Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656806 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7300 Dátum: 2016. Június 07. - 18:26:36 »
Szerintem azért a legjobb Resi rész története is max kb. lábjegyzet lehet a legrosszabb MGS-hez képest.
Azzal sosem játszottam, de hallottam, hogy sztoriban erős. De ez a RE6 is teljesen jó.
Idézet
Amúgy ez érdekes téma, mert én már rég eljutottam oda, hogy nem nézném meg szívesen a kedvenc videojátékaimat filmben.
Én simán. :) Most is előfordul, hogy csak azért végigjátszom egy játékot, mert újra akarom látni az egészet - elsősorban a helyszíneket, a hangulatot akarom újraélni.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7301 Dátum: 2016. Június 08. - 09:24:38 »
De ezeket egy filmben minden bizonnyal pont nem tudnád újraélni.
Már megszünt az, mint mondjuk a PS1-es időkben, hogy a filmben teljes pompájában láthatnánk a helyszíneket, élő figurákká válnának a szereplők stb. Már semmilyen korlát nem áll a fejlesztők elött, hogy azt tegyék, amit akarnak. Most már nem kell egy videojátékot filmre adaptálni, mert mindent tud, mint amit egy film, csak még sokkal többet is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7302 Dátum: 2016. Június 08. - 12:49:46 »
Nem is azt mondtam, hogy élőszereplős film. Hiszen, ha végigjátszom újra, ahogy mondtam, az is a játék, nem mozifilm.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7303 Dátum: 2016. Június 08. - 12:58:00 »
Értem, gondolom youtube-on ezért néznek sokan végig videojáték végigjátszásokat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7304 Dátum: 2016. Június 08. - 14:35:47 »
Én is gondolkodom rajta, hogy megnézek például egy MGS-t ott. Mert a játékot kipróbáltam, a 2. részt, de a bujkálós, rejtőzködős játékmenet nekem nem fekszik, így abbahagytam, de a sztorijáról csodákat meséltek, és arra kíváncsi lennék.
Egyet már végignéztem, a Silent Hill Arcade játékot. :) Egyszerű játék, mégis hozzátesz valamit a sztorihoz.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7305 Dátum: 2016. Június 08. - 15:09:31 »
Nagyon jó a sztorija, csak szerintem már túlzásba vitték az előre-vissza utalásokat stb. A 4-5. részt már csak az érti szerintem, aki játszott a többivel.
Ha netán rászánod magad kezd a 3. résszel (kronológiailag igazából az az első). Akár játékban, akár végignézésben.
A Silent Hill Arcade-ot én is végignéztem. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7306 Dátum: 2016. Június 08. - 19:41:19 »
Elkezdtem, de nem bírom. Rémes. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #7307 Dátum: 2016. Június 08. - 22:22:16 »
Hu, no, befejeztem az Unch 4-et.
Hát nem semmi volt, írtózatosan szép lett, nagyon komolyan összerakták a cuccot, az Afrikai rész gyönyörű volt... mondjuk szinte mindegyik rész gyönyörű volt.
A sztori is jó lett, Sames eltünést is elég emészthetően megoldották, de mondjuk még akkor is furi, hogy 3 részen keresztül még szó se volt róla, pedig Sully-t is ismerte... viszont a kalózos, rejtély sztorit szvsz túl komplikálták... annyira túl bonyolították, menj ide, onnan csak vezet még egy, meg egy másik, meg egy harmadik helyre, közbe mindegyik helyszín tök pompával, aprólékosan van megcsinálva... kicsit gáz belegondolni, hogy volt ezeknek ennyi idejük megcsinálni mindezt ilyen aprólékosan, pedig csak egy "elterelés", vagy csak egy szimpla nyom a következő helyszínhez, de mégis olyan aprolékos, kidolgozott minden :D

A vége... nos, a végére egészen mást vártam, ha már annyira a "One last Time" szöveggel reklámozták, felkészültem mindenre, zsepit is bekészítettem ( :hehe:), meg minden, de végülis, elég "egyszerű" lezárást kapott. Na de a végén, kaptunk egy legeslegvégi kis lezárást, na az baromi hangulatos és tényleg szép lett. :)
Szép volt, jó volt, hiányozni fog a sorozat, nem tom lesz e vmi utódja neki, de felvan adva a lecke ebben a témában az is biztos...

(És jöhet a Chrusing ezek után, plusz elég szivatós trófeákat hoztak össze, meglepődtem, hogy alig kapok játék közben, aztán tátva maradt a szám, lesz még mit dolgozni vele, furi, mert eddig mind a 3 elég lightos volt, és ahogy néztem a régi statisztikákat, az Unch trófeák majdnem minden játékos tulajnak megvoltak, na de itt, aztán lehet szórakozni velük.)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7308 Dátum: 2016. Június 08. - 22:35:44 »
Elkezdtem, de nem bírom. Rémes. :)
Mi az MGS 3? :o Pedig az egyik legjobb játék amit valaha készítettek.

BuB: remélem most akkor az jön, hogy a Naughty Dog készít egy Last Of Us 2-t.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 08. - 22:45:29 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7309 Dátum: 2016. Június 08. - 23:06:58 »
Mi az MGS 3? :o Pedig az egyik legjobb játék amit valaha készítettek.
Hát én is nekifutottam 1-2-szer PS2-n, de az elejénél abbahagytam mindig, nem tudom megmondani miért. Pedig normál kamerakezeléses verziót is beszereztem, de furi... Lehet az volt a baj, hogy mindig próbáltam legyőzni az őröket, közben el kellett volna osonni mellettük. :D Fura az irányítás, meg a képi világ is, ez a ps2-es grafika elég életlen, vagy nemtom...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7310 Dátum: 2016. Június 08. - 23:22:46 »
Az első video 29 perces volt, ebből a játékmenet 1 perc, a többi video, és telefonálás a főnököknek. A második video 18 perc, az arány kicsit jobb, de még mindig rémes. Jön egy szövetséges, aki annyira, de annyira gáz, hogy előbb nézném meg az Alkonyatot, mert annyira az sem lehet rossz. Erőltetett stílus, lassítások vele, stb., ultragáz, na. :) Nem bírtam tovább nézni.

Gordin

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 63
Re:Videojátékok
« Válasz #7311 Dátum: 2016. Június 08. - 23:27:30 »
Az agyonszídott Resident Evil 6-nak meg épp ez az erőssége. Olyan tökéletesen van összerakva a sztorija, hogy megnézném sima filmként is szívesen.

hát szerintem egyik RE sem túl erős sztoriban, a 6. rész pedig kimondottan egy klisé gyűjtemény. Rám senki nem mondhatja hogy nem áll közel hozzám a resident világa, mert kb. minden szart megveszek amire ez van írva - még a sokat emlegetett operation raccoon cityt is végig játszottam - de engem egyáltalán nem nyűgözött le a 6. rész. Sem sztoriban, sem játékként. Újabb gonosz gyógyszergyár, újabb világ uralomra törő megalomán, csak most éppen egy szenátor...  A leggenygébb mgs köröket ver sztoriban az re 6-ra

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7312 Dátum: 2016. Június 09. - 07:14:14 »
Hat ti mintha nem is ugyanazzal a játékkal játszottatok volna. :lol:
Az MGS 3-é volt az egyik legjobb grafika amit ps2-n láttam (a Silent Hill 3, Shadow of The Colossus, Devil May Cry 3, God Of War 2 ezek még szintén lenyűgözőek mai szemmel is, Resident Evil 4 is az, de az igazából GC-n még szebb volt). A karakterek néhány  következő generációs játékot is űbereltek.
Ezektől a jelenetektől bő 10 éve emlékszem az állam a földön koppant rendesen.

A játék / videók aranya sokszor (főleg az elején és a végén) tényleg ilyen. Emlékszem én már a prológusban arra gondoltam, hogy ez mind szép és jó, de hadd játsszak végre! :lol: Mondjuk ha nem is játszik vele az ember akkor nem tudom ez miért zavaró. :headscratch:
Hirtelen nem tudom melyik jelenetre gondolsz, talán Ocelot első felbukkanása. :headscratch: Mondjuk, az pontosan erről szól, hogy a karakter indokolatlanul coolkodik a harcmezőn, mikor ebben nincsen semmi taktikai haszon, és Snake jól be is égeti. Szóval ja, ő ott pont ultra gáz. :bravo: De szerintem ugyanilyen jelenetekkel tömve van a Resi 4-5 is (csak ott határozottan rövidebbek, és nincs is ezeken túl semmilyen mélysége a karaktereknek) az mégis kedvenc?
Persze fölösleges erőltetni, ha nem jön be, nyilván nem tetszik minden mindenkinek.
De azért a Twillight-hoz hasonlítani... Ez meg viccnek is rossz. Akkor a Resik hol lennének, mélyen az Asylum filmek alatt? Kábé mintha azt mondaná neked valaki a Kraven utolsó vadászata első 20 oldala után, hogy "ennyi erővel a Twillightot is olvashatnám". :lol: :twisted:

Én most ismét a Last of Us-t kezdtem el, a Left behind DLC-vel, és újra meg kell állapítanom, hogy ez a játék, kiváló. Mind a hangulat, játékmenet, történet, talán a legjobb PS3-as játék. Amúgy érdekes, hogy mennyire lemaradtak a japánok az előző generációtól kezdve. Míg PS2-re a kedvenc  játékaim majdnem mind japán game-ek voltak, addig PS3-ra már szinte labdába se rúghatnak. A Last Of Us, Uncharted széria, Heavy Rain, Beyond, Arkham széria, Bioshock Infinite, kábé ezekre emlékszem vissza a legszívesebben.
A Konami és a Capcom kitartó szorgos munkával sikeresen kiherélte saját magát és a legnagyobb címeiket (Silent Hill, Metal Gear Solid, Resident Evil, Devil May Cry).  Fumito Ueda (ico, Shadow of The Colossus) meg átaludt egy konzol generációt.
Egyedül a Square Enix-nek jött be az élet, hogy rá tudták tenni a kezüket a Tomb Raider-re.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 09. - 12:51:28 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7313 Dátum: 2016. Június 09. - 13:49:48 »
hát szerintem egyik RE sem túl erős sztoriban, a 6. rész pedig kimondottan egy klisé gyűjtemény. Rám senki nem mondhatja hogy nem áll közel hozzám a resident világa, mert kb. minden szart megveszek amire ez van írva - még a sokat emlegetett operation raccoon cityt is végig játszottam - de engem egyáltalán nem nyűgözött le a 6. rész. Sem sztoriban, sem játékként. Újabb gonosz gyógyszergyár, újabb világ uralomra törő megalomán, csak most éppen egy szenátor...  A leggenygébb mgs köröket ver sztoriban az re 6-ra
Az utolsó mondattal nem vitatkozom, de a RE 6 szerintem méltánytalanul utált rész. A játékmenet elsőre tényleg nem túl erős, de a fejlesztett fegyverekkel már kifejezetten élvezetes. A sztorinál nem a gyógyszergyár-szenátor az, ami megfog benne, hanem az, hogy a 4 különböző karakter, vagy játékmenet a világ 4 pontján és más-más időben kezdődik, majd az eltelt időben a főszereplők mind az addigi eseményekkel próbálnak megbirkózni, amire újra bevonzza őket egy újabb fejlemény. Éves, féléves eltérések is vannak, mégis összeérnek a szálak, találkoznak a szereplők, és ami a legjobban tetszik, hogy ugyanazt az eseményt, pillanatot több szögből, több nézőpontból is láthatjuk, és minden alkalom hozzátesz valamit az addig megismert (vagy addig még rejtélyes) eddigihez. Egy random lövés, ami értelmet nyer a második játékossal játszott menetben, Ada Wong szerepe, nem beszélve arról, hogy az összes főszereplő nagyon szimpatikus, még a másodlagosok is. Leon és Chris bunyója (nem maga a harc, bár az sem rossz) nagyon jó, Carla lelépése és karaktere remek. A szörnyek változatosak és jók, a boss harcok még az erős fegyverekkel sem túl egyszerűek, a grafika pedig kiváló.
A trófeák mind megvannak, de a játékon belüli elérhető teljesítmények erős kihívást jelentenek: már 10-20 végigjátszás között vagyok (azt hiszem 250 óra körül), de még mindig hiányzik belőle vagy 15 féle.
Egyetlen igazi problémám, hogy nem lehet kitenni pillanatálljra.  :D

Mondjuk ha nem is játszik vele az ember akkor nem tudom ez miért zavaró. :headscratch:
Hát mert unalmas volt.
Idézet
Hirtelen nem tudom melyik jelenetre gondolsz, talán Ocelot első felbukkanása.

Azt hiszem, igen.
Idézet
De szerintem ugyanilyen jelenetekkel tömve van a Resi 4-5 is (csak ott határozottan rövidebbek, és nincs is ezeken túl semmilyen mélysége a karaktereknek) az mégis kedvenc?
Egyetlen darab még csak hasonló jelenet sincs egyikben sem, mire gondolsz?



Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7314 Dátum: 2016. Június 09. - 14:12:09 »
Mármint a Resi 4-5-ben nincsen indokolatlan ripacskodás és pózerkedés? Annyit mondok, Wesker összes. :lol: De mondhatnám Excellát, az affektálásával, vagy az első főbosst Ricardot, akinek szintén az idegesítő ripacs szerepét szánták. A 4-ben természetesen Salazar volt a ripacskodó jelenetek felelőse. De a Code Veronica is tömve volt ilyenekkel, csak ott ezt a stílust ráadásul marha kínosan rosszúl is csinálták, azért a 4-5 sokkal profibb attól.
Imádom mindkét játékot, de ugyanezekkel a fajta japános karikatúra szerű túlkapásokkal tele vannak tömve azok is. Ezért furcsa, hogy az egyikben ez tök természetes, míg a másikban egyből elviselhetetlen. Mellesleg szerintem ezeket igazából pont az MGS-től vehették át (a telefonos jelenetek pl. egyértelműen arra utalnak), az a filmes dramaturgiájú konzol játékok ősatyja.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 09. - 14:15:20 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7315 Dátum: 2016. Június 09. - 14:19:35 »
Mármint a Resi 4-5-ben nincsen indokolatlan ripacskodás és pózerkedés? Annyit mondok, Wesker összes. :lol:
Wesker nem egyszerű, de közel sem ennyire gáz. Ő csak egy nagyarcú pali, aki tudatában van saját legyőzhetetlenségének és felsőbbrendűségének. Nem játszik rá, csak látszik rajta.
Idézet
De mondhatnám Excellát, az affektálásával
Ő egy kígyó, aki be akarja hálózni Weskert, nincs benne semmi erőltetett, szerintem.
Idézet
vagy az első főbosst Ricardot,
Az melyikben van?
Idézet
De a Code Veronica is tömve volt ilyenekkel,

Oké, az már rég nem a 4-5. :) Az nem is a kedvencem, sosem volt az. A 4-ből nem mondtál példát.  ;)
Idézet
Imádom mindkét játékot, de ugyanezekkel a fajta japános karikatúra szerű túlkapásokkal tele vannak tömve azok is. Ezért furcsa, hogy az egyikben ez tök természetes, míg a másikban egyből elviselhetetlen.
Valahol ez benne van a pakliban, hogy tesznek bele extrém karaktereket is, de van egy határ, amíg ezek viccesek, érdekesek, vagy idegesítőek, vagy még rosszabb. Nekem ez az Ocelot eddig mindennek a legalja volt, bár persze túl sok játékkal nem játszottam.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7316 Dátum: 2016. Június 09. - 14:24:29 »
Ő pedig egy fiatal, jó képességekkel rendelkező, de tapasztalatlan srác, aki viszont marha nagynak akar tűnni (az is kiderül miért), de ezt csak amerikai filmekből tanulta. A fiatal Ocelot nem csak szerinted gáz, de még a későbbi öregebb Ocelot szerint is. Ebből is látszik, hogy jól nyomta a csávó, és hogy mennyivel összetettebb karakter, mint a fent említettek. ;)

Idézet
vagy az első főbosst Ricardot,
Az melyikben van?
RE 5.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 09. - 17:49:32 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7317 Dátum: 2016. Június 09. - 23:59:59 »
Abban az első főboss a Hóhér.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7318 Dátum: 2016. Június 10. - 14:21:27 »
Ja hát ő elég lightos volt, plusz a Mercenaries módban már átlag ellenfél lett.
De rájöttem, hogy még az a hülye denevér is előtte volt, az se volt túl emlékezetes.

Amúgy most kedvet kaptam hozá, és rajzolás közben végignéztem az MGS 1-et. Hát nem csoda, hogy gyerekként lenyűgözött ez a játék, tényleg mai szemmel is korszakalkotó remekmű. A grafika nyilván már kissé megkopott, de a szinkron, a dramaturgia, a történet, teljesen filmszerű. Nem emlékszem ehhez hasonlóra akkoriban, mikor a Resi 1-2-k, vagy Silent hill szinkronja nagyon gyenge volt.
Durva, hogy ennyi idő távlatából, 28 év alatt 9 játék, ami 56 évet ölel fel és 3 generáció (Big Boss, Solid Snake, majd Raiden) történetét meséli el ennyire egyben tudtak tartani. Sok filmes frenchise példát vehetne. Most jövök rá, hogy gyerekként a felét nem értettem az MGS 1-nek, és hogy mennyi visszautalás van a régi Metal Gear játékokra, és mennyi olyan történet szállat említenek, ami mondjuk 17 évvel később az MGS V-ben kerül kibontásra. Azért Kojima egy zseni volt, hogy ennyi mindent észben tudott tartani (játékonként 4-5 órányi telefonbeszélgetés, majd a későbbi részekben átlag tíz órányi infó áradat a begyűjthető kazettákon).
Kíváncsi lettem volna, mit hoz ki a Silent Hillből.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7319 Dátum: 2016. Június 14. - 08:32:44 »
Lehet, hogy a Resi 7 ismét horror játék lesz?


Ismét jön egy Pókemberesdi is, láthatóan a szokásos recepttel.


Az új GOW viszont egészen újszerű, habár nekem kissé God of Us-nak, vagy Last of War-nak tűnik. de itt legalább nem ugyanazt akarják eladni újra.


Ueda hibernált játékáról a Last Guardian-ról is van új trailer. Kár, hogy ez a játék nem jött ki PS3-ra, mert így más kissé elavultnak tűnik, de örüljünk, hogy egyáltalán bármire kijön.


A Quantic Dream pedig továbbra is szolgáltatja a kiváló interaktív filmeket. Alig várom.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 14. - 08:42:56 írta Todd »