Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656805 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7100 Dátum: 2015. Október 21. - 07:49:45 »
Én a 4-el és 5-el is játszottam. Autómániásoknak nagy játék, apám mindkét részével évekig játszott, annyi verseny és kocsi van benne. Kocsiból van vagy 1000 mindegyik hitelesen lemodellezve az eredeti jármű paramétereit. A versenyeket meg évekig ingyen töltik fel a netre.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7101 Dátum: 2015. Október 21. - 11:14:43 »
Én nem vagyok nagy autóbuzi, viszont magát a versenyzést szeretem, ezért jönnek be a versenyautós játékok. A GT előtt nem is játszottam komoly szimulációkkal, csak arcade játékokkal, főleg az NFS-ekkel. Úgyhogy elsőre fura is volt a GT3, de ahogy beletanultam a játékba, ráéreztem a realisztikus versenyzés ízére, és rengeteget játszottam vele, azóta érdekelnek a valósághű szimulációk is. PC-n az F1 2012-t játszottam rongyosra, csak azért nincs most fenn a gépemen, mert a nyári reinstall óta nem tettem vissza. :D Azért persze a realizmus mellett néha jól esik árkád módon is lazulni, szóval simán megfér egymás mellett a két játékstílus. Ha lesz PS3-am, valamelyik GT-t beszerzem rá, tuti.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7102 Dátum: 2015. Október 21. - 15:06:27 »
A Gran Turismo híres sorozat, én a 3. részével játszottam még ps2-n, imádtam. Viszont készülj fel rá, hogy ez inkább realisztikus szimulátor, mint arcade, vagyis nem egy Need for Speed. :D
Pont a tavalyi NFS volt csalódás nekem. Az nem verseny volt, csak menekülés a rendőrök elől.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7103 Dátum: 2015. Október 21. - 17:56:30 »
Az NFS azt az egy szem szimulációt leszámítva pár éve már jóformán 2007 óta nem más, mint menekülés a rendőrök elől.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7104 Dátum: 2015. Október 24. - 17:37:25 »
Skacok, mától én is a boldog PS3 tulajok táborát gyarapítom!!! :ugral: :ugral: :sweetheart: Egy 12 gigásat vettem + 3 játékot: God Of War 3, Mortal Kombat Komplete Edition, Infamous. :sweetheart: Baszki, el se hiszem, hogy összejött. :D Nekem ma van karácsony. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7105 Dátum: 2015. Október 24. - 18:14:54 »
Gyujts be hozza minel elobb egy nagyobb vinyot hogy online jatekokat is tudj telepiteni.
Es jo szorakozast. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7106 Dátum: 2015. Október 24. - 18:41:07 »
Kezd a 3 Uncharted játékkal. :) Tényleg kell a nagyobb tárhely. Online nélkül is, mert sok játék nem megy lemezről, fel kell telepíteni a gépre.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7107 Dátum: 2015. Október 25. - 10:27:36 »
Köszi! :D

Tárhelybővítés mindenképpen lesz, tervben van, csak egy kicsit később.

sok játék nem megy lemezről, fel kell telepíteni a gépre.
Igen, erre is figyeltem a játékvásárlásnál.

Az Unchartedek mindenképpen sorra fognak kerülni egyszer, sok jót hallottam róluk.

Viszont úgy tűnik, hogy a HDMI kábellel megszívtam.  :uhoh: Mindkét tévén kipróbáltam, és egyiken se látja a jelet a tv. Lehet nem ezen kellett volna spórolni (1500 ft volt). :wacko: Még szerencse, hogy adtak AV kábelt a géphez, így tudom használni.  Remélem, egy 3-4 ezer forintos árkategóriájú HDMI kábel jó lesz majd. :roll:

 
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #7108 Dátum: 2015. Október 25. - 10:49:24 »
Skacok, mától én is a boldog PS3 tulajok táborát gyarapítom!!! :ugral: :ugral: :sweetheart:
Gratula Tom ! :bravo:
Egy 12 gigásat vettem
Az ára miatt vagy direkt ?
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7109 Dátum: 2015. Október 25. - 11:06:01 »
Köszi! :D

Az ára miatt vagy direkt?
Az ára miatt. Ahogy mondtátok, olcsóbb lesz szervízben felbővíteni ezt, mintha egy gyári 500 gigásat vettem volna.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7110 Dátum: 2015. Október 25. - 12:02:06 »
De érdemes minél előbb megcsinálni, mert nekem is kéne, de féltem a mentéseimet... meg a trófeáimat. :)

Játszottam a Gran Turismóval. Elsőre nem volt rossz, nem hiányzott, hogy NFS-féle hiperrealisztikus grafikája legyen, ez is teljesen jó volt. Pár versenyt még meg is nyertem. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7111 Dátum: 2015. Október 25. - 12:49:38 »
Ja, azt hittem, te már megcsináltattad a kibővítést múltkor, amikor szó volt róla. :D Nekem most rendesen megcsappant a kis erszényecském, úgyhogy kénytelen vagyok várni a bővítéssel, de legkésőbb karácsonyra összejön remélem. Addig úgyse nagyon veszek játékokat, illetve van pár eredeti ps2-es játékom, azokat lehet, hogy megpróbálom eladni valamelyik 576 üzletben, pontosabban beszámítják más játékok vásárlásába elvileg.

Idézet
féltem a mentéseimet... meg a trófeáimat.

Én úgy tudom, hogy a ps3 játékmentéseket egy sima mezei usb-s pendrive-ra vagy külső vinyóra is ki lehet másolni, nem? :headscratch: Csak az a lényeg, hogy FAT32-re legyenek formázva. De ezt Meróék jobban meg tudják mondani.

Amúgy szerintem a szervízben is át tudják másolni neked a mentéseket a régi vinyóról az újra, gondolom plusz pénzért.


Elsőre nekem sem tűnt olyan nagy számnak a Gran Turismo, amikor ps2-n játszottam vele, de ahogy egyre több autó és pálya nyílt meg, illetve ahogy belejöttem az irányításba, úgy fokozatosan be is szippantott a játék. :) PS3-ra is be fogom szerezni majd.
A Need For Speed Rivals-szal játszottatok? Érdemes beszerezni?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 25. - 13:11:24 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7112 Dátum: 2015. Október 26. - 08:53:46 »
Játszottam a Gran Turismóval. Elsőre nem volt rossz, nem hiányzott, hogy NFS-féle hiperrealisztikus grafikája legyen, ez is teljesen jó volt. Pár versenyt még meg is nyertem. :)
Régóta nem követem nyomon a Need For Speedet, de azt hittem a Gran Turismo minden szempontból fényévekkel realisztikusabb. :headscratch:
Amúgy szerintem a szervízben is át tudják másolni neked a mentéseket a régi vinyóról az újra, gondolom plusz pénzért.
A mentés adatok tudtommal másolhatóak vinyó között. Mivel szerintem a felhasználói azonosító nem a vinyóra vonatkozik, de amondó vagyok, hogy inkább szervizbe csináld.
Amire hárklis a gép az a több playstation, vagy több eltérő felhasználó közötti másolás. Minden felhasználóhoz tartozik egy egyedi azonosító, ami minden mentésnél rákerül a mentett fájlba, ezért nem tudod alapból átvinni a mentéseidet másik gépre, csak akkor, ha előfizetsz PS+ra és online tárolod, majd ugyanazzal az email címmel bejelentkezel és letöltöd, vagy úgy, ha a másik felhasználói azonosítóval feltöröd a mentéseket. Utóbbit próbáltam már, nem használható minden mentésnél, és ekkor a trófeáid ugranak.
Ez engem mondjuk sose érdekelt, ez az egész trófea mánia.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Videojátékok
« Válasz #7113 Dátum: 2015. Október 26. - 09:18:09 »
Bár én csak PS2-n toltam utoljára mindkét szériát (GT4 és NFS Underground és ProStreet), de szerintem is sokkal realisztikusabb a Gran Turismo :) Mindkettőt imádom, de teljesen más világ :D

Most PS3-on, ha végzek egy játékkal mindig ki szoktam másolni az adott game mentését egy külső vinyóra, ha esetleg történne vmi. Ez alól egy játék a kivétel, az Assassin's Creed 2, mert az nem engedi ezt, csak ezt a PSN+ felhős mentést :/

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7114 Dátum: 2015. Október 26. - 12:58:44 »
A NFS: Most Wanted volt meg nekem, de abszolút filmszerű volt, és még több is. A Gran Turismo (6) is realisztikus, de közel nem annyira.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7115 Dátum: 2015. Október 26. - 13:38:55 »
Na jó, de a realisztikus, és a filmszerű, az szerintem két külön fogalom.
A GT-ben a valódi verseny lemodellezése a cél:


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7116 Dátum: 2015. Október 26. - 14:36:49 »
Nem tudom, hogy magyarázzam a különbséget. A GT-ben megvan a szokásos 3 nézet: belső, még belsőbb és hátsó. A NFS-ben pedig látjuk a kocsinkat kívülről, oldalról, filmszerűen, több kameraállásból. Minden szín ragyog, gyönyörű, a GT pedig szimplán csak realisztikus. :) Mint egy képregény a való élettel szemben.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7117 Dátum: 2015. Október 26. - 14:42:30 »
Mint egy képregény a való élettel szemben.
Számomra inkább olyan érzésem van, mint egy nagy költségvetésű hollywoodi film egy sportközvetítéssel szemben. Nem minden ragyog, nem minden csillog a valóságban sem. Ilyen szempontból lehet filmszerűbb, vagy látványosabb is, de én realisztikusabbnak semmiképpen sem érzem. Grafikában sem feltétlenül, minden másban meg nem is kell ezt kifejteni.
Amúgy több száz autóban van fülke nézet a GT 6-ban is, de eltérő az un. "premium cars" és a "standard cars" kidolgozottsága.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7118 Dátum: 2015. Október 26. - 21:19:06 »
Oké, én véletlenül sem védem a NFS-et, mert nem jött be, el is adtam. Csak nekem szemre szebb volt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7119 Dátum: 2015. Október 27. - 09:42:09 »
Szép lassan haladok a GTA 5-el. Végre előkerült Trevor a játék sztárja. Hát ez az ember egy állat, úgy szórakoztatóan állat, de közben rohadt ijesztő is, ellenben a játékos rögtön úgy érzi, hogy na akkor most nem kell visszafogni magunkat, ő az, akivel szerintem senkinek eszébe nem jutna kikerülni egy gyalogost, és nyugodtan agyon lehet lőni valakit csak azért mert beszólt. Mondjuk a karakterét már ott megalapozták, hogy amint megjelent, rögtön szétalázta, majd brutálisan meggyilkolta az előző rész egyik főszereplőjét (majd a biztonság kedvéért a bandáját is kiirtotta), amiért az számon kérte, hogy miért dugja a nőjét.
Most akkor a Lost and Damned történetet csak azért szenvedtük végig (mert amúgy nem volt túl emlékezetes), hogy egy vidéki suttyó megölje az összeset, ez annyira tipikusan GTA-s. :lol:
Viszont a játék még mindig olyan nekem mint Scorsese gengszter komédiái. Jó meg minden, van társadalmi mondanivalója is (már amennyiben a tudatos polgárpukkasztás, a szabályok áthágása annak tekinthető), nincs kétségem efelől, de mivel csak alapból deviáns karakterekkel van tele, akiknek az egyetlen motivációjuk a saját pénz és hatalom éhségük (vagy szimplán szociopaták), így minimálisan sem tudok azonosulni senkivel, és pont az over-the-top érzés miatt, komolyan venni sem lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 27. - 14:35:53 írta Todd »