pl. egy Abe-t akármennyire tuningolnak, az attól még egy nagyon régimódi játék marad (és ezen nyilván nem lehet komolyan változtatni, mert akkor a régi rajongókat veszítik el), így jó eséllyel egy mai játékos rá se néz.
Nyilván részben az idősebb játékosokra építenek a nosztalgiafaktorral, de ha már annyira belenyúlnak a játékba, hogy teljesen felújítják a grafikát, ott azért van esély, hogy a fiataloknak is megtetszik. Persze, aki elvakult COD-os, vagy akármi más egyfajta játékstílusra van ráállva, az nem fogja kipróbálni, de aki többféle játékstílusra is nyitott, az simán elcsábulhat a korszerű grafika miatt is. Lehet, hogy régimódi a játékmenet, de attól még lehet élvezetes. Ha nem ismernénk a játékot, ilyen grafikával mi is simán azt hihetnénk, hogy egy mai indie játék. Ha úgy vesszük, a super marióknak is elég régimódi a játékmenetük, mégis elég sikeres a brand még ma is. Szerintem egy húszéves játékot is simán szalonképessé lehet tenni megfelelő ráncfelvarrással.
Meg ezeknek a játékoknak azért megvan az az előnyük, hogy nincs akkora gépigényük, mint a csúcsjátékoknak.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6871 Dátum: 2015. Június 09. - 18:25:52 »
Bocs, bödön, tévedtem
No problemo.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #6872 Dátum: 2015. Június 09. - 18:29:32 »
Egy megjegyzés: amennyire nagyon  bénának tűnt elsőre a Resident Evil 6, annyira szeretem most,  úgy 8-10 végigjátszás után. Az 5-öt már lekörözte nálam  simán. Elképesztő, hogy mennyit  belefeccöltek az  alkotók, hogy valami tökéleteset alkossanak, még akkor is, ha a játékmeneten itt-ott elcsúsztak kissé.
A 4 sztori, a 4 küldetés mindenhol egymásba ér, találkozik, pontosan illeszkedik, és a videóknál megfigyelhető, hogy amikor más játékossal játsszuk ugyanazt a részt, a filmforgatást hozzá elkészítették  minden küldetés szemszögéből. Ehhez egy elképesztően részletes táblázatrendszert kaptunk, ahol a világon mindenről találunk statisztikákat,  plusz extrákat, bónuszjátékokat, amik még önmagukban lehetnének külön játékok.  Első végigjátszásnál frusztráló volt különösen Chris és kissé Sherry küldetése, de már nincs vele ilyen gond, a másik kettő meg egyenesen überkirály. 94%-os Trófeánál járok benne, de meglesz a 100.
Kérdésem, hogy ismeri valaki a RE: Revelations játékot? Mert az elsővel elkezdtem játszani régebben, de nem fogott meg, és eladtam. Most kicsit bánom, hogy  nem  kapott még egy esélyt. Milyen?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6873 Dátum: 2015. Június 09. - 18:57:21 »
Fu*k

 :o 8) :sweetheart:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6874 Dátum: 2015. Június 09. - 19:10:31 »
Komoly érv a PS4 vásárlása mellett.  :o
Amúgy Boss az igazi reális "szuperhős", megvénült és mind fizikailag, mind lelkileg belerokkant ebbe az életmódba.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6875 Dátum: 2015. Június 09. - 19:13:15 »
Ez egy nagyon jó 'kép".
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6876 Dátum: 2015. Június 15. - 19:07:28 »
Javában dübörög az E3 a Bethesda ma hajnalban prezentálta az általa kiadásra kerülő játékokat.
Természetesen a legnagyobb durranás a Fallout 4 lett. Új grafikai motor, új lehetőségek a játékmenetben, csak 'új"generációs konzolokra.
Fallout 4 Gameplay at E3 2015 / Fallout 4 Gameplay at E3 2015 — Part 2    8)
A másik igen jelentős sikert arató bejelentés DOOM gameplay volt,rögtön 2 is. (Személyes kedvenc) Nr. 1 Nr. 2  :haj: :tujau: :violent: :violent: :violent:
Végül, de nem utolsósorban egy trailer a Dishonored 2 -röl. Az első rész 2012 nagy meglepetése volt így a folytatás is kézenfekvőnek tűnt.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 15. - 19:09:21 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #6877 Dátum: 2015. Június 15. - 19:40:52 »
Nagyon jók. :D A Doom teljes reboot lesz?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #6878 Dátum: 2015. Június 15. - 19:45:18 »
Erről nincs nem tudok 100 % biztosat.  :nemtudom: De valószínű.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6879 Dátum: 2015. Június 15. - 21:08:45 »
Mindkettő nagyon menőn néz ki, de emellett elbújhatnak.
A Metal Gear Saga lezáró része, ettől jobb játék úgysem lesz számomra úgy a következő évtizedben.