Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656806 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Videojátékok
« Válasz #7260 Dátum: 2016. Március 18. - 09:33:22 »
Amúgy amennyire itt láttam, fénypisztolyos arcade játékokat (rail shooter-eket) csinálnak rá, ami tipikusan olyan dolognak tűnik, hogy poénból kipróbálnám, de nem venném meg miatta. Vagyis olyan lövöldözős játékok, amikben csak a figura nézőpontját irányítód, meg célzol, de nem mozogsz vele.

Két dolog jutott erről az egészről eszembe

1. lényegében akkor most egy fejlettebb kinézetű arcade játéktermet veszel otthonra, mert kb azok voltak ilyenek anno
2. A Star Warsal rettenetesen sokat lehet ebből profitálni, ha felélesztik újra a szimulátor franchiseaikat

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7261 Dátum: 2016. Március 18. - 10:23:56 »
Lényegében igen. De már a move is ugyanezt tudta maximum nyújtani.
Habár 20 éve a playstation ugyanerről indult. A nyitócímek nagyrésze Arcade átirat volt (Tekken, Rodge Racer stb.).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7262 Dátum: 2016. Március 26. - 20:13:20 »
Hát ez az Evil Within egy mocskosul szemét egy játék.
De komolyan 3 (!) főboss egymás után. Nulla lőszerrel. Bazz+...
A játék amúgy jó lenne, a történet érdekes, a karakterek is, a bossfigtok is eddig szinte mind taktikusak voltak.
Viszont az irányítás! Úristen az irányítás, 2015-ben, olyan játékok, mint a Last of US, az új Tomb Raider, vagy az Uncharted 3??
Oké, hogy retro-horror, meg survivor, meg legyen kutya nehéz, de ne a kényelmetlenre, sőt irreálisra lekorlátozott irányítás tegye azzá.
A főhős, aki rendőr összesen kb. 6 másodpercig tud sprintelni, utána vagy 4-5 másodpercre leáll lihegni. Mondanom sem kell, hányszor ettek ekkor meg, lőszerből kétjegyű számot nem is tudsz magadnál vinni, de ez még oké, elfogadom, nincs végtelen táska, összesen 3 féle fegyver van nála. De az, hogy egy k*rva baltát egyszer lehet használni mi a szent sz*r! Ja és egy rendes sallert se tud lekeverni. Az elején próbálkoztam sörös üveggel agyonverni zombit, de lekeverek egy pofont elfutok, a zombi elkap vége. na és ilyen körülmények között vagy 20 pofont kéne lesomni. Szóval finoman esélytelen, vagy max ázsiai kisgyerekeknek megy. :lol:
Jó, most ez kicsit felb*szott, hogy egy szemét főszörny 2 órán át szívatott, és nem bírom kinyírni, amikor átlag max het 2-3 órát van időm játszani, asszem jön az easy-re visszaállítás. Nincs bajom a nehéz vagy taktikus játékokkal, de az, hogy ilyen abszurd balf*szságokkal próbálnak egy játékot nehézzé tenni, ez baromság.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 26. - 20:37:52 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7263 Dátum: 2016. Március 26. - 20:43:41 »
Hát, az volt az egyik alappillére, hogy a mai játékok túlságosan önmagukat játsszák (volt is egy tök jó videó nemrég arról, hogy valaki végigvitte a Street Fighter V-öt úgy, hogy a féléves kisfia püfölte a kontrollert irányításképpen), ezért nehezítettek rajta. Mondjuk az irányítást sokan szidták, ami egy konzoljátéknál minimum fura, egy japánok által készítettnél meg talán egyenesen kínos.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7264 Dátum: 2016. Március 26. - 21:00:57 »
Ahogy írtam, nem is ez a fajta nehézség a gondom, nem a véletlenszerűen feltűnő instant halál csapdák, nem az, hogy egy behemót csak egyszer üt beléd, vagy egy 4 méteres főboss eltapos, nem is a lőszerek korlátozott mennyisége. A főboss halmozást is elfogadom, elvégre a valóságba se adnának a szörnyek pihenőt.
Hanem a tényleg (direkt) idiótán szabott irányítás. Volt már az akció horror kategóriában egy Last Of Us. Az sem játszattja magát, sőt sokszor rohadt nehéz, és egészen realisztikus (egy lövés, egy harapás és véged), mégse érzed úgy, hogy azért nehéz, mert egy nyomorékot kell irányítanod. Vagy ha igen, akkor ilyen fizikális képességekkel, miért egy kemény tökű mindig halál nyugodt rendőr a főszereplő? Ha egy pizzazabáló kanapészökevény geeket kéne irányítani, elhinném, hogy képtelen futni, vagy ütni, meg minden alkalommal elejti a baltát, ha megüt vele valakit.
Ja azt nem is mondtam, hogy sokszor fegyverek vannak díszletként! Ettől is majdnem ledőltem a székről. Ott megyünk el a hentes pult mellett, amin feldarabolt emberek és bárdok, meg kínzó eszközök tucatja van, de nem vehetjük fel őket! Vagy amikor az ellenfél, akinek a feje át van szúrva minimum egy vasúti sin darabbal, de instant kill, ha mögé lopakodsz és átszúrod a fejét egy késsel. :lol: De annyi ilyen agyatlanság van itt, hogy komplett mém tárház lett belőle.


És ez a játék nem sz*r, sőt. Hangulatában az igazi klasszikus horror játékokat idézi. Ennyire beteg pokolba a Silent Hill 1 óta nem merültem alá. De az ilyen fajta tucatnyi apróság miatt nem egy klasszikus lett.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 26. - 21:06:26 írta Todd »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7265 Dátum: 2016. április 05. - 15:16:13 »
De már lassan közeledek az Evil Within végéhez. Amúgy jó ez a játék, ha túllép az ember a játékmenet hibáin, sablonokból összerakott a történet de mégis leköt és érdekes. Már-már mint egy Silent Hill, Resident Evil, Inception hibrid.
Úgy érzem, ez is olyan lesz, hogy második végig vitelre az extra cuccokkal talán már a játékmenetet is élvezni fogom.
Viszont Giga akciók vannak a PS Store-on. Be is gyűjtöttem vagy 5 játékot úgy 12 ezerért. És eljött a pillanat, amikor rá kell jönnöm, hogy kis híján minden játékot megvettem már PS3-ra ami érdekelt. Durva. Mondjuk még vagy egy év, mire ezeket mind végigviszem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7266 Dátum: 2016. április 26. - 12:11:05 »
Jön az új Playstation, igen most, alig 2,5 fél év múlva. persze ez nem egy új generáció, csak egy ápdételt PS4.
Eljött a köztes platformok kora? Majd Konzolon is, aki a régebbi géppel játszik, alacsonyabb felbontáson tolja, meg leveszi az fps-t? Majd veszünk bele külön memóriát, meg procit? Az emberek jórésze aki konzolt vett pont azért tette, mert ezekkel tele volt a töke.
De ennek már rég vége, már beléptünk a patchek, installálás, letölthető tartalmak, driver updatek korába, rég nem ott vagyunk, hogy csak beteszed a cd-t. Ez talán nem kevés embernél az utolsó szög lesz a koporsóba. Minek nekem még egy számítógép? Valószínűleg persze az egész felhajtás a VR miatt megy.
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 26. - 12:14:53 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #7267 Dátum: 2016. április 26. - 12:34:57 »
Jön az új Playstation, igen most, alig 2,5 fél év múlva. persze ez nem egy új generáció, csak egy ápdételt PS4.
Eljött a köztes platformok kora? Majd Konzolon is, aki a régebbi géppel játszik, alacsonyabb felbontáson tolja, meg leveszi az fps-t? Majd veszünk bele külön memóriát, meg procit? Az emberek jórésze aki konzolt vett pont azért tette, mert ezekkel tele volt a töke.
De ennek már rég vége, már beléptünk a patchek, installálás, letölthető tartalmak, driver updatek korába, rég nem ott vagyunk, hogy csak beteszed a cd-t. Ez talán nem kevés embernél az utolsó szög lesz a koporsóba. Minek nekem még egy számítógép? Valószínűleg persze az egész felhajtás a VR miatt megy.

Hát persze,hogy a VR miatt, máskülönben indokolatlan lenne az update. Ráadásul idén érkezik az UHD Blu-ray szabvány és nagy esély van rá rá,hogy ezt is beépítik az új PS4-be!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7268 Dátum: 2016. április 26. - 15:18:45 »
Hallottam róla én is, szerintem is csak a VR miatt van erre szükség, bár azt nem bánom, hogy még szebbek lesznek rajta a játékok. Engem egyébként nem bosszant a dolog, mert még nincs PS4-em, mire meg eljutok odáig, hogy vegyek egyet, egyértelműen a Neo-t fogom megvenni. Tény, hogy a meglévő ps4 tulajoknak szívás egy kicsit a dolog, de ezt a Sony megoldhatná azzal, ha kitalálnának valami beszámítási akciót, aminek keretében az alap ps4-eket - ésszerű különbözet fizetése fejében - becserélnék Neo verzióra, így segítve annak elterjedését.

Amúgy állítólag már az XBoxból is készül az upgrade verzió.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #7269 Dátum: 2016. április 26. - 15:42:54 »
Faxa, hogy most decemberbe vettem... és ott is az "új Slim" verziót... de szipi-szupi...
Télleg lassan nem éri meg Konzolt venni... már a 4.-nél is filóztam, hogy inkább a pc-t kellene feltúrbozni... de azt hellyel, meg a folyamatos kavarások a telepítgetéssel...  :roll:

Azért az szép, hogy a gamek nem változnak és nem is szórakoznak a gép váltás terén...
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 26. - 15:46:13 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7270 Dátum: 2016. április 26. - 18:00:12 »
Sony megoldhatná azzal, ha kitalálnának valami beszámítási akciót, aminek keretében az alap ps4-eket - ésszerű különbözet fizetése fejében - becserélnék Neo verzióra, így segítve annak elterjedését.
Az lenne még szép, generálnának pár ezer tonna digitális szeméthegyeket, az kell a zöldpártoknak…
Amúgy megjegyzem, a kilencvenes években a Sega egész architektúraváltást meg tudott oldani egy konzolon belül anélkül, hogy egy teljesen új gépet vetetett volna az emberekkel. Persze akkor besült, mert más volt a piac, de most meg, amikor lehetne, csinálnak egy tök új gépet…

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7271 Dátum: 2016. április 27. - 10:33:09 »
Főleg, hogy ez az első PS amin pont meg is csinálhatnák, mivel önállóan is kapható számítógép alkatrészekből áll, amit csak beletosztak egy konzolba.

Az lenne még szép, generálnának pár ezer tonna digitális szeméthegyeket, az kell a zöldpártoknak…
Szerinted nem tudnák eladni, ugyanannyiért, mint amennyiért bevették?

Viszont elkezdtem az MGS V-öt. Ez a játék iszonyúan jó, ég és föld különbség minden korábbi MGS-hez képest, annyit fejlődött, hogy az hihetetlen, és a szavatossága olyasmi, amivel ilyen műfajú játékban még sohasem találkoztam. Alsó hangon kb. 80 óra végigvinni.
Száz féle lehetőség van benne, de mégse érezni azt, hogy bármi is rád van erőltetve, úgy játszol vele, ahogy akarsz, nem akarsz bázist építeni, nem baj, nem kötelező, utálsz lopakodni, rambózz, vagy szerezz tankokat és nyírj ki mindenkit. A variációk száma iszonyat sok, némelyiket nem is igazán értem, hogy került bele egy elvileg komoly játékba. Mint az, hogy állatkertet építhetsz a bázison, vagy megtanítsd a lovadat parancsszóra kakálni, vagy ha akarod babarózsaszín helikopterrel indulsz csirkefejes sapkában a csatában, és bikinis csajok képeivel dekorálod a bázist, az ellenségeket nyakon öntheted vízipisztollyal, miközben a 80-as évek slágereit bömbölteted. Mindeközben az MGS-ek történetében először saját karaktert is gyárthatsz.
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 27. - 10:36:36 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7272 Dátum: 2016. április 27. - 15:06:44 »
Olyan alacsony áron kellene bevenniük, amiért nem érné meg bevinni a boltba. Az emberek zömét nem nagyon fogja lázba hozni a 4k lehetősége, amikor még ilyen kijelzős készüléket se nagyon adnak el.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7273 Dátum: 2016. Május 10. - 12:22:33 »
Kezdenek jönni a játékok, amikért már úgy érzem, megérné PS4-et venni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7274 Dátum: 2016. Május 10. - 21:33:41 »
Jaja, épp ideje volt, hogy ha máshol nem, grafikailag elkezdjék teljesen kihazsnálni a vasakat. Amúgy meglep, hogy az Uncharteddel eddig bírták. Más kiadó már rég évi sorozatot csinált volna belőle.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7275 Dátum: 2016. Május 10. - 23:02:38 »
Kezdenek jönni a játékok, amikért már úgy érzem, megérné PS4-et venni.
Igen, de szerintem aki még nem vett, annak már érdemes lesz megvárnia a felturbózott gépet, ami szintén ősszel jön majd.
Bár nekem még messze van a PS4, meg egyelőre jól elvagyok a PS3-mal, de engem pl a Horizon: Zero Dawn érdekelne nagyon PS4-re. Meg a Mortal Kombat XL, Arkham Knight. Illetve lesz új God Of War is, azt rebesgetik.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #7276 Dátum: 2016. Május 13. - 21:27:09 »
Uncharted 4-et elkezdte már valaki?
Tegnap Mero bácsiótl megkaptam, ma pedig oda jutottam, még sokat nem toltam, de a grafika brutális... és az arc mimikák eddig is tük jók voltak, de bakker... most még rátettek egy lapáttal...

Btw: a főmenü tényleg ennyire gyér lett? Se zene, se semmi?  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Solid

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 56
Re:Videojátékok
« Válasz #7277 Dátum: 2016. Május 13. - 21:37:49 »
Én végigtoltam, nálam eddig az év játéka. Az első három rész se volt semmi, de ez tényleg valami csodálatos, nehéz megtalálni rá a megfelelő szavakat, és ez nem csak a grafikára igaz, aminél mellesleg jelenleg nincs szebb. Játékmenetben, történetben, karakterekben is csúcsra van járatva a cucc.
http://filmpalota.hu/862/Uncharted-4-A-Thiefs-End

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #7278 Dátum: 2016. Május 14. - 08:29:40 »
Jah, én is ezt olvasom mindenhol, hogy uh-uh, milyen baromi jó, legjobb game ever. Ami eddig igaznak is tűnik. :D
Egyelőre csak a főmenü lombozott le... az elég szegényes...  még a szokásos Nate theme sincs sehol...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #7279 Dátum: 2016. Május 14. - 21:08:17 »
Hu, még nagyon az elején vagyok a cuccnak, de bakker, a Nate házabeli level eszméletlen jó rész ;D
Nem tom ilyen lesz a többi, de ezt felülüberelni... nagyon hangulatos volt ;D

Oh, és btw... komolyan ps Plus tagnak kell lennem, hogy tudjak multizni? Ez milyen barom újdonság?
Bevezették azt ami az Xboxon is van?  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL